• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes First HighTech

koda97

Kertész szaki
Sziasztok !
2 év kihagyás után (érettségi,egyetemi első félév :D) újra belecsapok az akvakertészkedésbe. Az eddigi akváriumaimmal szerzett tapasztalatokat felhasználva szerettem volna valami komolyabbat és átgondoltabbat összehozni mint ezelött.
Mindenképpen hightech akváriumot szerettem volna ami kompromisszumoktól mentes növény választás terén.
Az akvárium jelenleg 10 napja megy 80%Ro es 20%csap vízzel és jelentem hogy ez a hightech teljesen más világ mint az eddigi lowtechjeim. A növekedés napi szinten látható !
Az akvárium adatai :

Akvárium: Opti 39liter 50x26x30
Vilagítás: Odyssea Compact 36watt 6500kelvin
Co2: Tropica system nano GA-s üveg difivel
Szűrés: Eihem liberty 2024 benne 1liter seachem Biomatrix es perlonvatta. Ez cserelve lesz egy hónap mulva egy Tetratec Ex700 as külsőre üveg ki/be folyókkal, úgy lesz az igazi az összkép :ROFLMAO:
Talaj: Ada táptalaj + Bacter +9liter Ada Amasonia
Dekor: Redmoor fa
Tápozás: Green Aqua Micro+macro, Easy Carbo
Növények: Micranthemum Sp. Montecarlo,Rotala Rutondifolia,Rotala Sp. Green,Eleocharis parvula mini,Chrsitmass Moss,Hydrocotyle Tripartita,Staurogyne repens,Blyxa Japonica


Hardscpe
20170509_151246.jpg
20170509_151145.jpg


Ültetés
20170509_151340.jpg

Feltöltés után

20170509_151431.jpg

10 naposan
20170509_151856.jpg

 
Utoljára módosított:
Koszonom szepen !
Olyan problemam van egyebkent hogy minden no mint a gomba viszont a parvulan nem igazan latok valtozast. Lassabb noveny vagy valami nem tetszik neki ? Valakinek van otlete ?
 
Nekem az a tapasztalatom, hogy egy kis idő kell neki amire beindul de utána mint a gomba [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Nekem is volt igaz lowban. Vártam rá türelemmel de szemmel láthatóan nem akart megindulni. Meguntam és egy vízcsere alkalmával kiszedtem a töveket. Hiba volt mert a talaj alatt már szépen terjedt minden irányba. Sajnos úgy téptem ki őket, hogy vissza ültetni esélytelen volt. Szóval szerintem türelem, be fog az indulni főleg ilyen jó technika mellett :)

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Na erre mondom, hogy nem gondoltam volna. Sok akvakertész abbahagyta már az elmúlt években. Mostanság viszont visszatérők is vannak, ami nagyon örvendetes.
Szép újrakezdés. Hamarosan csattogtathatod is az ollót.
 
Uff ez nagyon szépen beindult! :) A parvula miatt nem kell aggódnod, alapból lassabban terjeszkedik, mint a monte carlo. Szép kezdés (y)
 
Sziasztok !
20170519_181254.jpg
Mai napon lett 2 hetes az akvárium. Egyenlőre szinte teljesen algamentesen üzemel szerencsére (y).
Bekerült 3 amano garnéla és 2 törpe szívóharcsa illetve ha minden jólmegy jövőhetvégére 11darab crs garnéla is érkezik :D. Az üveg diffúzoromat sikerült ketté roppantanom az első takarításnal így visszakerült a gyári tropica 3in1.. de meglepetésemre sokkal jobban porlaszt mint az elöző !
 

Attachments

  • 20170519_181254.jpg
    20170519_181254.jpg
    292 KB · Megtekintések: 0
Egy hónapos lett az akvárium ! :)Hamarosan kell csinálnom egy komolyabb nyírást mert eleggé kezd el dzsungelesedni de nekem ígyis tetszik :D
View attachment 32341

Egy hónap alatt ilyen szép akva, le a kalappal [emoji6][emoji106]
Nagyon tetszik a természetessége, nálam igazi ADA nature feeling[emoji846], látszik hogy a növények kicsattannak az egészségtől. Az MC hamarosan nyírható. Csak igy tovább!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Megvolt az elso komolyabb nyiras :)
View attachment 32435

Továbbra is tetszetős ;)
Max annyit fűznék hozzá a nyíráshoz, persze ez csak az én véleményem, hogy a hátsó balos rotala-t jobban megnyírtam volna. Mivel ha jól sejtem ez az első nyírás, ezért nyugodtan vághatsz a növény magasságának felénél. Aztan majd az új friss hajtásokat egyre feljebb metszed. Igy jobban bokrosodna, illetve nem érné el másnapra újra a vízfelszínt.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Igen olvasgattam és valóban érdemesebb lesz csinálni egy alacsonyabb nyírást ! Köszönöm. :) ha minden jólmegy pár hét és lesz technika nélküli rendes gépes fotó :D
Addig egy tegnap esti lámpa oltás elött:
20170607_210748.jpg

Ma megérkeztek az akvárium lakói is :D 11 db CRS garnéla

20170608_163503.jpg
Screenshot_20170608-164017.png
 
Biztos volt akiben felmerült a kérdés hogy holvan a tervezett külsőszűrő. A helyzet hogy a mostani akasztos a seachem matrixxxal annyira tökéletesen ,algamentesen működteti a rendszert hogy félek szétszedni. Kérnem az okosabbak véleményét hogy mennyire bontaná meg a szűrőcsere a rendszert illetve megérné e ? :)
 
Back
Oldal tetejére