• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2010 1. hely Forgotten Grove - oRphEus 250 literes akváriuma

Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Üdv!
Gratulálok az akváriumhoz, nagyon szuper. Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de nem láttam mióta üzemel. Írnál egy kicsit részletesebben az indításról (tápozás, világítás ideje, mennyisége a kezdeti időkben)?
Miért nem a bútor hátsó kivezetésein vezeted a szűrő csöveket? Kevésbé rontaná az összképet.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

A bőség zavara ;)

Hunor úgy gondolkodik mint egy vérbeli tőzsdei speki. A befektetési világban ezt hívják portfólió diverzifikációnak. :idea: Ha több részvényt veszel, akkor hiába rossz az egyik teljesítménye, a többivel csökkented a kitettséged/kockázatod. Kockázatkerülő stratégiának jó. Működik. :D
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

keymaker said:
A bőség zavara ;)

Hunor úgy gondolkodik mint egy vérbeli tőzsdei speki. A befektetési világban ezt hívják portfólió diverzifikációnak. :idea: Ha több részvényt veszel, akkor hiába rosz az egyik teljesítménye, a többivel csökkented a kitettséged/kockázatod. Kockázatkerülő stratégiának jó. Működik. :D
Hát ezt jól megmondtad :clap: :clap: :clap:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

debidevil10 said:
Hali Orpheus!
Minden elismerésem a tiéd, kiválóan sikerült ez az aki! :thumbup:
Amikor a hardscapet raktad össze már akkor is nagyon megtetszett ez a szigetes elrendezés, és én is elgondolkodtam valami hasonló akiban, de tény, hogy ehhez a kompozícióhoz ezek a Dragon kövek nagyon jól passzolnak!
Megkérdezhetem, hogy a képek milyen típusú géppel lettek lőve, mert nekem nem sikerül egy igazán jó képet készítenem!
A tervezett növényeket mikor gondoltad telepíteni, gondolok itt a helferi-re, mert azzal igazán jól fog mutatni! :D
További algamentes napokat kívánok!
Köszi!

A két gép amit használtam két kompakt, pontosabban ultrazoom gép: egy Fuji FinePix S2000 HD, és egy Canon Powershot SX1 IS. (Egyébként elég érdekes, hogy bár a Canon gép árban duplája, és tudásban is jobb, mint a Fuji (60.000 Ft és 120.000 Ft egyébként), úgy érzem a Fuji szebb képeket csinált így elsőre. Bár az is elképzelhető (sőt, valószínű), hogy én vagyok még képzetlen fotózás terén, és ügyesebb beállításokkal jobb képet is ki lehetne hozni a Canonból. Ahhoz képest, hogy ezek tkp. kompakt gépek érzésem szerint elfogadhatóan sikerültek a fotók, de sajnos akváriumfotózásnál nagyon kijön a kompaktok nagy hátránya a tükörreflexesekkel szemben, mégpedig a kisebb fényérzékelő lapka. Szabad téren, jó fényviszonyok között kifejezetten jó képeket lehet velük csinálni, de sötét szobában a megvilágított akváriummal meggyűlik a bajuk... Ja és elég sok utómunkát is igényelnek így a képek. (Meg azért én is csak most tanulgatom a fotózást...)

A helferi már telepítve van a fák mögött egészen hátul, szépen lassan elkezdem ritkítani az ideiglenes stemeket és akkor nagyobb tér jut majd neki, jobban fog látszani. De lehet, hogy még rendelek a meglévő mellé. Van némi vallisneria nana is telepítve, még nem döntöttem el, hogy melyik alkossa majd a végleges háttérnövényzetet, nem tudom, hogy melyik mutatna szebben. :?:

egedzs said:
Üdv!
Gratulálok az akváriumhoz, nagyon szuper. Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de nem láttam mióta üzemel. Írnál egy kicsit részletesebben az indításról (tápozás, világítás ideje, mennyisége a kezdeti időkben)?
Miért nem a bútor hátsó kivezetésein vezeted a szűrő csöveket? Kevésbé rontaná az összképet.
Köszönöm! A fotózás pillanatában majdnem négy hetes volt az akvárium. Vizet sajnos időhiány miatt kicsit rendszertelenül cseréltem, 1x-2x-3x egy héten 40-50%-ot.. :oops: A tápozás EI, a mikró és makró naponta megy bele 10 ml, és carbot is kap bőségesen, napi 15 ml-t. A világítás ideje az első héten 2 fénycsővel napi 6 óra volt (12.00-tól 18.00-ig), a harmadik héten napi 6 óra 4 fénycsővel (12.00-tól 18.00-ig). A negyedik héten már napi 8 óra 4 fénycsővel. És még jön 2 fénycső.. Remélem nem lesz sok... :) Egyelőre a lámpa valamivel feljebb is van emelve, mint a tervezett 10 cm a vízfelszíntől, most olyan 20-25 cm-re van.

A szűrőcsövek kivezetése így most egyszerűbb az állítgatások időszaka alatt, de ez még változhat. Meg majd szeretnék üveg pipákat beszerezni, illetve egy jobb minőségű, átlátszóbb csövezést.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Emperor_ said:
Szia!
- Biológiai: Seachem Matrix (JBL e1500)
- Biológiai: Van Gerven Substraat (JBL e1500)
- Biológiai: sera Siporax (JBL e1500)
Ez nekem az sugallja, hogy nem bízol egyikben sem igazán :D .
Miért van ennyiféle bio szűrőanyag?
keymaker said:
A bőség zavara ;)
Hunor úgy gondolkodik mint egy vérbeli tőzsdei speki. A befektetési világban ezt hívják portfólió diverzifikációnak. :idea: Ha több részvényt veszel, akkor hiába rosz az egyik teljesítménye, a többivel csökkented a kitettséged/kockázatod. Kockázatkerülő stratégiának jó. Működik. :D
Valami ilyesmi a válasz. :) A siporaxot már korábban megvettem, utána képbe került a Mátrix meg a van Gerven substraat, így több lehetőség is volt előttem. Végül úgy döntöttem, hogy mindegyiket kipróbálom, ebből nagy gond nem lehet.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Nekem is ugyanilyen gépem van! :D
Nem tudnál egy beállítást javasolni??Gondolom nem auton lövöd???
Növénnyel kapcsolatban, szerintem a helferi jobb választás!Nekem élénkebb zöldnek tűnnek a levelei, és egy tőben marad!Nem kell annyit ritkítani!Legalábbis szerintem!
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

debidevil10 said:
Nekem is ugyanilyen gépem van! :D
Már melyik, a Fuji vagy a Canon?

debidevil10 said:
Nem tudnál egy beállítást javasolni??Gondolom nem auton lövöd???
Sajnos annyira még nem vagyok járatos a témában... Egyébként nem sok időm volt fotózni, így programautomatikán lőttem a képeket, csak az expokorrekciót csökkentettem a lámpa miatt.


Ja, és ha már korábban szóba kerül a "sziget"... :) (Bocs az elnagyolt korrekcióért.)

DSCF2009_LRG_sziget.jpg
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Fú ez így nagyon dúrva!! :lol: ;)
Dúrván élethű!! :shock:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Na ez a kép dúrván odaver :)
Atom jó lett az akvád, már csak 2 hajótörött kellene rá :lol:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Pontos koordinátákat kérnék!..... ha esetleg egy kis nyugalomra lenne szükségem. :)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Uhhh,ez nagyon jó így.Az aláíráshoz ezt a képet rakd.

Opf,bisztos,hogy parvulád van?Volt róla szó,hogy az acicularis és a parvula,az egyik kunkorodik,a másik nem.A kunkorodós vátozat nem jönne be az új akimban.
Mindenképp egyenes fűszerűt szeretnék,hogy ilyen szépen irányba lehessen fésülni.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Egy brekusz és egy aligátor hiányzik egyébként baba :thumbup:

Egyébként csinálhatnánk ilyen játékot is. Montázs. Nem akarnám szétoffolni a topikot ezért külön topikba mehetne. Kis nyári kreatívkodás.
Az akváriumod jó alap lehetne a játékhoz. ;)
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

debidevil10 said:
Fujira gondoltam!
Próbáld ki a TOP3 sorozatot esetleg. Azzal egész jó képeket csinál.

Proci said:
már csak 2 hajótörött kellene rá :lol:
Hm... miért is ne? :lol:

DSCF2009_LRG_sziget_castaway_2.jpg


tibicuk said:
Opf,bisztos,hogy parvulád van?Volt róla szó,hogy az acicularis és a parvula,az egyik kunkorodik,a másik nem.
Biztos, hogy parvula. Szépen hajlik is vissza. Inkább az emers levelein lehet/lehetett látni az elhajlást az áramlás miatt.
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

hűűha :) Nagyon ötletes kis kép lett. :thumbup:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

:lol: :D :lol: :D Nagyon jó a kép a két bennszülöttel :D Jót vigyorogtam! :mrgreen: :thumbup:
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

Igazából nem bennszülöttek.. :) Ki ismeri fel a hajótöröttet? (A két alak ugyanaz.:))
 
Re: oRphEus 250 literes akváriuma

oRphEus said:
Igazából nem bennszülöttek.. :) Ki ismeri fel a hajótöröttet? (A két alak ugyanaz.:))

A Számkivetett? (Tom Hanks)
 
Back
Oldal tetejére