• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fissidens fontanus

peti44

Tapasztalt kertész
Legjobb napló
fissidens_fontanus.jpg

http://www.aquariumslife.com/uncategori ... -fontanus/

Nagyon megtetszett ez a növény, de sajna nem sokat tudok róla. Valamelyikőtöknek volt már ilyen az akváriumában? Még azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet beszerezni? A tropica oldalán nem találom.
 
Ha jól tudom Viktor nanojában is van, vagy volt. Az biztos hogy lassan nő, mást nem tudok róla
 
Ha vállalkozó kedvű vagy,akkor Hong-Kongból lehet rendelni,a neten keresztül.Persze biztos van közelebbi,biztonságosabb is,csak nekem ez jutott először az eszembe.
 
amerikai növényke, de távolkeleten is előfordul.
én eddig Orpheus akváriumában láttam a legszebbet itthon. nem kell lutrira távolkeletről rendelni. európából is beszerezhető.

borzalmasan lassan nő. ha ilyet szeretnél, szerezz kicsit többet, mert egész kis adagokban jönnek.
semmi extra igényt nem láttam, de könnyen algásodik a lassú növekedés miatt.
 
Köszönöm a válaszokat!

Viktor: Esetleg a GA-ban lesz valamikor?

borzalmasan lassan nő. ha ilyet szeretnél, szerezz kicsit többet, mert egész kis adagokban jönnek.
semmi extra igényt nem láttam, de könnyen algásodik a lassú növekedés miatt.
Köszönöm az infót!
 
Emperor_ said:
Be lehet ültetni a talajba?
A netes képeken rácsba / rácsra ültették.

semiképp nem talajba való. kőre, fára stb. mert a gyökerei szépen belekapaszkodnak majd.

Viktor: Esetleg a GA-ban lesz valamikor?

hát mivel a Topica nem árul ilyet egyenlőre nem ígérek semmit. Azért futok pár kört ezügyben.
Bár tényleg lehet egyszerűbb lenne mohákra szakosodott emberektől vásárolni. németektől stb.
és így meghonosítani amit aztán egymás között is dobálhatnánk.
 
viktorlantos said:
peti44 said:
Viktor: Esetleg a GA-ban lesz valamikor?
hát mivel a Topica nem árul ilyet egyenlőre nem ígérek semmit. Azért futok pár kört ezügyben.
Bár tényleg lehet egyszerűbb lenne mohákra szakosodott emberektől vásárolni. németektől stb.
és így meghonosítani amit aztán egymás között is dobálhatnánk.
Értem, köszi! Az aukciós link moderálva-t nézem még, csak nem nagyon merek onnan rendelni.

Orpheus, ha olvasod ezt a topikot, légyszíves írd meg, hogy Te hol vetted!
 
peti44 said:
Értem, köszi! Az aukciós link moderálva-t nézem még, csak nem nagyon merek onnan rendelni.

Orpheus, ha olvasod ezt a topikot, légyszíves írd meg, hogy Te hol vetted!

Szia Peti!

Én eBayről rendeltem, és semmi gond nem volt. Keress rá az Aquatic World 2008 vagy az AquaStyle1 eladókra. Persze van akinek szárított por formájában érkezett meg az eByről a moha (nem tudom pontosan kitől rendelte). Nekem eddig a mohákkal szerencsém volt. De ha valami gond lenne jelezheted, és küldenek pótlást. Ha mégsem lenne szimpatikus az aukciós link moderálva javslom a német Aquamoos-t.

A Fissidens fontanus nagyon szép kis növény. A fára vagy kőre kötözéskor óvatosan kell eljárni, mert rendkívül finom szárakkal/levelekkel rendelkezik. Igényli az erősebb fényt, akkor szépen fejlődik. Talaj közelében, vagy az akvárium felsőbb résziben is elhelyezhető. Lassú növekedésű, az alábbi képeken láthatjátok, hogy kb. mennyi időre van szüksége:

2009. április, itt került be az akiba a Távol-Keletről érkezett 5x5 cm-es darab, lent középen.

IM000013-1-1.jpg


3 hónappal később, 2009. júliusában ennyit változott:

resized_800_IM000016-1.jpg


7 hónappal később, 2009. november. Elég nagyra nőtt ahhoz, hogy szétszedhessem. Lent középen hagytam egy nagy darabot, a másik részét pedig felkötöztem középre egész magasra. Mivel itt sokkal több fényt kap sokkal gyorsabban is növekszik.

DSCF0235_A_1600-1.jpg
 
oRphEus said:
peti44 said:
Értem, köszi! Az aukciós link moderálva-t nézem még, csak nem nagyon merek onnan rendelni.

Orpheus, ha olvasod ezt a topikot, légyszíves írd meg, hogy Te hol vetted!

Szia Peti!

Én eBayről rendeltem, és semmi gond nem volt. Keress rá az Aquatic World 2008 vagy az AquaStyle1 eladókra. Persze van akinek szárított por formájában érkezett meg az eByről a moha (nem tudom pontosan kitől rendelte). Nekem eddig a mohákkal szerencsém volt. De ha valami gond lenne jelezheted, és küldenek pótlást. Ha mégsem lenne szimpatikus az aukciós link moderálva javslom a német Aquamoos-t.

A Fissidens fontanus nagyon szép kis növény. A fára vagy kőre kötözéskor óvatosan kell eljárni, mert rendkívül finom szárakkal/levelekkel rendelkezik. Igényli az erősebb fényt, akkor szépen fejlődik. Talaj közelében, vagy az akvárium felsőbb résziben is elhelyezhető. Lassú növekedésű, az alábbi képeken láthatjátok, hogy kb. mennyi időre van szüksége:

2009. április, itt került be az akiba a Távol-Keletről érkezett 5x5 cm-es darab, lent középen.

IM000013-1-1.jpg


3 hónappal később, 2009. júliusában ennyit változott:

resized_800_IM000016-1.jpg


7 hónappal később, 2009. november. Elég nagyra nőtt ahhoz, hogy szétszedhessem. Lent középen hagytam egy nagy darabot, a másik részét pedig felkötöztem középre egész magasra. Mivel itt sokkal több fényt kap sokkal gyorsabban is növekszik.

DSCF0235_A_1600-1.jpg

Köszönöm Orpheus!
Akkor szerintem megpróbálom az aukciós link moderálva-t.

Orpheus said:
:eek: :shock: :shock: :shock: Gyönyörű!


Én az ukapson LondonDragon akváriumában figyeltem fel erre a növényre. Ott vízszintesen terjeszkedett, de ahogy látom Nálad inkább függőlegesen nőtt. Így nyírtad vagy magától indult felfelé?
LondonDragon akváriuma: http://img17.imageshack.us/img17/3808/pict1639x.jpg
 
Én az aquamoos-t javaslom. Közelebb van kevesebb a rizikó hogy probléma lenne.

de van svájci moha aukciós link moderálva is:
http://stores.shop.aukciós link moderálva.co.uk/moostruhe__W0QQ_armrsZ1

ukaps-on olvastam róluk. esetleg érdemes bepróbálkozni.
 
Off:

oRphEus!

Mivel még nem frissítetted új képekkel a naplódat, ezért itt mondom: Guszta lett az akvád!!! ;) :D
 
peti44 said:
Én az ukapson LondonDragon akváriumában figyeltem fel erre a növényre. Ott vízszintesen terjeszkedett, de ahogy látom Nálad inkább függőlegesen nőtt. Így nyírtad vagy magától indult felfelé?
Nem nyírtam még egyszer sem. Két db. 5x5 cm-es fémrács közé volt berakva a fissidensem, onnan nőt ki. Mivel oldalra nem nagyon tudott terjeszkedni, a szálak viszont nagyon sűrűn nőttek, szép félgömb alakja lett. Most október végén szétszedtem, majdnem a felét eltávolítottam és feljebb helyeztem el a fán. Úgy vettem észre jót tett neki a ritkítás, mert pár hét után már besűrűsödött. A fára felkötözött pedig nagy tempóban indult növekedésnek.
 
oRphEus said:
peti44 said:
Én az ukapson LondonDragon akváriumában figyeltem fel erre a növényre. Ott vízszintesen terjeszkedett, de ahogy látom Nálad inkább függőlegesen nőtt. Így nyírtad vagy magától indult felfelé?
Nem nyírtam még egyszer sem. Két db. 5x5 cm-es fémrács közé volt berakva a fissidensem, onnan nőt ki. Mivel oldalra nem nagyon tudott terjeszkedni, a szálak viszont nagyon sűrűn nőttek, szép félgömb alakja lett. Most október végén szétszedtem, majdnem a felét eltávolítottam és feljebb helyeztem el a fán. Úgy vettem észre jót tett neki a ritkítás, mert pár hét után már besűrűsödött. A fára felkötözött pedig nagy tempóban indult növekedésnek.
Értem. Esetleg több nyírással rá lehetne bírni, hogy vízszintesen terjeszkedjen? Vagy több kővel/ráccsal kell a talajhoz rögzíteni, mert nem az a vízszintesen terjeszkedő fajta? Én szőnyeget szeretnék belőle, ezért érdeklődöm.
 
Ahogy Orpheus is tette berácsozott formában leteszed és nyírod. Vagy rákötözöd egy lapos kőre ahogy én tettem.
De ilyen gyephez sok tábla kell, mivel nem igazán oldalra terjeszkedő fajta. A sok kis tábla pedig drága lesz.
 
Úgy tűnik az AGA egyik versenyzője is (Kam Wong a bubblesaquarium.com -tól, Hong-Kong) előszeretettel használja a Fissidens fontanust, nem is akárhogyan. Bár a tavalyi sikerét (3. hely) nem sikerült megismételnie, de az aki átalakításával így is egy gyönyörű Fissidenses setupot hozott össze.

2008. - Mystical Forest (Az egyik kedvenc akváriumom.)

bubblesaquarium1.jpg


2009. - The Phoenix & The Dragon

bubblesaquarium2.jpg
 
Back
Oldal tetejére