• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Finally Free - 90x45x45 (182 l)

Sietve megjegyzem, csak viccnek szántam anno...Azért becsülöm a b(á-o)torságod!
Pedig most már nem mosod le magadról, hogy elültetted a bogarat. :D
Most nézem, a 16 lépést pontról pontra teljesítettem. Az utolsó - 15. - remélem nem kerül sorra, mert 16 után már nem léphetek visszafelé.. :) Jó, hogy nem a 17. sorszámot kapta... Te mindenre figyelsz :)
 
Szeretnék valami biztatót mondani, de semmi bölcs nem jut eszembe. De azért annyit mégis: Hajrá Jopet! Ja... és tudok egy tuti bazalt lelőhelyet, csak be van kamerázva. De együtt meg tudjuk csinálni. :)
 
Pedig most már nem mosod le magadról, hogy elültetted a bogarat. :D
Most nézem, a 16 lépést pontról pontra teljesítettem. Az utolsó - 15. - remélem nem kerül sorra, mert 16 után már nem léphetek visszafelé.. :) Jó, hogy nem a 17. sorszámot kapta... Te mindenre figyelsz :)
Azért a b. alpontot holnap még teljesíthetjük, ha sikerül addig kihozni titeket a fogdából @matrai kollégával. :)
Te meg kapsz tőlem egy fog- izé kőkefét névnapodra! :D
 
Szeretnék valami biztatót mondani, de semmi bölcs nem jut eszembe. De azért annyit mégis: Hajrá Jopet! Ja... és tudok egy tuti bazalt lelőhelyet, csak be van kamerázva. De együtt meg tudjuk csinálni. :)
Kicsit elment a kedvem, mert sok időt rászántam pénteken és nem értem révbe. De amúgy tényleg no para :) Azt sajnálni fogom, ha most emiatt ellepnek az algák, de nem sietek sehova. Csak legyőzöm majd valahogy, úgy szép az élet, ha zajlik, nem?
A bazalt beszerzést lehet kihagyom, mert akkor lesz mivel összevetni az előző felvételeket... Fedezni téged, vagy elterelő hadműveletre azért kapható vagyok.

Azért a b. alpontot holnap még teljesíthetjük, ha sikerül addig kihozni titeket a fogdából @matrai kollégával.
Mindenképpen. Az őrsön majd te beszélj, a te hangod mélyebb :)
 
Összefoglaló a DIY szekrényről:

Ötleteket elsődlegesen @TZ szekrényéből merítettem, de nagy segítségemre volt a fórumon található többi DIY bútor is. Ezek ötvözetét formáltam egyéni ízlésemre.

A bútor minden eleme 19 mm-es MDF-ből készült, a lapok csavarokkal vannak egymáshoz rögzítve. A külső felület illesztésmentes. A belső éleket fehér szilikonnal húztam ki.
Méretei: 120x50x74(82) - 6 db 8 cm-es lábon áll a bútor
Két színt használtam festésre, belső oldalak fehérek, külső oldalak sötét barnás-szürkék lettek (majdnem fekete). Vizes bázisú lakkal történt a végső felületkezelés.
Három rekesz van, a két szélső a technika, a középső - üvegpolcos - a kellékek részére. Az ajtók nyomásra nyílnak és nyitáskor felkapcsol az adott rekesz belső világítása.
A belső kábelezést csatornákban oldottam meg (bővíthető). Aljzatokat nem szereltem a bútorba, a két szélső rekesz hátulján van egy-egy kerek kivezető nyílás, ezeken hagyják el a kábelek a szekrényt. A bútor hátuljára van rögzítve egy 2 x 5 db aljzattal ellátott hosszabbító, melynek két sora külön kapcsolható. Az aljzatok hátrafelé néznek, fröccsenő víztől védve vannak. A hosszabbító egy FI-relés alzaton keresztül kapja az áramot a falicsatlakozóból.
Az elektromos eszközök tápegységei számára a bútor technikai rekeszeiben építettem egy-egy peremes polcot, ahol elhelyezve azokat védve vannak a nedvességtől és nincsenek útban sem - a kábeleikkel egyetemben. A világítás 200 W-os tápegysége kapott egy külön hűtőventilátort is maga fölé.

A szűrőcsövek a tetőlapra vágott lyukakon keresztül érkeznek az akváriumhoz, mivel jelenleg 90 cm-es akvárium van a bútoron. A függesztett lámpa kábele is itt "lóg be" a szekrénybe és a gravitációra van bízva a vezetékhossz állítás. Akvárium méretnövelés esetén majd kivágom a bútor oldalán a kivezetőnyílásokat..

A szekrényt képtelen vagyok normálisan lefotózni zárt ajtók mellett. Folyton zajos a kép, ezért olyan hatást kelt, mintha nem lenne sima a bútor felülete. Pedig az :)

Cabinet-open.jpg

Tervben van még hogy a CO2 mágnesszelep vezérlésének időzítőjét kivezetem a jobb oldali ajtóra. Ehhez már megvan mindenem, csak a lendület hiányzik. A középső rekesz alsó fiókja egy ikeás átlátszó dobozhoz lett méretezve ami fiókként fog funkcionálni, csak még el kell jussak az áruházba. Ugyaninnen jön majd a mágneses késtartó is a középső ajtóra. Egyéb terveim - egyelőre - nincsenek a bútorral, de idővel bizonyára egyre több minden kerül majd beépítésre. Helyem láthatóan van hozzá.
 

Attachments

  • Left-inner.jpg
    Left-inner.jpg
    59.2 KB · Megtekintések: 108
  • Middle-inner.jpg
    Middle-inner.jpg
    61.2 KB · Megtekintések: 109
  • Right-inner.jpg
    Right-inner.jpg
    80.8 KB · Megtekintések: 107
  • Surface.jpg
    Surface.jpg
    62.9 KB · Megtekintések: 112
A HIBA, amit elkövettem a tervezés során:

A tető lapot és a homlok lécet a megszokottól eltérő kötési irányba raktam. Vagyis az illesztésük fentről volt látható. Abból a megfontolásból csináltam így, hogy a homlok-deszka homogenitása makulátlan legyen. Gondoltam, kirepedni nem fog tudni (miután megkapja a súlyt sem), hiszen alulról minden irányból alá van támasztva. Elölről is, hiszen a homlok mögött van még egy keskeny deszka, aminek alja 1 centivel lentebb ér a másiktól. Szerepe hogy az ajtók körül ne legyen rés és adjon egy plusz merevítést a bútornak a homlok léc vastagságának kétszerezésével.

Amikor a szekrényt a helyére raktuk, az emeléshez a tetőn kivágott lyukak tökéletes fogást biztosítottak. Na persze. Meg ahhoz is, hogy a szekrény súlyától megfeszüljenek a lapok és vékonyan megrepedjen a fenti illesztés is. OMG.
Szóval nem hiszem, hogy rajtam kívül bárki a szekrény tetejét cibálná nagy erővel felfelé, az esetből tanulva mégsem javaslom senkinek ezt a fajta illesztést itt elöl..
 

Attachments

  • IMG_7757.JPG
    IMG_7757.JPG
    117 KB · Megtekintések: 106
  • IMG_7758.JPG
    IMG_7758.JPG
    114.5 KB · Megtekintések: 100
  • IMG_7759.JPG
    IMG_7759.JPG
    130.1 KB · Megtekintések: 93
Összefoglaló a DIY szekrényről:

Ötleteket elsődlegesen @TZ szekrényéből merítettem, de nagy segítségemre volt a fórumon található többi DIY bútor is. Ezek ötvözetét formáltam egyéni ízlésemre.

A bútor minden eleme 19 mm-es MDF-ből készült, a lapok csavarokkal vannak egymáshoz rögzítve. A külső felület illesztésmentes. A belső éleket fehér szilikonnal húztam ki.
Méretei: 120x50x74(82) - 6 db 8 cm-es lábon áll a bútor
Két színt használtam festésre, belső oldalak fehérek, külső oldalak sötét barnás-szürkék lettek (majdnem fekete). Vizes bázisú lakkal történt a végső felületkezelés.
Három rekesz van, a két szélső a technika, a középső - üvegpolcos - a kellékek részére. Az ajtók nyomásra nyílnak és nyitáskor felkapcsol az adott rekesz belső világítása.
A belső kábelezést csatornákban oldottam meg (bővíthető). Aljzatokat nem szereltem a bútorba, a két szélső rekesz hátulján van egy-egy kerek kivezető nyílás, ezeken hagyják el a kábelek a szekrényt. A bútor hátuljára van rögzítve egy 2 x 5 db aljzattal ellátott hosszabbító, melynek két sora külön kapcsolható. Az aljzatok hátrafelé néznek, fröccsenő víztől védve vannak. A hosszabbító egy FI-relés alzaton keresztül kapja az áramot a falicsatlakozóból.
Az elektromos eszközök tápegységei számára a bútor technikai rekeszeiben építettem egy-egy peremes polcot, ahol elhelyezve azokat védve vannak a nedvességtől és nincsenek útban sem - a kábeleikkel egyetemben. A világítás 200 W-os tápegysége kapott egy külön hűtőventilátort is maga fölé.

A szűrőcsövek a tetőlapra vágott lyukakon keresztül érkeznek az akváriumhoz, mivel jelenleg 90 cm-es akvárium van a bútoron. A függesztett lámpa kábele is itt "lóg be" a szekrénybe és a gravitációra van bízva a vezetékhossz állítás. Akvárium méretnövelés esetén majd kivágom a bútor oldalán a kivezetőnyílásokat..

A szekrényt képtelen vagyok normálisan lefotózni zárt ajtók mellett. Folyton zajos a kép, ezért olyan hatást kelt, mintha nem lenne sima a bútor felülete. Pedig az :)

View attachment 6750

Tervben van még hogy a CO2 mágnesszelep vezérlésének időzítőjét kivezetem a jobb oldali ajtóra. Ehhez már megvan mindenem, csak a lendület hiányzik. A középső rekesz alsó fiókja egy ikeás átlátszó dobozhoz lett méretezve ami fiókként fog funkcionálni, csak még el kell jussak az áruházba. Ugyaninnen jön majd a mágneses késtartó is a középső ajtóra. Egyéb terveim - egyelőre - nincsenek a bútorral, de idővel bizonyára egyre több minden kerül majd beépítésre. Helyem láthatóan van hozzá.
Ez geronimo jo lett Jopet, minden elismeresem. Igenyes, atlathato, minden a helyen. Mar most latom, hogy az enyem nem fog ilyen összeszedetten kinezni, de mindent elkövetek majd..:D
 
Összefoglaló a DIY szekrényről:

Ötleteket elsődlegesen @TZ szekrényéből merítettem, de nagy segítségemre volt a fórumon található többi DIY bútor is. Ezek ötvözetét formáltam egyéni ízlésemre.

A bútor minden eleme 19 mm-es MDF-ből készült, a lapok csavarokkal vannak egymáshoz rögzítve. A külső felület illesztésmentes. A belső éleket fehér szilikonnal húztam ki.
Méretei: 120x50x74(82) - 6 db 8 cm-es lábon áll a bútor
Két színt használtam festésre, belső oldalak fehérek, külső oldalak sötét barnás-szürkék lettek (majdnem fekete). Vizes bázisú lakkal történt a végső felületkezelés.
Három rekesz van, a két szélső a technika, a középső - üvegpolcos - a kellékek részére. Az ajtók nyomásra nyílnak és nyitáskor felkapcsol az adott rekesz belső világítása.
A belső kábelezést csatornákban oldottam meg (bővíthető). Aljzatokat nem szereltem a bútorba, a két szélső rekesz hátulján van egy-egy kerek kivezető nyílás, ezeken hagyják el a kábelek a szekrényt. A bútor hátuljára van rögzítve egy 2 x 5 db aljzattal ellátott hosszabbító, melynek két sora külön kapcsolható. Az aljzatok hátrafelé néznek, fröccsenő víztől védve vannak. A hosszabbító egy FI-relés alzaton keresztül kapja az áramot a falicsatlakozóból.
Az elektromos eszközök tápegységei számára a bútor technikai rekeszeiben építettem egy-egy peremes polcot, ahol elhelyezve azokat védve vannak a nedvességtől és nincsenek útban sem - a kábeleikkel egyetemben. A világítás 200 W-os tápegysége kapott egy külön hűtőventilátort is maga fölé.

A szűrőcsövek a tetőlapra vágott lyukakon keresztül érkeznek az akváriumhoz, mivel jelenleg 90 cm-es akvárium van a bútoron. A függesztett lámpa kábele is itt "lóg be" a szekrénybe és a gravitációra van bízva a vezetékhossz állítás. Akvárium méretnövelés esetén majd kivágom a bútor oldalán a kivezetőnyílásokat..

A szekrényt képtelen vagyok normálisan lefotózni zárt ajtók mellett. Folyton zajos a kép, ezért olyan hatást kelt, mintha nem lenne sima a bútor felülete. Pedig az :)

View attachment 6750

Tervben van még hogy a CO2 mágnesszelep vezérlésének időzítőjét kivezetem a jobb oldali ajtóra. Ehhez már megvan mindenem, csak a lendület hiányzik. A középső rekesz alsó fiókja egy ikeás átlátszó dobozhoz lett méretezve ami fiókként fog funkcionálni, csak még el kell jussak az áruházba. Ugyaninnen jön majd a mágneses késtartó is a középső ajtóra. Egyéb terveim - egyelőre - nincsenek a bútorral, de idővel bizonyára egyre több minden kerül majd beépítésre. Helyem láthatóan van hozzá.

Pöpec kis szekrény, akár bele is lehetne költözni, olyan rend van.(y)
 
Köszi. A bútort azért terveztem összeszedetten, mert amúgy nem vagyok az a típus, akinél mindig katonás rend van. Ez azért már most is látszik, hogy csak be vannak szórva a cuccok :)
Egy fontos infó lemaradt. A pántok CLIP TOP pántok, vagyis az ajtók egy könnyű mozdulattal eltávolíthatók (leakaszthatók). Ez a lehetőség jól jön a 3 ajtó miatt nagyobb rendezkedés esetén.
 
Optiwhite polcokon nem gondolkodtál? ;)
Tetszik a bútor továbbra is, csak ezzel a három ajtóval nem vagyok kibékülve.

Hogy vannak a köveid?
 
Optiwhite polcokon nem gondolkodtál?
Dehogynem. Mint ahogy azon is, hogy azokat egy Aquasky-jal világítsam meg és akkor nem kellett volna barkácsolni sem világítást ;)

Tetszik a bútor továbbra is, csak ezzel a három ajtóval nem vagyok kibékülve.
Mi bajod van vele? :)
A három rekesz mindenképpen kellett. A te - két ajtós - verziódnál nem zavaró, hogy ha a középső polcos részhez hozzá akarsz férni, gyakorlatilag mindkét 60(!) centis ajtót ki kell nyitnod?
Nálam a szekrény előtt 60-80 centire van egy nagyobb dohányzóasztal. Így 2 db 60 centis ajtó esetén azokat kinyitva (és a szekrény előtt állva) gyakorlatilag be lennék szorítva az asztal és a szekrény közé. Elfogadod, mint magyarázat? :)

Hogy vannak a köveid?
Köszönik szépen jól vannak, de nagyon kisebbségérzetük van így még helyezkednek, meg egymás hátára állnak hogy nagyobbnak tűnjenek, de egyelőre nem találják a hatékony felállást.
 
így még helyezkednek, meg egymás hátára állnak hogy nagyobbnak tűnjenek, de egyelőre nem találják a hatékony felállást
Úgy látszik ez a kór tegnap átragadt rám, mert ma én is átrendeztem a köveket. :) Így viszont felülről nézve hiányos. Remélem nekem egyszerűbb dolgom lesz, és találok odaillő darabokat!
 
Utoljára módosított:
@Jopet, nekem nem kellene a bútorod... Bután nézne ki a 120-as szekrényen egy 60-as akvárium. :joyful:
Érződik, hogy sokat agyaltál rajta.

A bútor hátuljára van rögzítve egy 2 x 5 db aljzattal ellátott hosszabbító, melynek két sora külön kapcsolható. Az aljzatok hátrafelé néznek, fröccsenő víztől védve vannak.
A hátuljáról nincs véletlenül egy fotód?

A 2-3 ajtós dilemmához: csak nyitott állapotban lehet leakasztani az ajtókat?

A szekrényt képtelen vagyok normálisan lefotózni zárt ajtók mellett. Folyton zajos a kép, ezért olyan hatást kelt, mintha nem lenne sima a bútor felülete. Pedig az :)
Szerintem nyugodtan tölts fel néhány zajos-foltos képet. Becsszóra nem a foltokat fogjuk nézni. ;)
 
OK @Bandesz Majd töltök fel zajos képet.
Az ajtó leakasztásához a pánton kell megnyomni egy pöcköt. Így - ha csak be nem kucorodok a szekrénybe - igen, ki kell nyitni az ajtót :)
A hátulján mit szeretnél látni? Homogén felület rajta a két lyukkal - ezek a szekrénybelsőben is láthatók.
 
igen, ki kell nyitni az ajtót :)
Kár. Bár így legalább nem "akad" le csak úgy. (Most hirtelen a lassan 2 éves lányomra gondolok. Ő tuti le tudná akasztani egy pillanat alatt... a lábamra.:))

A hátulján mit szeretnél látni? Homogén felület rajta a két lyukkal - ezek a szekrénybelsőben is láthatók.
Írtál valamit, hogy a hosszabbító szekrényeb kívül kapott helyet. Rajta a szekrényen, vagy egyszerűen csak valahol mögötte?
 
Írtál valamit, hogy a hosszabbító szekrényeb kívül kapott helyet. Rajta a szekrényen, vagy egyszerűen csak valahol mögötte?
Igen, közben leesett hogy erre vagy kíváncsi, bocsánat.
Sok elosztót megnéztem, mire sikerült megtalálnom a nekem tetszőt. Ez kicsit döntött kialakítású (ezáltal kissé lefelé néznek a dugaljak, nem teljesen függőlegesek) és a hátuljában van kábelvezető (a felesleges vezeték elrejtésére) és két kulcslyuk alakú akasztó (mint a képakasztók). Két db facsavart tekertem a szekrénybe, amire oldalirányú csúsztatással fel tudtam helyezni az elosztót, így nem látszik a rögzítés, olyan mintha a szekrényből nőtt volna ki :) de egy mozdulattal le is vehető.
A clip top meg így működik:
 
Igen, közben leesett hogy erre vagy kíváncsi, bocsánat.
Sok elosztót megnéztem, mire sikerült megtalálnom a nekem tetszőt. Ez kicsit döntött kialakítású (ezáltal kissé lefelé néznek a dugaljak, nem teljesen függőlegesek) és a hátuljában van kábelvezető (a felesleges vezeték elrejtésére) és két kulcslyuk alakú akasztó (mint a képakasztók). Két db facsavart tekertem a szekrénybe, amire oldalirányú csúsztatással fel tudtam helyezni az elosztót, így nem látszik a rögzítés, olyan mintha a szekrényből nőtt volna ki :) de egy mozdulattal le is vehető.
A clip top meg így működik:
(y)
Ha már ilyen gyorsan válaszolsz: arról az elosztótól van még valami infód? Ki gyártja, milyen néven? :)
 
Back
Oldal tetejére