• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Sziasztok. Nekem is sok fonal algám van. Akkor az vagy erős fénytől vagy sok macrotol lehet. Egy 6hetes akváriumnál, ahol elkezdődött a növény növekedés lehet tartani 2-3 nap fény megvonást? Vagy inkább a tápozást tesztelgessem? Az indiai vizicsillag elkezdett a tretején új hajtásokat hozni, de 2hete pang, és csak a fonal alga növekszik rajta. :(
A növények nevei:
1. Aponogeton ulvaceus,
2. Juncus repens,
3. Blyxa japonica,
4. Valisneria spiralis,
5. Anubias nana mini,
6. Jávai moha,
7. Nymphoides Hydrophylla 'Taiwan' (saláta)
8. Hygrophila Polysperma (Indiai vizicsillag)
9. Limnophila sessiliflora (Kocsány nélküli ambúlia)
 
Sziasztok. Nekem is sok fonal algám van. Akkor az vagy erős fénytől vagy sok macrotol lehet. Egy 6hetes akváriumnál, ahol elkezdődött a növény növekedés lehet tartani 2-3 nap fény megvonást? Vagy inkább a tápozást tesztelgessem? Az indiai vizicsillag elkezdett a tretején új hajtásokat hozni, de 2hete pang, és csak a fonal alga növekszik rajta. :(
A növények nevei:
1. Aponogeton ulvaceus,
2. Juncus repens,
3. Blyxa japonica,
4. Valisneria spiralis,
5. Anubias nana mini,
6. Jávai moha,
7. Nymphoides Hydrophylla 'Taiwan' (saláta)
8. Hygrophila Polysperma (Indiai vizicsillag)
9. Limnophila sessiliflora (Kocsány nélküli ambúlia)

Szia,

En most tartottam egy 3 naposa BO-t friss telepítésnél. Nem viselte meg a növényeket, de az alga eltűnt.

I
 
BO nem tudom mit jelent . De a növények is szépen nőlnek, és a fonal alga is. Így marad a fény megvonás, remélem segíteni fog.
BO= black out - az akvárium sötétítése, még nem nyúltam ilyen eszközökhöz. Az előző akváriumomban én is küzdöttem fonalassal, elrontottam a tápozást, kevs tápot adat, lett is algabumm. De aztán teljesen megszűnt, igaz volt segítség :)

 
4-en 4-5 nap alatt lerendezték az egész 72 literes akváriumot.. Az egész így nézett ki..
Nekem azért nem ilyen rossz a helyzet, de hosszabb ideig nem szeretnék ilyen Guppykat vagy mik ezek, lehet bérelni is halat valahol? :D
 
BO= black out - az akvárium sötétítése, még nem nyúltam ilyen eszközökhöz. Az előző akváriumomban én is küzdöttem fonalassal, elrontottam a tápozást, kevs tápot adat, lett is algabumm. De aztán teljesen megszűnt, igaz volt segítség


Helló! Nekem is kezd így kinézni a ludwigia levele. De csak azon van, a többi növényem rendben van. Hogy tudnám megelőzni, hogy ne kelljen drasztikus megoldáshoz nyúlnom?
 
Helló! Nekem is kezd így kinézni a ludwigia levele. De csak azon van, a többi növényem rendben van. Hogy tudnám megelőzni, hogy ne kelljen drasztikus megoldáshoz nyúlnom?
Ez nem Ludwigia, hanem reineckii mini. Ahogy növeltem a táp mennyiséget és beállt az arány (annyi planter-t adok, hogy a vas 0,1 -en legyen, a nitrátot meg 10 körülre szoktam belőni), meg bekerült 4 platti (amúgy is akartam, pont kapóra jött, hogy eszik az algát), kikopott maradéktalanul.. Ami furcsa volt, hogy a redmoor gyökéren csak helyenként volt, az a gyanúm, hogy annak is köze volt hozzá, de nem értek hozzá annyira..

Aztán bekerült a co2 rendszer, onnantól kezdve gyakorlatilag semmi algám nem volt, előtte az Anubias-omon azért volt néha zöld pontalga.

Én azért kerültem pl a black out-ot meg a hidrogén peroxidot (ezeket szokták javasolni), mert az egy dolog, hogy az alga kipusztul, de a kiváltó ok nem biztos, hogy megszűnik..

A mostani aksim mikor indult áprilisban, ott is felütötte a fejét némi fonal meg agancsalga az indítás után, de ahogy beállt az akvárium, pár hét alatt kikopott, előbb stagnálni kezdett az agancs is meg a fonal is (voltak 10cm-es szálak), aztán szépen eltűnt. Mikor az első halak bekerültek (ötöves márnák), már alig volt fonal, csipegettek belőle ők is..
 
Ez nem Ludwigia, hanem reineckii mini. Ahogy növeltem a táp mennyiséget és beállt az arány (annyi planter-t adok, hogy a vas 0,1 -en legyen, a nitrátot meg 10 körülre szoktam belőni), meg bekerült 4 platti (amúgy is akartam, pont kapóra jött, hogy eszik az algát), kikopott maradéktalanul.. Ami furcsa volt, hogy a redmoor gyökéren csak helyenként volt, az a gyanúm, hogy annak is köze volt hozzá, de nem értek hozzá annyira..

Aztán bekerült a co2 rendszer, onnantól kezdve gyakorlatilag semmi algám nem volt, előtte az Anubias-omon azért volt néha zöld pontalga.
Érdekes, nekem van co2 az elejétől és mégis. Lehet emelnem kell a tápot akkor. Edit:
Köszi az infót!
 
Érdekes, nekem van co2 az elejétől és mégis. Lehet emelnem kell a tápot akkor. Edit:
Köszi az infót!
Hát az, hogy emelned kell a tápot, szerintem nem biztos. Én azért növeltem, mert gyakorlatilag 0 foszfátot mértem. Még nagyon az elején voltam akkor, nem volt csepptesztem sem, csak úgy elkezdtem valamennyi tápot adagolni. Mint utóbb kiderült, keveset.
 
Hát az, hogy emelned kell a tápot, szerintem nem biztos. Én azért növeltem, mert gyakorlatilag 0 foszfátot mértem. Még nagyon az elején voltam akkor, nem volt csepptesztem sem, csak úgy elkezdtem valamennyi tápot adagolni. Mint utóbb kiderült, keveset.
Igazad van, sajna nincs jelenleg tesztem amivel mérhetném, de beszerzek akkor párat.
 
Sziasztok!

Bő két hete indítottam kezdőként új low tech akváriumot, a következő paraméterekkel:
Első héten napi vízcsere (csapvíz + klórtalanító), és nem tápoztam. A második héten 2 naponta vízcsere és elkezdtem 1-1 ml GA Micrót és Macrót adagolni. Az első héten találkoztam fehéres átlátszó, kis hártyákkal itt-ott, de nem volt vészes, a második héten viszont beindult az algásodás, először fonálalga, majd a dekorhomok is elkezdett zöldülni, és a köveken is megjelent valami pontalga-szerű.

Képek itt

A világítást visszavettem 6 órára, a fonalat (kevés sikerrel) csipesszel ritkítottam, a homok felső rétegét nagyjából felporszívóztam, az üveget letakarítottam, tegnap illetve ma pedig többet tápoztam, hogy megnézzem, milyen hatása van (még nem derült ki).

Az itt olvasottak alapján sajnos még nem érzem elég megalapozottnak a diganosztikai készségemet :(. Ez alapján van esetleg tippetek, vagy vízteszttel próbálkozzak?
 
Sziasztok!

Bő két hete indítottam kezdőként új low tech akváriumot, a következő paraméterekkel:
Első héten napi vízcsere (csapvíz + klórtalanító), és nem tápoztam. A második héten 2 naponta vízcsere és elkezdtem 1-1 ml GA Micrót és Macrót adagolni. Az első héten találkoztam fehéres átlátszó, kis hártyákkal itt-ott, de nem volt vészes, a második héten viszont beindult az algásodás, először fonálalga, majd a dekorhomok is elkezdett zöldülni, és a köveken is megjelent valami pontalga-szerű.

Képek itt

A világítást visszavettem 6 órára, a fonalat (kevés sikerrel) csipesszel ritkítottam, a homok felső rétegét nagyjából felporszívóztam, az üveget letakarítottam, tegnap illetve ma pedig többet tápoztam, hogy megnézzem, milyen hatása van (még nem derült ki).

Az itt olvasottak alapján sajnos még nem érzem elég megalapozottnak a diganosztikai készségemet :(. Ez alapján van esetleg tippetek, vagy vízteszttel próbálkozzak?
A fonalra nem tudok mit mondani. A kismennyiségű zöld pontalgával pedig szerintem kezdj el megbarátkozni. Egyrészt a jól működő akvárium jellemzője, másrészt nincs természet ellenesebb látvány, mint a hófehér kvarchomok egy édesvízi akvában.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Bő két hete indítottam kezdőként új low tech akváriumot, a következő paraméterekkel:
Első héten napi vízcsere (csapvíz + klórtalanító), és nem tápoztam. A második héten 2 naponta vízcsere és elkezdtem 1-1 ml GA Micrót és Macrót adagolni. Az első héten találkoztam fehéres átlátszó, kis hártyákkal itt-ott, de nem volt vészes, a második héten viszont beindult az algásodás, először fonálalga, majd a dekorhomok is elkezdett zöldülni, és a köveken is megjelent valami pontalga-szerű.

Képek itt

A világítást visszavettem 6 órára, a fonalat (kevés sikerrel) csipesszel ritkítottam, a homok felső rétegét nagyjából felporszívóztam, az üveget letakarítottam, tegnap illetve ma pedig többet tápoztam, hogy megnézzem, milyen hatása van (még nem derült ki).

Az itt olvasottak alapján sajnos még nem érzem elég megalapozottnak a diganosztikai készségemet :(. Ez alapján van esetleg tippetek, vagy vízteszttel próbálkozzak?
Szerintem a tapasztaltabbak azt mondják majd, hogy felesleges (még) tápozni :)
Táptalaj van amúgy a scape alatt? Abból is oldódhat ki...
Két hét az még semmi, lehet kis idő múlva beáll és magától lecsökken az algamennyiség.
Vagy lassan jöhet valami algázó jószág 🤣
 
Köszi a válaszokat!
A kismennyiségű zöld pontalgával pedig szerintem kezdj el megbarátkozni. Egyrészt a jól működő akvárium jellemzője, másrészt nincs természet ellenesebb látvány, mint a hófehér kvarchomok egy édesvízi akvában.

A kis mennyiségben még tudnám tolerálni, de itt az egész kezdett zöldülni, amit én más akvákban nem láttam. Ellenben újabban még inkább ez a barnás pont dolog kezdett el zavarni, ami a kövek mellett a növényeken is elkezdett terjedni: kép.
Szerintem a tapasztaltabbak azt mondják majd, hogy felesleges (még) tápozni
Táptalaj van amúgy a scape alatt? Abból is oldódhat ki...
Két hét az még semmi, lehet kis idő múlva beáll és magától lecsökken az algamennyiség.
Vagy lassan jöhet valami algázó jószág

Táptalaj van. Valószínű a talajból való oldódás melletti tápozás eredményezte túlzott tápanyagszint lehet a probléma forrása? Ezek szerint egy darabig hanyagoljam még a tápozást? Mikor érdemes elkezdeni?

Jószágot mindenképp szeretnék, de gondoltam előbb megvárom, hátha valami nagyobb változtatás szükséges.
 
Köszi a válaszokat!


A kis mennyiségben még tudnám tolerálni, de itt az egész kezdett zöldülni, amit én más akvákban nem láttam. Ellenben újabban még inkább ez a barnás pont dolog kezdett el zavarni, ami a kövek mellett a növényeken is elkezdett terjedni: kép.


Táptalaj van. Valószínű a talajból való oldódás melletti tápozás eredményezte túlzott tápanyagszint lehet a probléma forrása? Ezek szerint egy darabig hanyagoljam még a tápozást? Mikor érdemes elkezdeni?

Jószágot mindenképp szeretnék, de gondoltam előbb megvárom, hátha valami nagyobb változtatás szükséges.
Az előző leveledben zöld volt és a talajon volt. Ez pedig barna és a növényeken van. Amit írtam, azt az előző jelenségre értettem.
Tanácsot nem tudok adni, mert nem értek hozzá. Amivel a fonal algát sikerült eltűntetnem, az itt nem támogatott megoldás.
 
Back
Oldal tetejére