• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fénycsövek cseréje, hulladék kezelése

Szaki

Főkertész
Sziasztok!

Nem láttam még ilyen témát, így nyitottam egyet a következő kérdéskörnek:

Hamarosan tervezem lecserélni a 4x24-es Odyssea-ban a fénycsöveket és felmerült bennem, hogy mit is csináljak a használtakkal.

Kidobni nem igazán akarnám, mivel ugyan akvarisztikai célokra nem használható, ettől még világít és használható, emiatt pazarlásnak érzem, már csak környezetvédelmi megfontolásból is.

A lakásban nem használok T5-ös fénycsövet, így számomra felesleges helyfoglalók lennének egy amúgy sem túl nagy lakásban, más viszont lehet, örülne neki.

Ti hogy szabadultok meg a feleslegessé váló fénycsövektől?
 
Szia
Jó ötlet a téma én is sokat gondolkodtam ezen és első lépésként arra gondoltam a műhelyem régi T8 36w-os világítását át alakítom t5-re és oda fogom elhasználni. Csak akkor leszek gondba ha jó hosszú élettartamúak.
 
264/2004(IX.23) Korm. rendelet az elektromos és elektronikai berendezések hulladékainak visszavételéről.
 
264/2004(IX.23) Korm. rendelet az elektromos és elektronikai berendezések hulladékainak visszavételéről.

Nem éppen erre gondoltam, legvégső esetben akarnám így kezelni őket, hiszen még működnek...
 
A rendelet a végfelhasználás szabályait határozza meg.
Teljesen igazatok van abban, hogy ezek a fénycsövek általános használatra maximálisan alkalmasak lennének, de...
Alapvetően a problémát az jelenti, hogy nem igazán vannak elterjedve a háztartásokban a T5 foglalattal rendelkező világítótestek.
 
Back
Oldal tetejére