• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Szerintem egy megtömött szűrőanyaggal teli külső szűrőt tartályát azért nehéz lenne összeszívatni , mert az belülről elég jól kitámaszt, és akkor még ott vannak a szűrőkosarak is.
Múltkor az egyik tudományos csatornán, tengeralattjárókkal foglalkoztak, és ez a hengeres forma áll legjobban ellen a nyomásnak, pláne úgy, hogy van egy-egy szűrű a két végén.
 
Hát a nagy gyártók sem viszik azért túlzásba, az Eheim is csak ABS-ből csinálta azt a vödröt, ami mechanikailag a műanyagok "bili-acélja" :whistle:,de évtizedeket is elmegy, szóval szerintem amiatt nem kell aggódni hogy összeszívja a vödröt. Bár ha mégis ennyire szélsőséges helyzet állna elő, szerinte akkor is a pumpát vagy a tömítést fogja előszőr lerúgni mint lázas gyerek a takarót:D.
 
Melyikről vagy miről!? Bármelyikről tudok.csak mond melyik.


Szia

Ha tudnál ezekről,Köszönöm.
22121779_cbe9e8d98a0140179bcf9b9c4ee98992_s.jpg

22121781_4c0326e4e2a7d4614d3956073037e877_s.jpg












Szerintem itt a fórumon ez lett ideig a legszebb,gratulálok hozzá.
 
Olvasva a fórumot többször is előjött a vékony falú cső kérdése.
Jó tanácsként írom, hogy ezzel vigyázni kell mert, ha a szűrő eltömődik bármi miatt. Akkor a belső nyomás csökkenhet elvileg 100% vákuumig is és a külső nyomás annak rendje és módja szerint gyönyörűen horpasztja a vödröt. Ez a probléma fenn áll a "műanyag" vödrök esetében is.
Meglepő, hogy a nagy gyártók Eheim, JBL, Atman, Hydor stb...milyen bika erősített polinemmondhatomkimiből készítik ezeket a vödröket. :)

SZia ha megnézed a hengerfalát akkor láthatod ,hogy egyrészt a Békazár rögzítése "erősítése" miatt is egyrészt pedig a hengerfal erősítés miatt egy 5 miniméter vastagságú gyűrűt hengerítettem !
De magam közel 18 éves szakmai tapasztalatából a 1.5 miniméteres anyag vastagságű henger olyan nyomásnak tud ellenállni hogy 6-8 bár nyomás sem kottyan meg neki
de ami ennél sokkal előbb elenged az a Gumitömítés ami az "Ó" gyűrű fészekben kap ugye helyet -aminek a Tetőben és a hengeren található karimán 2.2 és szintén 2.2 miniméter mélyen van a rögzítés és stabilitás miatt!!
Maga az "Ó" gyűrű pedig 6 mini méter a mi esetünkben, ami azt jelenti ,hogy 1.6 miniméter gumivastagságot összepréselve biztosítja a szigetelést de ha bármi Vákum hatás
keletkezne a víz eltávozása miatt akkor szerintem ezt sokkal előbb beszívná ( El mozdítaná és farsot szívna) mint hogy a hengert károsítani tudná!!
Úgyhogy szerintem - :) marad örök életű :)
 
1.5 miniméteres
szia!
Nem akarok sértő lenni, de eddig azt hittem ezt véletlen írod így, de ahogy látom nem. Ez helyesen milliméter lesz, mivel ez fogja jelenteni a méter 1000-ed részét. Így mindegy, hogy literhez vagy méterhez fogjuk használni a milli-t (mivel maga a kifejezés a latin "mille" szóból származik, ami 1000-et jelent). Így nem befolyásolja az, hogy milyen mértékegységhez használjuk!
 
szia!
Nem akarok sértő lenni, de eddig azt hittem ezt véletlen írod így, de ahogy látom nem. Ez helyesen milliméter lesz, mivel ez fogja jelenteni a méter 1000-ed részét. Így mindegy, hogy literhez vagy méterhez fogjuk használni a milli-t (mivel maga a kifejezés a latin "mille" szóból származik, ami 1000-et jelent). Így nem befolyásolja az, hogy milyen mértékegységhez használjuk!

Megelőztél.
 
Gratulálok a szép munkához, szűrőhöz!
Valamikor én is elkezdtem egy külső szűrő építését, aztán félbemaradt a dolog.
DIY rozsdamentes külső szűrő | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Az excenteres békazárak és a csőcsonkok hiányoznak még.
Megköszönném, ha esetleg írnál itt, vagy akár privátban ezek beszerzési lehetőségéről és áráról.
Előre is köszönöm!

Szia! Az excenteres békazárakat forgalmazza a cégünk vannak üzletek akik árulják de nálunk megvásárolható.
Az Ívpatent vásárlásáról több céget is tudok ajánlani ahol én is beszerzem-De szívesen hajtok is ha megbeszéljük a ki vagy befolyó méreteit!
De akár ha csak ívpatent jöhet szóba abban is segítek szívesen beszerezni! Vagy ha hajtani megmunkálni kell akkor akár 14 millimétertől 25-28 milliméteres csőig is!Vagy nagyobb is lehet de ez esetben a Rádiusz növekszik a csőméret arányában!
 
Utoljára módosított moderátor által:
22137327_1e43cc3b4b78dd76a706d1b07436544e_s.jpg
Ezeket szívó oldalnak készítettem egy kertésznek!
A (Jet) kialakítás egy kicsit komplikált a több hajtás miatt de szerintem megtudjuk oldani, ami viszont fontos hogy vannak szerszámaim ami azért behatárolják a csőméreteit de azért elég képlékeny a paletta - ma egy 14 es átmérőjű került gyártásra!
Maga az ívkialakítás az adott -( úgy kell érteni hogy adottak a szerszámaim és az ív a szerszám rádiuszától függően alakul ami azt jelenti hogy egy picit nagyobb az ívkialakítás) mint az üvegtermékeknél!!
A csöveket savazzuk és fényesre polírozzuk vagy szál csiszoljuk!
Remélem bírtam segíteni -de szívesen válaszolok ha van további kérdésed!

Mekkora rádiuszban tudod hajlítani? Ha netalántán készítenél egy JET-et valakinek, dobhatnál fel róla képet!
 
Jól félre értettetek....na mindegy. Nem összeroppantja a vödröt, hanem horpaszthatja.
Nem a 1,5mm-es csőre gondoltam, hanem azokra a füstcsövekre, amiket egy pár hozzászólással előtte emlegettetek.
Az ABS-ből is van egy pár fajta. ;)
A horpadást egy kerti tóhoz árult szűrővödörrel nyugodtan ki lehet próbálni. :)
 
Srácok, a savazásnak mi a gyakorlati haszna, illetve mivel szokták csinálni?
Gépész szaki vagyok, de ez nekem totál fehér folt!
Csak annyi, hogy egyszerűbb, mint a csiszolás és polírizás, vagy más oka is van?
 
Sziasztok!

Nos próbálok jól és érthetően fogalmazni,Egyszerűbb mint a csiszolás Rozsdamentes anyagok kezelésekor-de ez ennél összetettebb a csiszolás az több rétegben-általában Fagyú-különböző típusú paszták segédanyagok használatával történik!
A fagyú Állati zsiradék -ezt azért használják hogy a csiszoló korongok (anyagok)jobban betapadjanak és így kellő képen dolgozzák a csiszolandó felületet!
A paszták szintén a felületmegmunkálás célját Foganatosítják a kellő paszta a kellő meg munkáló korongra -itt lehet (Kefe korong)lehet (Polír korong)
És ezen kívül még rengeteg más anyag fellelhető SZállhúzó-Négertárcsa-Dörzsike...stb..
De a legfontosabb hogy ezek mivel különböző anyagok (zsír ..stb..)nem steril és a felületkinézetük természetesen mind mind más!!

A Savazás gyakorlatilag ehez képest egyszerűbb-de itt is sokféle savazás van-( Lehet Pácpaszta amit a varratok felület megmarásához elő kezeléséhez használnak!)
Lehet sav fürdő- itt többféle savból készítenek úgynevezett Pácfürdőt! Amibe az anyagokat beletéve pácolják a megfelelő ideig amíg a felületük el nem éri a kívánt anyagminőséget (felület kinézetet)
És a legfontosabb így is el lehet érni a homogenitást (sterilséget)A csiszolással szemben ami ugye állati eredetű zsiradékokkal (segéd anyagolt csiszolás mód!!)Ezért nem teljesen Homogén!
A savazással is elérhető úgymond egy homogén felület ami teljesen tiszta kicsit elmosódott homályos egyszintű felületet biztosít a savak és az abban eltöltött idő menyiségétől függően!!

És még egy az Elektropolírozás-ami szintén egy elő pácolással indul (savfürdő a zsíradékok szennyeződések eltávolítása miatt!)
A megmunkálás a termék mechanikai vagy termikus terhelése nélkül, az alapanyag-felületről anódosan old le egy vékony anyagréteget. Minden ebben található szennyeződést, részecskét, mikrorepedést, szerkezeti hibát és helyi feszültséget eltávolít.Az elektropolírozott felületek sorja- és részecskementesek, fémesen tiszták, fényesek, mikrotartományban simák és zártak nem látszik a meg munkálás ha kellő képen elő van készítve!
Nem olcsó de ez a legtisztább és leghomogénebb eljárás amit valljunk meg a Vödrös szűrőnknél nagyon nagy fontosságot igényel!
Ezzel biztosítva baktérium telepek (micro organizmusok kifejlődését) teljes biztonságban.
 
Sziasztok!

Nos próbálok jól és érthetően fogalmazni,Egyszerűbb mint a csiszolás Rozsdamentes anyagok kezelésekor-de ez ennél összetettebb a csiszolás az több rétegben-általában Fagyú-különböző típusú paszták segédanyagok használatával történik!
A fagyú Állati zsiradék -ezt azért használják hogy a csiszoló korongok (anyagok)jobban betapadjanak és így kellő képen dolgozzák a csiszolandó felületet!
A paszták szintén a felületmegmunkálás célját Foganatosítják a kellő paszta a kellő meg munkáló korongra -itt lehet (Kefe korong)lehet (Polír korong)
És ezen kívül még rengeteg más anyag fellelhető SZállhúzó-Négertárcsa-Dörzsike...stb..
De a legfontosabb hogy ezek mivel különböző anyagok (zsír ..stb..)nem steril és a felületkinézetük természetesen mind mind más!!

A Savazás gyakorlatilag ehez képest egyszerűbb-de itt is sokféle savazás van-( Lehet Pácpaszta amit a varratok felület megmarásához elő kezeléséhez használnak!)
Lehet sav fürdő- itt többféle savból készítenek úgynevezett Pácfürdőt! Amibe az anyagokat beletéve pácolják a megfelelő ideig amíg a felületük el nem éri a kívánt anyagminőséget (felület kinézetet)
És a legfontosabb így is el lehet érni a homogenitást (sterilséget)A csiszolással szemben ami ugye állati eredetű zsiradékokkal (segéd anyagolt csiszolás mód!!)Ezért nem teljesen Homogén!
A savazással is elérhető úgymond egy homogén felület ami teljesen tiszta kicsit elmosódott homályos egyszintű felületet biztosít a savak és az abban eltöltött idő menyiségétől függően!!

És még egy az Elektropolírozás-ami szintén egy elő pácolással indul (savfürdő a zsíradékok szennyeződések eltávolítása miatt!)
A megmunkálás a termék mechanikai vagy termikus terhelése nélkül, az alapanyag-felületről anódosan old le egy vékony anyagréteget. Minden ebben található szennyeződést, részecskét, mikrorepedést, szerkezeti hibát és helyi feszültséget eltávolít.Az elektropolírozott felületek sorja- és részecskementesek, fémesen tiszták, fényesek, mikrotartományban simák és zártak nem látszik a meg munkálás ha kellő képen elő van készítve!
Nem olcsó de ez a legtisztább és leghomogénebb eljárás amit valljunk meg a Vödrös szűrőnknél nagyon nagy fontosságot igényel!
Ezzel biztosítva baktérium telepek (micro organizmusok kifejlődését) teljes biztonságban.

Köszönöm szépen a részletes magyarázatot!
Sejtettem, hogy csak a polírozással kapcsolatos a dolog, de nem voltam biztos benne, így most már tiszta! :)
 
Köszönöm szépen a részletes magyarázatot!
Sejtettem, hogy csak a polírozással kapcsolatos a dolog, de nem voltam biztos benne, így most már tiszta! :)

Ige de ami fontos hogy ez fizikailag és biológiailag is minden szempontból tiszta és Homogén-ha csak savazva van vagy ha főként Galvanizálva van!
 
Helló. Kb. 1.5 éve hozzá kezdtem egy rozsdamentes szűrő gyártásához. (14 éve foglalkozom RM anyagokkal.) Átalakítása van kész, a henger, a nyak rész, a béka zárak, a tető. Pumpa nincs hozzá, se a be és ki ömlő csontok. A belsejében az ulepitő rács is kész. Ha gondolod és rám csörögsz a te igényeid szerint megcsinált. Valami pici pénzért el is viheted. Holnap lesz róla kép. Ha érdekel hívj. 0630-846-35-01
 
Back
Oldal tetejére