• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes First HighTech

Nagyon szép! Kicsit irígy is vagyok :)
Engem nagyon megfogott az akva hangulata szóval rá is nyomtam gyorsan a téma megfigyelésére ;)
Egyébként hány órát világítassz és milyen magasról?
Csak így tovább!(y)
 
Köszönöm megtisztelő :D
Szemre lőttem be a magasságot de körülbelül 15 centi. Első hétben 6 órát azóta 8at. A lámpa 1kor kapcsol de kb 8tol kapnak a növények valamennyi beszűrődő fényt.
 
Ha jelenleg teljesen jol müködik az akasztos szüröd, minek lecserelni?
Akkor erdemes valtani, ha esetleg nagyobb akvat tervezel, oda jobban kell majd a külsö szürö, de mig ilyen gyönyörü minden nalad, minek kiadni erte penzt? Szerintem maradjon az akasztos egyenlöre...
 
Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Ha van egy működő rendszered, azt kár megbontani. Idővel ahogy a szűrő kezd beállni max figyelj rá, hogy az áramlás nehogy visszaessen. Ha a későbbiekben is minden ilyen jol megy akkor szerintem maradj ennél a szűrésnél ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én nem értek egyet az előttem hozzászólókkal, azaz nem teljesen :) Ha külső szűrőt terveztél, gondolom van rá kereted is. Szerintem gondold végig, ha netán idővel lecserélnéd az akváriumot egy nagyobbra, ahhoz milyen külső szűrő kell és olyat keress. Legalább most bejárathatod a jól üzemelő akváriumban. Csinos ki/befolyókkal szebbé teheted a dizájnt is idővel, megérdemli az aki, ügyes indítás volt. És mivel tervben volt a szűrő, most nem fog fájni, később viszont jól jöhet majd, hogy már adott lesz és addig is lesz egy nagyon jól szűrt akváriumod.
 
Én nem értek egyet az előttem hozzászólókkal, azaz nem teljesen :) Ha külső szűrőt terveztél, gondolom van rá kereted is. Szerintem gondold végig, ha netán idővel lecserélnéd az akváriumot egy nagyobbra, ahhoz milyen külső szűrő kell és olyat keress. Legalább most bejárathatod a jól üzemelő akváriumban. Csinos ki/befolyókkal szebbé teheted a dizájnt is idővel, megérdemli az aki, ügyes indítás volt. És mivel tervben volt a szűrő, most nem fog fájni, később viszont jól jöhet majd, hogy már adott lesz és addig is lesz egy nagyon jól szűrt akváriumod.
Mivel nem írta a kolléga, hogy tervez nagyobb akváriumot, ezért bátran írtam, hogy maradjon az akasztósnál. De ezen nem veszünk össze.:)
Majd eldönti ő, egyenlőre nagyon szép az akasztóssal is.(y)
 
Mivel nem írta a kolléga, hogy tervez nagyobb akváriumot, ezért bátran írtam, hogy maradjon az akasztósnál. De ezen nem veszünk össze.:)
Majd eldönti ő, egyenlőre nagyon szép az akasztóssal is.(y)
Ketten is leírtatok egy teljesen ésszerű dolgot, írjam le én is harmadikként? :)
Nem írta, hogy tervben lenne nagyobb aki, de a bútor engedi, nagyjából a lámpa is, úgyis mindig ez a vége.. És ha tanácsaitok ellenére mégis külső szűrőt vesz, akkor már célszerű lenne nagyobbat, nem csak ami éppen elbírja az akváriumot. Ez volt a hozzászólásom lényege, nem hogy ellentmondjak nektek :)
 
Utoljára módosított:
Ketten leírtatok egy teljesen ésszerű dolgot, írjam le én is harmadikként? :)
Nem írta, hogy tervben lenne nagyobb aki, de a bútor engedi, nagyjából a lámpa is, úgyis mindig ez a vége.. És ha tanácsaitok ellenére mégis külső szűrőt vesz, akkor már célszerű lenne nagyobbat, nem csak ami éppen elbírja az akváriumot. Ez volt a hozzászólásom lényege, nem hogy ellentmondjak nektek :)

Valóban mindkét oldal véleménye rendben van. Perpill jo ami van, viszont célszerű szem elott tartani jövőbeni céljaid es ha váltasz akkor annak megfelelően. Az idő nem sürget úgyhogy ráérsz ezen gondolkodni, akár kivárni egy jóféle akciót ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ketten leírtatok egy teljesen ésszerű dolgot, írjam le én is harmadikként? :)
Nem írta, hogy tervben lenne nagyobb aki, de a bútor engedi, nagyjából a lámpa is, úgyis mindig ez a vége.. És ha tanácsaitok ellenére mégis külső szűrőt vesz, akkor már célszerű lenne nagyobbat, nem csak ami éppen elbírja az akváriumot. Ez volt a hozzászólásom lényege, nem hogy ellentmondjak nektek :)
Nem is vettük ellentmondásnak szerintem.
Az akvárium szép így is, úgy is.
Nagyon ügyes kezdés.
Ameddig pedig ilyen kollégáktól,- mint te is-kap tanácsot, nem lesz baj. A lényeg, hogy segítünk egymásnak.
 
Minden segitseget koszonok :D igazabol meg nincs tervben a nagyobb akvarium de ilyen szempontbol is jolenne illetve a latvanyon is sokat dobna valoban !
 
Mi a helyzet az akival napjainkban? Megy még ugye?
Elnézést ha tolakodó vagyok de hónapok óta nem jelentkeztél :)
 
Back
Oldal tetejére