• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

Gondold végig, sokkal nagyobb teljesítményt ad le az előtét mint amit a csövek feltudnak venni...
Az előtéted 2x54 wattra van kitalálva, érdemes lenne előírt csövet beletenni különben jelentősen lecsökken a fénycsövek élettartama, mint ahogy azt a Te példád is alátámasztja.
Célszerű lenne megfelelően használni az előtétet.
Az armaturát ajándékba kaptam, sosem szedtem még szét, zárt alu dobozban van a két előtét. Kicserélem kisebbre.
 
Nézegettem az előtéteket. Van 21W-os és 39W-os csövem is, de csak olyan előtét van, ami 24W-os csövet hajt meg és 39W-osat. Nem gond a 21W-os csőnek, hogy 24W-os az előtét? Bár az 54W-nál sokkal közelebb van hozzá :) Illetve OSRAMban van 21W-34W-ig, de az meg a 39W miatt nem jó. Ekkora különbség nem gond?
 
Nézegettem az előtéteket. Van 21W-os és 39W-os csövem is, de csak olyan előtét van, ami 24W-os csövet hajt meg és 39W-osat. Nem gond a 21W-os csőnek, hogy 24W-os az előtét? Bár az 54W-nál sokkal közelebb van hozzá :) Illetve OSRAMban van 21W-34W-ig, de az meg a 39W miatt nem jó. Ekkora különbség nem gond?
Miért nem raksz bele egy 2*39W-os előtétet 2 db 39W-os fénycsövel? o_O Sem az előtét, sem a csövek nem drágák...(y)
 
Igazából az alga miatt vannak benne a 21w-os csövek (most egy 39-es és egy 21-es van a két szélsőben), 15cm-re van a fix tetőben az armatúra, így próbálok enyhíteni az alganyomáson :) De ha lesz CO2, és hamarosan lesz, akkor lehet, hogy 2x39 és 1x21wos csövek mennek a 160l fölé. Túl sokat amúgy nem akarok költeni, mert jövő év közepén nagy átalakítás lesz (nagyobb aki, függesztett LED világítás).
 
Sziasztok!
Energiatakarékos égőt (kompakt fénycső) ,hogy számoljak W/L ben?
Nettó vízmennyiségel kell számolni vagy az aki bruttójával?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Energiatakarékos égőt (kompakt fénycső) ,hogy számoljak W/L ben?
Nettó vízmennyiségel kell számolni vagy az aki bruttójával?
Mivel az is fénycső, simán a W-ot nézheted ott is (nagyon hasonló lm/W értékekkel bírnak, mint a T5-ös fénycsövek).
Bruttó vízmennyiséggel számolunk mindig mindent.
 
Csinálni akarok egy világítást az akváriumom fölé, csak nemtudom eldönteni kompakt fénycsöveset (egyszerűbb) vagy t5 neonosat.
Én még elég új vagyok itt. De ez a fórum szuper! Nagyon sokat lehet itt tanulni.
 
Sziasztok!

Leendő lámpám valószínűleg egy Odyssea Quad 2x80 W T5 lámpa - 6500 K lámpa lesz a Green Aqua-tól. Na most az van a leírásban, hogy "Fény: 2x80W 6500K + növényes cső" -vel szállítják. Kérdésem az lenne, hogy cseréljem le a két csövet egyforma 6500k-s csövekre? Azokból is találtam két félét:
OSRAM_LUMILUX_T5_HO_80W_865_G5_HIGH_OUTPUT (erre 5700 lument írnak, ez most 1490 ft.), a másik T5 HO F80W/865 daylight 6500K 16x1449mm (erre 6650 lument írnak, ez most 2390 ft.) Egyáltalán van-e különbség a két fénycső között, illetve szerintetek melyik a megfelelőbb?

Köszönöm
 
Sziasztok!

Leendő lámpám valószínűleg egy Odyssea Quad 2x80 W T5 lámpa - 6500 K lámpa lesz a Green Aqua-tól. Na most az van a leírásban, hogy "Fény: 2x80W 6500K + növényes cső" -vel szállítják. Kérdésem az lenne, hogy cseréljem le a két csövet egyforma 6500k-s csövekre? Azokból is találtam két félét:
OSRAM_LUMILUX_T5_HO_80W_865_G5_HIGH_OUTPUT (erre 5700 lument írnak, ez most 1490 ft.), a másik T5 HO F80W/865 daylight 6500K 16x1449mm (erre 6650 lument írnak, ez most 2390 ft.) Egyáltalán van-e különbség a két fénycső között, illetve szerintetek melyik a megfelelőbb?

Köszönöm

Én rá szavaznék:
T5 HO F80W/865 daylight 6500K 16x1449mm

Ha jól olvasom akkor melegfehér ez is és a lumen száma is nagyobb, mint a másiké, tulajdonképpen csak a lumen számban különböznek!
:)
 
Én rá szavaznék:
T5 HO F80W/865 daylight 6500K 16x1449mm

Ha jól olvasom akkor melegfehér ez is és a lumen száma is nagyobb, mint a másiké, tulajdonképpen csak a lumen számban különböznek!
:)
Melegfehér?!?!?! Mindkettő daylight!
 
Én rá szavaznék:
T5 HO F80W/865 daylight 6500K 16x1449mm

Ha jól olvasom akkor melegfehér ez is és a lumen száma is nagyobb, mint a másiké, tulajdonképpen csak a lumen számban különböznek!
:)
Szia!

Akkor tulajdonképpen teljesen mindegy melyiket veszem. Kíváncsi leszek erre a lámpára Odyssea Quad 2x80 W T5 lámpa - 6500 . Ár/érték arányban nem találtam jobbat, pedig sokat böngésztem.
 
Ha csak az algásodást vesszük figyelembe akkor életképes lehet a 6500K-s Odyssea és az Ati blue plusz fénycső kombinációja?
Nagyon szépek a Malawi császársügéreim színei az a kombinációval. Szerintetek?
/bár ez nem növényes medence,de hátha tudtok segíteni / ;)
 
Elérkezettnek találom az időt, hogy az Odyssea Quad 4x24W-os lámpámban kicseréljem a csöveket. A következő gyári számú csövet használja valaki? Vélemény?
SYLVANIA 0002774
Előre is köszi!
 
GE márkájú T5 24W fénycső 6500K megfelelő? Vagy valami más márkát ajánlanátok? Válasz SOS-ben kellene! Köszi
 
Elérkezettnek találom az időt, hogy az Odyssea Quad 4x24W-os lámpámban kicseréljem a csöveket. A következő gyári számú csövet használja valaki? Vélemény?
SYLVANIA 0002774
Előre is köszi!
Ma megérkeztek a fénycsövek, végül megrendeltem. Meglátjuk...
 
Sziasztok!
100 literrel van két 25wattos fénycsövem! 1 sylvania grolux 8500K és 1 aquastar 10000K !
félig meddig növényes akváriumról van szó és az lenne a kérdésem hogy megfelelő e a növények számára ez a kombináció? a tündérhinárom eleinte nőtt mint a gomba de egy hónap utan kezdett barnulni a felső része alul az Új hajtások szép zöldek maradtak de mostanra mindenhol kezd barna lenni gondolom kevés a fény!? valami stem növényt szeretnék ültetni helyette a valisneria mellé (amivel nincs semmi gond! ) de eléggé tanácstalan vagyok! a vízi csillagot ajánlották még (hygrophila difforms,remélem jol írtam ) de arról meg ellentmondó paramétereket írtak!
 
Sziasztok!
100 literrel van két 25wattos fénycsövem! 1 sylvania grolux 8500K és 1 aquastar 10000K !
félig meddig növényes akváriumról van szó és az lenne a kérdésem hogy megfelelő e a növények számára ez a kombináció? a tündérhinárom eleinte nőtt mint a gomba de egy hónap utan kezdett barnulni a felső része alul az Új hajtások szép zöldek maradtak de mostanra mindenhol kezd barna lenni gondolom kevés a fény!? valami stem növényt szeretnék ültetni helyette a valisneria mellé (amivel nincs semmi gond! ) de eléggé tanácstalan vagyok! a vízi csillagot ajánlották még (hygrophila difforms,remélem jol írtam ) de arról meg ellentmondó paramétereket írtak!
Szia!
Nem vagyok nagy szakértője a témának, úgyhogy lehet, hogy majd nálam nagyobb szakik kijavítanak, de CO2 nélkül, nem túl nagy igényű növényeknek (low-tech) a teljesítmény akár meg is felelhetne, viszont a színhőmérséklet az nem biztos, hogy fekszik a növényeidnek. Általánosan elfogadott érték a 6500K. A Hygrophila difformis talán egy kicsit fényigényesebb, nem biztos, hogy ellenne ennyi fénynél.
 
Sziasztok!
100 literrel van két 25wattos fénycsövem! 1 sylvania grolux 8500K és 1 aquastar 10000K !
félig meddig növényes akváriumról van szó és az lenne a kérdésem hogy megfelelő e a növények számára ez a kombináció? a tündérhinárom eleinte nőtt mint a gomba de egy hónap utan kezdett barnulni a felső része alul az Új hajtások szép zöldek maradtak de mostanra mindenhol kezd barna lenni gondolom kevés a fény!? valami stem növényt szeretnék ültetni helyette a valisneria mellé (amivel nincs semmi gond! ) de eléggé tanácstalan vagyok! a vízi csillagot ajánlották még (hygrophila difforms,remélem jol írtam ) de arról meg ellentmondó paramétereket írtak!
Szia!
Low-tech-be elég a fényed ereje. 0,5W/l. A fényspektruma nem a legjobb nálad. 10000K-val sügerezni szoktak, hiszen kiemeli a sárga, vörös színeket. 6500K lenne jó a növényeknek. A difforms eléldegél ilyen alacsony fényviszonyok között is. Ha tudod cseréld ki a fénycsöveket. :) Persze a növényeid más okból is érezhetik magukat rosszul.
 
Back
Oldal tetejére