• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Filipe Oliveira Workshop - 2019.02.16. Szombat - Green Aqua

viktorlantos

Alapító
Admin
Repjegy befoglalva. Elkezdjük szervezni a februári workshopot. Addig is karcoljátok be a naptárakba. Ez egy szombati nap és a személyes részvételt preferálja Filipe. Szóval most live stream nem lesz.

Viszont aki eljön egy jó hangulatú workshopon vehet részt, beszélgethet Filipe-vel, kérdezhet bármit. És biztos néhány új trükköt is megmutat. Én pl a cigerettafilteres ragasztást és az agyagos talajjal történő ragasztást is nála láttam hollandiában. :)
Az elmúlt években körbeutazta a világot és szinte mindenhol épített valamit. Egy nagyon jó eseményre számítunk, és reméljük sokan csatlakoztok majd hozzánk a workshopra.

A program részletein dolgozunk, a limitált hely miatt valószínűleg idő előtt teltház lesz.

Azt figyeltétek, hogy az 5600 literes amit a vivárium után épített már egész szépen elindult?

 
@Cipo3 bejegyzése ráébresztett, hogy sokkal többen vannak azok, akik csak néhány éve kertészkednek. Nekik esetleg hasonlóan nem sokat mond Filipe neve.

Röviden annyit érdemes tudni róla, hogy vérbeli akvakertész.
Egy évtizede még sokat versengett, elég sok jó eredménye is volt. (AGA, IAPLC) Akkoriban az EU akvakertészet még nagyon nem ott tartott mint manapság.
Több akváriuma a mai napig is járja a netet. Szerintem tőle indult a víz alatti és feletti bonsai mánia. Bonsai fával vagy anélkül csak növényekből imitálva. Mohával, anubiassal, vagy épp bolbitissel, ludwidia-ból építve. Előtte nem volt ilyen jellegű akvárium a versenyeken. Innen kapta a Tree man becenevet.

A hobbizás után több cégnek is dolgozott. Anubias növény kertészet, ELOS, most épp az Aquaflora színeiben járja a világot.

Ő már eleinte is spec megoldásokkal építette az akváriumait, kiállítási installációit. Egy szuper kreatív muki.

Szerintem Európában Oliver mellett neki van a legtöbb tapasztalata építésben. A céges munkák, kiállítások miatt időnként egész extrém méretekben kell dolgoznia. (több ezer literes monstrumok)
Oliverrel szemben viszont Filipe sokkal több növényes tapasztalattal bír. Nagyon jól használja ismeri a növényeket.

Ott volt a Lisszaboni akvárium építésnél Amanoval, manapság pedig az Aquaflora zászló alatt rendszeresen jár ázsiába, dél-amerikába. Egy rakat versenyen pontozó. Elég kritikus ezt nagyon bírom benne.

Egy igazi tanár alkat, aki keni vágja az akvakertészet minden apró részletét, trükkjét.

Ha jöttök ezért gyertek az eseményre. A sok apró titok ellesése miatt, a történetek amit örömmel oszt meg mindenkivel a színfalak mögötti dolgokról.
Őszintén nem sok ember van akivel manapság a kínai akvakertészetről, az indonéz építőkről, Fukada-val való közös workshopokról, kiállításokról és akvárium mozgatásokről, növényekről ilyen mélységben lehet beszélgetni.

Óriási dolog, hogy eljön Magyarországra és segít a hobbi népszerűsítésében.

Pont emiatt, valószínűleg elég sok vendég jön majd külföldről is az eseményre. A jelentkezést hamarosan indítjuk. :)
 
A következő napokban kitaláljuk a jelentkezést.

Hogy ne zavarja a bolt a programot előreláthatólag 13:00-kor kezdünk.

Ezt a kezdési időpontot örömmel látom mert így munka után simán felérünk hozzátok.
Részemről mindenképpen ott szeretnék lenni,nagyra becsülöm Filipe munkáit és munkásságát.
Egyet viszont majd javasolnék,tudom sokan közülünk világpolgárok és beszélnek vagy értenek angolul,de ha lehetséges a workshop ideje alatt jó lenne egy tolmács aki fordítana,és mivel live stream nem lesz így ez szerintem kivitelezhető is lenne.
Köszönöm.
 
Sziasztok!

Részemről mindenképpen ott szeretnék lenni,nagyra becsülöm Filipe munkáit és munkásságát.
Egyet viszont majd javasolnék,tudom sokan közülünk világpolgárok és beszélnek vagy értenek angolul,de ha lehetséges a workshop ideje alatt jó lenne egy tolmács aki fordítana,és mivel live stream nem lesz így ez szerintem kivitelezhető is lenne.
Köszönöm.
Teljes mértékben egyet értek!
Juris bemutatója után megfogadtam, hogy csak akkor megyek hasonló eseményre ha értem amiről beszél az előadó (tehát vagy magyarul beszél, vagy fordítják)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!


Teljes mértékben egyet értek!
Juris bemutatója után megfogadtam, hogy csak akkor megyek hasonló eseményre ha értem amiről beszél az előadó (tehát vagy magyarul beszél, vagy fordítják)!

Köszönettel!

A.ttila
Igen jó volt pl. a camponás garnélás előadás tolmáccsal az ilyen szerencsétlen 1 nyelvet beszélő akvaparasztnak, mint mi. Gondolom anyagi vonzata van, de szerintem többen megfizetnénk az ilyet.
 
Még nem döntöttük ebben. A fordítás megakasztja az egész műsort. És határon túli vendégeink is lesznek. Szóval elég vegyes lesz a közönség.
Bocs, hogy belekotyogok @viktorlantos , de akkor nincs más, mint videófelvételt készíteni, és azt magyar felirattal ellátni. Azt le lehet zsírozni, hogy mennyi késéssel rakhatjátok fel, annak érdekében, hogy Estherék érdekeit se sértsétek.
Egyszerűen nem fair (diszkriminatív is) az idegen nyelvet nem beszélő fórum- és hobbitársakkal szemben, hogy őket kirekesztjük egy ilyen eseményből.
 
Back
Oldal tetejére