1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Fish fingers and custard

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: gyengus, téma nyitása: Okt 8, 2018.

1. gyengus
    Épp nem fórumozik ...

gyengus Tapasztalt kertész

Tag:
    Dec 3, 2017
    Kedvelik:
    85
    Hely:
    Budapest XI.
    Sziasztok!

Úgy döntöttem, írok az akváriumomról is. Lassan egy hónapja kaptam nagyon sok növényt Szabó Henriktől amiket ezúton is köszönök. Előtte csak Cryptocoryne wendii-k voltak az akváriumban. Aztán lett egy dzsungel :)
    Az akváriumban kb 36 l víz van, beleértve a hátsó rekeszes szűrőt. Az akvárium szélessége: 42 cm, mélysége 37 cm, ebből hátul 13 cm-t vesz el a szűrő, az üveg magassága 34 cm, a vízoszlopé 24 cm, a talaj 6,5 cm vastag.
    Vílágítás: BeamsWork Power LED 200 ill a kilógó növények miatt egy 30W-os LED reflektor feljebb. Igen, a szűrő középső két rekeszében agyaggolyókba vízi pálmák vannak ültetve, és egy vitorlavirág vegetál.

Tropica Premium növénytápból szoktam 2-3 nyomást adni vízcserék után, ezt sajnos nem sikerül hetente, mármint a vízcserét.

A majdnem egy hónap alatt, nagy meglepetésemre, nem pusztultak el a növények. Ráadásul a Ludwigia Palustris piros maradt.

Tegnap volt a szűrő takarítás, már el volt dugulva az utolsó előtti rekesz amiben a nagy vízi pálma volt. A képen már ritkább, mert tőosztottam.

Egyelőre innen-onnan kapott összeívott garnélák vannak benne, szeretnék egy pár CPOt ill valami halat. A Pseudomugil gertrudae tetszik, de félő, hogy kicsi neki az akvárium. Szerintetek mehet egy csapat?

IMG_20181008_193618. IMG_20181008_193647. IMG_20181007_191834. IMG_20181007_191850.

Utoljára módosított: Okt 8, 2018
    Meskó, evavigh, Szella és 5 mások kedvelik ezt.
  2. Nytrone
    Épp nem fórumozik ...

Nytrone Kertész szaki

Tag:
    Febr 14, 2018
    Kedvelik:
    94
    Hely:
    Budapest
    Az a szűrőbe ültetett rész nagyon jó, ilyet én is csinálok!(y)

gyengus kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése