• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fissidens fontanus

Sziasztok,
a fissidens mit csinál merev sötétben? Sikerült egy közel függőlegesen álló fára kötöznöm, ahol a fatörzs önmagára árnyékot vet. :banghead::inpain::banghead::inpain::dead: (Forgatni/Dönteni nem tudom a fát, a lámpa nem arrébb helyezhető/forgatható.) Küzd az életéért, és kinyúlik a fényre, vagy szépen meghal, ahol van? Kb. 40000000 tekerés damillal van felkötve, nem szívesen bontanám el az egészet, ha van esélye. :nailbiting:
Fa és a kő között találtam a fára tapadva egy levélkét, ahova fény kevés jut. Meg szerintem bármi más is, a mulm-on kívül. Nem pusztult el, de kb. 3 hónap alatt még két levélke vagy szár vagy mi, lett aból az egyből. Szóval nem pusztult el, de inkább csak stagnál.
Szoktam azzal szórakozni, hogy 1-2 levélkét, kis csokrot kis kőzúzalékra ragasztok. Na ha hó helye van, azok azért szépen hozzák az új szárakat és cukin gömbölyödnek. Praktikus, mert ide-oda pakolható. "Mobil Fissi" :) Szerintem tépj le párat és csinálj te is ilyet, vagy tegyél máshova is, ha esetleg elpusztulna.
 
Utoljára módosított:
Fa és a kő között találtam a fára tapadva egy levélkét, ahova fény kevés jut. Meg szerintem bármi más is, a mulm-on kívül. Nem pusztult el, de kb. 3 hónap alatt még két levélke vagy szár vagy mi, lett aból az egyből. Szóval nem pusztult el, de inkább csak stagnál.
Szoktam azzal szórakozni, hogy 1-2 levélkét, kis csokrot kis kőzúzalékra ragasztok. Na ha hó helye van, azok azért szépen hozzák az új szárakat és cukin gömbölyödnek. Praktikus, mert ide-oda pakolható. "Mobil Fissi" :) Szerintem tépj le párat és csinálj te is ilyet, vagy tegyél máshova is, ha esetleg elpusztulna.

Köszi a választ. A nanomat bontottam el, és kb. a 1/3-adát raktam csak vissza, lehet, hogy holnap rakok még máshova is, de nem izgulok, mert a nagy akváriumban is van fissi, max onnan pótlom. Eddig mindig sikerült fényre rakni, most valamit durván benéztem... :)
 
Sziasztok! Miért fontos, hogy zselés ragasztó legyen, amivel ragasztok? A sima miért nem jó, kioldódik belőle valami?
 
Sziasztok! Miért fontos, hogy zselés ragasztó legyen, amivel ragasztok? A sima miért nem jó, kioldódik belőle valami?

A zselés nem szárad olyan gyorsan, és van időd beletömködni a növényt. :) A zseléssel kicsit vastagabb a ragasztó réteg is, így van mibe belekötnie.
 
Sziasztok, a fissi bokromat leamortizálta s zöld fonál, kiszedtem, megszabadítottam tőle fe valahogy nem akkar regenerálódni. 2 éve van meg mindig szépen fejlődött, elvileg a tápozásom is jobb már van makróm is. Esetleg nem tudtok valami különősebb tápigényét, esetleg hasonló eset vagy valami ötlet?
 
Sziasztok! A jávai és hasonló mohák kötözése oké(se eleje, se vége :) ), de ezt a növénykét hogyan? Fára szeretném..szálanként kell? Képről nem egyértelmű nekem..
 
Sziasztok! A jávai és hasonló mohák kötözése oké(se eleje, se vége :) ), de ezt a növénykét hogyan? Fára szeretném..szálanként kell? Képről nem egyértelmű nekem..
Ugyan-ugy,kell neki egy kis idö,de ha jol erzi magät akkor beindul,neha nyirni kell!
 
Bár az elmúlt 2 év a Riccardia sikeréről szólt azért nem volt ez mindig így :)

A riccardia előtt a fissidens futott be szép utat és volt bent sok szép akváriumban. Ha jól van használva remek kis kontrasztot ad a növényeknek. Ahogy a topikban látható fotókon is.

Pasquale Buonpane a sziklás akváriumok mestere :) mai fotójában visszaköszön a régi idők slágere.

ATOM! :)

11999717_1147182441976075_3958391572595103690_o.jpg
 
Sziasztok.
Adjatok tanácsot ezzel a mohával kapcsolatban. A fára erősítettem fel több adagot is. Középtájon lévő fissidens teljesen algamentes. Amelyik bokor a fa felső részén van, kb 5 cm-re a vízfelszíntől azt be lepte a zöld szőr alga. Ennek mi lehet az oka? Illetve hogyan szabadítsam meg az algától?
 
Sziasztok.
Adjatok tanácsot ezzel a mohával kapcsolatban. A fára erősítettem fel több adagot is. Középtájon lévő fissidens teljesen algamentes. Amelyik bokor a fa felső részén van, kb 5 cm-re a vízfelszíntől azt be lepte a zöld szőr alga. Ennek mi lehet az oka? Illetve hogyan szabadítsam meg az algától?
Nem vagyok szakértő, de szerintem túl sok fényre van kitéve. Tudomásom szerint a mohák inkább a árnyékosabb helyeket szeretik. Lehet hogy tévedek, de vannak itt aki jobban tudják.
 
Nem vagyok szakértő, de szerintem túl sok fényre van kitéve. Tudomásom szerint a mohák inkább a árnyékosabb helyeket szeretik. Lehet hogy tévedek, de vannak itt aki jobban tudják.
Én is ezt mondtam volna, de én sem vagyok szaki.
Egyszer jártam így, azon a részen ami felül volt közelebb a fényhez és az áramlatban ott szőrösödött a fissi és a karácsonymoha.
kiszedni nem nagyon tudtam, inkább kötöztem oda olyat ami nem volt szőrös.
De majd az expertek megmondják a tutit :)
 
Nem vagyok szakértő, de szerintem túl sok fényre van kitéve. Tudomásom szerint a mohák inkább a árnyékosabb helyeket szeretik. Lehet hogy tévedek, de vannak itt aki jobban tudják.
Vagy lehet,hogy sok a víz felszíni mozgás?
 
Még az is lehet, hogy nem csak az árnyékosabb részeket szereti , hanem a csendesebbet is. És a fissi, lehet hogy pont ezt igényli.
Értem, köszönöm a válaszokat. Ha a fissi nem szereti akkor helyettesítjetem olyan mohával amelyik jól fejlődik a magas fényben és nem lesz szőrös? Mert arra a részre sajnos mohán kívül mást nem lehet el képzelni.
 
Fissidens szakertök...:)
Az algasodas elkerülese vegett szoktatok nyirni ezt a mohat?
Nekem majus ota van elöször Fissidensem, azota nem nyirtam, legyezgetem, hogy a mulm kijöjjön belöle, de eleg nagy mar a kupac, gondoltam nyirni kellene...
Na meg a levagott reszeket felhasznalnam...
Ha nyirom, mennyire? Alaposan vagjam le, vagy csak a csucsokat? Nektek milyen tapasztalatotok van?
 
Nem vagyok szakértő, de nyugodt szívvel ajánlom a nyírást.
Jol meg szoktam nyesni aztan úgyis ujrahajt es szép lombos lesz ismét.
Ha nem nől nálad gyorsan akkor ne vágd meg túlságosan mert soká lesz ujra szép formában.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem vagyok szakértő, de nyugodt szívvel ajánlom a nyírást.
Jol meg szoktam nyesni aztan úgyis ujrahajt es szép lombos lesz ismét.
Ha nem nől nálad gyorsan akkor ne vágd meg túlságosan mert soká lesz ujra szép formában.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Köszi, akkor batran megcsapkodom egy kicsit a heten.
Na nem annyira, csak, hogy tudjak belöle mashova is ragasztgatni...
 
Back
Oldal tetejére