• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

miert? Halak miatt probalom normalis homersekleten tartani, gondolod nem art nekik 20 fok alatti homerseklet?
diszhal.infon 22 fok a torpeharcsa es 20 a galaxy razboranak. Tuti kibirjak?
Lődd be 20 fokra. Lassabb lesz a növényi növekedés, de az algáé is. A növényi növekedésnél mindig mindenki elfelejti a hőmérsékletet. Nemcsak a fény erejével lehet játszani, hanem a hőmérséklettel is. Dimmeld a hőt. :D Halak kibírják a 20 fokot.
 
Lődd be 20 fokra. Lassabb lesz a növényi növekedés, de az algáé is. A növényi növekedésnél mindig mindenki elfelejti a hőmérsékletet. Nemcsak a fény erejével lehet játszani, hanem a hőmérséklettel is. Dimmeld a hőt. :D Halak kibírják a 20 fokot.
koszonom megprobalom.
 
Hali, hogy sikerült a fenti tippekkel? Megszűnt a sok fonalalga? Nekem is sok van az akiban és nem nagyon akar elmúlni. Szedném az igét.....
Sajnos egyelőre senki nem oldotta meg a problémát. A blackout eltüntette a nagyját de visszajött. Most azzal próbálkozom hogy az ablak felőli oldalt letakartam alufóliával.
 
Hmm..
Sajnos egyelőre senki nem oldotta meg a problémát. A blackout eltüntette a nagyját de visszajött. Most azzal próbálkozom hogy az ablak felőli oldalt letakartam alufóliával.

Mindenesetre várom a fejleményeidet....hátha tud megoldást nyújtani nekem is. Először a CO2 fluktuációra gondoltam...de mivel nálad ha jól emlekszem nagy nyomasú rendszer van es mégis kialakul...
 
sziasztok,
nagyon sokáig küzdöttem fonál algával, de ma már egyáltalán nincs! szerintem ez egy könnyen leküzdhető alga...
röviden a tapasztalataim:
- a túl erős fény és/vagy a túl hosszú világítási periódus a leggyakoribb oka, amióta visszadimmeltem a fényt és naponta max 7-8 órát világítok, azóta nincs...
- ha van co2 beoldás, akkor a dc lime zöld legyen már a lámpa felkapcsolásakor is
- ro víz sokat segít az egyensúly megteremtésében, a növények jobban tudják hasznosítani a tápanyagokat, így kevesebb marad az algának
- Green Aqua micro macro táp plusz seachem excel előírás szerinti adagolása heti 50% vízcserékkel szintén nélkülözhetetlen!
- van egy növény, amit amikor betettem az akváriumba, a zöld alga azonnal megállt a növekedésben, ez a hygrophila difformis, a vizi petrezselyem, ennél gyorsabban nem láttam még növényt nőni... 😊ez elszedi a tápanyagokat az alga elő, érdemes stem növényeket ültetni az alga ellen....
 
Minden nap próbálom leszedni ezt a vackot a növényekről, csak már nagyon kezd elegem lenni.Már vettem black mollykat is mert azt olvastam, hogy eszik ezt az algát, de le se xarják.TF tápokat használok (ne kérdezzétek az okát, csak így alakult) napi 0,5ml micro és 1ml macro +1,5 ml liqui carbo.Maga az akvárium egy Juwel Rio 125 LED.Elvileg 3200lumen a LED cső együtt.Illetve egy Eheim Classic 350.Nem tudom, hogy az számít-e, hogy az elöző akváriumomban is volt és abból átraktam ebbe a mostaniba egy mohát.Lehet, hogy nem kellett volna?
Fajl_000 (2).jpeg
 
Sziasztok 1-2 hete elkezdett nőni a fonál alga csak a Fissidensen. Máshol nincs jelen. A sziámi algaevőket nem nagyon érdekli. Van valakinek ötlete hogy miért csak ezt a növényt támadta meg?
77065841-E1A2-4F8C-A61F-245F6F4C42EE.jpeg
 
Sziasztok 1-2 hete elkezdett nőni a fonál alga csak a Fissidensen. Máshol nincs jelen. A sziámi algaevőket nem nagyon érdekli. Van valakinek ötlete hogy miért csak ezt a növényt támadta meg?
View attachment 102599
Másrészt meg innen úgy tűnik, ez a növény mintha kicsit stagnálna, hacsak nem a fotó becsapós.
Az alga tapasztalatom szerint többnyire a valamitől nem fejlődő növényre csap le elsősorban.
 
Sziasztok!
Fonal és szőr algával küzdök folyamatosan.Próbálok mindent megfelelően csinálni de elöntött az alga.Csináltam egy 7 napos black outot aminek igen éddekes eredménye lett. A növények 50%-a kipusztult és a garnélák több mint fele eltünt.Viszont a szőr alga maradt.
 
Sziasztok!
Fonal és szőr algával küzdök folyamatosan.Próbálok mindent megfelelően csinálni de elöntött az alga.Csináltam egy 7 napos black outot aminek igen éddekes eredménye lett. A növények 50%-a kipusztult és a garnélák több mint fele eltünt.Viszont a szőr alga maradt.
Kicsit jó lenne többet tudni az akváriumról...tápozás,fény,co2. Esetleg fénykép is 😉
 
54 literes akva nettó 45l.Profito heti 5ml plusz nitro 10ml és foszfo 14ml (GA tápból átszámolva).Világitás 2x24 vatt t5 1 red és 1 daylight 6500k.Napi 9 óra amiböl inditáskor és leáláskor 2-2 órát csak a red világít.Nigro számítása szerint 7,2 órát kéne együtt mennie a kettőnek így eltolva megközelítőleg 24 w/gal/nap.Co2 van. 1,5 órával előbb indítva fény kapcsolás elött fénnyel együtt leállítva. heti 50% RO vizes csere 6-3-ra visszasózott vízzel így cserére kb 8-10 GH és 4-6 Kh lesz a víz. Növényekből több stem is van (angyal hínár is) mellette cuba (most már nincs)és Hemianthus Glomeratus (ennek a fele is elszált) és néhány tő Cryptocoryne wendtii.Ezenkívül 3 Alternanthera reineckii ha jól tudom. Képet nem raknék fel. A szőr leginkább Alternanthera reineckii és a cryptón van jelen.
Kicsit jó lenne többet tudni az akváriumról...tápozás,fény,co2. Esetleg fénykép is 😉
 
54 literes akva nettó 45l.Profito heti 5ml plusz nitro 10ml és foszfo 14ml (GA tápból átszámolva).Világitás 2x24 vatt t5 1 red és 1 daylight 6500k.Napi 9 óra amiböl inditáskor és leáláskor 2-2 órát csak a red világít.Nigro számítása szerint 7,2 órát kéne együtt mennie a kettőnek így eltolva megközelítőleg 24 w/gal/nap.Co2 van. 1,5 órával előbb indítva fény kapcsolás elött fénnyel együtt leállítva. heti 50% RO vizes csere 6-3-ra visszasózott vízzel így cserére kb 8-10 GH és 4-6 Kh lesz a víz. Növényekből több stem is van (angyal hínár is) mellette cuba (most már nincs)és Hemianthus Glomeratus (ennek a fele is elszált) és néhány tő Cryptocoryne wendtii.Ezenkívül 3 Alternanthera reineckii ha jól tudom. Képet nem raknék fel. A szőr leginkább Alternanthera reineckii és a cryptón van jelen.
Tápanyag szinteket(vas, nitrát, foszfát) tudsz mérni? Én arra gyanakszom, hogy el van csúszva valamelyik szint. Táptalajod van? Ha nincs, használj talajkapszulát, jól jön a plusz tuning a növényeknek. Világítás milyen magasan van a víz szinttől?
 
54 literes akva nettó 45l.Profito heti 5ml plusz nitro 10ml és foszfo 14ml (GA tápból átszámolva).Világitás 2x24 vatt t5 1 red és 1 daylight 6500k.Napi 9 óra amiböl inditáskor és leáláskor 2-2 órát csak a red világít.Nigro számítása szerint 7,2 órát kéne együtt mennie a kettőnek így eltolva megközelítőleg 24 w/gal/nap.Co2 van. 1,5 órával előbb indítva fény kapcsolás elött fénnyel együtt leállítva. heti 50% RO vizes csere 6-3-ra visszasózott vízzel így cserére kb 8-10 GH és 4-6 Kh lesz a víz. Növényekből több stem is van (angyal hínár is) mellette cuba (most már nincs)és Hemianthus Glomeratus (ennek a fele is elszált) és néhány tő Cryptocoryne wendtii.Ezenkívül 3 Alternanthera reineckii ha jól tudom. Képet nem raknék fel. A szőr leginkább Alternanthera reineckii és a cryptón van jelen.

Szia!

A vized tök jól beállt A GH-KH-t tekintve. A folyékony táp sem túnik kevésnek a gyári ajánlás alapján - és a többi növényen nincs hiánytünet.
A Crypto és a Reinickii mini elég tápanyag éhes gazok. Nem tudom, amikor indítottad az akvát, tettél-e táptalajt a talaj alá - de megpróbálhatnál ezeknek a gyökeréhez táptabit letenni. Nomeg valami algaevő - pl süncsiga vagy ilyesmi is jó szolgálatot tenne, hogy eltűnjön a szőr.
 
Én azt figyeltem meg ha a foszfátom magas, és nincs arányban a többivel akkor jön elő. Múlt héten ismét elkezdtem adagolni a macrót, és meg is jelent a fonál átok. Így maradok a micro és csak nitrát/kálium adagolás mellett.
 
Szia!

A vized tök jól beállt A GH-KH-t tekintve. A folyékony táp sem túnik kevésnek a gyári ajánlás alapján - és a többi növényen nincs hiánytünet.
A Crypto és a Reinickii mini elég tápanyag éhes gazok. Nem tudom, amikor indítottad az akvát, tettél-e táptalajt a talaj alá - de megpróbálhatnál ezeknek a gyökeréhez táptabit letenni. Nomeg valami algaevő - pl süncsiga vagy ilyesmi is jó szolgálatot tenne, hogy eltűnjön a szőr.
Fél éve indult az akva. Táptalajom nincs. Láttam egy táptalaj nélküli akvát (sima medence szűrő homok volt az alján) amihez táptablettát sem használt a tulaj és tökéletesen működött. Algázónak raktam bele amanót és sakura garnélát. Csiga tervben van csak erre nem lehet venni.Black molli-ról mi a véleményed? És még egy érdekes dolog amit nem tudom hogy értékeljek. Az Alternanthera reineckii erősen kifakult DE a black out alatt teljesen visszanyerte az eredeti szinét. Lehet hogy sok a fény?
 
Tápanyag szinteket(vas, nitrát, foszfát) tudsz mérni? Én arra gyanakszom, hogy el van csúszva valamelyik szint. Táptalajod van? Ha nincs, használj talajkapszulát, jól jön a plusz tuning a növényeknek. Világítás milyen magasan van a víz szinttől?
Nem tudok mérni. Táptalajom nincs és nem is szeretnék egyenlőre. A világítás 6 cm-re van a víztől. Emeljek rajta?
 
Én azt figyeltem meg ha a foszfátom magas, és nincs arányban a többivel akkor jön elő. Múlt héten ismét elkezdtem adagolni a macrót, és meg is jelent a fonál átok. Így maradok a micro és csak nitrát/kálium adagolás mellett.
Úgy látom ebben az iparágban a matekkal nem sokra megyek (az álltalam egyetlen elismert tudomány). GA Táp visszaszámolva 0,36 ppm napi foszfát high techbe. Ennek felét adagolom. Ha a felhasználást nem veszem figyelembe heti kb 1,5 ppm kerül a vízembe (low tech adag). Ajánlás szerint 0,1-1,5 ppm a normál szint. Tehát elvben nem lehet magas. Viszont valóban mióta adagolomtam a macrót azóta jelent meg.
Update: Most olvastam el az alga elleni leírásokat. Kicsit mellé nyúltam. a GSA miatt kezdtem el "túl" adagolni a foszfátot de valamiért úgy emlékeztem hogy a fonal ellen kell adagolni.Eredmény sok sok fonal.Majd kötök valamit belőle:).
 
Back
Oldal tetejére