• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

eMZé

Legenda
Kiégett az egyik fénycsövem az Odyssea Quad világításomból, így kicsit utána kellett néznem, milyen fénycsőre is van szükségem.
Körülnézve a net-en azt tapasztaltam, hogy a kifejezetten növényes célra szánt fénycsövek ára lényegesen magasabb, mint egy sima (a kereskedelmi forgalomban könnyen elérhető) , de azért az ajánlott 6500K-es színhőmérsékletű HO (High Output) T5-fénycső. Természetesen mind a 4 csövet cserélni fogom, azt gondolom, legfőbb ideje! Pillanatnyilag hajlok a kedvezőbben beszerezhető fénycső felé az alábbiak alapján.

Kerestem spektrum-eloszlást is bemutató grafikont.

Ez az Eheim Freshpower Daylight 6500 K (növényes célra ajánlott speciális fénycső) T5-ös fénycső spektruma a hullámhossz fügvényében:
View attachment 92458

Ez pedig az OSRAM LUMILUX T5 HO 39W 865, 6500K-es T5-ös fénycső spektruma a hullámhossz függvényében:
View attachment 92459

Bár csak szemre tudom összehasonlítani, de nem látok lényeges különbséget...

Remélem, nem követek el nagy hibát a növényeim ellen, ha a kedvezőbben beszerezhető OSRAM csövet választom. :)
Tapasztalt növényes kollégák, mi a véleményetek?
Az Eheim élőben lényegesen szebb színeket ad az akváriumban. De sajnos már nem gyártják, így a megmaradt készletből lehet csak válogatni.

Reaktor71

Tapasztalt kertész
Üdv!
8000 kelvines T5 fénycsöveket lehet még kapni? Mert böngésztem a neten és csak T8-ast találtam. Aztán lehet, hogy csak én vagyok béna a keresésben.

dexkill

Szakértő
Szakértő
Üdv!
8000 kelvines T5 fénycsöveket lehet még kapni? Mert böngésztem a neten és csak T8-ast találtam. Aztán lehet, hogy csak én vagyok béna a keresésben.
A valódi 8000K-esre gondolsz (fehér)? Osram gyártotta, kb 3-4 éve nem lehet elérni a piacon, leállt a gyártása.

Oldal tetejére