• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Jó rá. Hétfőn beszámolok róla, hogy mennyire.

Ha visszajön tolok plusz nitrátot.

Ha az sem segít, atomot neki. :)
Most mindenkinél fonál invázió van?! Hihetetlen. kb. mint az influenza...Nekem elvitte a 3,5 napos BO a fonalat...
 
Én nem olyan régen indítottam és nálam is előjött elég durva mennyiségben. Ollóval levágtam amit tudtam + sok vízcsere, de még így is gyorsan terjedt. Aztán jött az esti tömény carbo ami megállította. Tegnap meg beraktam 6 black molly-t akik csak ezt eszik. Ha így haladunk egy hét múlva nyoma sem lesz remélem.
 
Visszatero akvaristakent epitettem egy 50 literes novenyest. Van folotte 40W LED es citromsavas Co2. Tapok Flourish es Excell dobozra irt adagolas megy, megjelent a fonal alga meg szerintem a cerna alga is, a novenyeim szerintem szepek, de az algak lassan nonek. Kerdesme lenne hogy min valtoztassak, a vilagitasi idot mar levettem 7 orara, a tapokbol tobbet kellene adagolnom? CO2 beoldasom sajnos nem a legjobb jelen pillanatban, magnes szelep hianyaban de azert 30-40 bubi per ora kozott van mindig. Koszi a tanacsot.
 
Visszatero akvaristakent epitettem egy 50 literes novenyest. Van folotte 40W LED es citromsavas Co2. Tapok Flourish es Excell dobozra irt adagolas megy, megjelent a fonal alga meg szerintem a cerna alga is, a novenyeim szerintem szepek, de az algak lassan nonek. Kerdesme lenne hogy min valtoztassak, a vilagitasi idot mar levettem 7 orara, a tapokbol tobbet kellene adagolnom? CO2 beoldasom sajnos nem a legjobb jelen pillanatban, magnes szelep hianyaban de azert 30-40 bubi per ora kozott van mindig. Koszi a tanacsot.
A magnesszelepet amig nincs elzarogatassal lehet orvosolni. Viszont 30-40 bubi/ora? 3600 minimum. 30-40 szinte egyenlo a nullaval.
 
A magnesszelepet amig nincs elzarogatassal lehet orvosolni. Viszont 30-40 bubi/ora? 3600 minimum. 30-40 szinte egyenlo a nullaval.

Este zarom, reggel nyitom. 30-40 bubi per perc, bocs az elirasert. A JBL bubi szamlalo 50 literre 30-60 at ir. Drop checkerem sajnos nem az igazi mert 4 KHs vizem nincs, a csapbol meg kb 3 KH jon, ugyhogy nem merek elmenni lime zoldig. Illetve nekem a esti es a reggeli drop checker szin kozott nem nagyon van kulonbseg.
 
Ha a novenyeiden latod a bubizast akkor minden jo. A bubi szamlalon a felirat csak azert van mert sokkal eladhatobb egy uveg ha barmi ra van irva mint ha ures. A diffuzortol fugg a beoldas szukseges mennyisege. Aki gyartja a szamlalot nem tudhatja mit kotsz ra. Nyugodtan tedd be a dc-t. Hozza vetolegesen megtudod vele hatarozni mi a story. Mivel oldasz be es mekkoraval?
 
Ha a novenyeiden latod a bubizast akkor minden jo. A bubi szamlalon a felirat csak azert van mert sokkal eladhatobb egy uveg ha barmi ra van irva mint ha ures. A diffuzortol fugg a beoldas szukseges mennyisege. Aki gyartja a szamlalot nem tudhatja mit kotsz ra. Nyugodtan tedd be a dc-t. Hozza vetolegesen megtudod vele hatarozni mi a story. Mivel oldasz be es mekkoraval?

Ilyennel oldom be: Rhinox a tipus, kicsi occo kinai gondolom. Eleg pici bubikat ereget

51QrLjKM-4L._SX355_.jpg

Dropcheckerem nem tudom hogy jo e, nekem borzaszto lassunak tunik.
 
Én nem olyan régen indítottam és nálam is előjött elég durva mennyiségben. Ollóval levágtam amit tudtam + sok vízcsere, de még így is gyorsan terjedt. Aztán jött az esti tömény carbo ami megállította. Tegnap meg beraktam 6 black molly-t akik csak ezt eszik. Ha így haladunk egy hét múlva nyoma sem lesz remélem.
Heló. Az esti tömény carbo adagolás mit takar pontosan? Tevékenység, mennyiség, időzítés?
 
Ilyen volt - ilyen lett 3 hét alatt. Most majd kicsattannak a növények. Részben azért mert beállt a szűrő, részben pedig azért, mert a black mollyk nagyon sokat segíttettek.

View attachment 25820

View attachment 25821
Eltelt két hónap. A mollyl maradtak a fonál ment. ADA táp lett végül és így ment a zöld pont, por, ecset, agancs, és mindenféle alga. Napi 8 órát megy az ATI és már nem tudom lejjebb engedni, mert zárlatos lenne :)
Úgy tűnik sikerült olyan állapotokat teremteni, mint a GA-ban, úgyhogy végre ismét megkedveltem az akvarisztikát. Három hónapja pedig azon agyaltam, hogy pénzé teszek mindent és eliszom :D

Ennek az akváriumnak kivételesen nem nyitottam naplót, majd a következő scape-el esetleg.

32997783804_146191ff54_c.jpg

33027763283_b4543819ac_c.jpg
 
Ennyivel jobbak az ADA tápok? Vagy mi ez a mozgalom, hogy ennyien áttérnek a micmacról ADA rendszerre?:eek:
 
Back
Oldal tetejére