• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

Mármint hogy 6500k felettit is vennél? Erről volt szó valamelyik témában de ott sok értelmét nem látták csak a fényképészek ha jól emlékszem. Ja igen, a luminet oldalán azt hiszem ott voltak ilyen osram csövek és ott volt hullámhossz grafikon is, ha rá akarsz nézni és összehasonlítani.
Ott majd megnézem csak még dolgozom. Nem 6500k felettit akarnék hanem a négy csőből 3 darabot 6500kra cserélni és csak egy növényeset betenni. Vagy maradjon a gyári párosítás a kettő növényes, kettő 6500k. Erre akartam célozni :)

Tapatalk Sony Z2
 
Tegnap nekem is megérkeztek a 6500k csövek. Kíváncsi vagyok, hogy milyen hatással lesz a növényzetre. Kék szín van bőven :)
 
Milyen tapasztalatok vannak ezzel a fénycsővel?:
OSRAM Lumilux T5 HO 39W/865 G5 849mm

Névleges teljesítmény 39 W
Fejelés G5 (T5)
Színhőmérséklet 6500 K
Fényáram 2850 lm
Fényhasznosítás 75 lm/W
Fényszín nappali fény
Színvisszaadás CRI 80 %
Energiahatékonyság A
Átlagos élettartam 24000 óra
Fényszín szám 865
Átlagos élettartam ECG:24000 óra
Hosszúság méret:849 mm
 
Sziasztok.
Fénycsövemen írja: ODYSSEA T5 TUBE 24W 6500K DAYLIGHT. Ebből kettő van. Arra gondoltam hogy ki egészíteném valamilyen leddel ami a bekapcsolása előtt és után is világít egy vagy két órát egyfajta átmenetet szimulálva (napfelkelte, naplemente). Véleményetek ezzel kapcsolatban? Illetve ha jó az ötlet, akkor ajánlani is tudnátok ledet, milyen szín tartomány meg hasonló tulajdonságok? Köszi előre is!
 
Vörös legyen benne mindenféle képpen, az jó a zöldségeknek. Amit az akvarisztikákban szoktam látni azok 1-4 arányban vannak vörös-fehér fényben. Márkát nem tudok de métere ha jól emlékszem egy ezres és 230 voltról üzemeltethető, úgyhogy még trafóval sem kell szórakozni.
 
Amit az akvarisztikákban szoktam látni azok 1-4 arányban vannak vörös-fehér fényben.
Nem számoltam utána, de nekem 2x54 wattos T5-ös csövek mellett van 20db 3 wattos Cree power LED, és ezek mellé tettem 4db 3 wattos power LED-et. Több piros szerintem nem kell, még ez is sok kicsit mert látni a piros fényt is a padlón, tehát nem veszik el a fehér fényben.
 
Nem számoltam utána, de nekem 2x54 wattos T5-ös csövek mellett van 20db 3 wattos Cree power LED, és ezek mellé tettem 4db 3 wattos power LED-et. Több piros szerintem nem kell, még ez is sok kicsit mert látni a piros fényt is a padlón, tehát nem veszik el a fehér fényben.
Ki tudod fejteni nekem bővebben, hogy hogyan meg micsoda van neked?
 
Sziasztok,

Tudnátok nekem mondani Budapesten olyan boltot ahol tudnék vásárolni
Sylvania 24 W (F865; 549 mm; 6500 K; 1850 lm) izzókat? :)
köszönöm
 
Aquafauna,aquadepo,alphazoo oldalait nézd meg de megnézem én is. De ugyan ilyen tulajdonságú fénycső van az osramnak is 800 forintért. Mert 54 cm es izzót én még nem láttam úgy hogy gondolom te is fénycsőre gondoltál ;)
De most ez gondolom T5-ös. A tipusát esetleg nem tudod? Mert van 2600ért és 4500 is csak mások a színtulajdonságok.
A Vadvilág nevű bolt a nyugatitól 2 perc sétára a bajcsy zsilinszky-n. Ott van a bejárat, ahol megáll a troli. Nézd meg az oldalt. Amúgy Pesten merre lenne neked útban?
 
Utoljára módosított:
Osram ugyanazt tudja mint a Sylvania, és minden normális fényforrásokat áruló boltban lehet kapni. Jóval olcsóbban.
 
A Lumeneten azt hiszem még a diagrammok is fent vannak össze lehet hasonlítani ugyan azt tudja töredékért. Csak azért keresgettem, hogy ha csakis olyat szeretne akkor az a hely aránylag központi hely, könnyű megtalálni.
 
Odyssea Dual Pro 2x39 W T5 lámpa van, két darab , egy 80x35x40 akvárium felett, főleg monte carlo lenne benne,c02, meg, ami kell, az a kérdésem, a gyári csöveik a lámpáknak, már lassan egy évesek, meg alapból nem is jött be, valahogy nem valami szép színei voltak a csöveknek, kiszeretném mind a 4 csövet cserélni, az érdekelne, hogy milyet tegyek bele, hogy érjen is valamit, meg, látványilag, nézhető legyen. Előre is köszi, aki tudna ez ügybe segíteni !
 
Back
Oldal tetejére