• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Folyómeder kialakítása

dobti

Főkertész
Sziasztok!

Gondolom mások is próbálkoznak ezzel, gondoltam nyitok egy témát mert nem találtam rá (kerestem, lehet csak vak vagyok :) )

Adott egy akvárium (~30 lityó), jobb és bal oldalt vasfa - red-moor - dragon kövek kombóval fa/gyökér imitálás.
Ha közéjük folyómeder szerűen szeretnék kialakítani egy részt, akkor melyik dekorhomokot javasoljátok, illetve milyen köveket?

Amit én gondoltam:

Dekorhomok ADA Mekong SS dekormhomok. Se nem túl nagy, se nem túl kicsi szemcseméret: 1-2 mm
Köveknek, meg ha már a fő téma Dragon kövekből áll, akkor nagyobbakból kirakva a part, apróra tört Dragonokból meg a meder a dekorhomokkal (persze megfelelő lejtéssel hátulról). Nem tudom, nem lesz e nagyon egyhangú?

Nézegettem az ADA Dekorkavicsot, de az meg lehet, hogy túlságosan elütne?

Sokan használták már ezeket, úgyhogy várom az észrevételeket. :) Használjak másik követ, vagy ha van jobb ötlet dekorhomok választásra, akkor előre is köszi a választ.
 
Sziasztok!

Engem is ez a folyó téma foglalkoztat, ha van bárkinek tapasztalata a kialakítás praktikus lépéseiről, a keveredés megakadályozásáról (rendezéskor és az áramlás hatására) stb. akkor ossza meg a tanulókkal :)

Köszi
 
Dekorhomok ADA Mekong SS dekormhomok. Se nem túl nagy, se nem túl kicsi szemcseméret: 1-2 mm

Üdv! Ha ezt gondoltad, szerintem jól gondoltad... én is ebből alakítottam ki a folyómedret a "Mekong, Delta"-ban,
nekem bejött (y)
Könnyű vele dolgozni, előmosást tapasztalatom szerint sem igényel, s ez a szemcseméret ideális erre a célra.
Amikor összeraktam az akváriumot, a két "part" között is amazónia volt, így is lett feltöltve... a dekorhomok csak másnap jutott eszembe :facepalm:
Így tehát vízzel együtt amazónia kiporszívóz, feles vízállásnál egy evőkanál segítségével szépen belapátoltam a Mekongot a zacskóból (2 kg),
egész minimálisan "ködölte" a vizet,de feltöltés után egy órával már nyoma sem maradt.
Ehhez a "folyómederhez", mivel hátul eszközöltem egy kis "alátöltést" a 2 kg-os zacskó kb. 2/3-át használtam fel.
Illusztrációk fellelhetők alant: (katt a képre) :D
 
Üdv! Ha ezt gondoltad, szerintem jól gondoltad... én is ebből alakítottam ki a folyómedret a "Mekong, Delta"-ban,
nekem bejött (y)
:D

Október 28. óta már szerintem elvesztette aktualitását a dolog, bár ki tudja... :D;)
 
Ha kövekkel ki akarom rakni a folyópartot, akkor alá kell raknom a köveknek valamit (hungarocell pl.)? Vagy alatta lesz a táptalaj, de akkor azt nem fogja le az általános talaj...? Vagy ez hogy fog felépülni? Bocs, ha ez teljesen triviális, de nekem nem teljesen tiszta, hogy melyik talajt, hogyan rakjam le...vagy muszáj olyankor elválasztani valamivel a két rész és csak utólag pakolom oda a köveket? Tudok szermányolni spirálozáshoz használt átlatszó műanyag lapokat, ha azt összeragasztom, azzal tudok kordont csinálni az elválasztáshoz :)

Azt hiszem ma makettozni fogok :)

Köszi
 
Ha kövekkel ki akarom rakni a folyópartot, akkor alá kell raknom a köveknek valamit (hungarocell pl.)? Vagy alatta lesz a táptalaj, de akkor azt nem fogja le az általános talaj...? Vagy ez hogy fog felépülni? Bocs, ha ez teljesen triviális, de nekem nem teljesen tiszta, hogy melyik talajt, hogyan rakjam le...vagy muszáj olyankor elválasztani valamivel a két rész és csak utólag pakolom oda a köveket? Tudok szermányolni spirálozáshoz használt átlatszó műanyag lapokat, ha azt összeragasztom, azzal tudok kordont csinálni az elválasztáshoz :)

Azt hiszem ma makettozni fogok :)

Köszi

Szia!

Szerintem nincs kimondott recept! Ha elég magas a talaj és nem túl nagy a kő nem kell alá semmi.

Üdv.
Sanyi
 
Ha kövekkel ki akarom rakni a folyópartot, akkor alá kell raknom a köveknek valamit (hungarocell pl.)? Vagy alatta lesz a táptalaj, de akkor azt nem fogja le az általános talaj...? Vagy ez hogy fog felépülni? Bocs, ha ez teljesen triviális, de nekem nem teljesen tiszta, hogy melyik talajt, hogyan rakjam le...vagy muszáj olyankor elválasztani valamivel a két rész és csak utólag pakolom oda a köveket? Tudok szermányolni spirálozáshoz használt átlatszó műanyag lapokat, ha azt összeragasztom, azzal tudok kordont csinálni az elválasztáshoz :)

Azt hiszem ma makettozni fogok :)

Köszi
Ha elakarod kerülni a keveredést (mármint a növényi talaj és a dekorhomok közt), akkor tökéletes célt szolgálnak a műanyag lapok, ha nem használsz valamilyen elválasztót, akkor a garnélák úgy is kikaparják a talajt a dekorra!
A hungarocelt azért szoktam/uk használni, hogy a köveket egy kicsit megtudjam emelni (akár lépcsőzetes emelés is megoldható) és amikor forgatom ne az akvárium alját karistoljam.
Dekorhomok alá nem teszünk táptalajt, felesleges.
 
Ha elakarod kerülni a keveredést (mármint a növényi talaj és a dekorhomok közt), akkor tökéletes célt szolgálnak a műanyag lapok, ha nem használsz valamilyen elválasztót, akkor a garnélák úgy is kikaparják a talajt a dekorra!
A hungarocelt azért szoktam/uk használni, hogy a köveket egy kicsit megtudjam emelni (akár lépcsőzetes emelés is megoldható) és amikor forgatom ne az akvárium alját karistoljam.

Az elválasztó lapokat csak a berendezés idejére gondoltam, utána, ha már benn vannak a kövek, akkor kivenném.

A hungarocellt én is a karistolás miatt kérdeztem, csak nem értettem, hogy az utána ott marad vagy sem.

Dekorhomok alá nem teszünk táptalajt, felesleges
Ez rendben van, csak azt nem tudom, hogy a kő alá ha jut, akkor az felkeverehet.
Még egy kérdés közben eszembe jutott, a dekorhomokra vagy kavicsra simán rárakhatok egy nagyobb sziklát, vagy szétnyomja, kimegy alóla a homok?

Köszi
 
Ez rendben van, csak azt nem tudom, hogy a kő alá ha jut, akkor az felkeverehet.

Még egy kérdés közben eszembe jutott, a dekorhomokra vagy kavicsra simán rárakhatok egy nagyobb sziklát, vagy szétnyomja, kimegy alóla a homok?

Köszi
Nyugodtan tehetsz sziklát fát is a homokra semmi baja nem lesz a homoknak!!
Ha egy vízzel feltöltött akváriumban nem mozgatod a követ akkor nem tud felkeveredni az alatta lévő táptalaj, de ha mindig pakolgatod a sziklákat akkor már okozhat gondot!!
 
Szia Csilla!

a dekorhomokra vagy kavicsra simán rárakhatok egy nagyobb sziklát,
Valamennyit süllyedni fog idővel (persze attól is függ hogy mennyi az alatta lévő réteg).
Vagy ez hogy fog felépülni?
Ha tutira biztos vagy benne hogy a követ a következő átrendezésig nem fogod áthelyezni akkor felesleges alá táptalajt tenni.
Valamilyen időközönként azért kell mozgatni, mert valamilyen furmányos ok miatt a kövek alatt több mulm gyűlik össze mint máshol.
Az hogy teszel-e alá általános talajt, vagy dekor homokot az attól is függ hogy mennyire szeretnéd hogy a kövek kiemelkedjenek (vagy besüllyedjenek) a talajbaból( -ba).

Az elválasztást jól gondolod!

A.ttila
 
Sziasztok!
Én is szeretnék folyómedert a készülő akváriumba. Aljzatom Ista tőzeggolyó, alá táptalaj. A meder Seriyu kövekkel lesz kirakva, és arra gondoltam hogy perlonvattával fogom kibélelni a kövek közötti részeket. Így nem tud majd átfolyni a tőzeggolyó, és mivel a kövek mellé közvetlenül növényeket tervezek, ha azok beindulnak nem fog kilátszódni, és a gyökereknek is utat enged. Maga a folyó még nem dőlt el h miből lesz. Fehér és szürke kvarchomok van itthon, de lehet jobb lenne valami nagyobb szemcseméretű, mert a kvarc ha vastagabban van berohad... Nézek valamilyen dekorhomokot is. Tudtok ajánlani valamilyet? Köszi
 
Back
Oldal tetejére