• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Force of nature

Szerintem, ez nem csak a TAC-on indulna komoly eséllyel!
Mély meghajlás a fantasztikus teljesítményed előtt. Szerintem nagyjából tökéletesen sikerült minden versenyszabály. Vékony, egyenletes homok a frontüvegnél, remek fókuszpont, fény és árnyék, növények egyensúlya, még a halak is hibátlan csapatban úsznak.
Valóban csodás lehet naponta ebben gyönyörködnötök, mert élőben még káprázatosabb lehet.
@keszalvo , @kuchi mi a véleményetek, nektek már lapul több komoly helyezés, érem a tarsolyotokban. Mit szóltok hozzá versenyzői szemmel?
Nálam 5*
Szia Csilla
Köszönöm szépen, 👍😉 igen talán jobb lett több szempontból is mint annó a - Völgy, és már megérte pár új dolgot tanulni, elsajátítani, meg érteni, de szerintem nagyon nem érne be az első 100 ba sem. Aztán fene tudja, ti jobban látjátok... Lehet annyit látom nap mint nap, hogy ezért sem érzem benne a potenciálisan az erősséget... 🤭 Mindenesetre köszönöm!
 
Utoljára módosított:
Nekem tetszik,bär vannak dolgok amiket en maskepp csinalnek,de összesegeben ez egy jol sikerült akvarium.Gratulälok.
Szia!
Köszönöm, nem gondoltam volna, hogy egyszer kapok egy ismert, elismert akvakertésztől pár dícsérő szót, így külön köszönöm!!! 😉 Ha úgy látod, hogy tudsz bármi tanácsot adni, akkor akár egy újabb fotót is csinálhatok mondjuk péntek, vagy szombat magasságában. A hátsó rész "kiégetése" ami nagyon jó lenne, engem ez zavar leginkább és lehet erre kellene valamit eszközölnöm, mert elhúzni a faltól sajna nem tudjuk. Köszi!
 
Ha már meg lettem idézve 😁.
Tomi nekem a völgy is tetszett és ez is jól sikerült.Meg van az a hangulat ami jól áll neki.
Lehetett volna még finomítani az előtéren hogy ne legyen egyenes és amit említettél is a háttér kiégetése sokat segített volna a látványon.
De persze ennyi év és verseny után sajnos az Én szemem már egyből a "hibákat" veszi észre ami a versenyeken fontos ugyan de a nappaliban ülve egy jó hideg sör vagy egy üdítő fröccs mellett,senkit nem érdekel,mert a látvány kárpótol 🤘
Csak így tovább 😊😉
 
Szia!
Köszönöm, nem gondoltam volna, hogy egyszer kapok egy ismert, elismert akvakertésztől pár dícsérő szót, így külön köszönöm!!! 😉 Ha úgy látod, hogy tudsz bármi tanácsot adni, akkor akár egy újabb fotót is csinálhatok mondjuk péntek, vagy szombat magasságában. A hátsó rész "kiégetése" ami nagyon jó lenne, engem ez zavar leginkább és lehet erre kellene valamit eszközölnöm, mert elhúzni a faltól sajna nem tudjuk. Köszi!
Hát az,hogy elismertől még kicsit messze vagyok..
De pl a frissen berakott köveket korábban kellett volna berakni,mert igy hiányzik a patina róla.
A fákon a moha túl vastag,kb a felét lenyirnám,sokkal természetesebb ha vékonyra van hagyva.
Az aranymetszést jobban kiemelném,esetleg kiégetni,vagy egy lámpával megvilágitani.
Az előtéren is lehetne javíttani,nem természetes hatásu most.
De ha javitasz egy két dolgon a következő scapen,akkor mindig jobb leszel.
 
Ha már meg lettem idézve 😁.
Tomi nekem a völgy is tetszett és ez is jól sikerült.Meg van az a hangulat ami jól áll neki.
Lehetett volna még finomítani az előtéren hogy ne legyen egyenes és amit említettél is a háttér kiégetése sokat segített volna a látványon.
De persze ennyi év és verseny után sajnos az Én szemem már egyből a "hibákat" veszi észre ami a versenyeken fontos ugyan de a nappaliban ülve egy jó hideg sör vagy egy üdítő fröccs mellett,senkit nem érdekel,mert a látvány kárpótol 🤘
Csak így tovább 😊😉
Szia
Köszönöm, remélem legközelebb már ennél is jobban rááll a szemem, az említett dolgokra. 😉 Nincs mese olyan ez mint bármi, tanulni kell, évek és a tapasztalat, leginkább azok kellenek még... 😊 Persze csak ha beszippantana a versenyzés egyszer úgy igazából engem is...
 
Hát az,hogy elismertől még kicsit messze vagyok..
De pl a frissen berakott köveket korábban kellett volna berakni,mert igy hiányzik a patina róla.
A fákon a moha túl vastag,kb a felét lenyirnám,sokkal természetesebb ha vékonyra van hagyva.
Az aranymetszést jobban kiemelném,esetleg kiégetni,vagy egy lámpával megvilágitani.
Az előtéren is lehetne javíttani,nem természetes hatásu most.
De ha javitasz egy két dolgon a következő scapen,akkor mindig jobb leszel.
Nagyon köszönöm, a javaslatokat. Ezeket kellene elsajátítani, ha tényleg versenyre szánom magam...Ezen a scapen már nem fogok sokat gyökölni, de remélem legközelebb már ezeket a hibákat nem követem el. 😉 Köszi
 
Szuper lett az akvárium és a fotó is! Tényleg érdemes lenne beküldened több helyre is. Lesznek ennél sokkal erősebb akváriumok is a külföldi versenyeken, de ez egy szép akvárium, amit rajtunk kívül is biztosan sokan örömmel nézegetnének 👍
Köszönöm Viktor!
Ha ez a véleményed, akkor rajtam ne múljon. 😊 Megnézem hova lehet küldeni, és lesz ami lesz. 😉 Köszi még egyszer!
 
Volt végül azóta valami változtatás vagy mostanában inkább a kerti tavacskád partján kortyolod a hideg habzó sört két meccs között?
Szia!
Sacc per kb. el is találtad. 😁 Kerti tavacska most nagy felüdülés főleg esténként. Az aki igaz takarékon, de elketyeg még... Talán szeptember végéig, és jöhet a nagy feladat ismét. Egy jóval kevesebb munkával járó berendezést szeretnék majd, lassan növő növényekkel, illetve minél kevesebb nyírást kelljen majd eszközölni. A T. A.C. sajnos nem sikerült helyezést elérni, ami annyira nem bánt, de hogy Patriknak sem, azon már inkább lepődtem meg.... 🤔🤔 Múltkorokban amikor a törpével bicajoztunk egy erdős részen, egy elég csinos kis gyökérre bukkantunk. Ha legközelebb arra megyünk kocsival, és ott lesz biztosan megkérem, hogy jöjjön velem haza... 🤭 Őt gondoltam valahogy majd betenni magában, illetve kicsit kövekkel körberakni. Egyenlőre ez van, időm kevés, és hát valljuk be, van ilyenkor jobb teendő is a hétvégéken, mint az akiban matatni...😎
 
Sziasztok.
Egy kis infó akkor az új tápokról, tapasztalatokról, és az "anyagiakról" 🤭
Nos, az akival minden rendben szépen ketyeg. Időm nagyon kevés, vasárnap max egy-két óra, vízcsere, nyírás stb. és persze a napi etetések, tápozás. Pár e-mail váltásom volt közben az Indonéz gyártóval is, csak, hogy több infó birtokában legyek. Az ATP Zero tökéletes választás lehet, ha új akit indítasz. Nagyon vékony tápozást eredményez. Az első 4-5 hónapig javasolt, amíg a talaj bőven tartalmaz tápanyagokat! Mivel Nitrát, foszfát nullás, így nagyon szépen hozzák a piros, vörös növények a színeket. Ezt kipróbáltam rendben volt. 😉 Új építés után legközelebb biztosan ezzel indulok! Ha kezd fogyni a talajból a tápanyag, szükség lehet táprudazásra, és vagy javasolt átállni az ATP Complete tápra ami szintén - All in one -!! Tehát nem kell méricskélni, ezt adagold magában csak és kész!
View attachment 147040
És most jöjjön a matek... Egy liter ára átszámolva postával kb. 19500 Ft. Az Indonéz gyártó "megsúgta" nekem közben, látva az akváriumról küldött fotót, hogy a javasolt adagolás fele!!! azaz napi 4-5 ml elég lesz a 300, 🙄 tehát 300 literre. Ez napi kb. 95 - 97 Ft. Az egy liter így 200 azaz 200 napra elég... Nos ha csak ADA Brighty K és Mineral kombót nézem, az Iront már pluszban nem is számolom, holott lehet kellene, az akkor a 200 napra nekem cirka 120.000 Ft lenne. Ironnal már 180.000 Ft... Teljes képet csak azért nem csináltam a jelenlegi mai állapotról, mert kb. bő egy hónapja "tarvágás" volt a hátsó régióban, mert úgy bedúsúltak, besűrűsödtek a stemek. Talán két hét még max és újra gyönyörűen elérik majd az immár friss megújúlt hajtások a felső régiót. 😉 Pár képet azért hoztam, ami mutatja, hogy minden rendben van. 👍 Tényleg csak és kizárólag az ATP Complete megy hol 4 hol 5ml/nap, ahogy sikerül. Még Excelt sem adagolok.
View attachment 147043

View attachment 147044
View attachment 147045
View attachment 147046
View attachment 147047
Jelenleg a vízcserék előtt vasárnap ezek a paraméterek. Vas 0,5ppm Nitrát 5ppm Foszfát 0,2ppm Kálium 15ppm. Hiánytünetek nincsennek, minden rendben, illetve közben brutál sok rák is született, de ennek nem gondolom, hogy a táphoz lenne köze. Mivel minden hobbira költeni kell, és ezzel nincs is semmi baj, ☝️😉 ezért a tápozáson kb egy év alatt majd megsporólt összeget beruháztam egy aprócska kis kerti tóba, amit magam csináltam meg. A vizinövények még nem igazán tértek magukhoz, a szokatlanul hűvős tavasz miatt, de nem lesz rossz majd ez előtt iszogatni, nyáron a hűvös italokat.
View attachment 147051
Remélem tudtam segíteni. 😉
Tomi
Szia! Hogy készült a tó? Kavicsos tófólia? Zsalukő? Milyen mély, hány literes, mivel szűröd?
 
Sziasztok.
Jól "eltűntem" az elmúlt hónapokban, de sajnos mostanság nagyon idő szűkében vagyok. Nagyon! 😬 Azonban jöttem pár szösszenettel, illetve egy utolsó, ma sebtiben lőtt képpel. Jövő héten ha minden a terv szerint alakul szétbontom az akváriumot...

Valamikor még az ősz elején talán, az egyik lámpám megadta magát. Bár a gyártó nagyon segítőkész volt, az Angol viszonteladó, illetve szerviz, valamint a Brexit miatt majd egy bő hónapba telt mire újra visszakerült a harmadik lámpa is... Nyártól kezdve rendkívüli módon lecsökkentettem mind a karbantartás, mind az akival való foglalkozást. Vízcserére azóta már csak két hetente került sor. Semmi táp-tabletta vagy plusz táp nem került be. Egyedül csak és kizárólag az APT Complette tápot adagoltam, napi 9-10 nyomást. Alga nem igazán jelentkezett ezek ellenére sem, sőt szinte majdhogy nem, nulla az alga jelenléte most is. Növények egészségi állapota a leírtak ellenére is teljesen kielégítő. Kicsit hátul a rotalák kopaszodtak meg alul, de a fény hiány miatt inkább. Mostanra szépen kezdenek helyre jönni. Szóval kb. ez a kevéske dolog történt az elmúlt időszakban. Számomra szép volt ez az aki, kevés gonddal és annál több gyönyörrel. Meghatározó színfoltja lett a nappalink nak. Azonban ez a scape eddig tartott, kell valami új, attól függetlenül, hogy még egy fél évet biztosan eldöcögött volna. 😊

IMG_20211205_173947.jpgKöszönöm mindenkinek a figyelmet, és kérném az adminokat helyezzék át a lezárt naplók közé.

Üdv, Tomi
 
Sziasztok.
Jól "eltűntem" az elmúlt hónapokban, de sajnos mostanság nagyon idő szűkében vagyok. Nagyon! 😬 Azonban jöttem pár szösszenettel, illetve egy utolsó, ma sebtiben lőtt képpel. Jövő héten ha minden a terv szerint alakul szétbontom az akváriumot...

Valamikor még az ősz elején talán, az egyik lámpám megadta magát. Bár a gyártó nagyon segítőkész volt, az Angol viszonteladó, illetve szerviz, valamint a Brexit miatt majd egy bő hónapba telt mire újra visszakerült a harmadik lámpa is... Nyártól kezdve rendkívüli módon lecsökkentettem mind a karbantartás, mind az akival való foglalkozást. Vízcserére azóta már csak két hetente került sor. Semmi táp-tabletta vagy plusz táp nem került be. Egyedül csak és kizárólag az APT Complette tápot adagoltam, napi 9-10 nyomást. Alga nem igazán jelentkezett ezek ellenére sem, sőt szinte majdhogy nem, nulla az alga jelenléte most is. Növények egészségi állapota a leírtak ellenére is teljesen kielégítő. Kicsit hátul a rotalák kopaszodtak meg alul, de a fény hiány miatt inkább. Mostanra szépen kezdenek helyre jönni. Szóval kb. ez a kevéske dolog történt az elmúlt időszakban. Számomra szép volt ez az aki, kevés gonddal és annál több gyönyörrel. Meghatározó színfoltja lett a nappalink nak. Azonban ez a scape eddig tartott, kell valami új, attól függetlenül, hogy még egy fél évet biztosan eldöcögött volna. 😊

View attachment 159686Köszönöm mindenkinek a figyelmet, és kérném az adminokat helyezzék át a lezárt naplók közé.

Üdv, Tomi
Nagy kedvencem volt, alig várom a következőt.
 
Back
Oldal tetejére