• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Az előző leveledben zöld volt és a talajon volt.

Van mindkettő (+ harmadikként fonál) ;) - ezt akartam kiemelni az előbb. A dekorhomokon terjedő zöld sem hagy nyugodni teljesen ahogy a fonál sem, de ez a barna pont elkezdett nagyobb hangsúlyba kerülni.
 
Sziasztok!

Bő két hete indítottam kezdőként új low tech akváriumot, a következő paraméterekkel:
Első héten napi vízcsere (csapvíz + klórtalanító), és nem tápoztam. A második héten 2 naponta vízcsere és elkezdtem 1-1 ml GA Micrót és Macrót adagolni. Az első héten találkoztam fehéres átlátszó, kis hártyákkal itt-ott, de nem volt vészes, a második héten viszont beindult az algásodás, először fonálalga, majd a dekorhomok is elkezdett zöldülni, és a köveken is megjelent valami pontalga-szerű.

Képek itt

A világítást visszavettem 6 órára, a fonalat (kevés sikerrel) csipesszel ritkítottam, a homok felső rétegét nagyjából felporszívóztam, az üveget letakarítottam, tegnap illetve ma pedig többet tápoztam, hogy megnézzem, milyen hatása van (még nem derült ki).

Az itt olvasottak alapján sajnos még nem érzem elég megalapozottnak a diganosztikai készségemet :(. Ez alapján van esetleg tippetek, vagy vízteszttel próbálkozzak?
Szia.
Én nem értem ezt a rengeteg vízcserét. Sztm csak hátráltatja a biológiai szűrésed. Amúgy mennyit cserélsz 1 alkamlommal?
Én nagyon sokallom mind a 3-at amit beadsz. 0,5mili Carbó+és Macrot adnék csak naponta. És heti 2-3mili Micrót. És megvárnám míg elszaporodnak a bacik a szűrődben. Csak 4-5 naponta cserélnék 20liter vizet. Nagyon kevés ez a 2 hét, türelem :)
Youtube-on ezt a videót ajánlom, sztm segít:
Akvárium indítás után várható negatívumok.
2018. júl. 20 .
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia.
Én nem értem ezt a rengeteg vízcserét. Sztm csak hátráltatja a biológiai szűrésed. Amúgy mennyit cserélsz 1 alkamlommal?
Én nagyon sokallom mind a 3-at amit beadsz. 0,5mili Carbó+és Macrot adnék csak naponta. És heti 2-3mili Micrót. És megvárnám míg elszaporodnak a bacik a szűrődben. Csak 4-5 naponta cserélnék 20liter vizet. Nagyon kevés ez a 2 hét, türelem :)
Youtube-on ezt a videót ajánlom, sztm segít:
Akvárium indítás után várható negatívumok.
2018. júl. 20 .
Én is kb. az általad javasolthoz hasonlón akvarizálok, BJoci is csinálja valahogy (nem is akárhogy), de egyik sem összekeverendő az EI módszerrel. @tru03 szerintem csak ügyesen próbálja követni a GA ajánlását, megvan a szorgalma és a rutintalansággal szembeni alázata, nagyot nem tévedhet ;) (a következőnél már biztosan lazább lesz ő is, de szerintem ez így rendben van)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia.
Én nem értem ezt a rengeteg vízcserét. Sztm csak hátráltatja a biológiai szűrésed. Amúgy mennyit cserélsz 1 alkamlommal?
Én nagyon sokallom mind a 3-at amit beadsz. 0,5mili Carbó+és Macrot adnék csak naponta. És heti 2-3mili Micrót. És megvárnám míg elszaporodnak a bacik a szűrődben. Csak 4-5 naponta cserélnék 20liter vizet. Nagyon kevés ez a 2 hét, türelem
Youtube-on ezt a videót ajánlom, sztm segít:
Akvárium indítás után várható negatívumok.
2018. júl. 20 .

50% vizet cserélek egy alkalommal kb.
Nem látom a linket a videóra :(
@tru03 szerintem csak ügyesen próbálja követni a GA ajánlását, megvan a szorgalma és a rutintalansággal szembeni alázata, nagyot nem tévedhet

Ez pontosan így van :)

Saját tapasztalat híján hiszek mindenkinek ;) Ha másképp nem boldogulok, visszábbveszem az adagolást, ha szerintetek segít.
 
Sziasztok!

Bő két hete indítottam kezdőként új low tech akváriumot, a következő paraméterekkel:
Első héten napi vízcsere (csapvíz + klórtalanító), és nem tápoztam. A második héten 2 naponta vízcsere és elkezdtem 1-1 ml GA Micrót és Macrót adagolni. Az első héten találkoztam fehéres átlátszó, kis hártyákkal itt-ott, de nem volt vészes, a második héten viszont beindult az algásodás, először fonálalga, majd a dekorhomok is elkezdett zöldülni, és a köveken is megjelent valami pontalga-szerű.

Képek itt

A világítást visszavettem 6 órára, a fonalat (kevés sikerrel) csipesszel ritkítottam, a homok felső rétegét nagyjából felporszívóztam, az üveget letakarítottam, tegnap illetve ma pedig többet tápoztam, hogy megnézzem, milyen hatása van (még nem derült ki).

Az itt olvasottak alapján sajnos még nem érzem elég megalapozottnak a diganosztikai készségemet :(. Ez alapján van esetleg tippetek, vagy vízteszttel próbálkozzak?
Nem vagyok low teches, de barna alga inditaskor teljesen normalis, majd eltunik illetve az algazok megeszik. Zold pontnal vedd lentebb a fenyt illetve merj egy foszfat szintet. Zold pont oka lehet a sok feny illetve az alacsony foszfat / nem megfelo NP arany. Fonal alga is lehet tapozas, illetve be nem allt szuro is. Adagolj bacit.
 
Nem vagyok low teches, de barna alga inditaskor teljesen normalis, majd eltunik illetve az algazok megeszik. Zold pontnal vedd lentebb a fenyt illetve merj egy foszfat szintet. Zold pont oka lehet a sok feny illetve az alacsony foszfat / nem megfelo NP arany. Fonal alga is lehet tapozas, illetve be nem allt szuro is. Adagolj bacit.

Köszi a tippet! Easy Life Easy Startot adagoltam a gyári utasítás szerint 1. és 7. napon. Most hogy írtad, elbizonytalanodtam, hogy a 14. nap kimaradhatott - minden esetre most kapott egy adagot.

Múlt héten 2 napig magasabb adagokat tápoztam (mert - minden bizonnyal tévesen - tápanyaghiányra gyanakodtam), majd mikor romlani látszott a helyzet, leálltam a tápozással, utána pedig 2 éjszakára elutaztam. Mikor hazaértem elég brutális helyzet fogadott - leginkább fonál téren (képek).

Ebből (a magamfajta tudatlan számára) két ellentétes következtetést lehetne levonni, de valószínűbbnek tartom (az itteni megjegyzések alapján), hogy még a túltápozás tette meg a hatását, és nem a 3 napi táphiány okozhatta a még nagyobb bummot. Jól sejtem? :)

Foszfát tesztet mindenesetre beszerzek akkor.
 
Köszi a tippet! Easy Life Easy Startot adagoltam a gyári utasítás szerint 1. és 7. napon. Most hogy írtad, elbizonytalanodtam, hogy a 14. nap kimaradhatott - minden esetre most kapott egy adagot.

Múlt héten 2 napig magasabb adagokat tápoztam (mert - minden bizonnyal tévesen - tápanyaghiányra gyanakodtam), majd mikor romlani látszott a helyzet, leálltam a tápozással, utána pedig 2 éjszakára elutaztam. Mikor hazaértem elég brutális helyzet fogadott - leginkább fonál téren (képek).

Ebből (a magamfajta tudatlan számára) két ellentétes következtetést lehetne levonni, de valószínűbbnek tartom (az itteni megjegyzések alapján), hogy még a túltápozás tette meg a hatását, és nem a 3 napi táphiány okozhatta a még nagyobb bummot. Jól sejtem? :)

Foszfát tesztet mindenesetre beszerzek akkor.
Hozzáértők véleményét idézem (nem szó szerint):
"A szükségesnél több táp soha nem okoz algásodást".
"A szükségesnél hosszabb ideig tartó világítás csak az algák növekedésének kedvez".
Ezeket az infokat csak leírtam, sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.
 
Hozzáértők véleményét idézem (nem szó szerint):
"A szükségesnél több táp soha nem okoz algásodást".

Hmm, ezt így még nem olvastam :unsure:

A leírt paraméterek alapján a világítást még senki nem okolta. Ugye napi 7 órával kezdtem. Miután megjelent az alga, 6 órára csökkentettem, tegnap óta pedig 5 óránál tartok.
 
Utoljára módosított:
Hozzáértők véleményét idézem (nem szó szerint):
"A szükségesnél több táp soha nem okoz algásodást".
"A szükségesnél hosszabb ideig tartó világítás csak az algák növekedésének kedvez".
Ezeket az infokat csak leírtam, sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom.
A szuksegesnel tobb tap nem okoz algasodast - Az EI gyakorlathoz hozzatartozik, hogy csak akkor nem lesz gond a tobb tapbol, ha minden egyeb feltetel is adott (megfelelo mennyisegu CO2, vilagitasi ido, jo PH, eleg lagy viz a tapanyagfelvetelhez stb.)! A szuksegesnel tobb tap jelentese pedig az, hogy a tapanyagok folyamatosan jelen vannak a vizoszlopban, azaz nem annyit adagolunk, amennyit a novenyeink egy nap alatt elhasznalnak. Nalunk pl. 1 akvan kivul az osszes tobbi (5db) megkapja a heti tapot egy adagban, ezekbol 2-ben van valamennyi alga, 3 teljesen algamentes, azaz a 2 algasban mas valtozo okozza a bajt (az egyikben a nem megfelelo tisztitas [garnelas, 2-3 hetente van csak vizcsere, akkor is talajporszivo nelkul es kajat is kapnak boven], a masikban a tul magas szilikat [zeolit emeles a talajban]).
A szuksegesnel hosszabb ideig valo vilagitas csak az algaknak kedvez - mivel ez a kijelentes is egy valtozorol szol az egyenletben igy szuksegkeppen igaz. Ha egy egyseg noveny novekedeshez kell egy egyseg tap es egy egyseg vilagitas, akkor ha van egyseg tapod es adsz hozza ket egyseget vilagitasbol, akkor sem fogsz 1 egyseg novekedesnel tobbet kapni (mivel elfogyott a hozza szukseges tapod), a felesleget pedig egyeb, egyszerubb szervezetek fogjak felhasznalni, amiknek a novekedesehez nem kell annyi feltetel.
 
A szuksegesnel tobb tap nem okoz algasodast - Az EI gyakorlathoz hozzatartozik, hogy csak akkor nem lesz gond a tobb tapbol, ha minden egyeb feltetel is adott (megfelelo mennyisegu CO2, vilagitasi ido, jo PH, eleg lagy viz a tapanyagfelvetelhez stb.)! A szuksegesnel tobb tap jelentese pedig az, hogy a tapanyagok folyamatosan jelen vannak a vizoszlopban, azaz nem annyit adagolunk, amennyit a novenyeink egy nap alatt elhasznalnak. Nalunk pl. 1 akvan kivul az osszes tobbi (5db) megkapja a heti tapot egy adagban, ezekbol 2-ben van valamennyi alga, 3 teljesen algamentes, azaz a 2 algasban mas valtozo okozza a bajt (az egyikben a nem megfelelo tisztitas [garnelas, 2-3 hetente van csak vizcsere, akkor is talajporszivo nelkul es kajat is kapnak boven], a masikban a tul magas szilikat [zeolit emeles a talajban]).
A szuksegesnel hosszabb ideig valo vilagitas csak az algaknak kedvez - mivel ez a kijelentes is egy valtozorol szol az egyenletben igy szuksegkeppen igaz. Ha egy egyseg noveny novekedeshez kell egy egyseg tap es egy egyseg vilagitas, akkor ha van egyseg tapod es adsz hozza ket egyseget vilagitasbol, akkor sem fogsz 1 egyseg novekedesnel tobbet kapni (mivel elfogyott a hozza szukseges tapod), a felesleget pedig egyeb, egyszerubb szervezetek fogjak felhasznalni, amiknek a novekedesehez nem kell annyi feltetel.
En azt mondanam hogy a szuksegesnel tobb tap MEGFELELO aranyban adagolva nem okoz algasodast, szigoru vizcserek mellett.
 
Ha eddig 1 pumpa Microt adtam és holnaptól 2 pumpát adok 2-3 napig, akkor biztos mindenféle algám lesz. Fokozatosan kell növelni vagy csökkenteni a tápot tudtommal.
 
Ha eddig 1 pumpa Microt adtam és holnaptól 2 pumpát adok 2-3 napig, akkor biztos mindenféle algám lesz. Fokozatosan kell növelni vagy csökkenteni a tápot tudtommal.
Ez teljesem attol fugg hogy mekkora a hianyod, ezert kell merni. Ha EI szerint tapozol akkor elvileg nem fog gondot okozni, hisz EI az maga a tultapozas. Viszont ha nem tartod a vizcsereket akkor konyortelenul megbosszulja magat.
 
Sziasztok!

Bő két hete indítottam kezdőként új low tech akváriumot, a következő paraméterekkel:
Első héten napi vízcsere (csapvíz + klórtalanító), és nem tápoztam. A második héten 2 naponta vízcsere és elkezdtem 1-1 ml GA Micrót és Macrót adagolni. Az első héten találkoztam fehéres átlátszó, kis hártyákkal itt-ott, de nem volt vészes, a második héten viszont beindult az algásodás, először fonálalga, majd a dekorhomok is elkezdett zöldülni, és a köveken is megjelent valami pontalga-szerű.

Képek itt

A világítást visszavettem 6 órára, a fonalat (kevés sikerrel) csipesszel ritkítottam, a homok felső rétegét nagyjából felporszívóztam, az üveget letakarítottam, tegnap illetve ma pedig többet tápoztam, hogy megnézzem, milyen hatása van (még nem derült ki).

Az itt olvasottak alapján sajnos még nem érzem elég megalapozottnak a diganosztikai készségemet . Ez alapján van esetleg tippetek, vagy vízteszttel próbálkozzak?

Kezdek igazán kétségbe esni 😖 Lassan a 4. héten leszek túl és a helyzet folyamatosan fokozódik.

A leírtakon felül a következőkkel próbálkoztam:
  • több, mint 1 hete abbahagytam a tápozást
  • a világítást bő 1 hete napi 5 órára vettem vissza
  • adagoltam még bacit
  • a 3. héten 2 50%-os vízcserét iktattam be
  • további fizikai eltávolítás (üveg, homok, csipeszes szedegetés mindenhonnan)
  • az utóbbi néhány napban elkezdtem finoman tápozni
de mindhiába, egy brutális dzsungellé nőtt az alga az akváriumban 20 centis fonallal és egyéb nyalánkságokkal: képek.
Nem vagyok low teches, de barna alga inditaskor teljesen normalis, majd eltunik illetve az algazok megeszik. Zold pontnal vedd lentebb a fenyt illetve merj egy foszfat szintet. Zold pont oka lehet a sok feny illetve az alacsony foszfat / nem megfelo NP arany. Fonal alga is lehet tapozas, illetve be nem allt szuro is. Adagolj bacit.

Teszteltettem a vizet, a következő eredménnyel:
  • ammónia: 0 - 0,15
  • nitrát: 2
  • foszfát: 0
  • GH: 15
  • KH: 10
A fentiek alapján tudtok nekem iránymutatást adni? Írtátok páran, hogy még korai és majd beáll, de ez nekem sehogy sem tűnik normálisnak.

Állítsam többre a világítást, vagy vegyem vissza méginkább? Tápozzak, vagy ne (mikor kezdjem el)? Nyugodjak le a fenébe, mert ez teljesen normális? Álljak vissza az eredeti menetrendre és kövessem, bármi történik (meddig)? Jöhetnek az állatkák, vagy várjak, míg a helyzet orvosolódik?
 
Kezdek igazán kétségbe esni [emoji37] Lassan a 4. héten leszek túl és a helyzet folyamatosan fokozódik.

A leírtakon felül a következőkkel próbálkoztam:
  • több, mint 1 hete abbahagytam a tápozást
  • a világítást bő 1 hete napi 5 órára vettem vissza
  • adagoltam még bacit
  • a 3. héten 2 50%-os vízcserét iktattam be
  • további fizikai eltávolítás (üveg, homok, csipeszes szedegetés mindenhonnan)
  • az utóbbi néhány napban elkezdtem finoman tápozni
de mindhiába, egy brutális dzsungellé nőtt az alga az akváriumban 20 centis fonallal és egyéb nyalánkságokkal: képek.


Teszteltettem a vizet, a következő eredménnyel:
  • ammónia: 0 - 0,15
  • nitrát: 2
  • foszfát: 0
  • GH: 15
  • KH: 10
A fentiek alapján tudtok nekem iránymutatást adni? Írtátok páran, hogy még korai és majd beáll, de ez nekem sehogy sem tűnik normálisnak.

Állítsam többre a világítást, vagy vegyem vissza méginkább? Tápozzak, vagy ne (mikor kezdjem el)? Nyugodjak le a fenébe, mert ez teljesen normális? Álljak vissza az eredeti menetrendre és kövessem, bármi történik (meddig)? Jöhetnek az állatkák, vagy várjak, míg a helyzet orvosolódik?
Ííí, ez nem néz ki jól. A tápozást én nem hagytam volna abba. Ront a növények szenvedésén, csak tovább fokozod az algát. Illetve a képek alapján nincs sok növényed, nem kell sok táp. Nincs co2, nem sok egy kicsit ez a fény lumen ügyileg? Nem ismerem ezeket a lámpákat. Vagy esetleg dimmeled a lámpát? Low techben tropica tápot szoktam adni, gyári adagolásnál egy egész heti tápot egyszerre beadva sem lesz problémád. Szerintem a fény erején kellene változtatni nem a világítási időn.(6 óránál lejebb nem mennék) Legalább is én ezt próbálnám meg első körben. Szűrőd nem lengeti nagyon a növényeket? Az is lehet probléma. Ha túl erős az áramlás az sem kedvez és fordítva.
 
Kezdek igazán kétségbe esni 😖 Lassan a 4. héten leszek túl és a helyzet folyamatosan fokozódik.


Nálam kísértetiesen hasonló volt az eredmény.. talán nem ennyire durva :/
én a helyedben itt megpróbálnék egy blackoutot.. utána a lámpa fényerőt visszavinném (az időtartam marad 6 óra)
Javasolnék JBL NPK teszt vásárlást (ahogy nézem csak a K hiányzik)
Valószínűleg a P a ludas a dologban, és a K is valószínűleg túl magas
egy N és P monotáp adagolására lesz valósíznűleg szükség, hogy a 10-1-10 NPK arány beálljon

A sajátomnál is ez a gyanúm, hogy a túl erős fény miatt egyszerűen a sok stem (nálad nincs ennyi) egyszerűen felzabál minden tápanyagot..
A talajt nem írtad le, hogy milyen, de ha aktív akkor a P-t az is felveszi
Nálam a Green Aqua Macro táp adagolásánál (és GA GH+ al) teljesen elszállt a K, a N és a P meg gyakorlatilag a mai napig kimutathatatlan (pedig már több mint 2 hete csak N és P megy..)
 
Nálam kísértetiesen hasonló volt az eredmény.. talán nem ennyire durva :/
én a helyedben itt megpróbálnék egy blackoutot.. utána a lámpa fényerőt visszavinném (az időtartam marad 6 óra)
Javasolnék JBL NPK teszt vásárlást (ahogy nézem csak a K hiányzik)
Valószínűleg a P a ludas a dologban, és a K is valószínűleg túl magas
egy N és P monotáp adagolására lesz valósíznűleg szükség, hogy a 10-1-10 NPK arány beálljon

A sajátomnál is ez a gyanúm, hogy a túl erős fény miatt egyszerűen a sok stem (nálad nincs ennyi) egyszerűen felzabál minden tápanyagot..
A talajt nem írtad le, hogy milyen, de ha aktív akkor a P-t az is felveszi
Nálam a Green Aqua Macro táp adagolásánál (és GA GH+ al) teljesen elszállt a K, a N és a P meg gyakorlatilag a mai napig kimutathatatlan (pedig már több mint 2 hete csak N és P megy..)
Nalam a fonal problemat az okozza/okozta hogy a taptalaj itt ott kibujt az aktiv talaj alol. Illetve koszos volt a szurom. Ezen nalam a surubb vizcsere segitett. Szerintem a 0 P nek semmi koze nincs a fonalhoz, az inkabb pont algat okoz magas fenynel. A csokkentett feny es visszavett tap lehet hogy pont ront a helyzeten mert a novenyek szenvednek es bomlanak. Az alacsony P re valoszinuleg az amazonia a hibas ha az van benne. Nem vagyok low teches ugyhogy sajnos tobbet nem tudok mondani.
 
Nalam a fonal problemat az okozza/okozta hogy a taptalaj itt ott kibujt az aktiv talaj alol. Illetve koszos volt a szurom. Ezen nalam a surubb vizcsere segitett. Szerintem a 0 P nek semmi koze nincs a fonalhoz, az inkabb pont algat okoz magas fenynel. A csokkentett feny es visszavett tap lehet hogy pont ront a helyzeten mert a novenyek szenvednek es bomlanak. Az alacsony P re valoszinuleg az amazonia a hibas ha az van benne. Nem vagyok low teches ugyhogy sajnos tobbet nem tudok mondani.
nekem se low-ban tűnt el a P és az N :)
napi 3-3 ml mic és mac ment bele 2 hét után (BO-ról indult akváriumban) brutál fonálalga... rámértem, K:25-N:0-P:0... akkor csináltam még 1 BO-t, és visszavett fénnyel egyenlőre csak N és P megy.. így a fonál (és a BBA) megjelent ugyan, de talán nem terjed.. (ellenben a tegnapi méréseim szerint K:15-N:0-P:0)
jah, most már napi 2 ppm N-t és 0,2 P-t emelek (!!) és ezt gyakorlatilag teljesen eltüntetik a növények

Pontalgával egyáltalán nincs problémám.
Nem a tápok visszavételét javaslom, hanem a monotápok használatát (K elhagyását)

Amúgy a táptalaj előbújására én is gondoltam, de akkor pont hogy brutál tápanyagszinteket kéne mérnem (gondolom)
 
Kezdek igazán kétségbe esni 😖 Lassan a 4. héten leszek túl és a helyzet folyamatosan fokozódik.

A leírtakon felül a következőkkel próbálkoztam:
  • több, mint 1 hete abbahagytam a tápozást
  • a világítást bő 1 hete napi 5 órára vettem vissza
  • adagoltam még bacit
  • a 3. héten 2 50%-os vízcserét iktattam be
  • további fizikai eltávolítás (üveg, homok, csipeszes szedegetés mindenhonnan)
  • az utóbbi néhány napban elkezdtem finoman tápozni
de mindhiába, egy brutális dzsungellé nőtt az alga az akváriumban 20 centis fonallal és egyéb nyalánkságokkal: képek.


Teszteltettem a vizet, a következő eredménnyel:
  • ammónia: 0 - 0,15
  • nitrát: 2
  • foszfát: 0
  • GH: 15
  • KH: 10
A fentiek alapján tudtok nekem iránymutatást adni? Írtátok páran, hogy még korai és majd beáll, de ez nekem sehogy sem tűnik normálisnak.

Állítsam többre a világítást, vagy vegyem vissza méginkább? Tápozzak, vagy ne (mikor kezdjem el)? Nyugodjak le a fenébe, mert ez teljesen normális? Álljak vissza az eredeti menetrendre és kövessem, bármi történik (meddig)? Jöhetnek az állatkák, vagy várjak, míg a helyzet orvosolódik?

Ez nem fonal alga, hanem rhizo, ami neked van. Frissen indított akvákban gyakran megjelenik. Összefüggésbe hozható a nem megfelelő áramlással, ammonia spike-kal. Az első alkalommal a szűrés-áramlás javítása, manuális eltávolítás után H2O2-s kezelés a fertőzött területeken, valamint sok garnéla betelepítése hozott megváltást. Miután eltűnt, nem jött vissza. A mostani setupnál még küzdök, mint malac a jégen...
Az üvegen látszik némi pontalga is, az a 0-s foszfát számlájára írható.

A képeiden feltűnt, hogy a szűrő szívó ága az akva legmagasabb pontján van, fent a dombon. Talán optimálisabb lenne a legmélyebb ponthoz tenni a másik sarokba, hátulra. Az esőztetőt pedig a homokos részhez, a hosszú oldalra.
 
Köszönöm a visszajelzéseket! Egy kicsit gyűjtöm még az infót, mielőtt bármit kezdenék.
Ez nem fonal alga, hanem rhizo, ami neked van. Frissen indított akvákban gyakran megjelenik. Összefüggésbe hozható a nem megfelelő áramlással, ammonia spike-kal. Az első alkalommal a szűrés-áramlás javítása, manuális eltávolítás után H2O2-s kezelés a fertőzött területeken, valamint sok garnéla betelepítése hozott megváltást. Miután eltűnt, nem jött vissza. A mostani setupnál még küzdök, mint malac a jégen...
Az üvegen látszik némi pontalga is, az a 0-s foszfát számlájára írható.

A képeiden feltűnt, hogy a szűrő szívó ága az akva legmagasabb pontján van, fent a dombon. Talán optimálisabb lenne a legmélyebb ponthoz tenni a másik sarokba, hátulra. Az esőztetőt pedig a homokos részhez, a hosszú oldalra.

Tapasztalat híján nem tudom biztosan, lehet, hogy rhizóm is van, de vannak bőven hosszú zöld szálak, ami erősen fonálnak tűnik az anyagok alapján, amiket találtam.

A szűrő elhelyezésével kapcsolatban kérdezni is akartam, csak elfelejtettem feltenni 😅 Szóval a szívó ágat próbáltam minél jobban elrejteni, így bekerült a stemek sűrűjébe és valóban elég magasan is van - ezt illetően is felmerültek aggályaim, hogy valószínűleg nem a legideálisabb így... Az áramlást egyébként laikusként sem túl erősnek, sem túl gyengének nem tartom (videó). @evavigh az esőztetőt nem pontosan értem, hogy gondolod 🤔
 
Back
Oldal tetejére