• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontinalis antipyretica (forrásmoha)

Gabika

Tapasztalt kertész
Fontinalis antipyretica

Magyar név: Forrásmoha
Család: Fontinalaceae
Csoport: vízinövények
Maximális magasság: 8-12 cm
Származás: Európa, Ázsia, Észak-Amerika, Észak-Afrika
Természetes élőhely: Lassú folyású patakok.
Elhelyezés az akváriumban: Minden víz alatti tereptárgyon vagy a vízfelszínen úszva, lebegve.
Világítás: Gyenge
Hőmérséklet: 5-22°C
pH: 6-7
Keménység: 5-15NK°


Valakinek van tapasztalata ezzel a mohával?
 
Kevés tapasztalatom van vele. Leginkább csak annyi, hogy kifejezetten hideg vízi növény. A meleg vízben hamar elpusztul.

foan2_001_lhp.jpg
 
Azért kérdeztem, mert Amano úr is ezt használja némelyik akváriumában és neki általában 25 fokos a víz hőmérséklete.
 
Gabika said:
Azért kérdeztem, mert Amano úr is ezt használja némelyik akváriumában és neki általában 25 fokos a víz hőmérséklete.

Inkább 20-22, ha emlékezetem nem csal. Lehet ez a magyarázat a moha életben maradására. Ők ezt full légkondícionált galériában érik el. Légkondi nélkül max. folyamatos hűtéssel lehetne így tartani. De ha jól saccolom legtöbbünknél 25-28 között mozog a víz hőmérséklete.
 
Na akkor ezt a mohát sem használhatom :(
Pedig szívesen kipróbáltam volna nagyon jól néz ki.
 
Amit mi Fontinalis antipyretica néven találunk, vagy esetleg kapunk a boltokban, teljesen másmilyen mint amit Amano használ.
Ha jobban megnézed a galériában lévő aksiról lőtt közeli képeket a mohákról, láthatod hogy a legjobban a Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)-ra hasonlítanak leginkább.

Én vettem még az őskorban (2 éve =D) forrásmohát, de elbarnult, elpusztult.
Vik én is 25°C-ra emlékszek az ADA galériánál. online aqua journal-on az akvárium adatokban szinte mindenhol annyit ír.

Egyébként most nem fűtöm az aksimat, így kb 21°C os a víz. Neonok szeretik, RC-k is petések. A növények pedig amik vannak nagyon jól érzik magukat( green rotala, matogrossense, needle leaf micro, és sok másik) Bubizás megy ezerrel. Persze a moháim is nagyon jól érzik magukat :p

Növények szempontjából eddig nekem az a tapasztalatom, hogy nem olyan vészes az az alacsonyabb 20-23°C se.
 
Nem tudjátok miért nem jelenik meg a kép? Próbáltam már a Picassa, Photobucket és ImageShack -ról is beszúrni a linket..
 
Igéző said:
Nem tudjátok miért nem jelenik meg a kép? Próbáltam már a Picassa, Photobucket és ImageShack -ról is beszúrni a linket..

úgy látom a html oldal van képként belinkelve.

Photobucketen használd a SHARE this photo dobozból az "IMG code" mezőt és azt másold be ide. Erre már nem kell img parancsot ráadni mert rajta van.

IMG_0101_k.jpg


IMG_0104_k.jpg
 
Back
Oldal tetejére