• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Szia!

A képek alapján ez nem fonálalgának, hanem sokkal inkább rhizo-nak tűnik.
Új indítású akváknál elő szokott fordulni, főleg, ha növényi bomlás is volt, illetve az áramlás sem teljesen optimális. Nálam eddig szűrőpucera/áramlás optimalizálása, illetve hydrogén peroxidos kezelés a rhizo-s területeken (mohákkal óvatosan, én 1,5%-osat nyomtam oda, a töményebb megégetheti), majd garnélák ráeresztése megoldotta a problémát. A H2O2 meglottyasztja kicsit a rhizot, azután a garnélák rábuknak szépen.
A kezelés után még kb. 1 hétig szoktam bacit adagolni.

Köszönöm a válaszod, utánaolvasok ennek is. Kicsit erről viszont kevesebbet találtam, milyen név alatt érdemes erre rákeresni, vagy valamelyiknek az alfaja?

Közben sikerült tesztelnem nitritet, nitrátot és ammoniát, beküldöm az eredményeket, kíváncsi vagyok ti milyen értéknek látjátok.

Elvileg az iPhone egész jól állítja be a fehéregyensúlyt tehát többé kevésbé pontos kell hogy legyen.

ammonia.jpegammonia2.jpegnitrate1.jpegnitrate2.jpegnitrate3.jpegnitrite1.jpegnitrite2.jpeg
 
Köszönöm a válaszod, utánaolvasok ennek is. Kicsit erről viszont kevesebbet találtam, milyen név alatt érdemes erre rákeresni, vagy valamelyiknek az alfaja?

Közben sikerült tesztelnem nitritet, nitrátot és ammoniát, beküldöm az eredményeket, kíváncsi vagyok ti milyen értéknek látjátok.

Elvileg az iPhone egész jól állítja be a fehéregyensúlyt tehát többé kevésbé pontos kell hogy legyen.

View attachment 97004View attachment 97005View attachment 97006View attachment 97007View attachment 97008View attachment 97009View attachment 97010
A nitrát szinted 0, ami nem jó. Ha van lehetőséged, szerezz be még foszfát és vas tesztet. Ezzel a hármassal nagy eséllyel be tudod állítani a tápozásod.
 
Köszönöm a válaszod, utánaolvasok ennek is. Kicsit erről viszont kevesebbet találtam, milyen név alatt érdemes erre rákeresni, vagy valamelyiknek az alfaja?

Közben sikerült tesztelnem nitritet, nitrátot és ammoniát, beküldöm az eredményeket, kíváncsi vagyok ti milyen értéknek látjátok.

Elvileg az iPhone egész jól állítja be a fehéregyensúlyt tehát többé kevésbé pontos kell hogy legyen.

View attachment 97004View attachment 97005View attachment 97006View attachment 97007View attachment 97008View attachment 97009View attachment 97010

Itt a fórumon ez a topic foglalkozik vele.
 
A nitrát szinted 0, ami nem jó. Ha van lehetőséged, szerezz be még foszfát és vas tesztet. Ezzel a hármassal nagy eséllyel be tudod állítani a tápozásod.

Vas tesztet szereztem, bár nem a legkönnyebben leolvasható számomra, de tápozás előtt mérve ahogy néztem nem nagyon mutatta ki vas jelenlétét, vagy csak nagyon minimálisat (kevesebb mint a legkisebb egység?)

A Brighty Mineral tartalmaz vasat, igaz? Érdemes lehet esetleg tápozás után pár órával ellenőrizni, hogy maradt-e a növényeknek vagy folyamatosan kéne, hogy legyen valamennyi a vízben?

Itt a fórumon ez a topic foglalkozik vele.

Köszönöm, nézem!
 
A nitrát szinted 0, ami nem jó. Ha van lehetőséged, szerezz be még foszfát és vas tesztet. Ezzel a hármassal nagy eséllyel be tudod állítani a tápozásod.
Nitrat es foszfat szintje persze hogy nulla hiszen ADA val tapozik. Vassal jelenleg en nem foglalkoznek. COt, fenyt be kell loni es adagolni kell a ADA nitrogent ovatosan hiszen a foszfat nulla lesz.
 
Nitrat es foszfat szintje persze hogy nulla hiszen ADA val tapozik. Vassal jelenleg en nem foglalkoznek. COt, fenyt be kell loni es adagolni kell a ADA nitrogent ovatosan hiszen a foszfat nulla lesz.

Köszönöm!

Az óvatosan mit takar, vagy mi alapján javasolod adagolni?

Köszi!

Itt a fórumon ez a topic foglalkozik vele.

Azt megkérdezhetem, hogy miért gondolod inkább annak?
 
Azt megkérdezhetem, hogy miért gondolod inkább annak?

Volt már szerencsém mindkét fajta algához, és a tiéd a képek alapján (ill. az alapján, amit élóben láttam a saját akváimban) határozottan sokkal inkább hasonlít a rhizochloniumhoz, mint a fonálhoz. Illetve a frissen indított akváknál az első időkben elő szokott jönni a rhizo, míg a fonál nem jellemző.
 
Inkább tűnik annak ránézésre, mint fonálnak

Világos, köszönöm!

Volt már szerencsém mindkét fajta algához, és a tiéd a képek alapján (ill. az alapján, amit élóben láttam a saját akváimban) határozottan sokkal inkább hasonlít a rhizochloniumhoz, mint a fonálhoz. Illetve a frissen indított akváknál az első időkben elő szokott jönni a rhizo, míg a fonál nem jellemző.

Köszönöm! Remélem tudok vele kezdeni majd valamit, mert így nem az igazi a helyzet.
 
Közben mértem szilikát, illetve foszfát szintet, csatolom a képeket.

Mi a véleményetek?

Az első három kép foszfát, a többi szilikát.

A PH-m olyan 7.01 - 7.25 körül mozog, inkább szerintem olyan 7.20-7.25 egyébként.

PO.jpgPO_002.jpgPO_005.jpgSiO.jpgSiO_2.jpgSiO_3.jpgSiO_6.jpgSiO2.jpgSiO3.jpg
 
Közben mértem szilikát, illetve foszfát szintet, csatolom a képeket.

Mi a véleményetek?

Az első három kép foszfát, a többi szilikát.

A PH-m olyan 7.01 - 7.25 körül mozog, inkább szerintem olyan 7.20-7.25 egyébként.

View attachment 97199View attachment 97200View attachment 97201View attachment 97202View attachment 97203View attachment 97204View attachment 97205View attachment 97206View attachment 97207

A szilikát szint olyan három és hat közöttinek tűnik, a foszfát pedig 0.02 alatt, ami elég kevés, nem? Mármint az ADA talaj miatt érthető, de közben a Nitrát felvétele így problémás lehet, nem?
 
Sziasztok,Kis segitseget szeretnek kerni fonal alga megszuntetesehez, mielott ujra belevagok egy blackoutba.
Lottem egy kepet talan latszik hogy kb mindenen log az alga.

60p akvarium
ADA Aquasky 601 6 ora 60% ra dimmelve.
JBL e901 szuro habkovel es perlonnal es 50ml purigennel, legalbb havonta takaritom.
RO vizzet Bee Salt-tal 150 TDS re visszasozva hasznalok homersekletet 23 fok.
1,5 ml Excel-t adagolok naponta.
Tapozas GA tapokkal megy 2ml makro 1ml mikro. Kezdetben ADA tapokkal probaltam pont emiatt az alga miatt elkezdtem GA tapokat hasznalni, hatha a foszfor hiany okozza a felfordulast.
CO2 vel mar volt par korom, remeltem hogy azzal van a gond, de egyelore ugy tunik az inline diffuzorral is novekszik szoval talan nem CO problema.
Lassan 3 honapja megy az akvarium, de nem akar megszunni az fonal alga.
5-6 amano es 9 Otocinclus van az akvariumban.

Nitrat 5ppm kornyeken van reggel tapozas elott,
pH 6.8
Foszfat kimutathatatlanul keves.

Lattok valami egyertelmuen roszat ami okozhatja a problemat?


IMG_20201110_183101.jpg
 
Sziasztok,Kis segitseget szeretnek kerni fonal alga megszuntetesehez, mielott ujra belevagok egy blackoutba.
Lottem egy kepet talan latszik hogy kb mindenen log az alga.

60p akvarium
ADA Aquasky 601 6 ora 60% ra dimmelve.
JBL e901 szuro habkovel es perlonnal es 50ml purigennel, legalbb havonta takaritom.
RO vizzet Bee Salt-tal 150 TDS re visszasozva hasznalok homersekletet 23 fok.
1,5 ml Excel-t adagolok naponta.
Tapozas GA tapokkal megy 2ml makro 1ml mikro. Kezdetben ADA tapokkal probaltam pont emiatt az alga miatt elkezdtem GA tapokat hasznalni, hatha a foszfor hiany okozza a felfordulast.
CO2 vel mar volt par korom, remeltem hogy azzal van a gond, de egyelore ugy tunik az inline diffuzorral is novekszik szoval talan nem CO problema.
Lassan 3 honapja megy az akvarium, de nem akar megszunni az fonal alga.
5-6 amano es 9 Otocinclus van az akvariumban.

Nitrat 5ppm kornyeken van reggel tapozas elott,
pH 6.8
Foszfat kimutathatatlanul keves.

Lattok valami egyertelmuen roszat ami okozhatja a problemat?


View attachment 97902
Hőmérséklet a szobai, vagy fűtőt használsz?
 
Sziasztok,Kis segitseget szeretnek kerni fonal alga megszuntetesehez, mielott ujra belevagok egy blackoutba.
Lottem egy kepet talan latszik hogy kb mindenen log az alga.

60p akvarium
ADA Aquasky 601 6 ora 60% ra dimmelve.
JBL e901 szuro habkovel es perlonnal es 50ml purigennel, legalbb havonta takaritom.
RO vizzet Bee Salt-tal 150 TDS re visszasozva hasznalok homersekletet 23 fok.
1,5 ml Excel-t adagolok naponta.
Tapozas GA tapokkal megy 2ml makro 1ml mikro. Kezdetben ADA tapokkal probaltam pont emiatt az alga miatt elkezdtem GA tapokat hasznalni, hatha a foszfor hiany okozza a felfordulast.
CO2 vel mar volt par korom, remeltem hogy azzal van a gond, de egyelore ugy tunik az inline diffuzorral is novekszik szoval talan nem CO problema.
Lassan 3 honapja megy az akvarium, de nem akar megszunni az fonal alga.
5-6 amano es 9 Otocinclus van az akvariumban.

Nitrat 5ppm kornyeken van reggel tapozas elott,
pH 6.8
Foszfat kimutathatatlanul keves.

Lattok valami egyertelmuen roszat ami okozhatja a problemat?


View attachment 97902

Szia!

Vasat néztél? A magasabb vas szint is fenn tudja tartani a fonal algát.
 
Szia!

Vasat néztél? A magasabb vas szint is fenn tudja tartani a fonal algát.
mar megrendeltem a tesztet, de meg nem ert ide, bar oszinten nem tudom mit csinalnek ha a vas magas pl. Igazat megvallva eleve ezert tapozok 2 makrot 1 mikrohoz. Hatha ki tudom meriteni a vasat. En azt olvastam hogy a fonal alga lehet tul sok vas miatt, de nem tudom mi okozhatna, ha az lenne. Tiszta scifi... :D
 
mar megrendeltem a tesztet, de meg nem ert ide, bar oszinten nem tudom mit csinalnek ha a vas magas pl. Igazat megvallva eleve ezert tapozok 2 makrot 1 mikrohoz. Hatha ki tudom meriteni a vasat. En azt olvastam hogy a fonal alga lehet tul sok vas miatt, de nem tudom mi okozhatna, ha az lenne. Tiszta scifi... :D

Ha magas a vas, akkor egy ideig ne adj microt, csak macrot, esetleg kicsit többet, hogy utolérje a nitrát-foszfát a vasat. Kíváncsi leszek, mit mutat majd a teszt!
 
Vedd ki a fűtőt, vagy ha hideg van a szobában ahol az akvárium van, vedd le 20 fokra. De inkább vedd ki. Nem kell.
miert? Halak miatt probalom normalis homersekleten tartani, gondolod nem art nekik 20 fok alatti homerseklet?
diszhal.infon 22 fok a torpeharcsa es 20 a galaxy razboranak. Tuti kibirjak?
 
Back
Oldal tetejére