• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Florestas Submersas - A világ legnagyobb Nature Aquariuma

Fél éve csinálom a hi-tech vonulatot és @viktorlantos -ék beszélgetése még gyakran teljesen kínai. Számukra tökre érthető dolgokat mondanak fél szóval ami nekem nagy tanulási lehetőség lenne ha érteném. Pl legutóbbi, hogy a "mohás akvát nem lehet fenntartani max 1 évig". Elmagyarázták és megértettem, de ha nem mondja el még a saját bőrömön se biztos, hogy leesik. Hiába küzdök ma is azzal, hogy mindenfele burjánzik a karácsonymoha, nem kötném össze azzal, hogy ezt nem lehet megoldani, csak búsan ülnék a vesztett csatám közepette. S eleve első tervezéskor nem is így csináltam volna, mert mire megtanulok megküzdeni az algákkal pont elszabadul a pokol moháknál, sosincs szép állapot...

Lehet én lihegem túl, de úgy érzem Viktor ezen mondatában baromi sok tapasztalat bújik meg és sok számomra ismeretlen dolog van. De már éreztem mikor feltettem, hogy nem biztos, hogy választ kapok. :)


Ez tényleg szép teljesítmény a részükről, de úgy gondolom ha meg is történne hejrehozható, s Viktor itt nem az egyszeri esetről beszél amikor elmászik a co2 egy hétre hanem valami másról ami 31 hónap alatt már végleg tönkre megy pl a táptalaj kimerűl az agyagos talaj végleg elporlad stb....

Szűrésnél se értem ha van 5 giga szűrő 1 bedöglik valszeg semmi nem történik javítják. Valami másra gondol.

Lehet én lihegem túl és nem gondolt másra, csak arra, hogy egyszer sem történt baleset.
Ooohh, nem vagy egyedül, azzal, hogy nem erted mit beszelnek, mire gondolnak..:)
Plane, ha fotozasrol esik, szo, na akkor ott nekem betettek a lecet.:hungover:
En nem egyszeri esemenyre gondoltam, hanem arra, hogy az a teljesitmeny, hogy folyamatosan hosszu ideje fenntartjak ezt az allapotot! A taptalajt is lehet taprudakkal, tapgolyokkal turbozni, a szüröknek kell a folyamatos karbantartas,a vilagitast megfelelö idöben upgrade-elni kell, nem beszelve a növenyek nyirasarol, esa tapozasrol..stb stb stb.
Egyszerünek tünik, megsem az, ez benne a zsenialis, szerintem erre gondolhatott. De nem vagyok gondolatolvaso, nem is akarok az lenni.
 
A másik ezt a szépséget fentartani horror pénz
Béla, ne vedd kötekedésnek (mert nem az;)) de ezt valószínűleg tudták még az első zsák amazonia beöntése előtt.
A hír/reklám értéke nem tudom, hogy pénzben kifejezhető-e, de gondolom belépőből is befolyik egy kevés.
A tengeris részleg költségvetése sem zsebpénz kategória lehet...
Mondjuk, a havi villanyszámlájukat elfogadnám fizetés gyanánt;)
Engem inkább az nyűgöz le, hogy ennyire jó állapotban van ennyi idő után is. A Mester valószínűleg hagyott a karbantartó/üzemeltető csapatnak egy jó hosszú leírást a teendőkről japán precizitással.:)
Amúgy egy ekkora "ökoszisztéma" sokkal toleránsabb, mint egy 25 literes nano, ezért kitartóan jó alapos hülyeséget kell csinálni ahhoz, hogy boruljanak a dolgok.
 
Amúgy egy ekkora "ökoszisztéma" sokkal toleránsabb, mint egy 25 literes nano, ezért kitartóan jó alapos hülyeséget kell csinálni ahhoz, hogy boruljanak a dolgok.
Jaj de örülök, hogy ezt kimondtad, annyira bennem volt, de nem akartam hülyeséget mondani.

Meg azért mondjuk ki, itt tuti van pár ember akinek napi szinten rá kell nézni az akváriumra. Nem az van mint nálad, hogy ugyan minden nap kívülről ránézel, de nem tesztelsz, pucolsz mindennap. Le merném fogadni van benne valami ketyere ami állandóan nézi és tárolja a hőfokot, ph-t,tds-t.
 
Jaj de örülök, hogy ezt kimondtad, annyira bennem volt, de nem akartam hülyeséget mondani.

Meg azért mondjuk ki, itt tuti van pár ember akinek napi szinten rá kell nézni az akváriumra. Nem az van mint nálad, hogy ugyan minden nap kívülről ránézel, de nem tesztelsz, pucolsz mindennap. Le merném fogadni van benne valami ketyere ami állandóan nézi és tárolja a hőfokot, ph-t,tds-t.
Nyilván van benne,nem fogják naponta tesztelni.Nem működik az,hogy napi ,heti szinten öntögetjük a cuccot bele.Fullhájtek' az egész,ott a műszer ránéz,látszik,ha valami gond van.De ettől függetlenül nem robotok végzik a karbantartást,azt nem lehet gépesíteni.Ha nem végzed el,lehet többszörösen túlméretezett higtech,ami adagolja a tápot,sőt még a vizet leereszti , pótolja programozás szerint,az elhalt növényeket üledéket,tápgolyó pótlást,nyírást,újra ültetést,
szelektálást ember végzi.Ha csak hagynák,hogy úgy menjen beavatkozás nélkül,már nem így nézne ki.Az alga tenyészne vastagon,ha csak a műszerekre hagyatkoznának.Meleagris is kb erről írt.Egy természetes ökoszisztéma más,láttunk már durván növényes patakot,amiben burjánzik, színesedik a növényzet.Ott a vízcserét egy eső végzi,az üledéket elviszi az áramlat,vagy lebontja valami baktérium,vagy egy élőlény megeszi,a nyírást elvégzi egy állata(pl. megrágja) tápot pótolja a hegyekről , gyökerekről bemosódó esővíz,co2 beoldódik a légkörből.

Valóban,ha egy akváriumot,vagy akár egy tavat nézünk,sokkal könnyebb fenntartani az egyensúlyt , minél nagyobb az akvárium.Viszont az is igaz,hogy minél jobban gépesíted,annál
könnyebb fenntartani.Viszont az első durván 1- 3 hónap mérettől függetlenül több odafigyelést igényel.Mikor beállt,már kicsit lazíthatsz, természetesen nem egy verseny akváról beszélek.

Biztosan sok a karbizás,makulátlan és burjánzik minden.Stahanovista a 3 fickó,de ezt nem is lehet másképp csinálni.Ha valaki nem szereti,amit csinál,lehet fizetnek neki eleget,
nem tudja azt a teljesítményt,odaadást nyújtani.
 
Biztosan sok a karbizás,makulátlan és burjánzik minden.Stahanovista a 3 fickó,de ezt nem is lehet másképp csinálni.Ha valaki nem szereti,amit csinál,lehet fizetnek neki eleget,
nem tudja azt a teljesítményt,odaadást nyújtani.
Hogy sztahanovista az egy dolog, a lényeg ott van a második felében: ehhez megszállott ember kell, akinek az érdeklődési köre és a munkája egybeesik.:D
Amúgy amiket előtte írtál azzal csak egyetérteni lehet(y)
A két szélső végzi a karban tartást!A középső Rui Alves az Aquaeden nevű bolt üzemeltetője,volt szerencsém vele személyesen megismerkedni is!
Mázlista!:p
Jaj de örülök, hogy ezt kimondtad, annyira bennem volt, de nem akartam hülyeséget mondani.
:) ezt mondjuk nem nagy mutatvány látni;) Én amikor még nálam is laikusabb emberekkel beszélgetek ilyesmiről, a főzéssel jövök: főzzünk marhalábszár pörit. ÉÉn 20 kg-ból, Te 0,5 kg-ból. Melyiket könnyebb elszúrni?
 
Néhány pixelmorzsát hoztam nektek...
Volt szerencsém élőben látni családommal a kiállítást, nagy hatást gyakorol az emberre, mondhatom...
Néhány Microsorumot és Bolbitist kivéve még mindig nagyon jó formában van.
63745699-8583-46AC-BD04-F2BD59EF4A31.jpeg
 
Utoljára módosított:
Két napot töltöttünk Lisszabonban, a Florestas submersas mellett természetesen az óceáni szekciót is megnéztük.Az is lenyűgöző!
Amennyire lehetett, bejártuk a várost a gyerekekkel, további látnivalók után kutatva, ma indulunk tovább a városból.
 
Jó látni, hogy még mindig milyen szép az akvárium.:rolleyes: A vitorlásokra nem emlékszem, szerintem csak mostanában kerülhettek be. Lett egy jó avatar képed neked is.:cool:
Nem hiszem, hogy lenne értelme itt egy rescapenek, ha elbontják majd, valószínű, végleg teszik.:(
 
Utoljára módosított:
Jó látni, hogy még mindig milyen szép az akvárium.:rolleyes: A vitorlásokra nem emlékszem, szerintem csak mostanában kerülhettek be. Lett egy jó avatar képed neked is.:cool:
Nem hiszem, hogy lenne értelme itt egy rescapenek, ha elbontják majd, valószínű, végleg teszik.:(
Ha nem láttátok, valszeg nem is voltak még benne. Mindenesetre nagyok, legalább 25 cm magasak voltak úszókkal együtt.
Gyöngygurámi is volt benne egy csapat... tenyérnyiek.
Csodás látni, hogy ilyen impozáns méretű medencékben mekkorára nőnek...
 
Back
Oldal tetejére