• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Teljes kép. Minden nap letisztítom a szűrővédő rácsot.
View attachment 89190

Sajnos a nap éri délután, de redőny van.
Co2-t beállítom ahogy ajánlottad.

egyéb tanács?

nagyon szépen köszönöm
Amúgy a CO2 jó helyen van a Lily jó helyen van az elfolyó is jó helyen van DC is jó helyen van a Skimmer sem dolgozik a Lily ellen. Ha csak egy csomócska lenne valahol akkor ezeket lehetne tologatni 5 cm-t ide vagy oda, de mivel globális a probléma így nem nyúlnék hozzá, nem fog segíteni.
Tudsz mérni NO3, NO2 és Ammóniát?
 
Amúgy a CO2 jó helyen van a Lily jó helyen van az elfolyó is jó helyen van DC is jó helyen van a Skimmer sem dolgozik a Lily ellen. Ha csak egy csomócska lenne valahol akkor ezeket lehetne tologatni 5 cm-t ide vagy oda, de mivel globális a probléma így nem nyúlnék hozzá, nem fog segíteni.
Tudsz mérni NO3, NO2 és Ammóniát?
NO3 teszt van itthon. Mondjuk nem a legjobb szerintem mert csak egy SERA márkájú. Viszont azzal mérve 0 az NO3
A másik kettőhöz vásárolnom kellene csepptesztet. Érdemes beruházni rá?
 
15 napos 64 literes low tech akváriumban beindult a zöld fonál alga. A víz 3/4 RO 1/4 csap víz. Vízcsere 1. héten 30 % 3 alkalommal, 2. héten 30% 2 alkalommal. 2. héttől 1,5 ml/nap Green Aqua Micro és macro, valamint napi 1,5 ml excel adagolva.
Tropica Aquarium Soil aljzat alatta Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj. Világítás 1350 lumen led, napi 8 órában. Szerintetek kell valamin változtatnom, vagy majd elmúlik magától. Még annyit, hogy tegnap sikerült 6 db törpe szívóharcsát beszereznem.
 
Sziasztok!
Én feladom a küzdelmet a fonál algával... Utolsó próbálkozásként megpróbálok valami algazabáló szuperhalat telepíteni. Mit ajánlotok? Köszi a válaszokat előre is!
 
Sziasztok!
Én feladom a küzdelmet a fonál algával... Utolsó próbálkozásként megpróbálok valami algazabáló szuperhalat telepíteni. Mit ajánlotok? Köszi a válaszokat előre is!
Lőj egy totált és egy közelit az akváról, aztán kitaláljuk mi legyen.
 
Lőj egy totált és egy közelit az akváról, aztán kitaláljuk mi legyen.
Köszönöm előre is!

IMG_1033.JPGIMG_1031.JPGIMG_1032.JPG

Ez egy 30 literes nano, egy 4600 lm-es leddel világítok napi 12 órát. Napi 1 ml Excel-t kap, hetente 1x cserélek vizet (30%). A Ludwigia csak azért nem algás, mert néhány napja tettem bele azok helyére, amiket már kinyírt az alga.
 
Köszönöm előre is!

View attachment 91503View attachment 91502View attachment 91501

Ez egy 30 literes nano, egy 4600 lm-es leddel világítok napi 12 órát. Napi 1 ml Excel-t kap, hetente 1x cserélek vizet (30%). A Ludwigia csak azért nem algás, mert néhány napja tettem bele azok helyére, amiket már kinyírt az alga.
150 lumen/literrel lovod szerencsetlent egy fel napig. Az lenne a csoda, ha nem lenne algad. :) Tessek dimmelni legalabb a felere es vilagitasi idot is csokkenteni.
 
150 lumen/literrel lovod szerencsetlent egy fel napig. Az lenne a csoda, ha nem lenne algad. :) Tessek dimmelni legalabb a felere es vilagitasi idot is csokkenteni.
igen, ezt végig sem gondoltam...., plusz még természetes fény is éri egy kicsit sajnos. köszi, visszaveszek a világításból...
 
igen, ezt végig sem gondoltam...., plusz még természetes fény is éri egy kicsit sajnos. köszi, visszaveszek a világításból...
Csak osszehasonlitasnak: a co2 reaktoros high tech akvank megy 70 lumen/literrel napi 6 orat. A lowtechunk meg 50 l/l. Termeszetes feny egyiket sem eri pluszban, azt neked is meg kene oldanod, mivel sem az erossegevel sem az idotartamaval nem tudsz szamolni.
 
igen, ezt végig sem gondoltam...., plusz még természetes fény is éri egy kicsit sajnos. köszi, visszaveszek a világításból...
Lehet, hogy egy Blackout-al indítanék és utána a már említett csökkentett fénnyel folytatnám a küzdelmet.
 
Lehet, hogy egy Blackout-al indítanék és utána a már említett csökkentett fénnyel folytatnám a küzdelmet.
pát hete csináltam egy 5 naposat, alig volt eredménye sajnos
 
Rosszul gondolom, ha a vízben a tápanyag rendben van, akkor ha a világítást rátekerem, a növények többet esznek, és a fonál hamarabb kipusztul?
 
Némi zöld algatámadást visszaverve, van némi fonal algám és egy kevéske szőr. Ezek valahogy jobban ragaszkodnak hozzánk. Szabadulnék tőlük.
60L 1550Lm/8 óra
Tf táp napi 1ml micro, 2ml macro+1 ml nitrát. 1.2 ml excel. 5-7 naponta vízcsere csap és Ro. Gh9 Kh6 TDS150-170 közt. Napi pár csepp bacikultúra. Szűrő JBL 702 550L/óra. Ezt lemértem kíváncsiságból mit tud megpakolva.
Valami ötlet/tipp. Co nincs mert low tech. 😀
 

Attachments

  • C248EFB8-5CD2-4353-9867-45160C15F4CA.jpeg
    C248EFB8-5CD2-4353-9867-45160C15F4CA.jpeg
    239.6 KB · Megtekintések: 65
  • 2154A1B8-E4E1-449F-B8CE-5F5E617B7DDA.jpeg
    2154A1B8-E4E1-449F-B8CE-5F5E617B7DDA.jpeg
    297.2 KB · Megtekintések: 60
Utoljára módosított:
Némi zöld algatámadást visszaverve, van némi fonal algám és egy kevéske szőr. Ezek valahogy jobban ragaszkodnak hozzánk. Szabadulnék tőlük.
60L 1550Lm/8 óra
Tf táp napi 1ml micro, 2ml macro+1 ml nitrát. 1.2 ml excel. 5-7 naponta vízcsere csap és Ro. Gh9 Kh6 TDS150-170 közt. Napi pár csepp bacikultúra. Szűrő JBL 702 550L/óra. Ezt lemértem kíváncsiságból mit tud megpakolva.
Valami ötlet/tipp. Co nincs mert low tech. 😀
Engedd el a tapozast. Fenyt csokkentsd, suru vizcsere, turelem.
Amugy hol a fonal?
 
Back
Oldal tetejére