• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Amit itt összeírtál az szerintem helytálló.

Néha a kezdőknél mint nálam az általad evidensnek mondott dolgok miatt is beüthet, mert szimplán elbénázok valamit:
Pl egyszer úgy gondoltam eleget nőttek a növények és a carbót elhagyom, mert most pont elég szép. S ez még okés is lenne, de cserébe a növények amikor nem nőttek, nem is használták fel az elemeket a vízből az algáknak szabad volt a terep csemegézni. Tök evidens, hogy add a napi carbót de a hülye amatőr (én) evidens dolgokat is elkövet amit nincs is értelme felvenni a lehetséges okok listájába mert így az okok száma a végtelen felé mehet.

Viszont egy fontosat kihagytál. A hosszú megvilágításnál amikor a növények már összezárnak és nem fotoszintetizálnak Ő beindul. Számosítva 7 óra felett ne világíts. Persze megteheted, de akkor kiélezettebb lesz a harc. Egy profi mindig megoldja, de Viktor is mondta pár oldallal korábban, hogy nem véletlen náluk is 7 órára vannak belőve az akváriumok.
Az utolsó pár mondatod szöget ütött a fejemben. A világítást is említhettem volna a példák között, nem felejtettem ki, de csak pár példát hoztam.

De... ez egy nagy okosság lehet, amit mondtál, és ebben a formában még nem gondoltam rá: "amikor a növények már összezárnak és nem fotoszintetizálnak Ő beindul."
Próbaképp csináltam egy marék moha +fonal algával egy látszólagos black out-ot. 1 héten keresztül, egy uborkás üvegben letettem őket a pincébe. 1 hét múlva felhoztam, és az ég világon semmi nem történt. A pincében nincs tök sötét, az ablakon megy be egy kevés fény: 1-3 lux lehet (nem mértem). Ez nem volt tényleges B.O., mert nem volt tökéletesen sötét. Nagyjából ez a helyzet az akváriummal is. 5-9 óra között változtattam a világítás idejét, de a szűrt fényt egész nap kapta. Mondjuk 20-50 lux között. ...és ha igazad van, akkor ez pont elég az algának, de kevés a növénynek. :unsure:
Viszont: szerintem gyakorlatilag mindenhol egész nap kap szűrt fényt az akvárium, még a GA-ban is, és még sincs alga. Szóval, ez egy tényező lehet a végtelenből...
 
Az utolsó pár mondatod szöget ütött a fejemben. A világítást is említhettem volna a példák között, nem felejtettem ki, de csak pár példát hoztam.

De... ez egy nagy okosság lehet, amit mondtál, és ebben a formában még nem gondoltam rá: "amikor a növények már összezárnak és nem fotoszintetizálnak Ő beindul."
Próbaképp csináltam egy marék moha +fonal algával egy látszólagos black out-ot. 1 héten keresztül, egy uborkás üvegben letettem őket a pincébe. 1 hét múlva felhoztam, és az ég világon semmi nem történt. A pincében nincs tök sötét, az ablakon megy be egy kevés fény: 1-3 lux lehet (nem mértem). Ez nem volt tényleges B.O., mert nem volt tökéletesen sötét. Nagyjából ez a helyzet az akváriummal is. 5-9 óra között változtattam a világítás idejét, de a szűrt fényt egész nap kapta. Mondjuk 20-50 lux között. ...és ha igazad van, akkor ez pont elég az algának, de kevés a növénynek. :unsure:
Viszont: szerintem gyakorlatilag mindenhol egész nap kap szűrt fényt az akvárium, még a GA-ban is, és még sincs alga. Szóval, ez egy tényező lehet a végtelenből...


Hát nem tudom. Nekem a naplómban mondták az akvaguruk, hogy vegyem vissza a 8 órát 7-re de inkább 6-ra és bevált.
Akkor 8 órás világításnál normális BO után már két héttel láttam újra a fonalat. Most viszont nem jön elő 7 órással. Cc negyed évig bírom, amikor pedig valami baromságot csinálok. (mint a carbos példa fentebb)
S azóta számos naplót olvastam a 8-10 órás megvilágítási problémával.

Legveszélyeztetettebbek azok az akváriumok amikre közvetlen rásüt a napfény 30 000 Luxxal. Esélyed sincs algamentesre csinálni. Bár biztos máris kontrázik pár ember, hogy neki megy. :D

"Elég az algának", hát ez így azért nem igaz, max annyi idő alatt nem pusztult el jelentősen, de az ott nem nőtt tovább. Sőt haldoklott.

Egyenlővé tetted az elpusztulás hiányát a növekedés okával. Ez így nem okés.

Én is megcsináltam ezt a BO-t amit te, csak a magam ügyefogyottságából.

Egyszer BO-ztam csak pokróccal ami átengedi a fényt a fonál algának csak a 70%-a pusztult el 3 nap alatt, ugyanezt folytatva még két napig mind elpusztult. Máskor sitteszsák + pokróc és 3 nap után minden alga eltűnt (kivéve az ecset).

De simán lehet egyébként egy olyan ok-okazati összefüggés egy 10 órás megvilágításnál, hogy 7 óra után a növényeknek elege van a fotoszintézisből. Nem használnak többet te meg küldöd be a CO2-t. Amitől a PH lezuhan. Amitől a fonalalga boldog.
 
Hát nem tudom. Nekem a naplómban mondták az akvaguruk, hogy vegyem vissza a 8 órát 7-re de inkább 6-ra és bevált.
Akkor 8 órás világításnál normális BO után már két héttel láttam újra a fonalat. Most viszont nem jön elő 7 órással. Cc negyed évig bírom, amikor pedig valami baromságot csinálok. (mint a carbos példa fentebb)
S azóta számos naplót olvastam a 8-10 órás megvilágítási problémával.

Legveszélyeztetettebbek azok az akváriumok amikre közvetlen rásüt a napfény 30 000 Luxxal. Esélyed sincs algamentesre csinálni. Bár biztos máris kontrázik pár ember, hogy neki megy. :D

"Elég az algának", hát ez így azért nem igaz, max annyi idő alatt nem pusztult el jelentősen, de az ott nem nőtt tovább. Sőt haldoklott.

Egyenlővé tetted az elpusztulás hiányát a növekedés okával. Ez így nem okés.

Én is megcsináltam ezt a BO-t amit te, csak a magam ügyefogyottságából.

Egyszer BO-ztam csak pokróccal ami átengedi a fényt a fonál algának csak a 70%-a pusztult el 3 nap alatt, ugyanezt folytatva még két napig mind elpusztult. Máskor sitteszsák + pokróc és 3 nap után minden alga eltűnt (kivéve az ecset).

De simán lehet egyébként egy olyan ok-okazati összefüggés egy 10 órás megvilágításnál, hogy 7 óra után a növényeknek elege van a fotoszintézisből. Nem használnak többet te meg küldöd be a CO2-t. Amitől a PH lezuhan. Amitől a fonalalga boldog.
Azért ne gondold, hogy ez a co2 és PH szint ingadozás annyira drasztikus napi szinten! Eléggé túl kell tolni vagy éppen ki kell hajtani a co2-t, ahoz, hogy komolyabb változást okozzon.
Nekem pl. reggel is zöld a dc-m, pedig éjszaka nem megy a co2. Viszont nem is hajtom ki semmivel.
Ja és a növények sem vesznek fel annyi co2-t, hogy ez észrevehető változást okozzon. Konkrétan, ha kivennénk az összes növényt az akváriumból, akkor sem változna a co2 szint jelentős mértékben. Inkább csak a mi ügyetlenkedésünk és néha a balesetek tudnak jelentős co2 és PH változást okozni. Persze, ha nem jó az áramlás, akkor még akváriumon belül is kialakulhatnak különbségek, de ez megint csak a mi "ügyetlenségünk".

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Azért ne gondold, hogy ez a co2 és PH szint ingadozás annyira drasztikus napi szinten! Eléggé túl kell tolni vagy éppen ki kell hajtani a co2-t, ahoz, hogy komolyabb változást okozzon.
Nekem pl. reggel is zöld a dc-m, pedig éjszaka nem megy a co2. Viszont nem is hajtom ki semmivel.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Igen, ugyan ezen agyaltam, de mivel nem mértem sosem amikor sokat világítottam így nem tudom. Hiszek neked.
 
Igen, ugyan ezen agyaltam, de mivel nem mértem sosem amikor sokat világítottam így nem tudom. Hiszek neked.
Nem kell ezt a co2-t annyira túlgondolni.
Bizonyos növényeknek kell, másoknak meg csak jó ha van. Jól kell beállítani, oszt kész.[emoji4]
Én próbáltam már kisebb mennyiséget folyamatosan adagolni és nagyobb mennyiséget időzítve (csak nappal), de ugyanaz volt az eredmény: stabil co2 és PH.
Ennek ellenére inkább időzítem, mert az okosok így tanítják, én meg bízom bennük.[emoji4]
Ha nem bénázzuk el, akkor a co2-tól és az alacsony PH-tól biztosan nem lesz fonalalgánk.
A tisztítás, karbantartás, áramlás hiánya, gyenge szűrés, halak túltelepítése, túletetés és a túlzott megvilágítás már kedvezhet a fonalalgának. Én azt tapasztaltam, hogy az ammóniát kell a lehető legalacsonyabb szinten tartani és a fényt jól beállítani.
Régebben kipróbáltam, hogy ammónia tartalmú növénytápot adagoltam, de csak nappal, sok növényhez. Minden rendben volt. Kipróbáltam, hogy mi van akkor ha este, a fotoszintetizálás befejezése (lámpa kikapcsolása) után adom az ammóniát. Már a második nap látszott az algák szaporodása.
Tanulságos volt.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nem kell ezt a co2-t annyira túlgondolni.
Bizonyos növényeknek kell, másoknak meg csak jó ha van. Jól kell beállítani, oszt kész.[emoji4]
Én próbáltam már kisebb mennyiséget folyamatosan adagolni és nagyobb mennyiséget időzítve (csak nappal), de ugyanaz volt az eredmény: stabil co2 és PH.
Ennek ellenére inkább időzítem, mert az okosok így tanítják, én meg bízom bennük.[emoji4]
Ha nem bénázzuk el, akkor a co2-tól és az alacsony PH-tól biztosan nem lesz fonalalgánk.
A tisztítás, karbantartás, áramlás hiánya, gyenge szűrés, halak túltelepítése, túletetés és a túlzott megvilágítás már kedvezhet a fonalalgának. Én azt tapasztaltam, hogy az ammóniát kell a lehető legalacsonyabb szinten tartani és a fényt jól beállítani.
Régebben kipróbáltam, hogy ammónia tartalmú növénytápot adagoltam, de csak nappal, sok növényhez. Minden rendben volt. Kipróbáltam, hogy mi van akkor ha este, a fotoszintetizálás befejezése (lámpa kikapcsolása) után adom az ammóniát. Már a második nap látszott az algák szaporodása.
Tanulságos volt.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Te adsz külön ammóniát az akváriumhoz? Mások nem győzik eltávolítani. Ez nekem új.
 
Te adsz külön ammóniát az akváriumhoz? Mások nem győzik eltávolítani. Ez nekem új.
Nem. Ez csak egy kísérlet volt, ami igazolta, hogy a növények fotoszintetizáláskor nagyon gyorsan felveszik az ammóniát, mint nitrogén forrást. Ezért van az, hogy sok növény és a fejlődésükhöz szükséges feltételek biztosítása esetén, az algáknak nincs könnyű dolga.
Az is igazolódott, hogy ha az intenzív világítási szakaszon (mert a növények ekkor fotoszintetizálnak) kívül marad ammónia a vízben, akkor az csak az algák fejlődését segíti, mivel sokkal kevesebb fénnyel is beérik, mint a növények.
Mivel a növények az ammóniát sokkal könnyebben tudják feldolgozni, mint a nitrátokat, sokkal gyorsabban fejlődtek a kísérlet ideje alatt. Egy hét alatt megduplázódott a mennyiségük, és baromi nagyra nőttek a levelek is.
Persze nincs értelme ennyire tolni, meg aztán nem is lehet kitalálni hogy mennyi ammóniát tudnak felzabálni, így, ha marad az algáknak is, akkor csak a gond van vele.
Szóval nem javaslom az ammónia adagolását.
Hangsúlyozom, hogy csak kísérlet volt.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nem. Ez csak egy kísérlet volt, ami igazolta, hogy a növények fotoszintetizáláskor nagyon gyorsan felveszik az ammóniát, mint nitrogén forrást. Ezért van az, hogy sok növény és a fejlődésükhöz szükséges feltételek biztosítása esetén, az algáknak nincs könnyű dolga.
Az is igazolódott, hogy ha az intenzív világítási szakaszon (mert a növények ekkor fotoszintetizálnak) kívül marad ammónia a vízben, akkor az csak az algák fejlődését segíti, mivel sokkal kevesebb fénnyel is beérik, mint a növények.
Mivel a növények az ammóniát sokkal könnyebben tudják feldolgozni, mint a nitrátokat, sokkal gyorsabban fejlődtek a kísérlet ideje alatt. Egy hét alatt megduplázódott a mennyiségük, és baromi nagyra nőttek a levelek is.
Persze nincs értelme ennyire tolni, meg aztán nem is lehet kitalálni hogy mennyi ammóniát tudnak felzabálni, így, ha marad az algáknak is, akkor csak a gond van vele.
Szóval nem javaslom az ammónia adagolását.
Hangsúlyozom, hogy csak kísérlet volt.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

A vízinövényeknek van még egy másik fontos tulajdonságuk. Hibába van nagyon sok NO2 vagy NO3 (nitrit és nitrát) a vízben, ennek ellenére akkor is az ammónia-N-et veszik fel előbb. Tehát nem csak hasznosítani tudják az ammónia N-t, hanem kifejezetten preferálják más N forrásokhoz képest. Ez nem minden vízinövényre igaz, kivételek vannak. Viszont ez egy lényeges pont az akvárium szempontjából. Emiatt a növényeknek van egy esélyük, hogy védjék a halakat ammónia mérgezéstől, még akkor is, ha relatíve sokkal több N áll rendelkezésre pl NO3 formában, ami sokkal kevésbé mérgező, mint az ammónia. Növények meglepően jó biológiai szűrők tudnak lenni, ha a körülmények adottak. Ezért is lehetséges, hogy biológiai szűrő nélküli növényes akváriumban nincs kimutatható NH4, még hosszabb távon sem, ha megfelelőek a körülmények. Nálam szerintem elég sok hal van, és ennek ellenére sosem volt túl sok NH4, NO2 vagy NO3 a vízben.

És még egy: például Pistia az ammónia-N-et sötétben is felveszi, nemcsak amikor fotoszintetizál. Ez azt hiszem más N forrásra nem igaz, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Az, hogy algát mi stimulálja, erősen körülményfüggő. Emiatt is van rengeteg zagyvaság ebben a témában az interneten. Teljesen más egy High Tech EI szerint tápozott akvárium, vagy egy ADA rendszerű, vagy pedig egy kavicságyas low tech akvárium és a listát lehetne folytatni.
 
Utoljára módosított:
Nekem régen nagyon sok gondot okozott a fonal alga. Egyszerűen nem tudtam megszabadulni tőle. Most szeretnék új akváriumot indítani, kiművelem magam, hogy ne essek újra ebbe a hibába. Volt erős co2 adagolás és erős világítás , természetesen tápozással. Azt olvastam, hogy a magas co2 is okozhatja. Igaz ez?
 
Nekem régen nagyon sok gondot okozott a fonal alga. Egyszerűen nem tudtam megszabadulni tőle. Most szeretnék új akváriumot indítani, kiművelem magam, hogy ne essek újra ebbe a hibába. Volt erős co2 adagolás és erős világítás , természetesen tápozással. Azt olvastam, hogy a magas co2 is okozhatja. Igaz ez?
Szerintem olvass vissza [emoji3] Mindenki jobban jar, de legjobban Te.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem kell ezt a co2-t annyira túlgondolni.
Bizonyos növényeknek kell, másoknak meg csak jó ha van. Jól kell beállítani, oszt kész.[emoji4]
Én próbáltam már kisebb mennyiséget folyamatosan adagolni és nagyobb mennyiséget időzítve (csak nappal), de ugyanaz volt az eredmény: stabil co2 és PH.
Ennek ellenére inkább időzítem, mert az okosok így tanítják, én meg bízom bennük.[emoji4]
Ha nem bénázzuk el, akkor a co2-tól és az alacsony PH-tól biztosan nem lesz fonalalgánk.
A tisztítás, karbantartás, áramlás hiánya, gyenge szűrés, halak túltelepítése, túletetés és a túlzott megvilágítás már kedvezhet a fonalalgának. Én azt tapasztaltam, hogy az ammóniát kell a lehető legalacsonyabb szinten tartani és a fényt jól beállítani.
Régebben kipróbáltam, hogy ammónia tartalmú növénytápot adagoltam, de csak nappal, sok növényhez. Minden rendben volt. Kipróbáltam, hogy mi van akkor ha este, a fotoszintetizálás befejezése (lámpa kikapcsolása) után adom az ammóniát. Már a második nap látszott az algák szaporodása.
Tanulságos volt.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Nem bírok leszakadni a témáról, minthogy pillanatnyilag ez a legnagyobb problémám az akvában.
A fénymennyiséget, a megvilágítás hosszát, szinte mindenki kiemelt fontosságú tényezőként említi. Ám a korábbi hozzászólásokból (és a saját tapasztalatom alapján) az derül ki, hogy a fonal alga igen kis megvilágítás esetén is kitűnően elvan. A többi növény már rég elpusztult a kevés fény miatt, ez a nyavaja viszont él és virul. Azt hiszem, erről lehetne tovább gondolkodnom... Vajon mekkora a jelentősége a fénymennyiségnek? Persze itt már nem arról beszélek, "hogyha jól van beállítva a fény, akkor ki sem alakul". Az lenne a kérdés, hogy lehetne megszabadulni tőle? Végigolvasva az előző 35 oldalt, szerintem nálam minden egyéb körülmény rendben van (lenne). Aztán mégsem...
 
Nem bírok leszakadni a témáról, minthogy pillanatnyilag ez a legnagyobb problémám az akvában.
A fénymennyiséget, a megvilágítás hosszát, szinte mindenki kiemelt fontosságú tényezőként említi. Ám a korábbi hozzászólásokból (és a saját tapasztalatom alapján) az derül ki, hogy a fonal alga igen kis megvilágítás esetén is kitűnően elvan. A többi növény már rég elpusztult a kevés fény miatt, ez a nyavaja viszont él és virul. Azt hiszem, erről lehetne tovább gondolkodnom... Vajon mekkora a jelentősége a fénymennyiségnek? Persze itt már nem arról beszélek, "hogyha jól van beállítva a fény, akkor ki sem alakul". Az lenne a kérdés, hogy lehetne megszabadulni tőle? Végigolvasva az előző 35 oldalt, szerintem nálam minden egyéb körülmény rendben van (lenne). Aztán mégsem...
Nálam is felütötte a fejét rövid időre. Egy halam észrevétlenül elhullott, csak későn fedeztem fel. Fogkefézés, gyors vízcsere, pár napos világítási idő csökkentés és elmúlt. Itt a sok ammónia lehetett a kiváltó tényező.
 
Nem bírok leszakadni a témáról, minthogy pillanatnyilag ez a legnagyobb problémám az akvában.
A fénymennyiséget, a megvilágítás hosszát, szinte mindenki kiemelt fontosságú tényezőként említi. Ám a korábbi hozzászólásokból (és a saját tapasztalatom alapján) az derül ki, hogy a fonal alga igen kis megvilágítás esetén is kitűnően elvan. A többi növény már rég elpusztult a kevés fény miatt, ez a nyavaja viszont él és virul. Azt hiszem, erről lehetne tovább gondolkodnom... Vajon mekkora a jelentősége a fénymennyiségnek? Persze itt már nem arról beszélek, "hogyha jól van beállítva a fény, akkor ki sem alakul". Az lenne a kérdés, hogy lehetne megszabadulni tőle? Végigolvasva az előző 35 oldalt, szerintem nálam minden egyéb körülmény rendben van (lenne). Aztán mégsem...

Szerintem ne is szakadj le a témáról amíg meg nem oldod. :D Ez rondább mindegyik algánál. Egy bizonyos mennyiség felett nem fog visszahúzódni. Olyankor csak a BO segít, de semmi értelme a BO-nak, ha nem változtatsz semmin, mert 2-3 hét és ugyanott jársz majd s cserébe megkínoztad a szép növényeid.

Mesélj kicsit az akváriumodról, vagy ha van naplód akkor linkeld kérlek.
- Mekkora az akvárium?
- milyen erősen és mennyit világítasz?
- milyen gyakran cserélsz vizet?
- mekkora a szűrés?
- mivel, mennyit tápozod?
- aljzatnövény?
- Pár víz paraméter? No3, No2, PH, Hőfok....stb..
- Mennyi Amanó van az akváriumban?
 
Nem bírok leszakadni a témáról, minthogy pillanatnyilag ez a legnagyobb problémám az akvában.

Mert ekkora nagy faxnit csináltok egy mindenkinél ideig-óráig előforduló algáról. Ha a fórum kezdetekor belemegyünk Viktorékkal egy ilyen eszmefuttatásba, még mindig folyna a vita. NINCS KONKRÉT MEGOLDÁS! Fogjátok mér fel ! Minden akvárium más, kellene tudni 1000-nyi paramétert, hogy próbáljunk mindenkinek segíteni. Fárasztó, hogy 35 oldalon azon megy a szócséplés amire nincs egzakt gyógyír. Az idő alatt amíg írogattok, a saját akváriumotokat kellene figyelgetni, kitapasztalni, hogy mi okozhatja az algásodást, és saját magatokon segíteni.
 
Nálam is felütötte a fejét rövid időre. Egy halam észrevétlenül elhullott, csak későn fedeztem fel. Fogkefézés, gyors vízcsere, pár napos világítási idő csökkentés és elmúlt. Itt a sok ammónia lehetett a kiváltó tényező.
Ez is lehet egy ok a sok közül. Nekem két eltűnt halam volt, de a fonal előbb jött. Szóval... Minden nap népszámlálást tartok, és hál' Istennek mindenki megvan. A fonal is...:(
A "túletetés" lehet egy lehetséges ok, de csak a halaktól várhatom el, hogy 3 perc alatt mindent megegyenek (és valóban csak annyit kapnak, amit azonnal megesznek). Viszont a garnéláktól ez nem várható el, ismerve a táplálkozási szokásukat, az emésztési rendszerüket.
 
Szerintem ne is szakadj le a témáról amíg meg nem oldod. :D Ez rondább mindegyik algánál. Egy bizonyos mennyiség felett nem fog visszahúzódni. Olyankor csak a BO segít, de semmi értelme a BO-nak, ha nem változtatsz semmin, mert 2-3 hét és ugyanott jársz majd s cserébe megkínoztad a szép növényeid.

Mesélj kicsit az akváriumodról, vagy ha van naplód akkor linkeld kérlek.
- Mekkora az akvárium?
- milyen erősen és mennyit világítasz?
- milyen gyakran cserélsz vizet?
- mekkora a szűrés?
- mivel, mennyit tápozod?
- aljzatnövény?
- Pár víz paraméter? No3, No2, PH, Hőfok....stb..
- Mennyi Amanó van az akváriumban?
Köszi, ezeket az intelmeket és "gyógymódot" már elég sokszor olvastam. Nyilván arra próbálok rájönni, hogy ezek közül melyik(ek), mi nem stimmel(nek)?
Naplóm nincs.
A technikai részletekbe se mennék bele, mert látom, hogy toderiket (és talán másokat is) zavarja, ha a fonal alga problémát próbáljuk minden irányból kivesézni.
Köszi a segítséget. :notworthy:
 
A túltetetés is elég sok galibát okoz

A "túletetés" lehet egy lehetséges ok, de csak a halaktól várhatom el, hogy 3 perc alatt mindent megegyenek (és valóban csak annyit kapnak, amit azonnal megesznek).

Heti 2-3 koplalónap vagy pontosabb adagolás itt megoldható.

Viszont a garnéláktól ez nem várható el, ismerve a táplálkozási szokásukat, az emésztési rendszerüket.

Garnélák amit nem esznek meg néhány óra alatt, azt kiveszed. Nem adunk minden nap csak nagyobb létszám esetén.
Használj etetőtálat hogy a felesleg ne a talajban landoljon hanem egyben kivehető legyen órák múlva.

Túletetés miatt több porszívózás, talajtakarítás és a növények átporszívózása segít valamennyit.
 
Back
Oldal tetejére