• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Flooded forest

Hol is kezdjem.. Régóta gondolkozom már egy alacsony akváriumon a vízből brutálisan kilógó fákkal vagy kövekkel. Először vettem egy használt bútort (90x50x70 sajnos most jövök rá, hogy baromi szűk a csöveknek a nyílás:eek:ldman:). Aztán vettem egy Chihiros RGB-t, rendeltem egy szűrőt majd a Myra építése közben leadtam a rendelést az üvegre. Elsőnek a GA-a 60x30x18asat néztem ki de később, leginkább a bútor mérete miatt, hosszas (egy délelőtt, 10 email) egyeztetés után (köszi @danyi03 a gyors ügyintézést és hogy nem küldtél el a francba :)) leadtam a rendelést egy 70x40x20as sima üvegre.
Kicsit húzós volt mert ha jól emlékszem minimum két (vagy három:confused:) hétre vállalják a srácok az egyedi üvegeket de nekem másfél (vagy két és fél) hét múlva lett volna dolgom BP-n de szerencsére a GA-ban megint nem csalódtam és meg lett az üveg :)
Innentől csak pár hét telt el a fák áztatásával és a mai napon elindult az akvárium. A scape ötlete jött magatól, vagyis inkább egy régen látott akvárium ragadhatott meg. Az egy alacsonyabb üveg volt benne egy böszmenagy szinte U alakú fával ami jócskán kilógott belőle, szinte csak a fa alja volt a vízben (ha valakinek beugrik és meg van a kép linkelje be :) )

70x40x20
Eheim 2424
Chihiros RGB60
Dennerle táptalaj, Tropica általás talaj, ADA colorado sand
Nagynyomású CO2, inline difi (nem használtam még inline difit, majd meglátjuk)
RO

0 naposan, keszekusza, talajszemcsés homokkal:


44383354075_5d5e637e03_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

Ja tényleg! Ha valaki tudna nekem hajlítani átlátszó akril csövet azt megköszönném :)

Norbi
 
Utoljára módosított:
Basszus és tényleg! Mentségemre legyen mondva, hogy egy-egy szombat délután a nevünkre sem emlékszünk ha hazaérünk a melóból. :D:)

Viszont nagyon szuper belsőt varázsoltál bele.(y)

Semmi gond. El tudom képzelni, hogy mekkora pörgés lehet egy szombati napon. Ráadásul aznap nem is voltatok teljes létszámban ha jól emlékszem.

Köszönöm :)
 
Basszus és tényleg! Mentségemre legyen mondva, hogy egy-egy szombat délután a nevünkre sem emlékszünk ha hazaérünk a melóból. :D:)

Viszont nagyon szuper belsőt varázsoltál bele.(y)
holott csak három órát vagytok nyitva! rászaladtam rendessen !13:15 re értünk oda!:banghead:
N/A jól néz ki @Selfedestroyer ! a videó igen ötletes!(y)
 
Nagyon jó lett a berendezés,nekem is régóta tettszenek a lapos akváriumok de helyem az már nincsen :D
A fákat szerintem mindenképpen hagyd meg növény nélkül ne mohásodjanak mert akkor gyorsan dzsungel lesz belőle.(y)(y)
 
Hogy emlékezne Viktor, ha még neked sem sikerül :D

A berendezésről meg csak szimplán: WO-OW! :eek: (y) (y)

Basszus :facepalm: Köszi, hogy szóltál :) Illetve megtiszteltetés, hogy egy Legendának is tetszik amit építettem :)

Nagyon jó lett a berendezés,nekem is régóta tettszenek a lapos akváriumok de helyem az már nincsen :D
A fákat szerintem mindenképpen hagyd meg növény nélkül ne mohásodjanak mert akkor gyorsan dzsungel lesz belőle.(y)(y)

Pedig nagyon hangulatos ahogy felülről rálátsz illetve matatni is más benne. Most csipesszel szedegetem a talajszemeket a homokról és még csak nem is vizes a kezem :D Lehet a bal oldalára rakok egy kis mohát a fákra, csak az emers rész erősítésére. De még nem döntöttem el :cool:


Egy naposan:
31467950568_0dc7fa5c8d_b.jpgUntitled by Norbert Tóth, on Flickr

Elfelejtettem megköszönni a stemeket @Cheesee kollégának
 
Hát Norbi ezt így kell. Mikor még csak az előkészületeket láttam már akkor is ígéretes volt, de így elindítva méginkább az. Nagyon tetszik már most, remélem minden megmarad amit tudtam adni. Utánpótlás mondjuk van még ha szükséged lesz rá. :)
 
(y)

Olyan faja kis fákat használtok, hogy ilyeneket én soha nem tudok lőni hiába válogatok naphosszat. :(
Lehet rá kellene állnom, hogy szállítmány beérkezéskor megyek GAba. :D
 
Hát Norbi ezt így kell. Mikor még csak az előkészületeket láttam már akkor is ígéretes volt, de így elindítva méginkább az. Nagyon tetszik már most, remélem minden megmarad amit tudtam adni. Utánpótlás mondjuk van még ha szükséged lesz rá. :)

Egyenlőre nagyon szép minden amit kaptam :) Mindjárt dobok fel képet is, a macrandra elérte a vízfelszínt :p

(y)

Olyan faja kis fákat használtok, hogy ilyeneket én soha nem tudok lőni hiába válogatok naphosszat. :(
Lehet rá kellene állnom, hogy szállítmány beérkezéskor megyek GAba. :D

Amikor én voltam se voltak tele a tárolók. Igazából csak szedtem egy kosár fát amiben láttam fantáziát aztán összeállt a kép :)

Ez nagyon patent lett, igazi nyálcsorgatós darab. Végre látok lapos akvát is :)

Köszönöm :) Bármit is hoz a jövő biztos, hogy maradok az alacsonynál. Nagyon megszerettem már most (y)
 
Back
Oldal tetejére