• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Sajnos még nem volt lehetőségem megnezni a badellát, hogy milyen a tömítése, és pont ezért vacilalok a kettő között, mert a béka zárás 60l-es hordót biztossabbnak gondolom... Amúgy olyankor mi van, ha szív egy kis levegőt? A pumpa ki tudja azt dolgozni vagy mindenképpen kell valami légtelenitő?
Ha már békazáras hordó, akkor a műanyag jobban hangzik.
 
Köszönöm szépen a gyors tanácsokat!
Néztem a pvc csövet is de az igazat megvallva nem túl szép illetve nagyon drágák hozzá a végzáró kupakok ilyen nagy átmérőnél.
A műanyag hordó nem igazán tűnik jó megoldásnak hosszú távon.

Így marad a rozsdamentes badella + szilikon tömítés, ha a gyári nem elég jó.
A későbbiek folyamán még jelentkezem, hogy mit sikerül kihozni a dologból :)
 
A PVC remekül ragasztható,
A PVC igen, ragasztható.
A KGPVC-t nem lehet ragasztani, csak is tömíteni, X ideig. A KGPVC anyaga ara fejlesztették ki és ara lett kitalálva hogy semmilyen anyag nem marja meg. Tehát így semmilyen ragasztónak a vegyülete nem fog belemarni hogy összeragadjon. A ragasztő csak tömítő anyag ként fog szolgálni.
Ennél jobb megoldás lenne a PE-HD. Színe, fekete és nem annyira zavaró. Könnyen olvasztható, vastag a anyaga, menetet lehet vágni bele. Strapa bíró, nem törik, nem reped, rugalmas anyag. (Ez a KGPVC utódja, szétkalapálhatod, ellapíthatod, és egy kis melegre visszanyeri a formáját)
 
"Talán az is számít, hogy szűrő esetében nem nyomás van, hanem váqum," Ez azért két esélyes. Attó függ, milyen magasan van a szűrő/akvárium, mekkora a szűrőanyag fojtása, és mekkor a szivattyú teljesítménye? Nálad beszív, másnál attól még folyhat.
Én úgy tudom, hogy a külső pumpákat mindig szívásra kell kötni, tehát mindenképpen szívni fog és szerintem minden szűrőanyagnak van fojtása.
A PVC igen, ragasztható.
A KGPVC-t nem lehet ragasztani, csak is tömíteni, X ideig. A KGPVC anyaga ara fejlesztették ki és ara lett kitalálva hogy semmilyen anyag nem marja meg. Tehát így semmilyen ragasztónak a vegyülete nem fog belemarni hogy összeragadjon. A ragasztő csak tömítő anyag ként fog szolgálni.
Ennél jobb megoldás lenne a PE-HD. Színe, fekete és nem annyira zavaró. Könnyen olvasztható, vastag a anyaga, menetet lehet vágni bele. Strapa bíró, nem törik, nem reped, rugalmas anyag. (Ez a KGPVC utódja, szétkalapálhatod, ellapíthatod, és egy kis melegre visszanyeri a formáját)
Csak egy gondolat előre: többen írtátok, hogy csúnya a narancssárga, a fekete szebb stb... Nem mindegy? A szekrényben van.
Amit a KGPVC-ről írtál gondolom, hogy megfelelő szakmai háttérrel tetted. Köszi az infót. Habár a tapasztalataim mások. kb 12 éve ilyen szűrőt használok és még sohasem folyatott. Ezt a szerencsének tudom be, biztos jól sikerült tömíteni.
Esetleg egy linknek örülnék, ahol ezt az egész ragaszthatóságot,( mit, mivel, hogyan) tárgyalja.
 
Amit a KGPVC-ről írtál gondolom, hogy megfelelő szakmai háttérrel tetted.

Igen, szakmai.

Habár a tapasztalataim mások. kb 12 éve ilyen szűrőt használok és még sohasem folyatott. Ezt a szerencsének tudom be, biztos jól sikerült tömíteni.

Ezzel valóban szerencséd van. Ha a KGPVC, felmelegítesz és bele dugsz egy dugót, elég jól tud tömíteni, mert lehűléskor összerándul a cső. Tehát így ráfeszül a dugóra. És ha még ragasztót is raksz közé(sziló, fbs, vinilfix, stb.), bármilyen ragasztót, az már 100% fog tömíteni. De a kérdés, az hogy meddig?, mert egyik ragasztó sem mar ebben a anyagban, ami kötést tud alakítani. Tehát így csak tömítés ként lehet használni a eféle ragasztókat.

Olyan hogy PVC ragasztó, van, de olyan hogy KGPVC ragasztó nincs. Össze lehet, úgymond, ragasztani bármilyen PVC ragasztóval, de nincs rá garancia, hogy mennyire tartós lesz. Nem véletlenül a KG-t csak gumis idomokkal lehet használni. Csak ere van garancia. Ha mégis ilyet akarsz használni akkor javaslom, a toldót/karmantyú. Rá a csőre, és bele a dugó. Ere 120 év garancia van.

Esetleg egy linknek örülnék, ahol ezt az egész ragaszthatóságot,( mit, mivel, hogyan) tárgyalja.

Erről a dologról linket nem tudok küldeni, mert nem a internetről tudom(juk) ezeket a dolgokat, hanem oktatásról és tapasztalatból. Oktatást, a gyártó, vagy a forgalmazó adja, de a észrevételeim, az hogy ők is a szerelők visszajelzéseikből, oktatnak. Ere azt mondom, hogy a tapasztalat a úr.
 
Azért hangsúlyoztam hogy a ragasztós féle tömítések, csak X ideig jók, mert az egy vékony réteg, nem azonos a KG-val, és gyorsabban korrodál, és elfárad.
 
Sziasztok! A velemenyetekre lenne szuksegem. A szuro vodor belsejeben, ha fuggolegesen lenne egy ujjnyi vastagsagu cso, a szurozsakban levo toltet mennyire idomulna hozza?
 
A szivo oldal csovezese lenne. Felulrol a fejen lenne a csonk, a vodor belso falan menne le a vodor aljaig... Nem lenne kulso pipa, vagy csonk a vodor aljan, mint az Eheim Classic, vagy a ADA szuroknel.
Csak azért kérdeztem, mert véletlenül van ám az Eheim Classic és ADA szűrökön ott a csonk ahol van. Az ok nagyon egyszerű: sokkal egyszerűbb így megoldani, hogy biztosan ne folyjon sehol sem a víz a fej környékén.
 
Csak azért kérdeztem, mert véletlenül van ám az Eheim Classic és ADA szűrökön ott a csonk ahol van. Az ok nagyon egyszerű: sokkal egyszerűbb így megoldani, hogy biztosan ne folyjon sehol sem a víz a fej környékén.
Ertem. Elvileg nem lesz rajta plusz hibalehetoseg a csonk mashova helyezesevel. Egyedul attol tartok, hogy a ket hegesztes mennyire fogja elhuzni a fejet. Gondolkodom meg a menetes csonk rogzitesen is o gyurukkel, hogy ne legyen rajta hegesztes. Meg nem tudom hogy lesz...
 
Back
Oldal tetejére