• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fitohorm Micromax

N-dee,ezt így aláírom,ahogy van.Teljes mértékben.Kár hogy,nem írtam oda,hogy Jogosan,hozzátéve legalább egy résztét,amit Te írtál,hogy milyen megfontolásból fakad a tiltakozás.

N-dee said:
A "nagyra becsült" felhasználó(akit én is nagyra becsülök, mert elég sok mindent köszönhet neki a hazai növényezős csapat...

Ez hatványozottan igaz.Kár hogy ritkán szól,pedig időnként szükség lenne tanácsaira.(nem a DIY-nél) (Megjegyzem tudom,hogy miért nem szól)

Bocs,abba hagyom,mert off és kicsit személyeskedő.
 
Fiúk lányok, maradjon meg a nyugis kávéházi hangulat ;)

N-Dee hozzászólásából kiemelnék valamit:

N-Dee said:
Az egyik, hogy a kezdő, vagy épp nem kezdő, de a növényezéssel most ismerkedő akvaristákat ne tántorítsuk el a hobbitól azzal, hogy a kicsit több tapasztalatot igénylő kotyvasztások és a "szájhagyományok" által terjedő téves információk miatt, esetleges sorozatos kudarcok érjék őket. Adott egy már jól bejáratott, bolondbiztos és nem mellesleg ár/érték arányban verhetetlen piaci termék(GA tápok), amivel a kezdetektől szép sikereket érhetnek el. Aztán, ha már ráéreztek a hobbi ízére, el lehet gondolkodni, hogy melyik úton járnak tovább.

Egy pici gondolattal kiegészíteném:

Saját táp, vagy nem saját táp, sok termékkel foglalkozunk és bizony sok esetben nulláról induló akvaristának 1 komponenses növénytápokat szoktam javasolni. Lehet nem túl tömények, de a kezdő lépésekben tökéletesen megfelelnek. Ilyen szempontból a saját tápunk is igényel egy minimális környezetet, ahol használná az illető. Ha nagyon gyér a növényzet, nem a növények a főszereplők, akkor felesleges ilyen tápokkal bombázni. Ebbe bele értem a mezőgazdasági, Green Aqua, por és más tápokat is, ahol eleve dús növényes akváriumhoz készültek a tápanyagszintek miatt.

És akkor még nem beszéltünk az akvárium lakóiról sem. Mert ugye nekik sem mindegy mit zúdítunk a nyakukba. Gondolok itt az érzékenyebb garnéla fajtákra, ahol a nitrát és réz szintek kifejezetten károsak lehetnek.

Én is azt az elméletet vallom mint N-Dee. Ismerkedjetek meg a növényezéssel. Járjatok kitaposott úton. Később, ha a rendszert egyensúlyban tudjátok tartani, lehet próbálkozni mindenfélével, mert képesek lesztek felismerni a problémákat.
 
hígítani pedig 28,5x-re kell(nem 20 meg 25, meg amit éppen kitalálok) és ebből 1ml-t adagolni naponta 30-35l vízhez, persze a feltételezett 50% heti vízcsere mellett és akkor nem lesz barna víz és "esetleg még az akvárium is túléli."
Én jónak gondoltam a 20*os higítást,mert közel állnak az értékek a GA mikrohoz.Már így is kevesebb vasat tartalmaz.Bár a szinezéssel voltak gondjaim.Ha nem te mondod,hogy 28*os higítás 1ml/30-35l kevésnek gondolnám!Lehet kipróbálom mennyit szinez így,van még itthon mikromax.
 
Sziasztok!

A számításaim szerint a makrosol hígabb mint mikromax
Makrosol:
Nitrogén (N) 70 g/l
Foszfor (P2O5) 40 g/l
Kálium (K2O) 50 g/l
Vas (Fe) 500 mg/l
Mangán (Mn) 100 mg/l
Réz (Cu) 50 mg/l
Cink (Zn) 60 mg/l
Bór (B) 100 mg/l
Molibdén (Mo) 10 mg/l

Mikromax:
Vas (Fe) 30 000 mg/l
Mangán (Mn) 13 200 mg/l
Réz (Cu) 1 200 mg/l
Cink (Zn) 2 300 mg/l
Bór (B) 2 600 mg/l
Molibdén (Mo) 700 mg/l
Kelátképző

Akkor most a makrosolt hígítás nélkül is lehet adagolni?
Egy 180 literes aksihoz mennyit érdemes naponta?

Üdv.
 
stevebig, kérlek ne írd be ugyanazt a bejegyzést többször, mert automatikusan töröljük. A topikban már szerepelt a bejegyzésed az előző oldalon. Korábban jóváhagyás miatt nem jelent meg. Mivel új felhasználó vagy az első néhány bejegyzésed csak jóváhagyás után jelenik meg. Köszi a megértést.
 
Ez csak természetes, ne haragudj igazából még nem tudta hogy működik a dolog.
Oda fogok figyelni.
Még egyszer bocs!
 
jelzin said:
hígítani pedig 28,5x-re kell(nem 20 meg 25, meg amit éppen kitalálok) és ebből 1ml-t adagolni naponta 30-35l vízhez, persze a feltételezett 50% heti vízcsere mellett és akkor nem lesz barna víz és "esetleg még az akvárium is túléli."
Én jónak gondoltam a 20*os higítást,mert közel állnak az értékek a GA mikrohoz.Már így is kevesebb vasat tartalmaz.Bár a szinezéssel voltak gondjaim.Ha nem te mondod,hogy 28*os higítás 1ml/30-35l kevésnek gondolnám!Lehet kipróbálom mennyit szinez így,van még itthon mikromax.

Az általam írt hígítással és adagolással a heti 50% vízcserék között, 0,5ppm körül áll be a Fe szint. Az EI range szerint 0,2-0,5ppm az optimális, tehát így a felső határon van. Ha olyan növényeid lennének, brutál piláccsal és CO2-al karöltve, amiknek ez kevés, még mindig emelhetsz az adagoláson 1ml/20l-ig, ekkor 0,7ppm felett lesz a szint, 24-25x-ös hígítással és 1ml/20l adagolással pedig már 1ppm közeli szinten lesz stabilan, de nem hiszem, hogy szükség lenne rá. Én az említett arányban tápoztam a nagy akit is(több, mint 1W/l fény mellett) és így tápozok most is, ha más nem, ez azért bizonyíték valamire :ugeek: Na, száz szónak is egy a vége, nem akarok erről többet beszélni. A megértést köszönöm!

Szerk: A múltkor kapkodtam és egy két dolgot elszámoltam, javítottam a hibát, a fenti adatok már a helyesek. Bocsi :shifty:
 
stevbig said:
Sziasztok!

A számításaim szerint a makrosol hígabb mint mikromax
Makrosol:
Nitrogén (N) 70 g/l
Foszfor (P2O5) 40 g/l
Kálium (K2O) 50 g/l
Vas (Fe) 500 mg/l
Mangán (Mn) 100 mg/l
Réz (Cu) 50 mg/l
Cink (Zn) 60 mg/l
Bór (B) 100 mg/l
Molibdén (Mo) 10 mg/l

Mikromax:
Vas (Fe) 30 000 mg/l
Mangán (Mn) 13 200 mg/l
Réz (Cu) 1 200 mg/l
Cink (Zn) 2 300 mg/l
Bór (B) 2 600 mg/l
Molibdén (Mo) 700 mg/l
Kelátképző

Akkor most a makrosolt hígítás nélkül is lehet adagolni?
Egy 180 literes aksihoz mennyit érdemes naponta?

Üdv.

Az OK, hogy hígabb, viszont tartalmaz a mikro elemeken kívül makrokat is, aminek az aránya nem biztos, hogy passzol a mikrok arányához, illetve a kelátképző fajtája sem mindegy. Egyébként első ránézésre, a vashoz képest a mangán tartalom túl kicsi, a többi pedig túl nagy, talán még a molibdén az egyetlen, ami átcsúszik a rostán arány szempontjából. Én nem javaslom a használatát.
 
Sziasztok.
Érdekelne engem is ez az Exel file, ha nem titkos:)
én egy 260l-es medencét szeretnék tápozni heti 20-25% vízcsere melett.
 
weresgyufa said:
Sziasztok.
Érdekelne engem is ez az Exel file, ha nem titkos:)
én egy 260l-es medencét szeretnék tápozni heti 20-25% vízcsere melett.

Küld el privátban a mail címed és átküldöm!
 
Sziasztok!

Kipróbálom én is ezt az "anyagot". Sajnos csak 5 literes kiszerelésben tudok szerezni, úgyhogy lehet hogy lesz egy "kis" eladó mennyiség.
Kérdésem az, hogy ugye az RO víz megfelelő a hígításához? Természetesen szigorúan N-dee által leírt módon akarom hígítani, adagolni.
 
A RO víz megfelelő.
Csak figyelj,hogyha a patronok kimerülnek,"koszos" a víz,akkor ne keverj abból,mert bezavarosodik a táp.
Rendszeres patroncsere esetén megelőzhető.
 
A RO víz megfelelő.
Csak figyelj,hogyha a patronok kimerülnek,"koszos" a víz,akkor ne keverj abból,mert bezavarosodik a táp.
Rendszeres patroncsere esetén megelőzhető.

Szia!
Azzal nem lehet gond, rendszeresen mérem a vizet, ha romlik akkor cserélek szűrőt.
 
Van itt olyan aki használ/használt makrosol-t?
 
Van itt olyan aki használ/használt makrosol-t?


Saját kérdésemet fogom megválaszolni.

Kipróbáltam a tápot, és semmiképpen nem javaslom a használatát. Már 1 hét után kijöttek a káros hatások.
Ha a nitrátot adagolod jól, túladagolod a foszfátot nagyon durván, a mikroelemeket pedig alalul. Ha a foszfát van rendben, a többiből kb semmit nem adagolsz.
Pluszba a karbamid, még ha lassan is bomlik ammóniára, segíti az algákat.

Inkább porozzatok és mikromax, ha spórolni akartok.
 
Sziasztok!

Lakik valaki esetleg Kecskeméten aki szívesen megválna 1 liter Micromax-tól?

Üdv: Pedro
 
Back
Oldal tetejére