• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Fish fingers and custard

gyengus

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Úgy döntöttem, írok az akváriumomról is. Lassan egy hónapja kaptam nagyon sok növényt Szabó Henriktől amiket ezúton is köszönök. Előtte csak Cryptocoryne wendii-k voltak az akváriumban. Aztán lett egy dzsungel :)
Az akváriumban kb 36 l víz van, beleértve a hátsó rekeszes szűrőt. Az akvárium szélessége: 42 cm, mélysége 37 cm, ebből hátul 13 cm-t vesz el a szűrő, az üveg magassága 34 cm, a vízoszlopé 24 cm, a talaj 6,5 cm vastag.
Vílágítás: BeamsWork Power LED 200 ill a kilógó növények miatt egy 30W-os LED reflektor feljebb. Igen, a szűrő középső két rekeszében agyaggolyókba vízi pálmák vannak ültetve, és egy vitorlavirág vegetál.

Tropica Premium növénytápból szoktam 2-3 nyomást adni vízcserék után, ezt sajnos nem sikerül hetente, mármint a vízcserét.

A majdnem egy hónap alatt, nagy meglepetésemre, nem pusztultak el a növények. Ráadásul a Ludwigia Palustris piros maradt.

Tegnap volt a szűrő takarítás, már el volt dugulva az utolsó előtti rekesz amiben a nagy vízi pálma volt. A képen már ritkább, mert tőosztottam.

Egyelőre innen-onnan kapott összeívott garnélák vannak benne, szeretnék egy pár CPOt ill valami halat. A Pseudomugil gertrudae tetszik, de félő, hogy kicsi neki az akvárium. Szerintetek mehet egy csapat?

IMG_20181008_193618.jpg IMG_20181008_193647.jpg IMG_20181007_191834.jpg IMG_20181007_191850.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére