• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Fórum használatával kapcsolatos kérések

Lehet, hogy ezzel nem leszek népszerű , de én javasolnék egy újabb korlátozást az újaknak, és ez már nem új dolog, hanem korábban is felmerült.
Nagyon sok új és feleslegesen nyitott téma van, aminek nagy részét frissen regisztráltak indították ,általában feleslegesen, mert az adott problémára már létezett olyan amiben a kérdését, problémáját be tudta volna írni, csak éppen nem nézte át a fórumot. Persze ezek a feleslegesen nyitott témák, pár hozzászólás után be is fulladnak. Szóval én azért javasolnék új téma nyitására is korlátozást, a regisztráció után akár 2-3 hónapot is, vagy akár egy bizonyos "rang" alatt ne is lehessen ami ugye hozzászólás függő.
Vagy ha tényleg újdonság, akkor moderátori jóváhagyással lehessen csak korlátozási idő belül.
 
Lehet, hogy ezzel nem leszek népszerű , de én javasolnék egy újabb korlátozást az újaknak, és ez már nem új dolog, hanem korábban is felmerült. Nagyon sok új és feleslegesen nyitott téma van, aminek nagy részét frissen regisztráltak indították általában feleslegesen, mert az adott problémára már létezett olyan amiben a kérdését, problémáját be tudta volna írni, csak éppen nem nézte át a fórumot. Persze ezek a feleslegesen nyitott témák, pár hozzászólás után be is fulladnak. Szóval én azért javasolnék új téma nyitására is korlátozást, a regisztráció után akár 2-3 hónapot is, vagy akár egy bizonyos "rang" alatt ne is lehessen ami ugye hozzászólás függő.

Ez globálisan korlátozná azt is, hogy naplót nyithassanak.
Sajnos ez egy általános baj a legtöbb fórumon. Ami az egyik oldalról érthető a másikról nagyon zavaró tud lenni.
- ne privátozz, ne nyiss topikot, ne kérdezz olyat amit már megkérdeztek, használd a keresőt stb stb...
Kellene valami arany középút. De a problémát érzékeljük természetesen.
 
Ez globálisan korlátozná azt is, hogy naplót nyithassanak.
Moderátor talán tudna nekik naplót nyitni, de ehhez nem értek, ;) . Korábbi problémák újbóli megkérdezése engem speciel nem szokott zavarni :), inkább az, hogy a sok felesleges témától egyre átláthatatlanabb lesz a fórum.
De pl ezért nem nyitottam volna új témát, belefért volna valamelyik CO2-sbe
Nyomásmérőóra összekötése speciális kupakkal | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
1/8"-os Festos gyorscsati rá, és kész, téma lezárva potyára nyitva
de még talán ez is :rolleyes: befért volna , mert rémlik, hogy van hasonló téma
Ködképződés K2SO4 adagolás után | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Van is
"Ködös" víz | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Még én nyitottam :D:D
 
Utoljára módosított:
Akkor most engedd meg Viktor, hogy reagáljak, mint új!!!!
Először is aki komolyan venné ezt a stílust, annak a 2 hét is eléggé kemény, hogyha szeretne például venni valakitől valamit, mert esetleg kedvező ajánlatot lát amivel eltudná indítani az akváriumot! Meg kell érteni, hogy vannak pro és kontra vélemények és ez kell!Ez viszi előre a fejlődést! De édesapám mindig azt tanította, hogy az ember sose felejtse el, hogy honnan indult!!!!! Te is voltál kezdő és téged is frusztrált volna, ha valamelyik " öreg" eltúlzott kordont állított volna eléd! Szerintem aki tudatosan akar itt tevékenykedni, az úgyis mindent elolvas ( jelenleg 22.-e óta szinte minden szabadidőmet a monitorra függesztve próbálok minél több infót begyűjteni), aki meg nem azt 4-5 hozzászólás után úgy sem látod többé! Amúgy a megismételt kérdésekre annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy néha egy ismert téma egy másik szemszögből van megközelítve, mely esetleg újabb kérdéseket hozhat elő! Hol a hiba???
Tény, hogy sok anyag száraz, de ez olyan mint a házasság! Vannak izgalmas és közönyös pillanataitok is! Elnézést, ha konkrét voltam, de ezzel senkit nem szerettem volna megbántani, de az igazságérzetemet bántotta az egyoldalú vádaskodás! Maradok Tisztelettel: Zoli
 
Akkor most engedd meg Viktor, hogy reagáljak, mint új!!!!
Először is aki komolyan venné ezt a stílust, annak a 2 hét is eléggé kemény, hogyha szeretne például venni valakitől valamit, mert esetleg kedvező ajánlatot lát amivel eltudná indítani az akváriumot! Meg kell érteni, hogy vannak pro és kontra vélemények és ez kell!Ez viszi előre a fejlődést! De édesapám mindig azt tanította, hogy az ember sose felejtse el, hogy honnan indult!!!!! Te is voltál kezdő és téged is frusztrált volna, ha valamelyik " öreg" eltúlzott kordont állított volna eléd! Szerintem aki tudatosan akar itt tevékenykedni, az úgyis mindent elolvas ( jelenleg 22.-e óta szinte minden szabadidőmet a monitorra függesztve próbálok minél több infót begyűjteni), aki meg nem azt 4-5 hozzászólás után úgy sem látod többé! Amúgy a megismételt kérdésekre annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy néha egy ismert téma egy másik szemszögből van megközelítve, mely esetleg újabb kérdéseket hozhat elő! Hol a hiba???
Tény, hogy sok anyag száraz, de ez olyan mint a házasság! Vannak izgalmas és közönyös pillanataitok is! Elnézést, ha konkrét voltam, de ezzel senkit nem szerettem volna megbántani, de az igazságérzetemet bántotta az egyoldalú vádaskodás! Maradok Tisztelettel: Zoli

Ezért is írtam, hogy időnként nem olyan egyszerű, hogy csak korlátozunk valamit. Van amiért kellene és lenne olyan akit ez hátrányosan érintene pedig jó szándékkal közeledik a témához.

Ebben próbáltunk pl fejleszteni. Ha új topikot nyit valaki akkor a rendszer felsorolja a hasonló nevű már létező topikokat. Ha közöttük van olyan ami témába vág, akkor érdemes inkább oda írni és nem új topikot nyitni. Ezt úgy általánosságban mondom mindenkinek :)
 
Ahhoz, hogy a hobbi megmaradjon mindig kellenek új lelkes akvaristák. Az öregek idővel lemorzsolódnak, más hobbi lesz, más lesz a prioritás család stb. (ez egyébként kb 3-5 év a statisztikák szerint, persze vannak kivételek de a nagy számok....)

Így fontos az is, hogy a most ismerkedőket se riasszuk el túl sok infóval, korlátozással stb.

Anno amikor elkezdtük elég volt Nigro blogjára kommentelni és már jött is a válasz. Ehhez képest is egy sokkal lassabb bevezetés van már most is.
 
Nah de ettől függetlenül új év, úgyhogy lehet agyalni az idei fejlesztéseken :)
Bocsánat, hogy beleszólok, én is új vagyok.
Létre lehetne hozni egy akvakertész "ovit"ahol nem zavarnánk azokat akik már más pályán játszanak, de megoszthatnák azokat a tapasztalatokat akik sokan már unnak.
Ahogy észrevettem bőven vannak akik segitenének :)
 
Azt szeretném kérdezni, mi lehet az oka, hogy újabban nem látom a privát beszélgetéseimnél hogy a partnerem olvasta-e az üzenetemet. Régebben mindig láttam, hogy "Utoljára olvasta...időpont". Arra is gondoltam, hogy ez nem az én beállításaimon múlik, hanem a partnerén. De régebben sose találkoztam ezzel a dologgal, mostanában meg kivétel nélkül minden beszélgetésemnél hiányzik ez az információ.
Szóval hol tudnám ezt visszaállítani? Köszi.
 
Azt szeretném kérdezni, mi lehet az oka, hogy újabban nem látom a privát beszélgetéseimnél hogy a partnerem olvasta-e az üzenetemet. Régebben mindig láttam, hogy "Utoljára olvasta...időpont". Arra is gondoltam, hogy ez nem az én beállításaimon múlik, hanem a partnerén. De régebben sose találkoztam ezzel a dologgal, mostanában meg kivétel nélkül minden beszélgetésemnél hiányzik ez az információ.
Szóval hol tudnám ezt visszaállítani? Köszi.

Jogos, valószínűleg a fórum motor váltása és a beszélgető modul új verziója miatt van. Mindkettő frissítést kapott a napokban.
Megnéztem és külön jogosultságra volt kivezetve ez a funkció. Úgyhogy bekapcsoltam mindenkinél, kivéve a friss regek.
 
Köszönöm és valóban már működik is :) Azt hittem, én állítottam el valamit, de mindent végignéztem és csak a tanácstalanság maradt...
 
Üdv!

Aktív olvasója vagyok a fórumnak.

Meg is vagyok elégedve vele,de szerintem a keres-kínál oldalt lehetne egy kicsit össze szedettebbé tenni. Ezzel kapcsolatban lenne egy építő jelegű javaslatom.
Mert sokszor van, hogy 2-3 helyen van pl. eladó akvárium topic nyitva.
Nem lehetne meg csinálni, hogy egyberakni őket gyűjtő néven,ne nyissanak mindig külön-külön minden félét. Külön szedni elsőként az élő és a technika részét és utána ezen belül lennének a többi része. Írom is hogy mire gondolok.

Élő dolgokon belül lenne a halak, növények, garnélák piaca meg ezeknek az ingyen elvihető dolgaik.

A technika részét is hasonlóan.
Akváriumok, világítás és alkatrészei, co2 és alkatrészek, külső szűrők, belső szűrők, aljzatok, piaca… stb.

Szerintem sokkal átláthatóba tenné az egészet. :)

Másik észrevételem, hogy a megfigyelt témákra nem mindig jön értesítés pedig be van állítva.
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan beállításra lehetőség a fórum résznél, hogy ha rákattintok egy témára, akkor a legfrissebb hozzászólást lássam egyből, ne kelljen a pl. 99. oldalra kattintani?
Nem azért, nem halok bele, csak kérdezem :)
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan beállításra lehetőség a fórum résznél, hogy ha rákattintok egy témára, akkor a legfrissebb hozzászólást lássam egyből, ne kelljen a pl. 99. oldalra kattintani?
Nem azért, nem halok bele, csak kérdezem :)
Az sor végén az utolsó bejegyzést jegyző tag neve látható, alatta a bejegyzés időpontja - erre kattintva ez az utolsó bejegyzés nyílik meg. A sor elején (a topik neve előtt) kis pötty - erre kattintva meg az utolsó olvasatlan bejegyzés...
 
Az sor végén az utolsó bejegyzést jegyző tag neve látható, alatta a bejegyzés időpontja - erre kattintva ez az utolsó bejegyzés nyílik meg. A sor elején (a topik neve előtt) kis pötty - erre kattintva meg az utolsó olvasatlan bejegyzés...
Köszönöm. :)
 
Sziasztok,
SOS szeretnék segítséget kérni:
Az adok veszek topikban találtam egy számomra fontos portékát de sajnos se az eladónak nincs jogosultságom írni, se a topikba magába :(
Tudnátok ebben segíteni?

KÖSZÖÖM
 
Sziasztok,
SOS szeretnék segítséget kérni:
Az adok veszek topikban találtam egy számomra fontos portékát de sajnos se az eladónak nincs jogosultságom írni, se a topikba magába :(
Tudnátok ebben segíteni?

KÖSZÖÖM

Meg tudod szólítani akár itt is. A nick nevét használva kukaccal így értesítőt kap róla. @viktorlantos
 
Back
Oldal tetejére