• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fórum karbantartás mizéria

A keresőnk is tök jó, de nem sokan használják.
Ezt tudod, vagy gondolod? Láttok erről valami statisztikát? (pl ki mire kattint stb.)

Más:
Igazából lényegtelen, de azért kicsit zavaró is mikor karbantartáskor felugrik az üzenet, hogy pl 1 óra karbantartás. Időpont nélkül. Lehet, ez a rendszer hiányossága, de ha van rá mód hogy legalább azt lássuk, mikor kezdődött, az szuper lenne.
Az üzletek előtt ettől a felirattól szoktam frászt kapni. Műszakváltás - 20-22 perc stb. Percre tudja, mégsem azt írja ki a paraszt, hogy mikorra várható a befejezés...
 
Én használom a keresőt. :)
Viszont gebedjek meg ha magamtól észervettem volna a "Kérdésed van?" menüt felül. :D
 
Igazából lényegtelen, de azért kicsit zavaró is mikor karbantartáskor felugrik az üzenet, hogy pl 1 óra karbantartás. Időpont nélkül. Lehet, ez a rendszer hiányossága, de ha van rá mód hogy legalább azt lássuk, mikor kezdődött, az szuper lenne.
Az üzletek előtt ettől a felirattól szoktam frászt kapni. Műszakváltás - 20-22 perc stb. Percre tudja, mégsem azt írja ki a paraszt, hogy mikorra várható a befejezés...

Azért lényegtelen, mert ezt nem tudja előre Viktor, hogy hány percig fog tartani. Azt gondolja, hogy három, oda ír 15 percet, aztán készen lesz amikor készen lesz.
 
Igazából lényegtelen, de azért kicsit zavaró is mikor karbantartáskor felugrik az üzenet, hogy pl 1 óra karbantartás. Időpont nélkül. Lehet, ez a rendszer hiányossága, de ha van rá mód hogy legalább azt lássuk, mikor kezdődött, az szuper lenne.
Az üzletek előtt ettől a felirattól szoktam frászt kapni. Műszakváltás - 20-22 perc stb. Percre tudja, mégsem azt írja ki a paraszt, hogy mikorra várható a befejezés...

Azért lényegtelen, mert ezt nem tudja előre Viktor, hogy hány percig fog tartani. Azt gondolja, hogy három, oda ír 15 percet, aztán készen lesz amikor készen lesz.

Ott a pont @TZ :)

Az igazság az, hogy van egy egyszerű text box amire kiírhatok bármit. Egy ideje rászoktam, hogy a karbik előtt saccolok egy időt amire szükségem van és beírom.
De ahogy az igények növekednek megfontolandó, hogy beírom az időpontot is. Eddig nem kérte senki pedig hasznos. Figyelni fogok rá.
 
Azért lényegtelen, mert ezt nem tudja előre Viktor, hogy hány percig fog tartani. Azt gondolja, hogy három, oda ír 15 percet, aztán készen lesz amikor készen lesz.
Vágom. Ezért próbáltam úgy fogalmazni, hogy egyértelmű legyen, nem arra vagyok kíváncsi mikor lesz kész, hanem hogy mikor kezdődött. Ha úgy gondolnám, Viktor percre tudja mikor lesz kész, akkor azért rinyálnék :D
 
Ezt tudod, vagy gondolod? Láttok erről valami statisztikát? (pl ki mire kattint stb.)

Elég sok minden látszik.

Pl. havi szinten:
  • 5000-6000 bejegyzés születik
  • 6000-7000 lájk
  • 60-70 téma
  • 2000 csatolmány (fotók)
  • 4000 beszélgetés poszt
  • havi kb 1200 keresés az oldalon
  • 16-18 ezer felhasználó aktivitás van a hónapban
  • akik kb 330 ezer oldalt keresnek fel havi szinten
  • az aktivitás inkább az esti órákra jellemző heatmap szerint
  • a felhasználók 21% hölgy
  • a forgalom közel 80%-a 25-45 éves korosztály adja
  • a felhasználók kb 60% desktop a többi aktivitás mobil
  • tapatalkon kb 500 poszt megy havonta
:)
 
Egy hülye kérdés, de miben különbözik a keresőtől?

A kereső sokkal többet tud, de!

Helyspecifikus. Pl a naplókban vagy akkor csak ott keres. Ami jó, de néha teljes keresést szeretnél az meg inkább a főoldalon van csak
Nem real time. Bár gyors, de be kell írnod valamit és elküldeni, hogy eredményt láss.

Ez az új dolog teljes siteon keres. És kb 1 másodperc alatt listázza a releváns témákat anélkül, hogy elnavigálnál. Ahogy írod tovább a szöveget az eredmény tovább finomodik.

Nem váltja ki a keresőt, de azoknak akik a rendes keresőt még nem ismerték ki azonnali és gyors segítség lehet feltéve, hogy hasznosak a téma elnevezések.
 
Viktor ! Tudsz róla, hogy a hozzászólás szerkesztése korlátlan időn van? 3 éves hozzászólásomat is át tudnám írni ;)
 
Elég sok minden látszik.
Arra lennék még kíváncsi, mennyi privátozás megy a publikus beszélgetés mellett? Vagy a 4000 beszélgetés poszt erre vonatkozik?

Felhasználónként is megvannak a számok, vagy csak nagy-összességben?
 
Arra lennék még kíváncsi, mennyi privátozás megy a publikus beszélgetés mellett? Vagy a 4000 beszélgetés poszt erre vonatkozik?

Felhasználónként is megvannak a számok, vagy csak nagy-összességben?

A forum beszelgetesnek hivja a privatot. Klasszikusprivat nincs csak 1:1 es csoportos beszelgetes. Ennek a statjat meri a forum szoftver.

Csak egy osszes szam van ha jok remlik
 
Egy régi bejegyzésedben olvastam a chat funkcióról a véleményedet, miszerint megöli a fórumozást és nem marad nyoma a tartalomnak (ezzel egyébként egyetértek). De valahol a privát beszélgetés is ilyen. Azt gondoltam, van vmi ilyen statisztikátok, hogy a beszélgetések mekkora százaléka publikus illetve privát (beszélgetés alatt értettem a fórumbejegyzéseket is, talán ezért voltam félreérthető) jellegű. Személy szerint arra tippelnék, a mai napig sokkal-sokkal több hozzászólás érkezik privátban, mint nyilvános fórumbejegyzésként. Erre kérdeztem rá, de ez csak az én kíváncsiságom...
 
Egy régi bejegyzésedben olvastam a chat funkcióról a véleményedet, miszerint megöli a fórumozást és nem marad nyoma a tartalomnak (ezzel egyébként egyetértek).

Igen ezt továbbra is tartom. Annyival kiegészíteném, hogy eseményeknél lehet bevetünk majd egy csak az eseményre működő chatet, hogy lehessen segíteni a gyors infocserét. Pl egy HAC átadón, IAPLC eredményhírdetésnél stb érdekes lehet egy ilyen.


De valahol a privát beszélgetés is ilyen. Azt gondoltam, van vmi ilyen statisztikátok, hogy a beszélgetések mekkora százaléka publikus illetve privát (beszélgetés alatt értettem a fórumbejegyzéseket is, talán ezért voltam félreérthető) jellegű. Személy szerint arra tippelnék, a mai napig sokkal-sokkal több hozzászólás érkezik privátban, mint nyilvános fórumbejegyzésként. Erre kérdeztem rá, de ez csak az én kíváncsiságom...

Az utóbbi 1 évben talán kicsit több lett a privát beszélgetés, erre mondjuk a csoportos beszélgetés is rásegít.
Ha ennek a tartalom mennyiségnek csak a fele a fórumon lenne, sokkal több infó lenne.

De azt hiszem a beszélgetések felpörgésének köze van az adok-veszek téma felfutásához. Nem biztos, hogy az üzletelést itt szeretnénk nézni a fórumon.

Nagyon sok statisztika van ennek egy részét másoltam be a múltkor. Egy része felett egyszerűen elsiklunk van nem érdekes annyira.

A fórumra próbálunk koncentrálni, hogy minőségi tartalom legyen illetve ne fulladjon egy apróhirdetés özönbe. A minőségi tartalomhoz szorosan kapcsolódnak a jó naplók, szép fotók és mindenféle más dolog, pl DIY, Ardunió stb is.

Amíg nem írtál én le mertem volna fogadni szintén, hogy a beszélgetés több mint a bejegyzés, de szerencsére még vezet a tartalom.
 
Volt egy kis karbantartás az elmúlt 1-2 órában.

A VIP csoport jogosultságai most már rendben vannak.

Néhány frissítés is megtörtént.

ÚJ FUNKCIÓ! - Kérdésed van?
Bekerült egy új funkció a felső menübe.
Türelmi időszakot betöltött felhasználóktól felfelé mindenki használhatja.

A lényeg, ahogy a neve is mutatja. Keresel valamit, beírod és 1-2 másodperc múlva dobja neked a témákat.

Pl:
Ecset alga

View attachment 10121

utricularia

View attachment 10122

iaplc

View attachment 10123

Használjátok kedvetekre :)
Szuper az új funkció!Hatalmas segítség mindenkinek itt a fórumon.
 
Back
Oldal tetejére