• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Folyó partfala

:D Közel a 40-hez pontosan ismerem magam, muszáj visszafognom magam. Régebben társasjátékokat gyűjtöttem (és játszottam) és azt vettem észre, hogy pár év alatt egy több, mint 300 darabos (minőségi) kollekció jött össze. Azt hiszem a feleségem kidobna, ha az akváriumos dologba is ilyen vehemenciával fognék bele. :D
A valtozas csak annyi lesz igy, hogy karacsony utan fognak szaporodni az akvak...tehat nyertel par honapot, de a lenyegen nem valtoztat...ha elkap a gepszij....:LOL:
 
Szép és jó megoldás, nem vitatottan. Szerencsére elég sok időt adtam magamnak, hogy tudjak kísérletezni. Mivel agyaggal nem dolgoztam eddig (nem ismerem az anyag tulajdonságait) sűrű kisérletezéseim lesznek a nyár végéig. Majd beszámolok az eredményekről. Kemencét nem igazán szeretnék használni. Első tervem, hogy különböző színű agyagrétegekből állítom fel az akvárium méretéhez igazítottan relatíve alacsonynak terinthető partfalat, amit hosszabb ideig 100 fokos hőmérsékleten kiszárítok (hogy elpárologtassam belőle a folyadéktartalmat), majd 300 fokos hőhatásnak teszem ki. Meglátjuk mik lesznek az anyag szerkezeti tulajdonságai. Legfőképpen arra leszek kíváncsi, hogy mennyire lesz szolid, valamint víz és áramlásálló. Érdekes kísérletnek tűnik. :sneaky:
Sok tekintetben hasonlítunk egymásra. 🆒 Én sem hiszem el elsőre amit mondanak, kipróbálok mindent és az ellenkezőjét is! Szeretek a széllel szemben... Hajrá DIY!
... de azért azon elgondolkodnék, hogy miért égetik ki az agyagedényeket az őseint évezredek óta ? :unsure:
 
Sok tekintetben hasonlítunk egymásra. 🆒 Én sem hiszem el elsőre amit mondanak, kipróbálok mindent és az ellenkezőjét is! Szeretek a széllel szemben... Hajrá DIY!
... de azért azon elgondolkodnék, hogy miért égetik ki az agyagedényeket az őseint évezredek óta ? :unsure:
Hogy teljesen stabil és vízálló legyen. Én viszont ezt nem szeretném. Nem egy cserepet szeretnék beletenni. Leírom a tapasztalatokat.
 
Különböző színű, válogatott pala lemezek egymásra rakva. Mögöttük, rajtuk talaj füvesítve, elöttük sárga homok kavicsokkal, résekbe ha lesz, moha vagy akármi.
Nincs növényes tapasztalatom, csak hangosan gondolkodom.
 
Nos utánajártam a dolgoknak. Felvettem a kapcsolatot egy kedves családi ismerőssel, aki keramikus művész. Az otthoni sütés nem igazán járható út. Mindenképpen sütni kell az agyagot. A különböző sűrítő anyagok azért nem válnának be, mert ilyen vagy olyan irányban lényegesen változtatnák a víz minőségét. Magát a leomló partfalat egyenlőre biztos nem csinálom meg. A választott akvárium méret miatt nem lenne látványos.
 
Nos utánajártam a dolgoknak. Felvettem a kapcsolatot egy kedves családi ismerőssel, aki keramikus művész. Az otthoni sütés nem igazán járható út. Mindenképpen sütni kell az agyagot. A különböző sűrítő anyagok azért nem válnának be, mert ilyen vagy olyan irányban lényegesen változtatnák a víz minőségét. Magát a leomló partfalat egyenlőre biztos nem csinálom meg. A választott akvárium méret miatt nem lenne látványos.
Pedig, ha kicsit elengednéd az agyagos ideát, találnál olyan köveket, amikkel megvalósítható. ;)
 
Túl pici a 45x30x30 méret. Van egy koncepció a fejemben (folyópartos), ami hasonlít az eredetihez, viszont könnyebben kivitelezhető és a mérethez is jó. Alapvetően fogok kísérletezni, mert érdekel, hogy hogyan lehet különböző oxidokkal agyagot színezni, de egyenlőre elvetettem a tényleges kivitelezést az akváriumba.
 
Nos megcsinàltam és kisüttettem a partfalat. Mivel szívességből csinálta egy kedves mester , így nem igazán kísérletezhettem. Egyszeri nekifutás volt. Az alakja megfelelt volna, de annyira rossz színe lett, hogy inkább vettem gyorsan köveket és azzal indítottam. Szóval kísérleteim itt befejeződtek. 😂
 
Back
Oldal tetejére