• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Föld az akváriumban

Az akváriumnaplók között is olvastam olyat, hogy valaki a Tisza mellől vitt földet az akváriumba, és sajnos nem volt hosszú életű az a projekt. A saját véleménye alapján is valószínű a földel nem stimmelt valami.
Írnál bővebbet ezekről a préselt rudakról? Köszönöm!


Vagy például nem olvasta el a fent említett könyvet, és emiatt igencsak elszúrt valamit. Az egész nem úgy megy, hogy bedobom a földet, 'azt kész, hanem nem árt belemerülni egy ilyen akvárium működésébe. Szerencsére elég jól dokumentálva van.


Az említett valaki én lennék. Hoztam az ártérből földet, kb 2 hétig szépen indult, aztán beütött valami, a növények bestoppoltak, és elcsúnyult az egész, algatenger lett. Kb. 4 éve használok földeket, és a Walstad könyvet is elolvastam oda-vissza háromszor, így jutottam arra a következtetésre, hogy esetleg a föld nem volt megfelelő.

Eddig, ha gond is volt a földdel, mindig először az alga, és a növények stoppolása következett, aztán beindult minden, és nem fordítva szokott lenni.

Nem messze torkollik a Maros a Tiszába, azt pedig ismerem a szakmámból kifolyólag, hogy a Maros igencsak szennyezett folyó. Az ártérben pedig lerakódnak ezek a szennyeződések, én ennek tulajdonítom a sikertelenséget.

Ha természetből hozunk földet, nem árt tisztában lenni, hogy nem lehet-e esetleg káros szennyeződés a talajban. A higany, ólom, és egyéb toxikus nehézfémek és egyéb szennyezők például biztosan nem tesznek jót semminek.
 
Utoljára módosított moderátor által:
A korábban említett földet egy csőbe teszem, és egy dugattyú segítségével, egy jó nagy satuban összepréselem. Ekkor a nedvesség jó része kifolyik belőle és egy tömör rúd lesz belőle. Utána folyékony (meleg) zseletinba mártom, és megvárom, hogy rászáradjon (1-2 óra).
A fenti műveletek lényege, hogy addig ne ázzon szét, amíg a fedőtalaj alá dugom egy csipesz segítségével.

Tegyél a földbe egy kevés agyagot. fazekas agyag, vagy sima natúr cirmi macskaalom, mivel a vicces neve ellenére 100% bentonit, egy agyagtípus. Ha egy kicsit megnedvesíted, és úgy kevered össze a földet, majd hagyod kiszáradni, akkor állni fogja a vizet amíg ledugod a talajba. És akkor nem kell zselatin.
 
Tegyél a földbe egy kevés agyagot. fazekas agyag, vagy sima natúr cirmi macskaalom, mivel a vicces neve ellenére 100% bentonit, egy agyagtípus. Ha egy kicsit megnedvesíted, és úgy kevered össze a földet, majd hagyod kiszáradni, akkor állni fogja a vizet amíg ledugod a talajba. És akkor nem kell zselatin.
Köszönöm a tippet, kipróbálom. A zselatint azért alkalmaztam, mert türelmetlen vagyok. Azonnal le akartam dugni. :)
 
Back
Oldal tetejére