• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ferplast CO2 Energy Classic szett

Kovi Boy

Új regisztrált
Nem teljesen ide tartozó kérdés ezért elnézést kérek de:
Mi a véleményetek a Ferplast CO2 ENERGY Eheim Classic szettről?
Sajnos nincs lóvém nagynyomású rendszerre!
 
Re: Elektrolízises CO2

Nekem volt olyanom. Sima élesztős rendszer, egy belsőszűrős beoldással összekapcsolva. Ha nincs lóvéd, akkor inkább csinálj egy élesztős rendszert és dobj a végére egy üvegporlasztót. Ugyanaz lesz a az eredmény, csak sokkal olcsóbban.
 
Re: Elektrolízises CO2

Csak ezt a szettet telán idővel át lehetne építeni nagynyomású rendszerré mert láttam a nagynyomású verziója se különbözik sokba csak egy nyomáscsökkentő szelep és egy palackkal van megtoldva meg esetleg mérő órával és kész nem?
 
Re: Elektrolízises CO2

Kovi Boy said:
Csak ezt a szettet telán idővel át lehetne építeni nagynyomású rendszerré mert láttam a nagynyomású verziója se különbözik sokba csak egy nyomáscsökkentő szelep és egy palackkal van megtoldva meg esetleg mérő órával és kész nem?
Nekem is volt szerintem nagynyomásúhoz semmi sem jó belőle:
1.sima levegő cső van hozzá
2.az élesztős palack nagynyomásúhoz nem kell
3.a motoros co2 beoldó elég zavaró mert olyan mint egy belső szűrő, nagyobb akiba nem lenne elég mert lassú a beoldása(és ezt külön is meg lehet venni)
úgyhogy ami használható lenne az a visszafolyás gátló és a bubi számláló :cry:
 
Re: Elektrolízises CO2

csoli said:
Kovi Boy said:
Csak ezt a szettet telán idővel át lehetne építeni nagynyomású rendszerré mert láttam a nagynyomású verziója se különbözik sokba csak egy nyomáscsökkentő szelep és egy palackkal van megtoldva meg esetleg mérő órával és kész nem?
Nekem is volt szerintem nagynyomásúhoz semmi sem jó belőle:
1.sima levegő cső van hozzá
2.az élesztős palack nagynyomásúhoz nem kell
3.a motoros co2 beoldó elég zavaró mert olyan mint egy belső szűrő, nagyobb akiba nem lenne elég mert lassú a beoldása(és ezt külön is meg lehet venni)
úgyhogy ami használható lenne az a visszafolyás gátló és a bubi számláló :cry:
Kibeszélt itt az élesztős palckról én nagynyomású palackot mondtam az helyett!
 
Re: Elektrolízises CO2

Kovi Boy said:
csoli said:
Kovi Boy said:
Csak ezt a szettet telán idővel át lehetne építeni nagynyomású rendszerré mert láttam a nagynyomású verziója se különbözik sokba csak egy nyomáscsökkentő szelep és egy palackkal van megtoldva meg esetleg mérő órával és kész nem?
Nekem is volt szerintem nagynyomásúhoz semmi sem jó belőle:
1.sima levegő cső van hozzá
2.az élesztős palack nagynyomásúhoz nem kell
3.a motoros co2 beoldó elég zavaró mert olyan mint egy belső szűrő, nagyobb akiba nem lenne elég mert lassú a beoldása(és ezt külön is meg lehet venni)
úgyhogy ami használható lenne az a visszafolyás gátló és a bubi számláló :cry:
Kibeszélt itt az élesztős palckról én nagynyomású palackot mondtam az helyett!
Kicsit figyelmesebben olvass kérlek. A Ferplast cucc tartalma: levegő cső, "élesztős" palack (nem szó szerint élesztős, de ugyanúgy működik), motoros beoldó, buborékszámláló, visszafolyásgátló. Ebből amit felhasználhatsz később egy nagynyomású rendszerhez az max. a bubiszámláló, meg a visszacsapószelep, meg talán a beoldó, de az meg ronda az akiban. Ezt jól leírta csoli is. Ez a cucc pénzkidobás, használj helyette élesztős rendszert, ha nincs pénzed gázpalackosra.
 
Re: Elektrolízises CO2

Az házi élesztőstől meg félek mert hátha túl sokat adagolna és a halak nem viselnék el!
 
Re: Elektrolízises CO2

Kovi Boy said:
Az házi élesztőstől meg félek mert hátha túl sokat adagolna és a halak nem viselnék el!

Állíts össze fejben vagy írásban:) egy tuti palackos co2 rendszert vedd meg az elejét (mindazt ami a mágnes szelep után következik), veszel hozzá egy olcsóbb tűszelepet és van egy jól használható co2 rendszered, amit már csak rá kell kötni a reduktorra vagy mágnes szelepre, de élesztőhöz is tökéletes, ha még kicsit több is lesz mint a ferplast tuti, h nem dobtál ki pénzt, (a tűszelep is jóljöhet még később:) )
 
Re: Elektrolízises CO2

Geris said:
Kovi Boy said:
Az házi élesztőstől meg félek mert hátha túl sokat adagolna és a halak nem viselnék el!

Állíts össze fejben vagy írásban:) egy tuti palackos co2 rendszert vedd meg az elejét (mindazt ami a mágnes szelep után következik), veszel hozzá egy olcsóbb tűszelepet és van egy jól használható co2 rendszered, amit már csak rá kell kötni a reduktorra vagy mágnes szelepre, de élesztőhöz is tökéletes, ha még kicsit több is lesz mint a ferplast tuti, h nem dobtál ki pénzt, (a tűszelep is jóljöhet még később:) )
Ha szépen megkérlek leírod nekem hogy miket szerezzek be,miből milyet stb..?
Nagyon szépen kérlek
 
Re: Elektrolízises CO2

Kovi Boy said:
Geris said:
Kovi Boy said:
Az házi élesztőstől meg félek mert hátha túl sokat adagolna és a halak nem viselnék el!

Állíts össze fejben vagy írásban:) egy tuti palackos co2 rendszert vedd meg az elejét (mindazt ami a mágnes szelep után következik), veszel hozzá egy olcsóbb tűszelepet és van egy jól használható co2 rendszered, amit már csak rá kell kötni a reduktorra vagy mágnes szelepre, de élesztőhöz is tökéletes, ha még kicsit több is lesz mint a ferplast tuti, h nem dobtál ki pénzt, (a tűszelep is jóljöhet még később:) )
Ha szépen megkérlek leírod nekem hogy miket szerezzek be,miből milyet stb..?
Nagyon szépen kérlek
ha maradunk a GA-shopnal, akkor
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-japan-diffuzor-kicsi.html 3190
http://www.greenaqua.hu/greenworks-co2-cso-atlatszo-meterre.html 1400 2m
http://www.greenaqua.hu/dazs-buborekszamlalo.html 2790
http://www.greenaqua.hu/ada-co2-visszafolyasgatlo-szelep.html 1900 bár most nincs készleten.
9280, kb ennyit tartalmaz a ferplast és az ára is hasonló csak ezek jobb cuccok, esztétikusabbak és később is felhasználhatóak.
tűszelep pneumatikai boltban vagy valamilyen aukciós oldalon van 2-3 ezerért, bár az nem festo, de megteszi

az én rendszerem ilyen: http://www.freeweb.hu/gerisna/?p=47

mod: kezdjük szétOFFolni a topikot, a denelre CO2 szetről jót nem lehet hallani, ha jól emléxem viktor is kritizálta, keress rá a keresővel a fórumon
 
Re: Elektrolízises CO2

Írtam hozzá a GA oldalon véleményt:

"Sajnos az üveg visszafolyásgátló ereszt. A buborékszámlálót nem lehet jól rögzíteni, mert vagy alul, vagy felül fogja csak a tapadókorong (rövid a szára a guminak, a bubiszámláló üveg hasának kiképzése nem teszi lehetővé mindkét tapadókorong alkalmazását). A diffúzor nanóba alkalmas. A D.C. megfelelő, az indikátor folyadék (2 adag) évekig jó lehet. 2 tesztet (papír színskála) is mellékelnek hozzá, egy 2-7 dKH-s és egy 8-15 dKH-s folyadék számára. (Létrehozva: 2010.02.26.)"
 
Re: Elektrolízises CO2

atti76 said:
Írtam hozzá a GA oldalon véleményt:

"Sajnos az üveg visszafolyásgátló ereszt. A buborékszámlálót nem lehet jól rögzíteni, mert vagy alul, vagy felül fogja csak a tapadókorong (rövid a szára a guminak, a bubiszámláló üveg hasának kiképzése nem teszi lehetővé mindkét tapadókorong alkalmazását). A diffúzor nanóba alkalmas. A D.C. megfelelő, az indikátor folyadék (2 adag) évekig jó lehet. 2 tesztet (papír színskála) is mellékelnek hozzá, egy 2-7 dKH-s és egy 8-15 dKH-s folyadék számára. (Létrehozva: 2010.02.26.)"

Akkor mit ajánlasz?
 
Sziasztok!
Valaki legyen szíves, mondja meg, hogy jó-e az, ha a mixer alján jönnek ki a co2 bubik?
Azért kérdezem, mert ha így kell működnie, akkor a bubikból olyan kevés jön ki, hogy a drop checkerem nem is reagál rá.
Ha csak a co2-vel dúsított víznek szabadna kijönni, akkor mit csináljak vele, hogy úgy működjön?
Igaz, hogy a CO2 bubik nagyon aprók, amik az alján kijönnek, de elvileg nem az lenne jó, ha nem is látszanának, olyan kicsire törné a mixer?
 
Régen volt itt mozgás, de egy kisebb akihoz sem müködik a cucc? Kb 25 liter. Mégis kúltúráltabban néz ki mint egy colas palack nem?
 
Back
Oldal tetejére