• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Ezt nem hiszem el, megint elkezdett jönni a fonal.

Jövő héten tolok egy szűrőtakarítást, de másfél hónapja volt, nem koszolódott el ennyi idő alatt. :(

27689558343_b644bb86f2_z.jpg20160714_fonal by Attila Szántó, on Flickr

Nitrit, nitrát 0 körül, foszfát 1,2-1,4 ppm között stabilan.
Lehet kevés a nitrát és több macro kellene naponta?

Lámpa 35 centire emelve, CO2 pöfög mint állat ennél nagyobb bubiszámmal már nem tudom tolni mert kipusztul a fauna. :D DC szép lime (ráadásul ott van, ahova a külső reaktorból a legnehezebben jut el a cucc.)

Elkezdtem az EC ecsetelést, de fonalra az annyira nem hatásos vagy nem tudom...

Heti 40% vízcsere van, micmac 10 ml megy bele naponta, és most az EC is napi 8-9ml az ecsetelés miatt.

RE: most hogy így jobban nézegetem, ez inkább cérnaalga... lehet azért jön, mert heti 3 kupak Seachem vasat adok a vízhez minden vízcsere után?
 
Utoljára módosított:
Speciálisan képzett guppik... életükben nem láttak fonálalgát így nem is tudják mit esznek :p
 
Akinek nincs egy kis fonalalgája, az nem is igazi akvarista. :D :) :p
Na mindjárt előkapom a nagyítót és keresek valamelyik eldugott sarokban :)
Nagyobb mennyiségű pontalgával nem lehet kiváltani a fonalalgát?
Egyszer volt lángmohám az teli volt vele, de úgy látszik mióta megszabadultam tőle már nem vagyok akvarista :)
 
Na mindjárt előkapom a nagyítót és keresek valamelyik eldugott sarokban :)
Nagyobb mennyiségű pontalgával nem lehet kiváltani a fonalalgát?
Egyszer volt lángmohám az teli volt vele, de úgy látszik mióta megszabadultam tőle már nem vagyok akvarista :)
Ezek szerint még is az lettél :)
 
lemondtam volna a dicsőségről... de legalább megnézem hogy nálam is megeszik-e az endlerek. Eddig még nem úgy néz ki. Lehet én nem éheztetem őket annyira mint Etele is így nem kénytelenek ilyenekre ráfanyalodni.
Pedig a fonal nagyon kezelhető. Sapka, sál,pulcsi :sleep:
Viccet félre téve tényleg az.
 
Udv!
Barmennyire is meglepo, de alga problemam van :)
Nem veszes, de ugy vettem eszre, hogy az akvarium kozepen levo Red Moor gyokerre felfuttatot karacsony mohan jelenik meg, annak is a vilagitashoz leg kozelebb eso reszen. AZ akvarium szelen levo nagy levelu novenyre csak atmaszik ami a moha mellett van, de a tobbi level szep zold, es mentes a fonal algatol.
Kicsi 35 literes akvarium, napi 1 ml Easy Carbot kapnak, valamint heti 3,5 ml novenytragyat, 2 fele osztva. Co2 nincs, viz tiszta.
Mi a javallat?

kep1
kep2
 
Nekem ugyan nem fonalalgám van, hanem szőr, de az majdnem ugyanaz, és mivel nem találtam külön témát róla, így ide írnám problémámat, észrevételemet.
De előtte:
Zöld szőr alga – Oedogonium (Fuzz algae)
A fonalas algák alapvetően CO2 hiányra, vagy CO2 fluktuációra (egyenetlen CO2 szint, rosszul beállított időkapcsoló, stb.) utalnak. A szőr alga is ilyen. Vékony, finom, pár mm-es zöld színű szálak nőnek a növények levelein. A növények szenvedésére utal (helyi bomlásra), első sorban tápanyaghiányt jelez. Öreg, sérült leveleken is megjelenhet. Az algaevő halak és garnélák könnyen eltüntetik.

A teljes kiirtásához a növények problémáját kell megkeresni. Állítsuk be a megfelelő CO2 szintet, időzítsük megfelelően a CO2 befecskendezést - a világításnak megfelelően. Vegyük figyelembe az egyéb természetes fényforrásokat is - például azt, hogy a növények CO2 igénye akár egy délelőtti erősebb napfény miatti beszűrődő megvilágítás miatt is megemelkedhet, bár a lámpánk még nem kapcsolt be.

Egy ideje megjelent nálam ez az amúgy nem túl ronda alga, de ettől függetlenül nem szeretném, ha tovább élvezné vendégszeretetem.

Az akvárium egy 30 literes low-tech, CO2 adagolás nincs. Seachem Excell 1 ml/nap, Flourish 0,5 ml/hét. Heti kb. 40% vízcsere (GH/KH=6/4). Van felette két lámpa, egy 4 Wattos led izzó, 6000 K-nel, és egy már használtan vett (nem tudom mennyit volt használva az izzó) 13 Wattos kompakt, amik összesen 5 és fél órát mennek. Tudom ez elég kevés, de úgy vettem észre, nem kell több. Az akvárium a szobában olyan helyen van, hogy nyáron nem kap napfényt, viszont télen, amikor laposan süt a nap, akkor dél körül kb. 1 órán át telibe süti.
Na és innen gondolom, hogy ez már annyi fény, hogy az a kevéske CO2, ami természetes módon beoldódik, az gyorsan elfogy, nagyobb CO2 szint ingadozása, vagy hosszabb ideig nincs CO2... és a világítás időtartama is itt játszik szerepet, szerintem.
Jó az elképzelésem, vagy téves úton járok?
Vegyem vissza a világítás idejét egy órával? Vagy izzítsam be a citromsavas CO2 rendszert?
 
A Fonal algára jo Black out?Tele van minden moha,képtelenség kiszedegetni!
Milyen mohában van? Áramlás mennyire gyenge azon a részen?
Nálam az is működött (riccardiaval), hogy a szűrőt leállítottam, 2-2,5 szeresre hígitott carbo-t odafecskendeztem és hagytam 10 percig.
Ezt naponta megcsináltam és pár nap után elfogyott az alga. Ugyanezzel írtottam ki a blyxa közül is.
 
Nálam is a nagy akiban jön-megy némi ecsetalga. Ugyanilyen oldattal simán kezelhető.

Nálam az is működött (riccardiaval), hogy a szűrőt leállítottam, 2-2,5 szeresre hígitott carbo-t odafecskendeztem és hagytam 10 percig.

De a mohákat nem mertem carbózni, itt-ott előfordul bennük is egy kicsi. Szóval szerinted nyugodtan próbáljam meg? Eddig mindenhol azt olvastam, hogy a riccardia nagyon érzékenyen reagál rá.
 
Milyen mohában van? Áramlás mennyire gyenge azon a részen?
Nálam az is működött (riccardiaval), hogy a szűrőt leállítottam, 2-2,5 szeresre hígitott carbo-t odafecskendeztem és hagytam 10 percig.
Ezt naponta megcsináltam és pár nap után elfogyott az alga. Ugyanezzel írtottam ki a blyxa közül is.
Több fajta mohában van,a hó végén fotózás,ezert nem akarok kockáztatni.
 
Nálam is a nagy akiban jön-megy némi ecsetalga. Ugyanilyen oldattal simán kezelhető.



De a mohákat nem mertem carbózni, itt-ott előfordul bennük is egy kicsi. Szóval szerinted nyugodtan próbáljam meg? Eddig mindenhol azt olvastam, hogy a riccardia nagyon érzékenyen reagál rá.
Több fajta mohában van,a hó végén fotózás,ezert nem akarok kockáztatni.
Egy nem túl feltűnő helyen egy pici felületen próbáljátok meg ha gondoljátok.
A hígításra is figyeljetek!
 
Back
Oldal tetejére