• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Fórum használatával kapcsolatos kérések

Tegnap egy user a VIP spec státuszt használva visszamenőleg több tartalmat törölt. Ez elgondolkodtatott, hogy ilyen esetre nem vagyunk felkészülve. Nem volt hasonló eset az elmúlt években.

Erről kevés szó esik, de általában, ha valaki fiók törlést kér a GDPR-nek megfelelően a korábbi hozzászólásait átnevezi a rendszer. A fiókját pedig eltávolítjuk, így későbbi értesítéseket stb nem kap már a fórumtól.

Tömeges tartalom törlés sok olyan más tartalmat is érint, amit mások sérelmezhetnek stb. Emiatt nem szoktunk olyan topikot törölni, ahol már interakció kialakult a fórumozókkal.
Illetve eredetileg ezért nem volt lehetőség topikok törlésére. Ez egy későbbi upgrade volt a régi usereknek a VIP státusz mellé.

Ez most egy spec eset volt, mert tartalom törlést, fiók inaktivitást nem kért a felhasználó.
A tartalmat ő maga törölte. Viszont megmaradt minden olyan jogosultsága, hogy ezt a jövőben is bármikor megtehesse.

Ezért ilyen esetben a jövőben 2 lehetőséget látunk:
- Ha valaki fiók törlést kér, a tartalmat átnevezzük (ne legyen beazonosítható az egyén a GDPR szerint), és töröljük a fiókot.
- Ha valaki nem kér fiók törlést, de tömeges tartalmat töröl VIP státusz miatt, ott automatikusan töröljük a fiókot, hogy a későbbi interakciókban ne tegyen kárt. És korábbi hozzászólásait átnevezi a rendszer GDPR miatt.

Természetesen a későbbiekben újra lehet regisztrálni bármikor, de a jogosultságok gyűjtögetése újraindul.

Köszi a megértést 👍
 
Tegnap egy user a VIP spec státuszt használva visszamenőleg több tartalmat törölt. Ez elgondolkodtatott, hogy ilyen esetre nem vagyunk felkészülve. Nem volt hasonló eset az elmúlt években.

Erről kevés szó esik, de általában, ha valaki fiók törlést kér a GDPR-nek megfelelően a korábbi hozzászólásait átnevezi a rendszer. A fiókját pedig eltávolítjuk, így későbbi értesítéseket stb nem kap már a fórumtól.

Tömeges tartalom törlés sok olyan más tartalmat is érint, amit mások sérelmezhetnek stb. Emiatt nem szoktunk olyan topikot törölni, ahol már interakció kialakult a fórumozókkal.
Illetve eredetileg ezért nem volt lehetőség topikok törlésére. Ez egy későbbi upgrade volt a régi usereknek a VIP státusz mellé.

Ez most egy spec eset volt, mert tartalom törlést, fiók inaktivitást nem kért a felhasználó.
A tartalmat ő maga törölte. Viszont megmaradt minden olyan jogosultsága, hogy ezt a jövőben is bármikor megtehesse.

Ezért ilyen esetben a jövőben 2 lehetőséget látunk:
- Ha valaki fiók törlést kér, a tartalmat átnevezzük (ne legyen beazonosítható az egyén a GDPR szerint), és töröljük a fiókot.
- Ha valaki nem kér fiók törlést, de tömeges tartalmat töröl VIP státusz miatt, ott automatikusan töröljük a fiókot, hogy a későbbi interakciókban ne tegyen kárt. És korábbi hozzászólásait átnevezi a rendszer GDPR miatt.

Természetesen a későbbiekben újra lehet regisztrálni bármikor, de a jogosultságok gyűjtögetése újraindul.

Köszi a megértést 👍
Nincs lehetőség olyanra, hogy a törlést limitáljuk üzenet törlés/nap-ra? Módosításnál is, hisz lehet hogy üresre módosítja, ha nem tudja törölni.

Előfordulhat, hogy über baromságot kérdezek és magam is rá jövök 10 perc múlva és mielőtt bárki válaszolna törlöm. De, ha hozzászóltak akkor már tabu. Ki nem mondott szabály, hogy ha már a rendszer része akkor nem kavarsz bele.

Naplóknál a nyitó komment örök módosítása remek dolog, tehát nem kellene ezt kizárni, csak valami napi limitet bevezetni, hogy ne tegyen túl nagy kárt.
 
Sajna minden dologra a fórum motor sincs felkészítve. Az általános funkciók adottak valamilyen keretrendszer felállítására, de ennyire nem szofisztikált.

Vagy mindenkitől elvesszük a törlési jogot vagy senkitől. User csoportokra van ilyen lehetőség.

A fórum hajnalán pont emiatt nem akartunk topik törlési jogot adni a modikon kívül.
Aztán ahogy lecsillapodtak az indulatok volt 5-6 nyugodt év, és szerettük volna megjutalmazni a veteránokat. Ők félig meddig a fórum őrangyalai, ki nem nevezett modijai.
Erre volt a VIP státusz.

A komment módosítása, korrigálása tök jó, ezt nem szeretnénk elvenni.

De azt sem szeretnénk, hogy felhasználók írogassanak, hogy hova tűntek a hozzászólásaik, amin adott esetben fél egy órákat is agyalt, esetleg kutatott, utána nézett dolgoknak, hivatkozott rá stb.

Persze jogos a kérdés, hogy akkor mi van, ha VIP vagyok és csendben törlöm a topikot amit létrehoztam? De senki nem tudja meg.
Mivel nincs ilyen szinten monitorozva a fórum, itt felhasználói bejelentés után ugyanez a szankció várható.

Hogy lehetett volna ezt másképp csinálni?
- A modik kapnak egy üzit, hogy picit más irányba ment el a beszélgetés, vagy meggondolta magát az illető, szeretne törölni egy egész topikot
- Megnézzük az interaktivitást az adott topikban. Ha már aktív beszélgetés van ezt jelezzük, hogy a topik nem törölhető.
- Még mindig ott a lehetőség olyan bejegyzés törlésre, ami esetleg sértő, rossz megfogalmazású, elhamarkodott stb volt.

Ez egyébként VIP státusz alatt jelenleg így működik napi szinten.

Egy user miatt nem szeretném az egész VIP csoporttól elvenni a jogosultságot.
És mivel a rendszer hozzászólás, élettartam stb alapján sorol csoportba hiába törölsz több száz hozzászólásodat és kerülnél egy csoporttal lejjebb a feltételek miatt, ezt nem kezeli a rendszer.

Marad ez a megoldás, amíg nincs jobb megoldás.

FONTOS! A fiók törlés nem bannolás. A felhasználó ezért bármikor visszajöhet, ha úgy gondolja.
 
Haligali! Most már olyan szintre jutott a bibi, hogy muszály jeleznem. Bármilyen topik követése, e-mail értesítés nélkül nálam totál nem működik. Nem követ, de ontja az e-maileket. Sőt, a már nem működő Tapatalk is teleszórja az e-mail fiókomat. 😩
Kérdem, hogy most én szőkültem ki, vagy valami nem stimmel a motorháztető alatt, @viktorlantos ? :confused:
 
Haligali! Most már olyan szintre jutott a bibi, hogy muszály jeleznem. Bármilyen topik követése, e-mail értesítés nélkül nálam totál nem működik. Nem követ, de ontja az e-maileket. Sőt, a már nem működő Tapatalk is teleszórja az e-mail fiókomat. 😩
Kérdem, hogy most én szőkültem ki, vagy valami nem stimmel a motorháztető alatt, @viktorlantos ? :confused:
en siman kikapcsoltam meg anno es semmi nem jon.
 
Haligali! Most már olyan szintre jutott a bibi, hogy muszály jeleznem. Bármilyen topik követése, e-mail értesítés nélkül nálam totál nem működik. Nem követ, de ontja az e-maileket. Sőt, a már nem működő Tapatalk is teleszórja az e-mail fiókomat. 😩
Kérdem, hogy most én szőkültem ki, vagy valami nem stimmel a motorháztető alatt, @viktorlantos ? :confused:

Hát ez passz. Tapi ki volt kapcsolva, most le is szedtem. Ha továbbra is megy, akkor a tapatalkon kell valamit állítanotok.
 
Előre is bocsánat a kérdésért...
Lehetséges az, hogy a levelezésem csak 2020-tól maradt meg? ... vagy csak én voltam olyan szerencsétlen, hogy véletlenül kitöröltem az ezt megelőző levelezésem? :unsure:
 
Előre is bocsánat a kérdésért...
Lehetséges az, hogy a levelezésem csak 2020-tól maradt meg? ... vagy csak én voltam olyan szerencsétlen, hogy véletlenül kitöröltem az ezt megelőző levelezésem? :unsure:
Nekem van 2019 márciusi levelem. Csináltál valamit mostanában amitől törlődhetett mind? Pl töröltél egyet?
 
Nekem van 2019 márciusi levelem. Csináltál valamit mostanában amitől törlődhetett mind? Pl töröltél egyet?
Kb. a 3/4 részüket töröltem, hogy nehogy megteljen a postaládám. De szerintem az 1/4 résznek ott kellene lennie. Biztosan emlékszem néhány levélre, amit tutti nem akartam szándékosan törölni!
Most pedig csak az idei (2020-as) levelek vannak ott.
 
Nekem is van olyan levelezésem ami eltűnt (szerintem a fórum költözésekor), de a többségük (régiek is) megvan.
Nem tudom, mikor költözött a fórum, de valamikor tavaly. Az első levelem, ami megmaradt, 2020 jan. 4-i. A korábbiak nincsenek meg.
 
Értem és természetesen nem vitatom. Csak jeleztem, hogy nálam is van furcsaság, csak nem ilyen mértékű illetve én nem tudom ennyire dátumhoz kötni.
Lehetséges az, hogy a levelezésem csak 2020-tól maradt meg?
Az első levelem, ami megmaradt, 2020 jan. 4-i. A korábbiak nincsenek meg.
Úgy érted, hogy a konkrét üzenet 2020-as, vagy a beszélgetés kezdete 2020-as? (Az nagyon érdekes lenne, ha egy 2019-ben indított beszélgetésből a 2020 előtti üzenetek törlődtek volna és a többi része pedig megmaradt volna :) )
 
Nem tudom, mikor költözött a fórum, de valamikor tavaly. Az első levelem, ami megmaradt, 2020 jan. 4-i. A korábbiak nincsenek meg.
Nálam pl. van 2 db. 2018-as üzenet, de így visszanézve, nem teljes. Hiányos. Azért is tartottam meg, vagy telefon szám volt bene, vagy cím. Ez most már eltűnt. A 2019-es üzenetekből is, csak egy része van meg. Ezeket is szintén, ezért tartottam meg, és ezek is hiányosak. Mint ha az lenne nálam, hogy amiben cím vagy telefon szám van, az eltűnt.
 
Értem és természetesen nem vitatom. Csak jeleztem, hogy nálam is van furcsaság, csak nem ilyen mértékű illetve én nem tudom ennyire dátumhoz kötni.


Úgy érted, hogy a konkrét üzenet 2020-as, vagy a beszélgetés kezdete 2020-as? (Az nagyon érdekes lenne, ha egy 2019-ben indított beszélgetésből a 2020 előtti üzenetek törlődtek volna és a többi része pedig megmaradt volna :) )
Nem. Az első beszélgetés, amit látok, jan. 4-én kezdődött.
 
Nálam pl. van 2 db. 2018-as üzenet, de így visszanézve, nem teljes. Hiányos. Azért is tartottam meg, vagy telefon szám volt bene, vagy cím. Ez most már eltűnt. A 2019-es üzenetekből is, csak egy része van meg. Ezeket is szintén, ezért tartottam meg, és ezek is hiányosak. Mint ha az lenne nálam, hogy amiben cím vagy telefon szám van, az eltűnt.
A teljes beszélgetés nincs meg, vagy csak az a része, ami számot / címet tartalmazott?
Ha jobban belegondolok, talán én is az elérhetőségek miatt tartottam meg, amit megtartottam. (megesküdni nem merek rá) mint ahogy arra sem, hogy nem én bénáztam, és töröltem ki.
 
Back
Oldal tetejére