• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Forma 1

Azért nem csak az, valószínűleg az a kis tudás is hiányzik, ami a fejlesztésben kellene :)
Vettelnek nem volt túl sok ideje beleszólni a fejlesztésekbe.Amikor leszerződtek vele már réges rég fejlesztették az autót.Ez még nem az ő érdeme.

A futamról:Nagyot ment a két ferrári.Gartulálok Vettelnek.Kellett már egy kis piros szín a dobogó legfelső fokára.Kimi is hatalmasat ment.Jó lenne ha ez így menne tovább.DE!!!!!!!!!!!
A merci borzalmasan elb...cseszte a beállításokat.Minek kellett egy körre beállítani?Mi értelme volt?Illetve nem mutatta nekik a szimuláció hogy egy ilyen agresszív beállítással rajzolni fog a gumi a pályára?Ebbe a Ferrári győzelemben benne volt a Merci szerencsétlenkedése is.Aztán a Honda...Nem kell kéthetente 1.5másodpercet hozni.Elég 0.8-1mp, de azt bírja a motor!!!!!!Nagyon rámentek most a teljesítményre.Hozták is a középmezőny tempóját.De meddig???A két McLaren 62kört ment.Nem jó ez így.Nincs kétségem afelől, hogy lesznek ők még ezéven a top5 környékén, de ahhoz az autó megbízhatóságát nagyon, de NAGYON javítani kell.
 
Ebben teljesen igazad van a tavaly nagyon jól mentek és az idén se panaszkodhatnak idáig. Az hogy a Ferrari nyert az nem kis dolog remélem még jobban ki fog éleződni a küzdelem
és a hírek szerint jövőre meglesz a Ferrarinak is a győztes autó :)
 
Addig nem vár Alonso :) Remélem nem csak fellángolás volt a Ferraritól, és akkor izgalmasabb lesz az idény.
Ezért írtam ,hogy ez lutri!5 évig várt Alonso is a jó kocsira.Erre akkorra lesz jó az autó ,amikorra megelégeli ,és elhagyja a csapatot.Viszont nem csak rajta múlott.Kellett a vezérkar cseréje is.Sok múlik a vezetőségen is,no meg a mérnökön is.Aldo Costa nem tudta azt amit Allison tud.Frenetikus a pali,mert már a Lotusokat is versenyképesre tervezte pár éve,csak ott meg az anyagi forrás volt véges,ezért nem voltak az élen.Ennek ellenére egy Newey szintű tervező ,ami a mostani autón látszik is.
 
Ezért írtam ,hogy ez lutri!5 évig várt Alonso is a jó kocsira.Erre akkorra lesz jó az autó ,amikorra megelégeli ,és elhagyja a csapatot.Viszont nem csak rajta múlott.Kellett a vezérkar cseréje is.Sok múlik a vezetőségen is,no meg a mérnökön is.Aldo Costa nem tudta azt amit Allison tud.Frenetikus a pali,mert már a Lotusokat is versenyképesre tervezte pár éve,csak ott meg az anyagi forrás volt véges,ezért nem voltak az élen.Ennek ellenére egy Newey szintű tervező ,ami a mostani autón látszik is.
Amit én Alonsoban nagyon tisztelek az az, hogy egy rohadt peches versenyző.Fejben mégis nagyon erős.Sok év szenvedés és balszerencse után még mindíg benne van a tűz!Nem szegte kedvét az hogy nem akart összejönni.Amit kapott abból mindíg 120%-ot hozott ki.
 
Amit én Alonsoban nagyon tisztelek az az, hogy egy rohadt peches versenyző.Fejben mégis nagyon erős.Sok év szenvedés és balszerencse után még mindíg benne van a tűz!Nem szegte kedvét az hogy nem akart összejönni.Amit kapott abból mindíg 120%-ot hozott ki.
És én ezt nem értem... Szerintem az emberek 95% régesrég feladta volna. Jelenleg holtversenyben ő az első a "legtöbb második bajnoki helyezett" listán. És nyomja továbbra is, és nem lehetne azt érezni hogy már töke kivan az egésszel és csak a zsetonért elkocsikázik. Viszont tartok tőle hogy Ő az elég komoly vezetőségváltás miatt hagyta ott a Ferrarit, mert az sejthető volt, hogy bármi is történjék, de a Ferrari sokkal erősebb lesz idén mint a Honda. Igaz, nem számítottam ilyen drasztikus különbségre, valószínűleg ő sem.
 
És én ezt nem értem... Szerintem az emberek 95% régesrég feladta volna. Jelenleg holtversenyben ő az első a "legtöbb második bajnoki helyezett" listán. És nyomja továbbra is, és nem lehetne azt érezni hogy már töke kivan az egésszel és csak a zsetonért elkocsikázik. Viszont tartok tőle hogy Ő az elég komoly vezetőségváltás miatt hagyta ott a Ferrarit, mert az sejthető volt, hogy bármi is történjék, de a Ferrari sokkal erősebb lesz idén mint a Honda. Igaz, nem számítottam ilyen drasztikus különbségre, valószínűleg ő sem.
Ő abba az 5%-ba tartozik aki kitart a végletekig.5 év után váltania kellett.Nem várhatott tovább arra, hátha adnak neki egy vezethető autót.A McLaren lett a célpont.Jelenleg irgalmatlan gyenge, de még nem írnám le.5-6-7 éve még Lehet Alonsonak a Forma 1be, annyi idő alatt egy jó konstrukcióval még bezsebelhet pár vb címet.Kitudja jövőre hol lesz a Honda?Az is lehet hogy visszavonul Alonso.Csupa kérdőjel minden.Majd kiderül mi lesz, az biztos hogy én visszavonulásáig kitartok mellettw :D
 
És én ezt nem értem... Szerintem az emberek 95% régesrég feladta volna. Jelenleg holtversenyben ő az első a "legtöbb második bajnoki helyezett" listán. És nyomja továbbra is, és nem lehetne azt érezni hogy már töke kivan az egésszel és csak a zsetonért elkocsikázik. Viszont tartok tőle hogy Ő az elég komoly vezetőségváltás miatt hagyta ott a Ferrarit, mert az sejthető volt, hogy bármi is történjék, de a Ferrari sokkal erősebb lesz idén mint a Honda. Igaz, nem számítottam ilyen drasztikus különbségre, valószínűleg ő sem.
Flusztráló lehetett számára ,hogy hiába hoz versenyről versenyre 120 %-ot ,az autó meg egy fos,mindez öt idényen át.Ez nagyon betett neki ,amit gondolom a vezetőségnek is a szemére hányt ,ezért lehetett a konfliktus csapaton belül.De ez már a múlt,most itt a Vettel fiú ,és remélem jól megszorongatja a Stuttgatiakat.
Számomra az Alonso -Ferrari páros volt a NO1.Én akkor is Ferrari szurkoló voltam amikor évekig rossz kocsikat fejlesztettek.Így most kettősség van bennem,mert örülök a Vettel-Ferrari győzelemnek,de ezzel egyidőben szorítok Alonsonak és a McLaren-Hondának is ,hogy jó autót tudjanak fejleszetni.
 
Kimi volt a csúcs a hétvégén, egy szerencsétlen defekt után is a mezőny végéről felverekedte magát a 4. helyre . Szerintem ez a szép eredmény.
Igen ,ő is érdemel egy dícséretet.Az idei autó már neki is jobban fekszik:)
 
Nem volt nehéz olyan autót csinálni ami jobban fekszik neki a tavalyinál :D
Pedig szerintem pont hogy nehéz neki autót csinálni.Pár éven keresztül Raikkonen is azért nem volt versenyképes mert nem találták meg a neki illő konstrukciót. Ő pont az a kaliberű versenyző akinek kell a jó autó ,amit rászabnak.Ilyen volt Vettel is .Amig jó autója volt addig jöttek a győzelmek ,tavaly amikor már nem feküdt neki az autó máris nem volt versenyképes.Na az ő kettejük szöges ellentéte Alonso ,aki viszont a GERONIMO autóval is brillirozott éveken át.
 
Pedig szerintem pont hogy nehéz neki autót csinálni.Pár éven keresztül Raikkonen is azért nem volt versenyképes mert nem találták meg a neki illő konstrukciót. Ő pont az a kaliberű versenyző akinek kell a jó autó ,amit rászabnak.Ilyen volt Vettel is .Amig jó autója volt addig jöttek a győzelmek ,tavaly amikor már nem feküdt neki az autó máris nem volt versenyképes.Na az ő kettejük szöges ellentéte Alonso ,aki viszont a GERONIMO autóval is brillirozott éveken át.
Ööö úgy gondoltam hogy, a tavalyi konstrukció annyira szarul sikerült számára hogy azt nem volt nehéz most túlszárnyalni.De teljes mértékben igaz mindaz amit leírtál.
 
Most jutott eszembe, ma néztem egy nagyon jó kis dokumentumfilmet.A címe:Fernando Alonso-Az utoló ferrárisnfutamom.Nekem nagyon tetszett.Ajánlom mindenkinek.
 
Megint volt egy futam, vissza minden a régi mederbe.
Azért nem ugyanaz a meder.:)
A Ferrari motorerőben már igencsak utolérte a Merciket.;)Jó futam volt .Meg lehet azért szorongatni a csillagosokat.Közel sincs már akkora előnyük mint tavaly
 
Most jutott eszembe, ma néztem egy nagyon jó kis dokumentumfilmet.A címe:Fernando Alonso-Az utoló ferrárisnfutamom.Nekem nagyon tetszett.Ajánlom mindenkinek.

Ma reggel néztem meg végre az 1 című filmet. Forma-1 történtéről, fejlődéséről, és a régmúlt biztonsági hiányosságairól szól.
Nekem nagyon bejött, korombélieknek ajánlom! ;)
 
Jujj de bealudt a téma.Fel kellene kicsit rázni.Mi jellemzi most az F1-et?
-Gyász
-McLaren Honda szenvedés, mindemellett hatalmas optimizmus a csapatnál
-Szokásos Merci fölény
-Ferrari visszaesés
-Williams felemelkedése

Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Az első ponthoz, aki látta a Japán nagydíjat az mit gondol miért történt a baleset?Az én véleményem az, hogy a darus kocsi és a segítők hihetetlen sokat szenvedtek.Más pályán fele ennyi idő kellett volna csak...
Na de ki megy a Magyar nagydíjra?
 
Bianchi esete nagyon szomorú,sajnálom ,hogy ilyen fiatalon elment.És nem csak a téma,de az egész F1 ahogy írtad bealudt.Én speciel szívesen néznék olyan futamokat,ahol több az esemény ,és nem csak arra az egy-két előzésre gondolok amik mostanában vannak.Túlontúl steril lett mára az F1.Ha van egy kis kocc máris megy a huzavona ,a jelentgetések stb.Épp a minap láttam egy közvetítést a Nascar-os tömegbalesetről.Na az már döfi.Félreértés ne essék,senkinek nem kívánom ,hogy balesetet szenvedjen,de ezek a mozzanatok hiányoznak az F1-ből is.Mert ugye akkor ennyi erővel boxolni se menjen senki ,mert ott is bele lehet halni egyetlen ütésbe is.Ezért szerettem régen a közvetítéseket.Régen nem volt ekkora szabályozása ha koccantak az autók.A tesztelés hiányáról ,és a motorfejlesztések befagyasztásáról már nem is írok.Katasztrófa.
Na ez volt az ominózus eset a tengerentúl.Pár ilyen felrázná az F1-et is:)
 
Back
Oldal tetejére