• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Aha, akkor szerintem ez lesz a megoldás. Még régebben olvastam, hogy az éjszakai levegőztetés jót tesz a halaknak, növényeknek és a szűrőbaciknak is (és ez valószínű tényleg így van); viszont ahogy látom ezt leginkább csak low-tech akváriumokban csinálják ahol nem tudja kizavarni a CO2-t a vízből. A szén-dioxid ingadozást azt hittem csak a világítási periódusban kell elkerülni, de ezek szerint a nap folyamán semmikor se jó ha változik.
Kikapcsolom az éjszakai levegőztetést, kicsit rövidítek a világításon és meglátjuk sikerül-e kiűznöm a fonalat.
Köszönöm a segítséget! (y)
Ha jól beállítod nem fog látszani azonnal..vagyis nem tűnik el a sok alga másnapra. Amikor már van egy nagyobb adag fonal alga nem fog nőni több, de azok ott maradnak. Lassan a 10 amanó lelegeli. De a mostani sikeres állítgatásnak nem fogod azonnal látni a hatását.

Esetleg egy órákig tartó kapargálás felgyorsíthatja. Esetleg egy Black Out, de azt meg sok növény megsínyli.
 
Azert gond ha reggelre kek a dc mert igy nem kiegyensullyozott a co2-d. Ha reggelre kihajtod a vizbol, amikor feloltodik a lampad nemsokra ra elindulna a fotoszintezis, de meg nincs eleg mennyiseg a vizben. A legjobb ha a lampad felkapcsolasakor mar a megfelelo mennyiseged be van oldva.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Úgy tapasztalom, az a legjobb beállítás, amikor a DC lime zöld a teljes világítási periódus alatt. Ami előtte, utána van, az szinte másodlagos. Gázzal spórolni csak ennek a biztosításával szabad. Nálam 4 órával a világítás teljes intenzitása előtt kapcsol be a CO2 és egy órával a napnyugta előtt kapcsol ki. így már végig lime a DC
Kék csak a reagens feltöltésekor volt a DC-m :)
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni fonál alga ügyben

Akvárium adatok:
- Méret: 30 liter RO vízzel
- Indítás: 2 hónapja
- Talaj: Ebi Gold Waterplant Soil
- Szűrés: Eheim pick up 45
- Világítás: BLAU Mini Lumina 30 (18W) – 8 órát működik
- CO2 világítás előtt 1 órával kapcsol be és 1 órával a lekapcsolás előtt áll le
- Éjjel levegőztetés nincs
- Vízcsere: heti 10 liter
- Táp: Aqua Rebell Makro Basic Nitrat 5 ml/hét
Aqua Rebell Makro Basic Phosphat 5ml/hét
Aqua Rebell Mikro Basic vas 1-2 ml/hét

Jah és megszálltak a csigák, valamelyik növénnyel cipelhettem be…naaagyon sok van :eek: vettem 3 db Anentome Helena-t de nem látom hogy aktívkodnak, többet alszanak :unsure:
 
- Szűrés: Eheim pick up 45
Nincs szűrésed. Ez a pindurka szűrő semmire sem elég.
30L-hez minimum 1,5L-es szűrőtartalommal rendelkezőt vegyél, de nem baj ha több legalább bénázhatsz néha mégse áraszt el az alga.
Ajánlom ezt beszerzésre
https://www.greenaqua.hu/hu/oase-filtosmart-100-kulsoszuro-toltettel.html
Esetleg a 200-as 5e-el többért sokkal több bénázást úszol meg büntetlenül.

Esetleg nézz itt a fórumon valami kicsit hassználtan.

Helenák ne félj kitakarítják. Nekem 2 hónap alatt 4 helena kitakarított 288 L-t kb 400 csigát ettek meg.
 
Utoljára módosított:
Nincs szűrésed. Ez a pindurka szűrő semmire sem elég.
30L-hez minimum 1,5L-es szűrőtartalommal rendelkezőt vegyél, de nem baj ha több legalább bénázhatsz néha mégse áraszt el az alga.
Ajánlom ezt beszerzésre
https://www.greenaqua.hu/hu/oase-filtosmart-100-kulsoszuro-toltettel.html
Esetleg a 200-as 5e-el többért sokkal több bénázást úszol meg büntetlenül.

Esetleg nézz itt a fórumon valami kicsit hassználtan.

Helenák ne félj kitakarítják. Nekem 2 hónap alatt 4 helena kitakarított 288 L-t kb 400 csigát ettek meg.
Bocs, de szerintem a kérdés összetettebb. A jó választ fonal alga kérdésre sajnos nem tudom, mert egy éve küzdök vele én is. De azt gondolom, hogy a szűrés növelése önmagában nem oldja meg a problémát.
Erre három példát tudnék felhozni:
- itt a fórumon is sok példa van gyakorlatilag szűrés nélkül üzemelő, fonal alga mentes akváriumra
- valaha jómagam is működtettem 3db akváriumot, szintén alig szűrve (még annyi sem volt, mint manapság egy belső szűrő), amiben csak pontalga szerű alga volt, semmi más. Annak idején, fonal algáról csak könyvben olvastam, sose láttam...
- a múlt héten láttam egy akváriumot (nem mondom meg hol :) ), amit vastagon belepett a fonal alga, pedig akkora szűrő üzemel alatta, hogy alig fért be a szekrénybe... Jobb híján, fonalevő márnákra bízzák a problémát, de tudjuk, ez csak "látszat megoldás".
Szóval nem vitatkozni szeretnék veled, csak leírtam a saját megfigyelésemet is. ;)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni fonál alga ügyben

Akvárium adatok:
- Méret: 30 liter RO vízzel
- Indítás: 2 hónapja
- Talaj: Ebi Gold Waterplant Soil
- Szűrés: Eheim pick up 45
- Világítás: BLAU Mini Lumina 30 (18W) – 8 órát működik
- CO2 világítás előtt 1 órával kapcsol be és 1 órával a lekapcsolás előtt áll le
- Éjjel levegőztetés nincs
- Vízcsere: heti 10 liter
- Táp: Aqua Rebell Makro Basic Nitrat 5 ml/hét
Aqua Rebell Makro Basic Phosphat 5ml/hét
Aqua Rebell Mikro Basic vas 1-2 ml/hét

Jah és megszálltak a csigák, valamelyik növénnyel cipelhettem be…naaagyon sok van :eek: vettem 3 db Anentome Helena-t de nem látom hogy aktívkodnak, többet alszanak :unsure:
A vilagitast soknak tartom, a tapozast kevesnek. Oszhangba kellene hozni. Vagy a fenyhez loni a tapot, vagy a taphoz a fenyt. Mekkora a noveny mennyiseg? Mifajtak? Mekkora a vizoszlop. Ilyen pici szures mellett nehez lesz barmit gond nelkul kihozni. Co2 szintnek vilagitas indulasakor meg kell lennie. A tapozast noveny mennyiseghez ujra gondolni. A novenyek intenziven fejlodnek? Bubiznak?
 
Utoljára módosított:
Bocs, de szerintem a kérdés összetettebb. A jó választ fonal alga kérdésre sajnos nem tudom, mert egy éve küzdök vele én is. De azt gondolom, hogy a szűrés növelése önmagában nem oldja meg a problémát.
Erre három példát tudnék felhozni:
- itt a fórumon is sok példa van gyakorlatilag szűrés nélkül üzemelő, fonal alga mentes akváriumra
- valaha jómagam is működtettem 3db akváriumot, szintén alig szűrve (még annyi sem volt, mint manapság egy belső szűrő), amiben csak pontalga szerű alga volt, semmi más. Annak idején, fonal algáról csak könyvben olvastam, sose láttam...
- a múlt héten láttam egy akváriumot (nem mondom meg hol :) ), amit vastagon belepett a fonal alga, pedig akkora szűrő üzemel alatta, hogy alig fért be a szekrénybe... Jobb híján, fonalevő márnákra bízzák a problémát, de tudjuk, ez csak "látszat megoldás".
Szóval nem vitatkozni szeretnék veled, csak leírtam a saját megfigyelésemet is. ;)
A fonallal nem sokat kell kuzdeni. Co2-es akvarium a forumon, szures nelkul? Erdekes. Highben rendkivul fontos a megfelelo mennyisegu biologiai szuroanyag. Ennelkul nem lesz stabil, es folyamatosan buktatok lesznek.
Regen nem hajtattak ennyire az akvariumokat. Ez mar egy mas fogalom. A ketto nagyon tavol all egymastol.
 
Bocs, de szerintem a kérdés összetettebb. A jó választ fonal alga kérdésre sajnos nem tudom, mert egy éve küzdök vele én is. De azt gondolom, hogy a szűrés növelése önmagában nem oldja meg a problémát.
Erre három példát tudnék felhozni:
- itt a fórumon is sok példa van gyakorlatilag szűrés nélkül üzemelő, fonal alga mentes akváriumra
- valaha jómagam is működtettem 3db akváriumot, szintén alig szűrve (még annyi sem volt, mint manapság egy belső szűrő), amiben csak pontalga szerű alga volt, semmi más. Annak idején, fonal algáról csak könyvben olvastam, sose láttam...
- a múlt héten láttam egy akváriumot (nem mondom meg hol :) ), amit vastagon belepett a fonal alga, pedig akkora szűrő üzemel alatta, hogy alig fért be a szekrénybe... Jobb híján, fonalevő márnákra bízzák a problémát, de tudjuk, ez csak "látszat megoldás".
Szóval nem vitatkozni szeretnék veled, csak leírtam a saját megfigyelésemet is. ;)

Henrik megelőzött, már nem nagyon van mit hozzáfűzni csak őt megismételni. Van Co2 meg erős világítás nincs szűrés. Nincs egyensúly ebben az akváriumban. Sok minden lehet még utána is a galiba, de szűrés nélkül nincs tovább.

Igen, egy CO2 nélküli, kevés világítással megküldött aksiban működhet szűrés nélkül is, de ott is egyensúly van.
 
A vilagitast soknak tartom, a tapozast kevesnek. Oszhangba kellene hozni. Vagy a fenyhez loni a tapot, vagy a taphoz a fenyt. Mekkora a noveny mennyiseg? Mifajtak? Mekkora a vizoszlop. Ilyen pici szures mellett nehez lesz barmit gond nelkul kihozni. Co2 szintnek vilagitas indulasakor meg kell lennie. A tapozast noveny mennyiseghez ujra gondolni. A novenyek intenziven fejlodnek? Bubiznak?
Növények: fejlődnek, bubiznak, igaz késő délután látványosabban (CO2 addigra halvány zöld)

Lista:

Alternanthera reineckii
Hydrocotyle tripartita „Japan”
Vesicularia ferriei
Bucephalandra Wavy Green
Rotala wallichii
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Pogostemon helferi
Hygrophila sp. Araguaia
Rotala sp. Green
Rotala sp. „ Ceylon”
Anubias nana 'Pinto'

Jelenleg annyit változtattam, hogy a CO2 reggel 9 órától, este 19 óráig megy. A fény 12-18-ig működik. (a CO2 folyadék most kékes zöld) . Picit lejjebb vettem a sodrást.
Erre a növénymennyiségre mennyi tápot használnál? Hetente vagy naponta adagoljam?

Easy Carbo van itthon. Naponta használjam? Kb. mennyit?

Az aki eddig csak Ro vízzel volt töltve, ma este csinálok egy literes vízcserét csapi vízzel (azt olvastam hogy a túl lágy víz miatt is kialakulhat a fonál)


Sajnos fotót még nem tölthetek fel.
 
Utoljára módosított:
Nincs szűrésed. Ez a pindurka szűrő semmire sem elég.
30L-hez minimum 1,5L-es szűrőtartalommal rendelkezőt vegyél, de nem baj ha több legalább bénázhatsz néha mégse áraszt el az alga.
Ajánlom ezt beszerzésre
https://www.greenaqua.hu/hu/oase-filtosmart-100-kulsoszuro-toltettel.html
Esetleg a 200-as 5e-el többért sokkal több bénázást úszol meg büntetlenül.

Esetleg nézz itt a fórumon valami kicsit hassználtan.

Helenák ne félj kitakarítják. Nekem 2 hónap alatt 4 helena kitakarított 288 L-t kb 400 csigát ettek meg.
KöSZI :)
 
Növények: fejlődnek, bubiznak, igaz késő délután látványosabban (CO2 addigra halvány zöld)

Lista:

Alternanthera reineckii
Hydrocotyle tripartita „Japan”
Vesicularia ferriei
Bucephalandra Wavy Green
Rotala wallichii
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Pogostemon helferi
Hygrophila sp. Araguaia
Rotala sp. Green
Rotala sp. „ Ceylon”
Anubias nana 'Pinto'

Jelenleg annyit változtattam, hogy a CO2 reggel 9 órától, este 19 óráig megy. A fény 12-18-ig működik. (a CO2 folyadék most kékes zöld) . Picit lejjebb vettem a sodrást.
Erre a növénymennyiségre mennyi tápot használnál? Hetente vagy naponta adagoljam?

Easy Carbo van itthon. Naponta használjam? Kb. mennyit?

Az aki eddig csak Ro vízzel volt töltve, ma este csinálok egy literes vízcserét csapi vízzel (azt olvastam hogy a túl lágy víz miatt is kialakulhat a fonál)


Sajnos fotót még nem tölthetek fel.
A co2 kezdes jo a vilagitashoz kepest. A befejezest a vilagitasi ido vege ele tennem egy oraval. A bubi szamot felemelnem masodpercenkent 1,5-2 re. Napi vagy heti tapozas szerintem mindegy, en a hetit reszesitem elonyben, van aki a napit. Szerintem a napi csak a ga-s tapokra jellemzo, ahol a napi bevitel joval meghaladja a felvett mennyiseget. A makrot nem tudom miert szetbontva vasaroltad meg, igy mericskelheted amig el nem fogy. Ha kifogytak es ennel a markanal maradsz, ajanlatos inkabb az aqua rebell macro special licht-re valo at allas. Addig is nitratbol allits be heti stabil 10-15mg/ litert, foszfatbol 1-1,5mg/ litert, kaliumbol, a rairt adagot told. A fonalat szedegesd elhasznalt szem spirallal, vezess be heti 2 vagy 3 vizcseret. 50%-os vizcserek utan tegyel bele 3-4ml carbot, es a nem vizcseres napokon napi 1,5 ml carbot. Hal kaja het 2x amennyit megesznek. Bomlott mallott levelek, olvadt noveny maradvanyok ne legyenek benne. Ha a tapozasod stabil, a fonal eltunt, akkor vizcsere heti 1, azon a napon 3x-os carbo adag, a tobbi napon 1ml. A szuresed sos-be kulso, vagy akasztos, amibe legalabb 1,5liter biologiai szuroanyag belefer. Meghalalja, es sok felesleges kort elveszitesz vele.
 
Növények: fejlődnek, bubiznak, igaz késő délután látványosabban (CO2 addigra halvány zöld)

Lista:

Alternanthera reineckii
Hydrocotyle tripartita „Japan”
Vesicularia ferriei
Bucephalandra Wavy Green
Rotala wallichii
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Pogostemon helferi
Hygrophila sp. Araguaia
Rotala sp. Green
Rotala sp. „ Ceylon”
Anubias nana 'Pinto'

Jelenleg annyit változtattam, hogy a CO2 reggel 9 órától, este 19 óráig megy. A fény 12-18-ig működik. (a CO2 folyadék most kékes zöld) . Picit lejjebb vettem a sodrást.
Erre a növénymennyiségre mennyi tápot használnál? Hetente vagy naponta adagoljam?

Easy Carbo van itthon. Naponta használjam? Kb. mennyit?

Az aki eddig csak Ro vízzel volt töltve, ma este csinálok egy literes vízcserét csapi vízzel (azt olvastam hogy a túl lágy víz miatt is kialakulhat a fonál)


Sajnos fotót még nem tölthetek fel.
Maradj az RO víznél. Minden alga elsődleges legyőzése a növényeid egészségesen tartása. Ha a nővény nagy tempóban fejlődik felzabálja az alga ellen a táplálékot.

Ez után is jöhet még alga, de ez egy elég fontos kulcs.

Fonál alga lehet a
1, Co2 eloszlás hibája
2, sok mulm, ammónia jelenléte. (de akkor a szakál alga is jelen van)
3, növények hiánya, vagy vannak, de nem fejlődnek.

Fonál alga önmagát gerjeszti ha elindul akkor terjeszkedik. Meg kell oldani, hogy el se induljon. Tehát minden jelentősebb változtatás után érdemes Black outot elrendelni 3,5-4 naposat.
Érdemes takarító munkásokat felfogadni black molly nagy de kis garnélák aranyosak és szaporák.

1, CO2-ből sok és kevés is kedvez a fonál algának. Az áramoltatással is elronthatjuk, ha a CO2 nem jut el mindenhova. S egy Co2 hiányos sarokból elindul a fonal alga és oda is eljut ahol egyébként jó az arány.
2-3 fonalas algák zabálják az ammóniát ami mulmból eredhet. Növények jobban fel tudják dolgozni az No3-at mint az ammóniát. Algáknak meg mindegy. Ha nincs szűrés akkor ammónia többlet van ami az algáknak kedvez. Ha van akkor az ammónia lebomlik o2 segítségével No2 majd No3-ra. Ehhez kell a jó szűrés és oxigén. Ha tartósan hártyás a felszín akkor nem jut oxigén az akvába lassul a nitrifikáció.
Minden mindennel összefügg. Egyensúly kell.

Ildi akváriumát én
- a szűrés rendbetételével kezdeném. Jó szűrő és egy lily pipe
- tápozás és kevés garnéla beszerzése
Ez után BlackOut, valószínűleg megszűnik minden baja, de utána már kellene fotó és több infó mit ront még el.
 
Maradj az RO víznél. Minden alga elsődleges legyőzése a növényeid egészségesen tartása. Ha a nővény nagy tempóban fejlődik felzabálja az alga ellen a táplálékot.

Ez után is jöhet még alga, de ez egy elég fontos kulcs.

Fonál alga lehet a
1, Co2 eloszlás hibája
2, sok mulm, ammónia jelenléte. (de akkor a szakál alga is jelen van)
3, növények hiánya, vagy vannak, de nem fejlődnek.

Fonál alga önmagát gerjeszti ha elindul akkor terjeszkedik. Meg kell oldani, hogy el se induljon. Tehát minden jelentősebb változtatás után érdemes Black outot elrendelni 3,5-4 naposat.
Érdemes takarító munkásokat felfogadni black molly nagy de kis garnélák aranyosak és szaporák.

1, CO2-ből sok és kevés is kedvez a fonál algának. Az áramoltatással is elronthatjuk, ha a CO2 nem jut el mindenhova. S egy Co2 hiányos sarokból elindul a fonal alga és oda is eljut ahol egyébként jó az arány.
2-3 fonalas algák zabálják az ammóniát ami mulmból eredhet. Növények jobban fel tudják dolgozni az No3-at mint az ammóniát. Algáknak meg mindegy. Ha nincs szűrés akkor ammónia többlet van ami az algáknak kedvez. Ha van akkor az ammónia lebomlik o2 segítségével No2 majd No3-ra. Ehhez kell a jó szűrés és oxigén. Ha tartósan hártyás a felszín akkor nem jut oxigén az akvába lassul a nitrifikáció.
Minden mindennel összefügg. Egyensúly kell.

Ildi akváriumát én
- a szűrés rendbetételével kezdeném. Jó szűrő és egy lily pipe
- tápozás és kevés garnéla beszerzése
Ez után BlackOut, valószínűleg megszűnik minden baja, de utána már kellene fotó és több infó mit ront még el.

Az akiban van 5 amanó és 5-6 red cherry (állandóan bujkálnak 1-2 kivételével)
Jelenleg annyit tehetek, hogy ma cserelék 10 liter RO vizet, amit fel szoktam sózni ( Bee Shrimp Mineral GH+ -val, kb. 260 microS-re), a CO2 kikapcsolást beállítom ahogy Henrik írja. Black mollyt át tudok tenni a nagy akváriumból.

Hétfőn veszek egy külső szűrőt!

Melyik biológiai szűrőanyagot ajánljátok?
A BlackOut alatt a növényeknek nem lesz bajuk? Ez idő alatt is menjen a CO2? :bag:

Cipo3: ha adsz egy privát email címet küldök pár fotót a mostani helyzetről, amíg nem jár le az időkorlátom!
 
Utoljára módosított:
Az akiban van 5 amanó és 5-6 red cherry (állandóan bujkálnak 1-2 kivételével)
Jelenleg annyit tehetek, hogy ma cserelék 10 liter RO vizet, amit fel szoktam sózni ( Bee Shrimp Mineral GH+ -val, kb. 260 microS-re), a CO2 kikapcsolást beállítom ahogy Henrik írja. Black mollyt át tudok tenni a nagy akváriumból.

Hétfőn veszek egy külső szűrőt!

Melyik biológiai szűrőanyagot ajánljátok?
A BlackOut alatt a növényeknek nem lesz bajuk? Ez idő alatt is menjen a CO2? :bag:

Cipo3: ha adsz egy privát email címet küldök pár fotót a mostani helyzetről, amíg nem jár le az időkorlátom!
Blackout alatt ne menjen co2. Jol zard le a fenytol. Ma jo minosegre akarsz menni akkor matrix. De eheim sustrattol felfele mar jo vagy. Fugg a szurotol. Ha nagyobb lyukak vannak a fiokokban, apro szemu szuroanyag kerulendo. Kisebb szemu matrix trop, bio rio stb.
 
Az akiban van 5 amanó és 5-6 red cherry (állandóan bujkálnak 1-2 kivételével)
Jelenleg annyit tehetek, hogy ma cserelék 10 liter RO vizet, amit fel szoktam sózni ( Bee Shrimp Mineral GH+ -val, kb. 260 microS-re), a CO2 kikapcsolást beállítom ahogy Henrik írja. Black mollyt át tudok tenni a nagy akváriumból.

Hétfőn veszek egy külső szűrőt!

Melyik biológiai szűrőanyagot ajánljátok?
A BlackOut alatt a növényeknek nem lesz bajuk? Ez idő alatt is menjen a CO2? :bag:

Cipo3: ha adsz egy privát email címet küldök pár fotót a mostani helyzetről, amíg nem jár le az időkorlátom!
Hamar meglesz a 10 hozzászólás hogy tudj képet feltölteni. S inkább mindenki lássa az akváriumod, nem vagyok én akkora ész, hogy mindent megoldjak, csak jár a szám. :D

Melyik szűrőt veszed? Lily-t veszel hozzá?

BO fájni fog a növényeknek is. De túlélik és 2-3 hét alatt regenerálódnak. Csak akkor csinálj BO-t ha van jelentős változás amitől sikert vársz.
Pl a szűrőcsere üresen még nem az. Meg kell várni 2 hét mire a bacik elszaporodnak benne. Utána csinálj csak BO-t.

Mátrix most a legjobb.
https://www.greenaqua.hu/hu/seachem-matrix-biologiai-szuroanyag-1-liter.html

Nem tudom mennyire vagy eleresztve anyagilag, de egy túlméretezett szűrő nagyban tudja segíteni a kezdő akvakertészt. Sőt a lusta akvakertészt is. 1,5 L űrtartalom akkor jó ha te utána gondosan karbantartod. De pl ha elmész 2 hétre nyaralni amikor nem tápozol, nem cserélsz vizet lehet meglepetés mire hazajössz amit hónapokig tart rendbe hozni.

Ha a szűrőd túl van méretezve sokkal kisebb lesz a kár egy nyaralás, lábtörés, tüdőgyuszi miatt. Ahogy láttam 5e Ft különbségért jóval nagyobb űrtartalma van a következő kategóriának mindenképpen azt választanám.
 
Van naplója ennek a fonal algás akvának? Ránéznék, mert az nem járja, hogy 1 éve nincs megoldás. :)
Az akva 2 hónapos ;) naplót nem csináltam.

Körbenézek milyen szűrők vannak,külföldön élek,így csakis itt tudok venni, és úgy látom hogy itt Matrix nincs o_O

Ha hétfőn üzembe helyezem az új szűrőt csak a biol. szűrőanyagot tegyem bele és már mehet is? :bag:
 
Utoljára módosított:
Az akva 2 hónapos ;) naplót nem csináltam.

Körbenézek milyen szűrők vannak,külföldön élek,így csakis itt tudok venni, és úgy látom hogy itt Matrix nincs o_O
http://www.garnelaxia.at/epages/es1...248/Categories/Technik/Filterung/Aussenfilter
http://www.garnelaxia.at/epages/es1...ategories/Technik/Filterung/Filtermaterialien

Ha hétfőn üzembe helyezem az új szűrőt csak a biol. szűrőanyagot tegyem bele és már mehet is? :bag:
Alulra szivacs, az gondolom lesz a szuroben, fole a siporax tabi is jo lehet. Felulre perlon. Es mehet is. Amugy ha korbenezel szerintem talalnal seachem matrixot. Lehet @Keinrath Adrian tudna segiteni mind szuroben, mind szuroanyagban.
 
Az akva 2 hónapos ;) naplót nem csináltam.

Körbenézek milyen szűrők vannak,külföldön élek,így csakis itt tudok venni, és úgy látom hogy itt Matrix nincs o_O
http://www.garnelaxia.at/epages/es1...248/Categories/Technik/Filterung/Aussenfilter
http://www.garnelaxia.at/epages/es1...ategories/Technik/Filterung/Filtermaterialien

Ha hétfőn üzembe helyezem az új szűrőt csak a biol. szűrőanyagot tegyem bele és már mehet is? :bag:
Azt nem neked írtam, @elektrorudi -t idéztem.

Green Aqua szállít külföldre is. Viszont ezt a linket amit beraktál bannolni fogják. Tilos webshopot betenni.
Keres rá a googliban így:

"seachem matrix" site:*.at

Nekem dob pár boltot ahol kapni ott. Sőt e bay en is van.

Eheim vagy Oase szűrőben gondolkodj és oszd meg velünk a konkrét típust amit kinéztél. Ne vegyél még egyet ami nem jó. :)

Miscota webshopja pl forgalmaz eheimet. Vogelfarm meg eheimet és oase-t is.
 
Back
Oldal tetejére