• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Folyton elállítódik a CO2"

bandee

Főkertész
Sziasztok!

Egy hete valamiért 1- 2 nap után elállítódik a CO2 szintem...Ezt az ingadozó CO2 szintet az alga szereti, de én nem!!!:mad:
A palackban van elég nyomás (50 bar feletti), a kimenő nyomásom 1,6- 1,8 bar.
Mindent a megszokott rend szerint csinálok.

Az a helyzet, hogy beállítom megfelelően a CO2 szintet a tűszelep segítségével, a DC szép lime- zöld színű. De 1- 2 nap után lecsökken a beoldás intenzitása, a DC még a nap végén is sötétzöld, pedig semmihez sem nyúlok ez idő alatt.
Amúgy papilon reduktort használok, eddig semmi gond nem volt vele!
Nem tudom, hogy mi lehet a probléma... Esetleg megkopott valami a reduktor tűszelepénél, vagy miért állítódhat el "magától"???
Légyszi segítsetek!
Köszönöm
 
Nem jutott valami szennyeződés a palackból a reduktorba. Ha szétszeded és belenézel a reduktorba akkor látsz benne egy fémhálót. Próbáld átfújni kompresszorral.
 
Nem jutott valami szennyeződés a palackból a reduktorba. Ha szétszeded és belenézel a reduktorba akkor látsz benne egy fémhálót. Próbáld átfújni kompresszorral.
Oksi. Szétszedtem, de nem látható szennyeződés... Kitekertem a tűszelepet, megtisztítottam azt is. Bubiszám belőve.(y)
Majd holnap meglátjuk mi lesz a helyzet...:rolleyes:
 
Sziasztok!

Nekem UP Aqua reduktorom van és folyton változik a bubiszám sajna! Már mindent leellenőriztem, az összes toldásnál ellenőriztem, nem szivárgott...Így maradt az állítgatás és a mérgelődés:) Ma reggel arra lettem figyelmes, hogy le van fagyva a palack és a reduktor is. Befújtam az egész reduktort habbal és gyakorlatilag fütyült a gáz a magasnyomású óránál. Nem a menetes résznél, hanem az óra tövénél...

Órát kell cserélnem vagy elég lehet valahogy tömíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Nekem UP Aqua reduktorom van és folyton változik a bubiszám sajna! Már mindent leellenőriztem, az összes toldásnál ellenőriztem, nem szivárgott...Így maradt az állítgatás és a mérgelődés:) Ma reggel arra lettem figyelmes, hogy le van fagyva a palack és a reduktor is. Befújtam az egész reduktort habbal és gyakorlatilag fütyült a gáz a magasnyomású óránál. Nem a menetes résznél, hanem az óra tövénél...

Órát kell cserélnem vagy elég lehet valahogy tömíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szerintem elég ha kicsavarod az órát és a menetre ráraksz egy teflonszalagot (gázosat)
 
Szerintem elég ha kicsavarod az órát és a menetre ráraksz egy teflonszalagot (gázosat)
Köszönöm! Az a gond, hogy nem a menetnél enged, hanem közvetlenül az óra tövében. Valami tanács vagy inkább tegyek fel egy képet a szivárgás pontos helyéről?

Köszi
 
Ez akkor óra csere lesz. Neten tuti találsz reduktorhoz való órát.
 
Köszönöm a segítséget:) Akkor vadászok egy órát... Előfordulhat, hogy eleinte csak kicsit szivárgott és amiatt állítódott el folyamatosan a bubiszám?
 
Back
Oldal tetejére