• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Florárium (egyenlőre terv)

  • Téma indító Deleted member 3250
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 3250

Vendég
Sziasztok.​

Ezen legújabb tervemnek semmi köze a vízi növényekhez, igazából még a vízhez sem. Ezért rakom az off topicba. A "Florárium" nagyon elméleti fázisban van, mivel van pár gond az alapanyaggal.(pontosabban az üveggel, de ettől később.)
Először is mutatom hogy miből élünk :
P1110015.JPG


P1110017.JPG


(bocsánat a rendetlenségért(takaró) beteg vagyok ☺ )

Ez egy üveg házikó, hivatalosabb nevén Mini üvegház.A de sajnos probléma van vele, pontosabban az hogy ereszt. Nagyon. Különböző üveglapokból van összefogva (nem ragasztva) és jó nagy részen folyik át rajta a víz.
Amúgy ezt a házikót még ajándékba kaptam , és elhatároztam, hogy megcsinálom nagyon-nagyon szépre.n En nem sikerült, és fél évig volt a szekrény tetején ezzel a két növénnyel. A bal oldalit ( vitorlavirág? ) mindenképp meg szeretném tartani...

Ahhoz hogy föld is lehessen benne(gond nélkül), szereznem(csinálnom?) kell egy műanyag téglalap alapú, 5-6 cm magas valamit.

A lényeg az, hogy egy ilyen mini dzsungelt szeretnék csinálni, az előtérben egy tisztással amit teljesen moha borít... Szerencsére mohám van bőven, még tavaly szereztem egy kupaknyit a bükkből, most van vagy tenyérnyi. A többi növényhez szeretnék segítséget kérni.
Olyan kéne, ami:
  • Bírja, sőt szereti a magas páratartalmat
  • Megvan erős fény nélkül*
  • könnyen beszerezhető (pl van a narancssárga, hódos áruház-ban)
Tudom hogy ez az oldal főleg akvarisztikával foglalkozik, de más fórumokon nem igazán törődnek a növényekkel... és az itteniekbe szerencsémre szorult sok-sok kreativitás és hozzáértés. A legtöbb szárazföldi növényezéssel foglalkozó oldal külföldi...

*Ami a teknikát illeti elég szűkös (=nincs) :D. Gondolom ez nem hátráltat annyira, mintha vízi növényekről lenne szó. De mentségemre legyen elég világos van a szobában, de nem úgy hogy oda süt a nap... szóval értitek.
Még azt sem tudom milyen talaj kell. ( ebből is látszik, milyen elméleti a dolog ) A sima virágföld jó, vagy agyaggolyók,vagy orchideaföld kell? És rakjak alá kavicsréteget?

Nagyjából egy ilyenre gondoltam, csak fa nem lesz benne.
http://www.egyediakvarium.hu/pictures/article/131/729_160.jpg

Sziasztok , és köszönöm :)
 
Lehetnének benne rovarevő növények a mohákkal, vagy Orchideák, Broméliák. A neten találsz útmutatást, növény ajánlást is. Én még nem készítettem ilyet, de ha lesz lehetőségem, kipróbálom.
Sok sikert hozzá!
 
A rovarevő növényekkel vigyázz, nem bírják a tápanyagdús talajt!
Sajnos tudom. Pár hónapja vettem egy óriási vénusz légycsapót. Megettem, új helyre, nagyobb cserépbe raktam, és láss csodát kidöglött. Mondjuk nem szívesen raktam volna be a házba, kicsit féltem tőle:cautious: ,még rám ereszt valami lebontó cuccot. Azóta nem "barátkoztam" még a fajtájával sem...:)
Az orchideára én is gondoltam, csak szerintem túl nagy lenne a normál, a kicsi meg baromi kényes (legalábbis nekem ezt mondták).Szerintem az obiban veszek majd pár szép páfrányt, vénuszfodorkát, hálóslevelet, és ha találok valami szépet, az is bekerül majd a kosárba.:D. Szerintetek ilyenben lehet tartani állatot?

Mondjuk bogarat.
Úgy 1 éve ez egyik gömbakváriumban, amiben jávait szaporítottam csináltam egy palackkertet. A legtöbb növényt a közeli parkból hoztam, így szinte természetes volt a fauna, kicsi páncélos bogarak rohangásztak benne. A növények kipusztultak, csak a kövirózsák maradtak meg. Őket úgy 2 hetente locsoltam. És pont tegnap, mikor a csap alá tartottam láttam meg a szörnyet:eek:... 2 cm hosszú, barna, krumpliforma szaladgált benne. Mikor megláttam majd' elejtetem, úgy megijedtem. Életben maradt egy,a pici bogarakból, és megnőtt. Túlélnek mindent. nekem pont jó ;). De ez még távoli elképzelés, még meg sincs.

Továbbgondoltam ezt az alátét dolgot.Arra jutottam hogy aligha lehet találni olyan tálat ami a pontos bennső méretnek megfelel. Én fogom megcsinálni.Miből? Hogy?
 
Hát... ha nagyon akarnám... de ahhoz elég pontosnak kéne lennem, elég nagyok a rések. Ha nem találok más megoldást, akkor megpróbálom. ;)
 
Sziasztok!

Pécsi családtagunk 54-eséből végül floráriumot tervezünk csinálni, vizes rész és állatok nélkül, párát kedvelő növényekkel. Kinek van tapasztalata e téren? A természetes fény kiegészítéseként lehet-e használni az akvárium tetejébe épített fénycsövet (daylight fehér)? A talaj alá van-e értelme akváriumi táptalajt tenni? Megmaradt egy vödör Sera vagy Tetra táptalaj, nedves de nem vízalatti viszonyok közt a növények tudják-e azt hasznosítani? Az akváriumi hőmérő pontosan mér-e levegőn? Hol lehet kapni higrométert, ami nem a szobadísz kategória, hanem komoly, de kicsi? Hogyan lehet megelőzni a penészt?A témában eddig inkább a száraz, kaktuszos verzióról találtam anyagot a neten.

Köszi előre is!
 
Sziasztok!

Pécsi családtagunk 54-eséből végül floráriumot tervezünk csinálni, vizes rész és állatok nélkül, párát kedvelő növényekkel. Kinek van tapasztalata e téren? A természetes fény kiegészítéseként lehet-e használni az akvárium tetejébe épített fénycsövet (daylight fehér)? A talaj alá van-e értelme akváriumi táptalajt tenni? Megmaradt egy vödör Sera vagy Tetra táptalaj, nedves de nem vízalatti viszonyok közt a növények tudják-e azt hasznosítani? Az akváriumi hőmérő pontosan mér-e levegőn? Hol lehet kapni higrométert, ami nem a szobadísz kategória, hanem komoly, de kicsi? Hogyan lehet megelőzni a penészt?A témában eddig inkább a száraz, kaktuszos verzióról találtam anyagot a neten.

Köszi előre is!
https://akvakertesz.hu/threads/vivarium-projekt-nigro-dzsungele.4538/page-11#post-356089
https://akvakertesz.hu/threads/dart-frog-vivarium.4569/page-2#post-201131
Ezeket a naplókat nezd meg, itt talalsz sok informaciot.
Illetve @tibicuk Marika dobott össze egy nagyon pöpec vivariumot szerintem. Hozza is fordulhatsz, vagy @Nigro Atti is szerintem otthonosan mozog ebben a temakörben.
De a kerdesedre az en valaszaim:
Kiegeszitö feny szerintem nem hogy lehet, hanem kell is, ha igazan szep növenyeket akarsz nevelni, föleg, ha akvariumi növenyeket nevelsz majd emersen a vivariumban.
Ha a talaj peldaul valami jo agyagos talaj, nem feltetlenül kell taptalaj ala, szerintem. (Amazonia, Tropica stb.)
Az akvariumi hömerö müködik levegön is, de van direkt e celra terrariumi hömerö, bar szerintem eöbbi is megteszi. Nem hiszem, hogy csalna több fokot.
A penesz az egy jo kerdes, szerintem fontos, hogy a vivarium sajat bakterium kulturaja kialakuljon, az idövel kordban tartja majd a peneszt, ha megjelenik. Illetve fontos a szellözes is, hogy ne legyenek nagyon pango paras reszek a vivariumban(ezt ventilatorral szoktak megoldani), vagy rendszeres szellöztetesssel.
A hygrometerre valaszul, hogy hol kaphatsz hygrometert? Peldaul itt: https://www.greenaqua.hu/hu/trixie-...aratartalom-mero-terrariumhoz-szenzorral.html
Ha ez draga, a google a baratod, talalsz egy csomo honlapot, ahonnan lehet rendelni. Hogy mi a komoly, az relativ. Lehet ami neked komoly, az masnak gagyi es forditva...
 
https://akvakertesz.hu/threads/vivarium-projekt-nigro-dzsungele.4538/page-11#post-356089
https://akvakertesz.hu/threads/dart-frog-vivarium.4569/page-2#post-201131
Ezeket a naplókat nezd meg, itt talalsz sok informaciot.
Illetve @tibicuk Marika dobott össze egy nagyon pöpec vivariumot szerintem. Hozza is fordulhatsz, vagy @Nigro Atti is szerintem otthonosan mozog ebben a temakörben.
De a kerdesedre az en valaszaim:
Kiegeszitö feny szerintem nem hogy lehet, hanem kell is, ha igazan szep növenyeket akarsz nevelni, föleg, ha akvariumi növenyeket nevelsz majd emersen a vivariumban.
Ha a talaj peldaul valami jo agyagos talaj, nem feltetlenül kell taptalaj ala, szerintem. (Amazonia, Tropica stb.)
Az akvariumi hömerö müködik levegön is, de van direkt e celra terrariumi hömerö, bar szerintem eöbbi is megteszi. Nem hiszem, hogy csalna több fokot.
A penesz az egy jo kerdes, szerintem fontos, hogy a vivarium sajat bakterium kulturaja kialakuljon, az idövel kordban tartja majd a peneszt, ha megjelenik. Illetve fontos a szellözes is, hogy ne legyenek nagyon pango paras reszek a vivariumban(ezt ventilatorral szoktak megoldani), vagy rendszeres szellöztetesssel.
A hygrometerre valaszul, hogy hol kaphatsz hygrometert? Peldaul itt: https://www.greenaqua.hu/hu/trixie-...aratartalom-mero-terrariumhoz-szenzorral.html
Ha ez draga, a google a baratod, talalsz egy csomo honlapot, ahonnan lehet rendelni. Hogy mi a komoly, az relativ. Lehet ami neked komoly, az masnak gagyi es forditva...
Nagyon köszi a sok tippet meg fogom nézegetni. Nem akváriumi növényekkel lesz, hanem inkább a legegyszerűbb verzió, featured obi :)
 
Nagyon köszi a sok tippet meg fogom nézegetni. Nem akváriumi növényekkel lesz, hanem inkább a legegyszerűbb verzió, featured obi :)
Szivesen.
Akkor viszont lehet, hogy nem is kellene bele akvariumi talaj, hanem csak siman viragföld, keverve kokuszrosttal.
De olyan verziot is hallottam, ahol agyaggolyok voltak alul, lefedve egy haloval, es arra Volt retegezve az altalanos talaj.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére