• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fényképezőgép választási dilemma

Huuuu köszi.. már kb 4 órája keresek valami ilyet :D csak nem tudtam hogy álljak neki. Nagyon köszönöm!
Telefonom is tud szögelfordulást mérni 1 fokos osztással.. pl.. (ez mondjuk már nem számít extrának, millió alkalmazás van) Onnantól bármilyen olcsóbb állvány jó, csak kell kreálni rá egy telefontartót..
 
I

llyenre gondolsz? Vagy ennél pontosabb kell?
Nekem nagyon bevált ez az állvány, Rollei c5i.. De találsz ilyet más gyártótól is..

Vagy telefon pl, az is tud szögelfordulást, fel kell szerelni valami tartót az állványra..
Esetleg nincs olyan amiről akár 1 fok pontossággal is leolvasható az érték?
 
Telefonom is tud szögelfordulást mérni 1 fokos osztással.. pl.. Onnantól bármilyen olcsóbb állvány jó, csak kell kreálni rá egy telefontartót..
Ez is opció lehet, állvány az van, a távmérővel együtt jön. Csak a szögelfordulást kéne mérni

Jó hülye vagyok h a telefon nem jutott eszembe.....
 
Telefon. Nem kajtatnék tovább... Pláne ha van már állványod..
Tudsz kapásból ilyen appot? Így gyors keresés alapján csak olyat találtam ami függőleges szöget mér, vízszintesből csak iránytűset találtam, de olyan lenne a tuti ahol meg tudom adni a nulla pontot, és utána az elfordulást méri. Létezik fotoállványhoz kapható telefontartó is?
 
Tudsz kapásból ilyen appot? Így gyors keresés alapján csak olyat találtam ami függőleges szöget mér, vízszintesből csak iránytűset találtam, de olyan lenne a tuti ahol meg tudom adni a nulla pontot, és utána az elfordulást méri. Létezik fotoállványhoz kapható telefontartó is?
Iránytűs van nekem is, ebbe sem mélyedtem jobban bele, mert ezt sem használom, csak van :)

Esetleg olyat lehet, hogy a telefont forgatod a tartóban addig, amíg az iránytű 0-ra nem áll. Onnantól kezdetet a mérést..
Pl esztergáltatnék egy akkora tányért (pl alu) amibe pont belepasszol a telefon szilikon tokkal.. Ezt a tányért kéne vízszintesen felfogatni az állványra, a telefont úgy rakod a tányérba ahogy akarod. pl mindig úgy, hogy nullát mutasson..
Kimondottan fotóállványhoz való tartót nem láttam még, persze lehet, hogy van.

Igazából csak elkezdtem agyalni, én hogyan csinálnám..
Olcsóbb, mint egy komplett állványt venni..
 
Utoljára módosított:
Tudsz kapásból ilyen appot? Így gyors keresés alapján csak olyat találtam ami függőleges szöget mér, vízszintesből csak iránytűset találtam, de olyan lenne a tuti ahol meg tudom adni a nulla pontot, és utána az elfordulást méri. Létezik fotoállványhoz kapható telefontartó is?
Van fotód róla, hogy mire kéne pontosan ráfogatni a telefontartót?
 
Tudsz kapásból ilyen appot? Így gyors keresés alapján csak olyat találtam ami függőleges szöget mér, vízszintesből csak iránytűset találtam, de olyan lenne a tuti ahol meg tudom adni a nulla pontot, és utána az elfordulást méri. Létezik fotoállványhoz kapható telefontartó is?
 
Köszönöm a sok ötletet, segítséget!
Végül canon 700D-t (8000 expóval, jó áron) vettünk.
Egyelőre alap 18-55-el.
Gyakorolja a fotózást.
👍


Sziasztok!

Sok profi fotós van itt a fórumon tapasztalatom szerint.
Lányomnak a fotózás a hobbija.
Eddig egy kis kompakt géppel (nikon A100) és telefonnal fotózott.
Szerintem nagyon jók a fotói ezzel a technikával.
És szeretne jobban megtanulni. Ehhez szeretnék venni neki DSLR-t.
Portré fotózás mellett, természet fotózás is érdekli.
Nemrégiben jó eredményt ért el egy természetfotó pályázaton. Ahol nyert egy madárfotózást.
Ez valamikor a nyár elején lesz. A szervező szerint 200-300 mm körüli objektív a legjobb rá. (ezt nekünk kéne vinni, meg persze gépet)
Nem foglalakoztunk komolyan a témával eddig.
Erre jó egy 75-300 mm alap objektív?
Milyen gépet érdemes választani, amivel már meg lehet tanulni a komolyabb fotótechnikát?
Elég egy alap DSLR?
Mondjuk egy canon 2000D?
(Azt olvasom, hogy kezdésnek nem kell nagyon komoly gép)
Vagy ha már rá szánjuk a pénzt, komolyabbat kellene venni? (250 D)
Várom az ötleteteket, tanácsotokat!
 
Sziasztok!
Fotózásban jártas kollégáktól kérdezném hogy 200e körül milyen gépet ajánlanának. Első tükrös lenne, és mivel tudom hogy néhány családi esemény plusz a kirándulás/nyaralásokon kívül nem lenne elővéve, ezért többet nem szánnék rá. Meg persze az akvárium fotózás. Ezért az árért én egy Nikon D5600 kit 18-55mm VR néztem, használt gépet nem vásárolnék. Szerintetek ez elég lenne egy gyenge hobbi szintű fotózáshoz?
 
Sziasztok!
Fotózásban jártas kollégáktól kérdezném hogy 200e körül milyen gépet ajánlanának. Első tükrös lenne, és mivel tudom hogy néhány családi esemény plusz a kirándulás/nyaralásokon kívül nem lenne elővéve, ezért többet nem szánnék rá. Meg persze az akvárium fotózás. Ezért az árért én egy Nikon D5600 kit 18-55mm VR néztem, használt gépet nem vásárolnék. Szerintetek ez elég lenne egy gyenge hobbi szintű fotózáshoz?
"Amatőr" fotós kolléga albuma, nézz szét a fotói között, D5100-at és D5600-at használ amennyire emlékszem.
;)
 
Sziasztok!
Fotózásban jártas kollégáktól kérdezném hogy 200e körül milyen gépet ajánlanának. Első tükrös lenne, és mivel tudom hogy néhány családi esemény plusz a kirándulás/nyaralásokon kívül nem lenne elővéve, ezért többet nem szánnék rá. Meg persze az akvárium fotózás. Ezért az árért én egy Nikon D5600 kit 18-55mm VR néztem, használt gépet nem vásárolnék. Szerintetek ez elég lenne egy gyenge hobbi szintű fotózáshoz?
Szia, céges gépem egy Nikon D5600 + 18-140 VR.
Használható, általános célra abszolút megfelel.
A váz egyedüli hiányossága (szerintem) a magas iso-n jelentkező képzaj.
(valamint a DSLR-gépek általános értékvesztése, a net tele van Nikon és Canon hirdetésekkel)
A helyedben én a tükör nélküli rendszerek között néznék körül, hordozhatóbbak, a tudásuk semmivel nem marad el, sőt az autófókusz rendszerük jobb, mint a tükörreflexes gépeké.
Konkrét javaslatom egy Sony A6000+16-50, de használtan A6100-at is kapsz ezért a pénzért.
 
Szia, céges gépem egy Nikon D5600 + 18-140 VR.
Használható, általános célra abszolút megfelel.
A váz egyedüli hiányossága (szerintem) a magas iso-n jelentkező képzaj.
(valamint a DSLR-gépek általános értékvesztése, a net tele van Nikon és Canon hirdetésekkel)
A helyedben én a tükör nélküli rendszerek között néznék körül, hordozhatóbbak, a tudásuk semmivel nem marad el, sőt az autófókusz rendszerük jobb, mint a tükörreflexes gépeké.
Konkrét javaslatom egy Sony A6000+16-50, de használtan A6100-at is kapsz ezért a pénzért.
Köszi, pont ilyen fórumtársak hozzászolásában bíztam, akiknek gyakorlati tapasztalata van ezzel típussal. Utánanézek a Sonynak! 👍
 
Back
Oldal tetejére