• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Forest Lair

Pazar lett!

Jó végre itt is látni az akit. Élvezet volt fotózni!
Talán az első olyan akvárium volt magyar színekben ami rendesen elrugaszkodott a sémáktól. A hardscape része ahogyan felépült, a valódi erdei hangulatra való törekvés, a folyamatos finomítgatás végül nagyon jól összeért a végén.
Gondolom a versenyen kicsinek találták a bírák. Bár ebbe a méretbe tényleg sok részletet sikerült belecsempészni. Azért az AGA még ott van drukkolok neked.

Ez egy következő szint. Visszanézve a korábbi akváriumaidat nagyon sokat fejlődtél. Még sok ilyen szép akváriumot. Igazán inspiráló! (y)
Köszi Viktor.(y)
Jó sok agyalás és finomítás van mögötte, s a vége is olyan lett amire büszke vagyok, az elejétől a végéig:) . Az AGA-ra kíváncsi vagyok, ott legalább külön kategóriák vannak:cool: .
Ez vmi frenetikus... Tibi... sokkal jobb helyezést érdemelt volna... picit lehet elfogultak vagyunk, mivel magyarok vagyunk, de akkor is... simán top100 vagy top50 kellett volna lennie... Ettől függetlenül szerintem eddigi legjobb munkád. Mit is lehet erre mondani? Hja, gratulálok! :ROFLMAO: Nekem ez a kedvenc aksim Tőled. ;)
Köszi stevo(y)
Még nem láttuk az igazi első 100-at, tuti áll felszedősek lesznek, szóval nem bánkódom a helyezésen, de a bírák rakhattak volna 100-200 közé is:cool: . Nagyon sokat tanultam ebből az akiból, elsőnek rugaszkodtam el és mertem mást csinálni mint eddig, s rájöttem, hogy nincs olyan hogy lehetetlen, mind a fantázián múlik. Tovább kell lépni és még durvábbat csinálni.:p
Sokkolóan jó lett! A fotón is elvagyok képedve, annyira tökéletes!
Köszi Sanyi.(y)
Remek lett a végleges kép. Érdekes Tibi hogy neked valahogy sosincs szerencséd az IAPLC-n. Ettől függetlenül nagyon szép ez az eredmény! És egyébként is tényleg a részvétel a fontos, mi meg úgy is tudjuk hogy az egyik legjobb aqvakertész vagy kis országunkban :) (y)
Köszi outro, megtisztelő amit írsz.(y)
Amúgy tényleg lehet, pikkelnek rám ott keleten, lehet az ELOS miatt is, mert ugye konkurencia, de csúnya lenne, ha ilyesmi történne, egyszerűen szerintem jobbak voltak most a többiek.:cool:
Nagyon nagyon nagyon szép! Grat! #1 ;)
Köszi MrKuglóf.(y)
 
Tibi nagyon szép az akvárium. És ne foglalkozz vele hanyadik lettél. A lényeg hogy ezt a csodát Te alkottad és Te látod minden nap. És mi büszkék vagyunk rád és köszönjük azt a rengeteg segítséget és inspirációt ami adtál.
 
Remek lett a végleges kép. Érdekes Tibi hogy neked valahogy sosincs szerencséd az IAPLC-n. Ettől függetlenül nagyon szép ez az eredmény! És egyébként is tényleg a részvétel a fontos, mi meg úgy is tudjuk hogy az egyik legjobb aqvakertész vagy kis országunkban :) (y)
de nem az van, hogy nano kategoriaban azert igy is benne lehet a top akarmennyiben ami szamit? a legtobben sokszazliteres hordokkal szerepelnek az elokelobb helyeken
 
Szia Tibi,

Nem bírom magamban tartani, 2 napja magamban tartom, ma egyszer már megírtam, de kitöröltem.
Most mégis megírom:)
Szóval az aki fantasztikus, ez nem kérdés, és jobb helyre vártuk mindannyian.
DE az én véleményem, hogy túl nagyok lettek a mohák, nagyon tömöttek a növények, és nekem ez elvitte az erdő részletességét.
Nézegettem a walkingfarmos képeket, amik itt már nincsenek fent ha jól tudom. Ott az erdő részletgazdagabb, igaz vannak növények amik nem illenek oda, de itt szerintem átbillent a növények oldalára a mérleg. Lehet a jobb kép teszi és csal a szemem, de valahogy ez az állapot nekem jobban bejött:
http://walkingfarm.blog.163.com/blog/static/1000554082012111193348432/
Mondom lehet, hogy csak a zöld más és ugye kevesebb a fény a fotón, ehhez nem értek, a hatása viszont szerintem szebb. Én úgy látom, hogy kisebbek a mohák/növények.
kövezzetek meg én így gondolom...
Szerk: Talán úgy érthetőbb, hogy míg a régi fotókon szívesen mászkálnék fel a sziklákra, fákhoz, a susnyásba, a versenyfotón ezt meg sem próbálnám akkorák a bokrok :D
 
Szia Tibi,

Nem bírom magamban tartani, 2 napja magamban tartom, ma egyszer már megírtam, de kitöröltem.
Most mégis megírom:)
Szóval az aki fantasztikus, ez nem kérdés, és jobb helyre vártuk mindannyian.
DE az én véleményem, hogy túl nagyok lettek a mohák, nagyon tömöttek a növények, és nekem ez elvitte az erdő részletességét.
Nézegettem a walkingfarmos képeket, amik itt már nincsenek fent ha jól tudom. Ott az erdő részletgazdagabb, igaz vannak növények amik nem illenek oda, de itt szerintem átbillent a növények oldalára a mérleg. Lehet a jobb kép teszi és csal a szemem, de valahogy ez az állapot nekem jobban bejött:
http://walkingfarm.blog.163.com/blog/static/1000554082012111193348432/
Mondom lehet, hogy csak a zöld más és ugye kevesebb a fény a fotón, ehhez nem értek, a hatása viszont szerintem szebb. Én úgy látom, hogy kisebbek a mohák/növények.
kövezzetek meg én így gondolom...
Szerk: Talán úgy érthetőbb, hogy míg a régi fotókon szívesen mászkálnék fel a sziklákra, fákhoz, a susnyásba, a versenyfotón ezt meg sem próbálnám akkorák a bokrok :D
Jól látod, csak meg kell nézni a videót , ott is még a mohákkal bírtam, de a verseny fotón már tényleg eluralkodott rajtam, nem bírtam vele.:p
Köszi az észrevételt, igazad van, de nem mindig tudjuk akkor lelőni az akit amikor toppon van, nagyon nagy szerencse kell, hozzá, hogy eltaláld a kellő időpontot.(y)
 
Nekem is lenne mondani valóm.Szerintem ez nem baj,hogy mi is hozzá szólunk,kritizálunk.
Nekem ez is eszembe jutott Bálint,hogy túl tömött,eltűnt a részletgazdagság.
Én látok mást is,ami a verseny fotón jobban látszik,de most hogy láttam a walkingfarmos képeket,ott nem olyan nagy a probléma.
Én egy kicsit szögletesnek látom az akit.Teszek fel képet,hogy mire gondolok.
Nincs háromszög,inkább vízszintes,függőleses vonalak vannak.A japán oldalon valahogy oldódik ez,
mert van egy kis íve a barlangnak,a fák jobban látszanak,jobban oldja a függőleges fák vonalát.
Ezeket a rajzokat még reggel csináltam,mikor megláttam a régebbi fotót,ott volt előttem,amit lerajzoltam.
Elnézést az óriás képekért,de az indafotó megszüntette,hogy kisebb méretet is be lehessen szúrni.
19321049_78087c05d465376aad765b82292fc3ba_xl.jpg


19321053_8d1b7985ff011cc66d40b66e13da01ac_xl.jpg
 
Persze tisztában vagyok vele, hogy nehéz elkapni a pillanatot. Nem téged hibáztattalak, csak mondtam.
tibicuk másik oldalról közelítve megírta amire gondoltam:) Nagyon rendbe raktad fotó előtt :D Katonás rend van az akiban.
Na viccet félretéve, büszkék vagyunk rád, rengeteg ötletet adtál, rengeteg embernek adtál inspirációt, maxi RESPECT!
Most már megértem, hogy miért rejtegetik a "nagyok" az akváriumaikat. Szerintem neked is ezt kéne csinálni jövőre. Tőlem maxi támogatást kapsz, hogy ne mutasd meg a versenyakvádat :D
Vik tessék Tibinek biztosítani egy versenyakváriumot, hogy a régiben bemutathassa a remek ötleteit nekünk :)
 
Még egyszer gratulálni szeretnék a legjobb magyar akvakertésznek!(a GA triumvirátust nem számítva):)
Sok ilyen akival örvedeztess meg minket,rakj össze minél jobb akikat.
Max RESPECT részemről is.
 
Persze tisztában vagyok vele, hogy nehéz elkapni a pillanatot. Nem téged hibáztattalak, csak mondtam.
tibicuk másik oldalról közelítve megírta amire gondoltam:) Nagyon rendbe raktad fotó előtt :D Katonás rend van az akiban.
Na viccet félretéve, büszkék vagyunk rád, rengeteg ötletet adtál, rengeteg embernek adtál inspirációt, maxi RESPECT!
Most már megértem, hogy miért rejtegetik a "nagyok" az akváriumaikat. Szerintem neked is ezt kéne csinálni jövőre. Tőlem maxi támogatást kapsz, hogy ne mutasd meg a versenyakvádat :D
Vik tessék Tibinek biztosítani egy versenyakváriumot, hogy a régiben bemutathassa a remek ötleteit nekünk :)
Köszi Bálint.:cool:
Ma beszélgettünk erről Vikkel, hogy milyen úton kellene elindulni, milyen akit kellene jövőre összerakni, az ötlet megvan, de maradok a fás scape-eknél.:p
 
Még egyszer gratulálni szeretnék a legjobb magyar akvakertésznek!(a GA triumvirátust nem számítva):)
Sok ilyen akival örvedeztess meg minket,rakj össze minél jobb akikat.
Max RESPECT részemről is.
Nagyon köszönöm Mária(y) , teljesen igazad van amit előbb leírtál, hasznos volt, egy kicsit elvadult a versenyfotóra a Forest Lair. Majd a legközelebb figyelek rá , s megpróbálok jobbat alkotni.:cool:
 
A régi a képen hátsó rész nem volt még kidolgozva.
A versenyfotón pedig az a legjobb a vízszintes növényeket leszámítva.
Ez a nehéz,a jó időzítés.
 
Szia. Kicsit megkésve de gratulálok, ha szabad így mondanom "földim" ehhez a csodás akváriumhoz. Örülök, hogy ilyen szép akvárium született kis városunkban. Sajnálom, hogy nem került jobb helyre pedig pazar látványt nyújt szerintem.
 
Termeszetesen en is elöbre värtam az akid,kb az elsö 50 be.szerintem ha bele ugathatok akkor :neha a kevesebb több.tehät ebbe az akiba lehet,hogy kicsit vissza kellet volna fogni magad,ne ertsd felre de ha nem ennyire reszletgazdag talän mäs lenne az öszkep.nem nekem hanem nekik.talän egy koräbbi pilanatot ha elcsipsz a fotoval...de neked aztän nem kell mondanom.bocs ha tul öszinte voltam.nekem mindenkepp az egyik kedvencem.
 
Gratulálok az akihoz.
Én nem tervezek verseny akit összerakni, nem tervezem, hogy versenyen induljak, mert nincs ehhez ekkora tehetségem, mint Neked és azoknak, akik indultak. DE! Minket, akik szintén így vannak vele, tovább inspirál egy ilyen látvány és a mögötte álló hatalmas munka arra, hogy tovább csináljuk, hogy még többet foglalkozzunk vele, hogy mindig törekedjünk a jobbra. Ez a fajta érzés a hobbinkon keresztül kihat a mindennapi tevékenységünkre is, mert jóra tanít és tanítja a gyermekeinket is. Megtanít minket a pontosságra, a precízségre, az odaadásra, a küzdelemre, javítja a szépérzékünket, egészséges versenyszellemet táplál az emberbe. Ezek nagyon fontos dolgok!
Ezért aztán azt mondom, hogy igazából a versenyen elért helyezés csak másodlagos. Egyébként is nehéz kitalálni, hogy adott évben a bírák számára mik a legfontosabb szubjektíve figyelembe vett szempontok, mi adott évben a trendi, melyik az a stílus amit preferálnak.
Szívből gratulálok minden indulónak, büszkék vagyunk Rátok!
 
Bedobok még egy képet!!
Úgy voltam vele, hogy igaz , hogy nem egy nagyon jól sikerült fotó, de ez az az állapota az akinak ami a legjobban tetszett, sajna ezután már borult minden és nehezen tudtam versenyformába felkészíteni a fotózásra.
8337553099_2a652f0987_c.jpg

Itt még az előtér és a kis fadarabok a fénykorukat élték , s a mohák is szépen kordában vannak tartva.
A háttér növényekről annyit, hogy kövezzetek meg, de nekem a vízfelszínig felengedett steam erdő nem jött be, nekem ez a bokros és onnan kikandikáló faágak , sokkal harmonikusabban hat (itthoni szemmel ezt láttam):p:D.
 
Szia Cecska!
Én sokkal előrébb vártam az akidat,ezek a bírák :wacky:,az inspirációkat többek közt bevallom őszintén a Te naplóidból szívtam magamba.
Gratulálok a helyezéshez (y) ,és szerintem ez is egy olyan verseny amin ha az ember el tud indulni már az büszkeséggel tölti el nem hogy még ilyen helyezést ér el!
 
Back
Oldal tetejére