• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Folytassuk! (64 literben)

andrashodi

Főkertész
Nos akkor közkívánatra, meg mert miért ne...

Indítás: 2020. December közepe

Cél: 3.5 év ázsiai turné után nem csak excelt kapálni végre :)

Alapok:
64l Opti White akvárium, fekete ADA-sytle bútor IKEA lábakkal

Technika:
Világítás: Twinstar Light II 600EC LED lámpa – 8-9 óra, okoskonnektorral vezérelve, (jelenleg a CO2-vel együtt indul sajna, de ezen majd változtatok)

Szűrés: OASE Biomaster 250 pimped előszűrős, Seachem Matrix, durva szivacs és Seachem Purigen szűrőanyaggal (utóbbi állt vagy 4 évet, ki is száradt de ujra működik), skimmerrel, kifolyó még a gyári.

CO2: 2kg CO2 palack, Oxyturbo reduktor, Milwaukee mágnesszelep, ADA és ISTA visszafolyásgátlókkal, üveg bubiszámláló, Aquario Neo akril diffúzorral, drop checkerrel

Víz: 9. kerületi csapvíz, vízelőkészítővel keverve, kb. heti 20-30% vízcsere

Tápozás: napi 2ml Easy Carbo, 1-1 pumpa Green Aqua Micro és Green Aqua Macro

Étek: JBL garitáp és Dennerle micro táp

Dekor: 2 darab red moor fa összelegózva, ammer kő, vagy 3 kiló

Háttér: a fehér fal jelenleg, a stem erdő a terv

Talaj: Tropica táptalaj, ADA Amazonia 2

Növények eddig:
  • hydrocotyle verticillata
  • microsorum windelov
  • vesicularia dubyana christmas
  • rotala waliichii
  • limnobium laevigatum
  • rotala sp vietnam hra
  • hemianthus micranthemoides
  • hemianthus callitrichoides ’Cuba’
Lakók:
  • egy tucat Sakura garnéla
  • kb 15 Hengeli razbóra - Trigonostigma hengeli
  • 3 Otocinclus affinis - törpe szívóharcsa
Hamarosan illusztráció is jön, stay tuned 🙃
 
Minőségi üveg, bútor, lámpa, anyagok, annyival jobb lenne az összkép üveg ki-befolyóval, illetve a sárga hőmérő nélkül. Amúgy maga az akva pofa lesz. Én azt a középső; baromi magasra rögzített windelov-ot lejjebb raknám a fák tövéhez közelebb. Sőt talán a másikat is lejjebb költöztetném. Magasan fog megkapaszkodni és egy lesz a faág végén egy gombolyag microsorum. Hajrá! 👏 👏 (@Bálint Nagy nem mondhatsz semmi fissis viccet)
 
Minőségi üveg, bútor, lámpa, anyagok, annyival jobb lenne az összkép üveg ki-befolyóval, illetve a sárga hőmérő nélkül. Amúgy maga az akva pofa lesz. Én azt a középső; baromi magasra rögzített windelov-ot lejjebb raknám a fák tövéhez közelebb. Sőt talán a másikat is lejjebb költöztetném. Magasan fog megkapaszkodni és egy lesz a faág végén egy gombolyag microsorum. Hajrá! 👏 👏 (@Bálint Nagy nem mondhatsz semmi fissis viccet)
A sárga hőmérő pedig a signature 🙃 volt. De azt száműztem, nem is tudom minek ment bele. A befolyó már üveg lett, már csak egy lilly-re kell összeszednem a pénztárcát majd. A fa még fásul reményeim szerint, nem pont olyan lett, mint amilyennek elképzeltem, de a sajna géles ragasztóval rögíztettem a növényeket, úgyhogy nem annyira egyszerű már variálni.
 
A sárga hőmérő pedig a signature 🙃 volt. De azt száműztem, nem is tudom minek ment bele. A befolyó már üveg lett, már csak egy lilly-re kell összeszednem a pénztárcát majd. A fa még fásul reményeim szerint, nem pont olyan lett, mint amilyennek elképzeltem, de a sajna géles ragasztóval rögíztettem a növényeket, úgyhogy nem annyira egyszerű már variálni.

Szia! Szép lesz ez!
Az üveg cuccok leginkább csak esztétika, tényleg high tech minden, engem az a 9. kerületi csapvíz jobban zavarna, annyi mindent el tud rontani egy alkalmatlan csapvíz.. Szóval én előbb költenék RO-ra, mint üveg ki- és befolyóra.
 
Üdv újra a csapatban! Külön öröm, hogy most nem a kis Eheim 16/24 szettben matatsz, hanem egy rendes belépővel kezdted újra az akvakertész hóbortot.
Algamentes indulást, sok sikert!👍
 
Eléggé pörőg épp, sztem 2-3bubi per sec lehet.
Most épp telóval bohóckodtam a slo-mo-n de sajna a youtube kiölte a vidiből a slow-t 🤣 Van még mit tanulnom....
 
A medence lassan átalakul, úgyhogy kérnék egy erre járó admint, hogy helyezze át a naplót a befejezett akváriumok topicba. Köszi a figyelmet, stay tuned :)
 
Back
Oldal tetejére