• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

köszi a válaszokat! mikro makro táp megy nekik + táp golyó. c o 2 nincs
olvastam 860és 865 ős csövekről az nem isl drága arra megérné cserélni?
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a lámpáról? Pontosabban a benne található fénycsőről? Egy 32 literes növényes fölé lenne CO2 nélkül.
Az adatok: Odyssea T5 1×24W. A benne lévő compact 24W fénycső combo 50-50. (Az egyik fele 10000K a másik fele 460nm Actinikus kék.)
 
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a lámpáról? Pontosabban a benne található fénycsőről? Egy 32 literes növényes fölé lenne CO2 nélkül.
Az adatok: Odyssea T5 1×24W. A benne lévő compact 24W fénycső combo 50-50. (Az egyik fele 10000K a másik fele 460nm Actinikus kék.)
A lámpa nem rossz, de nem ezzel a fénycsővel. A kék-fehér izzó az a tengerihez való. Létezik ebből sima 6500K-es fehér fénycsöves verzió is. Azt válaszd.
 
Sziasztok. Hétfőn érkezik 4x54W Odyssea armatúra. Az lenne a kérdésem, hogy a gyári csövek használható kategória, vagy cserélni kell őket?
 
Sziasztok. Hétfőn érkezik 4x54W Odyssea armatúra. Az lenne a kérdésem, hogy a gyári csövek használható kategória, vagy cserélni kell őket?

Nekem azokkal ment az első akim fél évig, végülis a célnak megfelel, de ha jót akarsz a növényeidnek, cseréled őket Osram vagy Sylvania csövekre.
 
4*39W t5 odyssea lámpába sylvania 6500k fénycsövek vannak. Szerintetek a frontüvegtől legtávolabbit érdemes lenne sylvania grolux ra cserélni?
 
Sziasztok,

lassan itt az ideje, hogy cseréljem a csöveket. esetleg tudtok ajánlani valamit? 24w-os kellene ati lámpába
 
Sziasztok! Most csinálok egy 80 literes halas-növényes akváriumot. (nem tengeri) Vívódok hogy ledes, vagy fénycsöves világítással. Ha 2 fénycsöves lesz, a rózsaszínes fénycső mellé hideg, vagy meleg fehér a jó?
 
Sziasztok! Most csinálok egy 80 literes halas-növényes akváriumot. (nem tengeri) Vívódok hogy ledes, vagy fénycsöves világítással. Ha 2 fénycsöves lesz, a rózsaszínes fénycső mellé hideg, vagy meleg fehér a jó?
2 fénycsöves lámpába nem tennék rózsaszín csövet, csak 2 db 6500K-est. 4 fénycsöves lámpába már mehet a növényes cső is, ott nem bántja a szemet.
 
Köszönöm a válaszokat, akkor ha jól értem 2db T5-ös fénycső jó lehet, 6500K, 1 hideg és egy melegfehér? ( ha a led nem szuperál persze)
 
Köszönöm a válaszokat, akkor ha jól értem 2db T5-ös fénycső jó lehet, 6500K, 1 hideg és egy melegfehér? ( ha a led nem szuperál persze)

A 6500K már eleve definiálja a szinhőmérsékletet. Ha a kelvin értéket leirtad, már nem irhatod le, hogy hideg vagy melegfehér.
 
Köszönöm, szóval lebuktam hogy műszaki analfabéta vagyok. Ledszalagból nekem kínáltak 6000K meleg és hideg fehéret is. Ezért kérdeztem.
 
Sziasztok.
Kérném a tanácsotokat. Tervben van egy 160h*50mé*60ma akvárium.
Világítást következőképpen gondoltam
4db (esetleg 6db) T5 54w 120cm fénycső. 2db egymás mellet eltolva így középen keletkezik egy kis átfedés.
T5 80w 150cm fénycsövek ritkák és kisebb a választék mint a T5 54w 120cm.
Vagy a T8 58W 150cm fénycsőből 3db?

Mi a véleményetek?
Köszönöm:)
 
Sziasztok.
Kérném a tanácsotokat. Tervben van egy 160h*50mé*60ma akvárium.
Világítást következőképpen gondoltam
4db (esetleg 6db) T5 54w 120cm fénycső. 2db egymás mellet eltolva így középen keletkezik egy kis átfedés.
T5 80w 150cm fénycsövek ritkák és kisebb a választék mint a T5 54w 120cm.
Vagy a T8 58W 150cm fénycsőből 3db?

Mi a véleményetek?
Köszönöm:)
Én biztosan 80W-os csöveket használnék. 4*80W sok dologra elég lenne felette.
 
Sziasztok, először is köszönöm hogy felvettetek a fórumra! (Ez az első hozzászólásom itt)

A segítségeteket szeretném kérni világítás megtervezése terén.
Egy 180 literes akvárium tetőbe szeretnék megfelelő low tech világítást tenni, amiben most jelenleg 2x45 watt 895mm-es juwel T5 fénycső van. Az egyik egy 4100 kelvines High-Lite nature, a másik pedig egy 9000 kelvines High-Lite day. A kérdésem az lenne, hogyha cserélném az utóbbit egy 8500 kelvines sylvania grolux csőre, akkor szerintetek a 4100 kelvines juwel nature csővel kombinálva megfelelő fényt adnának?

Ez lenne a Grolux:
https://lumenet.hu/syl-grolux-t5-45w
Ez pedig a Nature:
http://www.juwel-aquarium.de/en/Pro...ature-895-mm-45-W-Tube-T5-45-W-T5-895-mm.html

Ha nem jó ez a kombó akkor tudnátok ajánlani esetleg valami jót?
(A 895mm hossz nem gyakori szabvány, de nekünk fontos kritérium, valószínűleg csak a Juwel csövek közül tudunk válogatni a grolux mellé.)

Köszi előre is.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére