• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek tipusai, jellemzői, összehasonlítás

A tejfölös fényre nagyon egyszerű a magyarázat, nem magas színhűségű a fénycsöved, és hideg fehér, azaz 6500kelvines. Nekem két akva fölött van csöves lámpa, az egyik magas színhűségű 4000k, 5000k, 6500k, és grolux csövekkel van tele, a másik jobb híján 80% színhűségű 6500k és grolux-szal. A különbség eget verő, a kelvinszaám miatt is, de a legnagyobb pozitív hatás az 5000kelviné.
A tejfölös fényre nagyon egyszerű a magyarázat, nem magas színhűségű a fénycsöved, és hideg fehér, azaz 6500kelvines. Nekem két akva fölött van csöves lámpa, az egyik magas színhűségű 4000k, 5000k, 6500k, és grolux csövekkel van tele, a másik jobb híján 80% színhűségű 6500k és grolux-szal. A különbség eget verő, a kelvinszaám miatt is, de a legnagyobb pozitív hatás az 5000kelviné.
Mit jelent ez a magas színhűség? Melyik számban mérhető? Odyssea saját csövei vannak benne 4 fehér (fogalmam sincs már a kelvinre, annó megnéztem de 4 éve volt) és 2 rózsaszín növényes.

A kis akva felett egy 45 cm Chihiros RGB (régi fajta) és egy 45 cm Chihiros A plus és vibrál az akva és oda vagyok értük. Mind a kettő vissza van dimmelve 60%-ig.
 
Mit jelent ez a magas színhűség? Melyik számban mérhető? Odyssea saját csövei vannak benne 4 fehér (fogalmam sincs már a kelvinre, annó megnéztem de 4 éve volt) és 2 rózsaszín növényes.

A kis akva felett egy 45 cm Chihiros RGB (régi fajta) és egy 45 cm Chihiros A plus és vibrál az akva és oda vagyok értük. Mind a kettő vissza van dimmelve 60%-ig.
Ez az a bizonyos CRI érték. Ami a színhelyesség visszaadására utal.

mondjuk a saját megfigyeléseim alapján én nem láttam különbséget 80-as és 95-ös között. De mondjuk nem is én vagyok a színek Gandalfja... :D
 
Köszönöm @Gyukker !!!

Igen, ez nagy segítség!
Te egyébként milyen időközönként cseréled a csöveket?
Igazán nincs mit.
A csöveket van, hogy egy hét alatt több alkalommal is cserélem, függ a hangulatomtól. Ilyen csövet teszek olyan csővel.. Így az elhasználódást, a csövek gyengülését nem nagyon tudom megítélni. Ha kevésnek érzem a fényerőt, csak dimmelek feljebb, és már a régebbi cső is pirít.
Jelenleg ezek a kombók világítanak
6*24w: 5000k, grolux, 5000k, 6500k, grolux, 5000k.
4*39w: 6500k, 4000k, grolux, 9000k.IMG_20211002_165354.jpgIMG_20211002_165840.jpg
 
Ez az a bizonyos CRI érték. Ami a színhelyesség visszaadására utal.

mondjuk a saját megfigyeléseim alapján én nem láttam különbséget 80-as és 95-ös között. De mondjuk nem is én vagyok a színek Gandalfja... :D
Nyilván nem mindenki veszi észre a különbséget, ezzel nincs is gond. Viszont ha a két világítást látná egymás mellett, akkor már más volna a helyzet, mert összehasonlítva már elég sok különbség van közöttük.


Sőt, a t5 magas színhűségűtől volna még feljebb egy lépcső, mégpedig a t8-ból, az Osram color prof. Ennek a szín visszaadása 98%-os. Na ennek brutális fénye van.
 
Szia!
Ha 39w lámpáról van szó, amkor túl sok lehetőség nincs a kapható csövek szűk palettája miatt.. ebből a méretből nem lehet kapni magas színhűségűt, és csak 4000 és 6500kelvinest. Ezekből gazdálkodva a legjobb eredményt így kaptam, ebben a sorrendben. Minden kombó hátulról előre lesz.
1., 6500k, 4000k, grolux, 6500k.
2., 6500k, 6500k, grolux, 6500k.
3., 6500k, grolux, 6500k, grolux. A harmadik kombó igazán akkor tud érvényesülni, ha nem csak zöld növényed van az akvában.

A 24w lámpánál már sokkal több lehetőség van a csövek választékából.
Én mindenképp csak magas színhűségű csőben gondolkodnék, még a borsos ára ellenére is. A szó szerint életre kelt színek mellett egy hosszabb élettartamú csövet is fogsz kapni, ami azért kompenzálja a kifizetett összeget.
24w-ból az alábbi kombók, az akva hátuljáról előre.

1., 6500k, 4000k, grolux, 5000k.
2., 5000k, 5000k, grolux, 5000k.
3., 5000k, 6500k, grolux, 5000k.

Ha nem csak zöld növényed van, akkor még bitang jót mutat az:
5000k, grolux, 5000k, grolux.

Ha csak zöld növényed van:
5000k, 5000k, 5000k, 5000k.

Igaz nem sok cég árul magas színhűségű t5 fénycsövet, de azért hozzá lehet jutni.. így keresd:
T5 965, ez a 6500k.
T5 950, ez az 5000kelvenes.
T5 940, ez a 4000kelvines.

Van egy rahedli ilyen olyan csövem, ha közelebb laknánk egymáshoz meg tudnám mutatni élőben melyik hogy világít és mennyi különbség van közöttük.

Remélem tudtam segíteni
A t5 után a 900-as számok mit jelentenek? Találtam 830, 865-as számúakat is az én 4x54 wattos quad lámpámba és ezek jóval olcsóbbak. Ezek nem jók szerinted?
 
A t5 után a 900-as számok mit jelentenek? Találtam 830, 865-as számúakat is az én 4x54 wattos quad lámpámba és ezek jóval olcsóbbak. Ezek nem jók szerinted?
Az első szám jelzi a cső színhűségét, a másik két szám a színhőmérséklet. A 6-tal kezdődő az 60%, a 8-cal kezdődő 80%, a 9-cel kezdődő 90% szín visszaadása van.
Azaz pl 865: 80% színhűség 6500kelvin.

Ha teheted magas színhűségű csövekkel rakd tele a lámpát, de ha nem szeretnél borsos árát fizetni, természetesen a 80% színhusegu csövekkel is szép eredményt lehet elérni. (Egyébként a közép kategóriás gyári led lámpák is 80%-osak, csak a felső kategóriás prémium ledek tudják a 90 vagy az a fölötti szín visszaadást) A 3000kelvines csőről viszont lebeszélnélek, az nagyon sargitani fog mindent.
 
Az első szám jelzi a cső színhűségét, a másik két szám a színhőmérséklet. A 6-tal kezdődő az 60%, a 8-cal kezdődő 80%, a 9-cel kezdődő 90% szín visszaadása van.
Azaz pl 865: 80% színhűség 6500kelvin.

Ha teheted magas színhűségű csövekkel rakd tele a lámpát, de ha nem szeretnél borsos árát fizetni, természetesen a 80% színhusegu csövekkel is szép eredményt lehet elérni. (Egyébként a közép kategóriás gyári led lámpák is 80%-osak, csak a felső kategóriás prémium ledek tudják a 90 vagy az a fölötti szín visszaadást) A 3000kelvines csőről viszont lebeszélnélek, az nagyon sargitani fog mindent.
Még egyet kérdeznék: az árult fénycsövek után van egy HO jelölés, ez mit jelent? Az ilyen jó lehet növényes akvárium fölé?
 
Back
Oldal tetejére