• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, ha nem akkor elnézést, még új vagyok.
Több helyen is olvastam, hogy DIY szűrökhöz nehezen találni megfelelő pumpát vagy csak használt iwaki van, abból sem túl sok.
Sokat keresgéltem és találtam szuper szivattyút, amit Lutz néven németek gyártanak.
Kiköpött iwaki , talán egy picit jobb is. Néhány adat:
2450 I/h
3,4 m emelési magasság
40 dBA
és a víznél sűrűbb anyag is pumpálható vele.
A pontos adatlapja itt található:

LJ-Horizontal_Centrifugal_Pumps_TMB-EN-BA.pdf

Bár, utána érdeklődtem és sajnos nem túl olcsó, 70.000.- körül van az ára, de örök darabnak tűnik.
Remélem tudtam segíteni.
 
Utoljára módosított:
Több gyártó is gyárt hasonló pumpát, csak úgy kell keresni, hogy mágneskuplungos szivattyú, pumpa
 
Szia,
úgy kerestem én is, de ami hasonló paraméterekkel rendelkezik, mind teljesítmény, mind méret és felépítés terén, csak ezt találtam.
Túl nagy választék nincs ebből a kategóriából. Sajnos!
Üdv.
 
Igen ADA.
Mivel az utóbbi 2 hétben az alig 3/4 éves Eheim 2213 szűrőm is halálra szívatott, így hoztam egy nehéz döntést. 4 éve folyamatosan foglalkozom az akvarisztikával és most már úgy tűnik ez nem csak egy fellángolás, mint sokaknál, akik jönnek, aztán egyszer csak eltűnnek. Úgy gondolom, hogy még nagyon sokáig szeretném probléma mentesen űzni ezt a hobbit, így lecseréltem mindkét szűrőmet. A nagy akvárium kapott egy ES-1200 -at, a kicsi meg egy ES-300 -at.
Szia.Nekem információra lenne szükségem ,a nem nagy kérés.Az ada es 1200 szűrőd O gyűrű átmérője ,az anyaga falvastagsága,felső perem besűlyesztése ahova az O gyűrű megy,Ülepítő rács magassága amit eltámasztanak a talpak a vödőrtől. Előre is köszönöm.
 
Él még valaki, aki sikerrel épített magának ilyen szűrőt? :) Ha elérhető árú, akkor engem is érdekelne egy ilyen.

Illetve, hülye ötlet, de meg lehet szerintetek fúrni egy ilyen badellát?

Rá két átmenő, meg 1-1 csap, aztán had menjen :D a fedő pereménél elvileg szilikon tömítés van, nagyobbra lehet cserélni, nagy nyomást pedig nem kell bírnia.

Egy ekkora nyomás alatti tószűrő is csak 0,4 bar nyomásra van tervezve, a legtöbb 3500 literes pumpa pedig 0,26 bart tud varázsolni.
 
Utoljára módosított:
Él még valaki, aki sikerrel épített magának ilyen szűrőt? :) Ha elérhető árú, akkor engem is érdekelne egy ilyen.

Illetve, hülye ötlet, de meg lehet szerintetek fúrni egy ilyen badellát?

Rá két átmenő, meg 1-1 csap, aztán had menjen :D a fedő pereménél elvileg szilikon tömítés van, nagyobbra lehet cserélni, nagy nyomást pedig nem kell bírnia.

Egy ekkora nyomás alatti tószűrő is csak 0,4 bar nyomásra van tervezve, a legtöbb 3500 literes pumpa pedig 0,26 bart tud varázsolni.
Mindent meg lehet fúrni. csak meg kell találni az illetőt aki megfúrja...:D.
Amúgy simán. Én egy saválló csonkot raknék alúlra és arra raknék csapot. A csonkot hegesztetném. Mert sajna savállót nem tudok hegeszteni.o_O
 
0,8mm az itthoni fazekam is, azt már nem tudja az ember hajtogatni :D igaz az 3 rétegű (acél-alu-acél).

Van még a csavaros szájú műanyaghordó, meg a tószűrő, mint lehetőség.

Csak azt nem tudom, hogyha levegő maradna a tető alatt, azzal mi lenne, mert ezzel nem sok diy tutorial foglalkozik. Mivel a pumpa kint van, azt nem zavarná, nem kerregne, de nem tudom okozhat-e más problémát esetleg.
 
Él még valaki, aki sikerrel épített magának ilyen szűrőt? :) Ha elérhető árú, akkor engem is érdekelne egy ilyen.

Illetve, hülye ötlet, de meg lehet szerintetek fúrni egy ilyen badellát?

Rá két átmenő, meg 1-1 csap, aztán had menjen :D a fedő pereménél elvileg szilikon tömítés van, nagyobbra lehet cserélni, nagy nyomást pedig nem kell bírnia.

Egy ekkora nyomás alatti tószűrő is csak 0,4 bar nyomásra van tervezve, a legtöbb 3500 literes pumpa pedig 0,26 bart tud varázsolni.
Igen, lehet fúrni. Én 1,5 évig használtam egy kuktából készített szűrőt (12 literes volt azt hiszem). A cső ki-be vezetéseket nem hegyeszettem, hanem FBS-el ragasztottam. A fedél alatt maradt levegőt naponta egy automatikus nyiló szelep által légtelenítettem. Fontos megjegyezni, hogy a szűrő felső része az akvárium vízszsintje felett volt egy picivel, tehát a légtelenítés során, nem tudott víz kifolyni. Benne volt kettő darab szivattyú, így a hangja 0 volt.
Végül lecseréltem egy gyári kosaras külső szűrőre, mert itt mindenki olyat használ, gondoltam, nem véletlenül. Meg egyszerűbbnek is tűnt a kosakarban cserélni a szűrőanyagot... Hát nem.
A jelenlegi gyári szűrőm hangos (legalábbis én hallom), a tömítés kismértékben szivárog (mert a vízszint alatt van, ezért megteheti), és a kosarakat sem lényegesen egyszerűbb tisztítani (igaz, nincs is mit, mert előtte van egy külön szűrőrész, 2,75 liter térfogatú, TM 45-ös szivaccsal).

Egyébként ez az ételhordó még a kuktánál is szimpatikusabb. Csak az ára... 6x annyi, mint a kuktám volt... Meg... kicsit nagyocska. ;) De látom van kicsi is (35 liter).:)
 
Utoljára módosított:
Van 10l-től 35l-ig :)

Levegővel esetleg azt csinálhatnám, hogy a felső kivezetés belső felét (ha műanyag csatlakozóból készítem) akkor bevágom kilyukasztom, minnél közelebb a tetőhöz, és akkor mondjuk nem 3cm vastag légpárna lehet ott, hanem csak 1,5cm. Mondjuk nem tudom, hogy ez igazi baj-e, bár nem értek hozzá.

Igazából, ha 35l-ből csak 30 litrer a víz, az nem érdekes önmagában, felrobbanni ettől pedig szerintem nem fog. A nyomást a pumpa okozza, az meg, hogy levegőn vagy vízen keresztül, az mindegy. A lényeg,hogy legyen egy szabadon átjárható kijárata a külvilág felé. Sok oxigén úgysem lesz abban a levegőben, így berohadni , vagy ilyesmit sem fog (gondolom).

+ Igazából tószűrőnél, vagy az Eheim Classic 1500xl-nél sincs erre semmi segédeszköz. Az is csak egy doboz, két lyukkal. Max megpróbálhatom kúposan kidomborítani a fedőt, vagy ahogy te is mondtad, tenni bele egy olyan vékony (john guest) nyomásálló szelepet, aztán hetente egyszer megdönteni a kannát, és kinyitni a szelepet amíg nem jön rajta a víz, aztán elzárni.

A legjobb megoldást úgy is a befolyóág megfelelő elhelyezése jelenti, távol minden buboréktól, de még rajzolok párat este.
 
Van 10l-től 35l-ig :)

Levegővel esetleg azt csinálhatnám, hogy a felső kivezetés belső felét (ha műanyag csatlakozóból készítem) akkor bevágom kilyukasztom, minnél közelebb a tetőhöz, és akkor mondjuk nem 3cm vastag légpárna lehet ott, hanem csak 1,5cm. Mondjuk nem tudom, hogy ez igazi baj-e, bár nem értek hozzá.

Igazából, ha 35l-ből csak 30 litrer a víz, az nem érdekes önmagában, felrobbanni ettől pedig szerintem nem fog. A nyomást a pumpa okozza, az meg, hogy levegőn vagy vízen keresztül, az mindegy. A lényeg,hogy legyen egy szabadon átjárható kijárata a külvilág felé. Sok oxigén úgysem lesz abban a levegőben, így berohadni , vagy ilyesmit sem fog (gondolom).

+ Igazából tószűrőnél, vagy az Eheim Classic 1500xl-nél sincs erre semmi segédeszköz. Az is csak egy doboz, két lyukkal. Max megpróbálhatom kúposan kidomborítani a fedőt, vagy ahogy te is mondtad, tenni bele egy olyan vékony (john guest) nyomásálló szelepet, aztán hetente egyszer megdönteni a kannát, és kinyitni a szelepet amíg nem jön rajta a víz, aztán elzárni.

A legjobb megoldást úgy is a befolyóág megfelelő elhelyezése jelenti, távol minden buboréktól, de még rajzolok párat este.
Nálam a szivattyúk benne voltak a szűrőbe. Ha külső szivattyút használsz, és a kifolyó cső az edény tetején van (a befolyó pedig alul, ahogy szerintem logikus lenne), akkor nem gyűlik össze a levegő, mert felül távozik. Az mindegy, hogy buborék közelében van a beszívó vagy nem. A levegő akkor is kiválik a szűrőben. A kérdés csak az, hogy tud távolzni vagy nem?
 
A kettő között vacilálok, ugyebár ez a két típus van elterjedve (többet ki se tudnának találni :D), de nem tudom, hogy melyik lenne a jobb, a baloldali "sokkal" több meló, de talán jobban tetszik, "profibbnak hat" :)

376sz_369_r_337_.jpg[/URL]
 
Sziasztok!
Jelenleg én is nagy DIY szűrő építési lázban vagyok. A Pumpa megvan az egy IWAKI mágnes pumpa lesz 2450l/h teljesítménnyel az összes műanyag idom is megvan, viszont nem tudom miből legyen a szűrőház.
Két alternatívát találtam mondjuk a második link alattival szkeptikus vagyok és azt csak akkor tudnám elképzelni, ha valami műgyantával kezelve lenne előtte.


Nektek mi a véleményetek?

Válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot!
 
Sziasztok!
Jelenleg én is nagy DIY szűrő építési lázban vagyok. A Pumpa megvan az egy IWAKI mágnes pumpa lesz 2450l/h teljesítménnyel az összes műanyag idom is megvan, viszont nem tudom miből legyen a szűrőház.
Két alternatívát találtam mondjuk a második link alattival szkeptikus vagyok és azt csak akkor tudnám elképzelni, ha valami műgyantával kezelve lenne előtte.


Nektek mi a véleményetek?

Válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot!
Ránézésre nagyon jó, ár érték arányban főleg. Kérdés, hogy a tömítés mennyire atom biztos? Talán az is számít, hogy szűrő esetében nem nyomás van, hanem váqum, és az a fránya levegő akkor is befér, ha a víz nem tud kijönni. Én most épp ezzel küzdök, eszébe nem jut folyatni a DIY szűrőmnek, de néha szív egy kis levegőt.
 
Ránézésre nagyon jó, ár érték arányban főleg. Kérdés, hogy a tömítés mennyire atom biztos? Talán az is számít, hogy szűrő esetében nem nyomás van, hanem váqum, és az a fránya levegő akkor is befér, ha a víz nem tud kijönni. Én most épp ezzel küzdök, eszébe nem jut folyatni a DIY szűrőmnek, de néha szív egy kis levegőt.
Sajnos még nem volt lehetőségem megnezni a badellát, hogy milyen a tömítése, és pont ezért vacilalok a kettő között, mert a béka zárás 60l-es hordót biztossabbnak gondolom... Amúgy olyankor mi van, ha szív egy kis levegőt? A pumpa ki tudja azt dolgozni vagy mindenképpen kell valami légtelenitő?
 
Sajnos még nem volt lehetőségem megnezni a badellát, hogy milyen a tömítése, és pont ezért vacilalok a kettő között, mert a béka zárás 60l-es hordót biztossabbnak gondolom... Amúgy olyankor mi van, ha szív egy kis levegőt? A pumpa ki tudja azt dolgozni vagy mindenképpen kell valami légtelenitő?
A légtelenítő a feltöltéskor kell. Utána a pumpa kidolgozza, de folyamatosan bubikat fúj ami zavaró lehet mert serceg ( vagy ki tudja milyen hangot ad... )
Ha még utána van egy külső reaktor is a CO2 beoldáshoz, akkor meg azért nem szerencsés mert levegőt kever a CO2- be, ami rontja a beoldást. Szerintem...
A fém hordó az sima acél, én azt kerülném, mert nem hiszem, hogy hosszú távon megfelelő lenne, ráadásul olyan vékony lemezből vannak ezek, hogy a csatlakozásokat is bajos lenne megoldani.
 
Sziasztok!
Jelenleg én is nagy DIY szűrő építési lázban vagyok. A Pumpa megvan az egy IWAKI mágnes pumpa lesz 2450l/h teljesítménnyel az összes műanyag idom is megvan, viszont nem tudom miből legyen a szűrőház.
Két alternatívát találtam mondjuk a második link alattival szkeptikus vagyok és azt csak akkor tudnám elképzelni, ha valami műgyantával kezelve lenne előtte.


Nektek mi a véleményetek?

Válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot!
Most készültem el vele. Egy lehetséges alternatíva 315-ös pvc cső:
72801

50 cm magas, kb 38 liter ürtartalom, A kupap DIY kókányolás, sajnáltam a zs-t gyári kupakra, ezért még nem lett tökéletes. Néha szív pici levegőt. Valószínűleg beruházok egy gyári kupakra kb. 5000,- és akkor rendben lesz. A PVC remekül ragasztható, forgácsolható, lágyítható formázható barkács körülmények között is, ezért választottam.
 
Utoljára módosított:
A légtelenítő a feltöltéskor kell. Utána a pumpa kidolgozza, de folyamatosan bubikat fúj ami zavaró lehet mert serceg ( vagy ki tudja milyen hangot ad... )
Ha még utána van egy külső reaktor is a CO2 beoldáshoz, akkor meg azért nem szerencsés mert levegőt kever a CO2- be, ami rontja a beoldást. Szerintem...
Köszönöm ezek most nagyon jó tanácsok voltak, mert külső reaktorral szeretném majd be oltani a Co2-őt. Mindenképp elmegyek és meg nézem személyesen is a badellát.
 
vidéken csináltak nekem rozsdamentes grill rácsot 60x60 cm-ben sűrűn berácsozva, anyag + munkadíj 7.000,-
ha van konkrét méret/rajz megkérdezem a hegesztést

OFF:
@Sipeki László : apud nem vállal amatőr esztergályos nyári tanfolyamot? :)) évek ota meg akarok hobbi szinten tanulni
Lehet egy kissebb csoport is összejönne erre ;)
 
Sziasztok!
Jelenleg én is nagy DIY szűrő építési lázban vagyok. A Pumpa megvan az egy IWAKI mágnes pumpa lesz 2450l/h teljesítménnyel az összes műanyag idom is megvan, viszont nem tudom miből legyen a szűrőház.
Két alternatívát találtam mondjuk a második link alattival szkeptikus vagyok és azt csak akkor tudnám elképzelni, ha valami műgyantával kezelve lenne előtte.


Nektek mi a véleményetek?

Válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot!
Mindenképp a badella jobb ránézésre.. Szilikon lemezből lehet kivágni tömítést ha a gyári nem elég jó.. De alapnak egész jónak tűnik.
 
Ránézésre nagyon jó, ár érték arányban főleg. Kérdés, hogy a tömítés mennyire atom biztos? Talán az is számít, hogy szűrő esetében nem nyomás van, hanem váqum, és az a fránya levegő akkor is befér, ha a víz nem tud kijönni. Én most épp ezzel küzdök, eszébe nem jut folyatni a DIY szűrőmnek, de néha szív egy kis levegőt.
"Talán az is számít, hogy szűrő esetében nem nyomás van, hanem váqum," Ez azért két esélyes. Attó függ, milyen magasan van a szűrő/akvárium, mekkora a szűrőanyag fojtása, és mekkor a szivattyú teljesítménye? Nálad beszív, másnál attól még folyhat.
 
Back
Oldal tetejére