• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

eMZé

Kertész bálvány
Elgondolkodtam azon is, hogy mi lenne, ha csináltatnék egy pontos másolatot a szűrőről és akkor meg lehetne spórolni a drága üveg szett árát. Ki-be folyóm amúgy is van már. Küldtem levelet 11 cégnek akik rozsdamentes termékekkel foglalkoznak. Összesen 5 helyről kaptam választ, ebből 3 elzavart. Egy darabot nem akarnak legyártani. Egy egyéni vállalkozó adott egy kissé fura ajánlatot: 165-190e Ft. Ez kicsit bűzlik nekem. Ilyenkor szokott az történni, hogy a fizetéskor közlik az emberrel, hogy voltak váratlan költségek is, ezért legyen inkább 200 ezer az ára:finger: (sajnos jártam már így). Ez ugye még csak a vödör és az Iwaki pumpa még kb. 50e Ft. Innen nézve már nem is olyan drága az eredeti ADA szűrő.
Vagy veszek egy Eheim 2080-at és 3-4 év után ugyanúgy elkezdek rettegni, mint a mostani Tetra szűrőmnél:confused:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Innentől OFF:
Elgondolkodtam azon is, hogy mi lenne, ha csináltatnék egy pontos másolatot a szűrőről és akkor meg lehetne spórolni a drága üveg szett árát. Ki-be folyóm amúgy is van már. Küldtem levelet 11 cégnek akik rozsdamentes termékekkel foglalkoznak. Összesen 5 helyről kaptam választ, ebből 3 elzavart. Egy darabot nem akarnak legyártani. Egy egyéni vállalkozó adott egy kissé fura ajánlatot: 165-190e Ft. Ez kicsit bűzlik nekem. Ilyenkor szokott az történni, hogy a fizetéskor közlik az emberrel, hogy voltak váratlan költségek is, ezért legyen inkább 200 ezer az ára:finger: (sajnos jártam már így). Ez ugye még csak a vödör és az Iwaki pumpa még kb. 50e Ft. Innen nézve már nem is olyan drága az eredeti ADA szűrő.
Vagy veszek egy Eheim 2080-at és 3-4 év után ugyanúgy elkezdek rettegni, mint a mostani Tetra szűrőmnél:confused:


Szerintem, ha külön megtervezed az elemeket, és utána jársz a dolognak olcsóbban ki lehet hozni. saválló csövet kapni, többfajta méretben. Főleg kéményeket csinálnak belőle, nekem is ez van 150mm-es átmérőben, de van nagyobb is , 1 méteres ,150-es métere most 10 ezer körül van. Egyik felét be kell fenekeltetni, ehhez kell keríteni olyan hegesztőt aki AVI-val hegeszt. A felső részéhez pedig kell egy esztergályos aki szintén savállóból megesztergálja neked az oda való elemeket. Elképzelésem szerint ha veszel valami vastagabb lemezt (jobb vaskereskedésben van lemezvágó olló, és le is vágnak neked pár kockát), abból az esztergályos meg tudja csinálni neked a tetőt, és egy karimát is amit rá lehet hegeszteni a felső részre, sőt tetethetsz rá beszúrást O gyűrűnek is.Itt esetleg ki is lehet használni ezeknek azt a tulajdonságát, hogy az összeillesztés miatt ki vannak tágítva az egyik oldalon. Magyar aukciós oldalon pedig láttam Iwaki pumpát 8500-ért, vagy fűtéskeringető legkisebb fokozatban szintén 30 watt körül kajol.

Riport Böhler Krisztiánnal a 2011-es H.A.C. győztesével | Nigro Blogja
 
  • Like
Reactions: TZ
Szia

Édesapám le tudná gyártani neked rozsdamentes acélból a szűrőt :D
Ha megvannak a méretek(tervrajz) megkérdezem mennyiért csinálná meg.
Ott figyel a garázsunkban az eszterga gép. meg hát ez is a szakmája.




Sziasztok

90x45x45 182 literes akváriumhoz ha jól gondolom az EX-1200 lenne az ideális választás.
Amitől félek kicsit:
Nekem egy AM 1000 reaktorom van, amiről a szűkítést már lefűrészeltem, így a 13-as kifolyó csővel már nehézkes lenne összerakni. Ha felbővítem 17-re, akkor viszont a szűrőhöz járó lilyt nem fogom tudni használni. És még kérdéses, hogy mennyire folytja le a reaktor a szűrőt? Marad-e a reaktorral együtt elég vízforgatás?
@viktorlantos nektek van egy fent a galériában. Kíváncsi lennék a véleményedre.

Innentől OFF:
Elgondolkodtam azon is, hogy mi lenne, ha csináltatnék egy pontos másolatot a szűrőről és akkor meg lehetne spórolni a drága üveg szett árát. Ki-be folyóm amúgy is van már. Küldtem levelet 11 cégnek akik rozsdamentes termékekkel foglalkoznak. Összesen 5 helyről kaptam választ, ebből 3 elzavart. Egy darabot nem akarnak legyártani. Egy egyéni vállalkozó adott egy kissé fura ajánlatot: 165-190e Ft. Ez kicsit bűzlik nekem. Ilyenkor szokott az történni, hogy a fizetéskor közlik az emberrel, hogy voltak váratlan költségek is, ezért legyen inkább 200 ezer az ára:finger: (sajnos jártam már így). Ez ugye még csak a vödör és az Iwaki pumpa még kb. 50e Ft. Innen nézve már nem is olyan drága az eredeti ADA szűrő.
Vagy veszek egy Eheim 2080-at és 3-4 év után ugyanúgy elkezdek rettegni, mint a mostani Tetra szűrőmnél:confused:
 
Erre van valami forrásod vagy a neten elérhető külföldi online "öblök" és "amazoniák" árait konvertáltad át?
Ez az ár nem pontos, csak becsült. Az Iwakinak van üzlete Németországban, tőlük be lehet mindent szerezni, ráadásul 230 Voltos modelleket. Egyenlőre ez most nem fontos számomra. A szűrőházra várnék egy korrekt ajánlatot. Viszont barkácsolni nem szeretnék.
 
Csak kérdés hogy a rozsdamentes hegesztést megtudja-e oldani.

Szia

Édesapám le tudná gyártani neked rozsdamentes acélból a szűrőt :D
Ha megvannak a méretek(tervrajz) megkérdezem mennyiért csinálná meg.
Ott figyel a garázsunkban az eszterga gép. meg hát ez is a szakmája.




Sziasztok
 
Amennyire tudom, lehet kapni ilyen hegesztő pálcát (nekem is van valami hasonló itthon), sőt savállót is, csak kell egy profi aki szépen meg is csinálja. Ilyen szempontból jobb az AVI, annál szép pikkelyes varratokat lehet csinálni, pl a csőcsonkoknál. Meg vékonyak ezek a lemezek, és nem lenne jó ha átégne.
 
Zoli!
Nem biztos hogy egy darabban kell gondolkodni. Szerintem ha lenne egy konkrét terv és egy korrekt ár, többen is rendelnénk ilyet. Több darabnál talán más árat mondanának!
 
vidéken csináltak nekem rozsdamentes grill rácsot 60x60 cm-ben sűrűn berácsozva, anyag + munkadíj 7.000,-
ha van konkrét méret/rajz megkérdezem a hegesztést

OFF:
@Sipeki László : apud nem vállal amatőr esztergályos nyári tanfolyamot? :)) évek ota meg akarok hobbi szinten tanulni
 
Na beszéltem faterommal, azt mondta simán meg tudja csinálni, rozsdamentes, rozsdamentes varratok, esztergálás, a tetejére azt kérdezte miért nem jó a menetes :D
szóval ha kell valakinek adjatok tervet, és megkérdezem mennyiért csinálná meg.
 
Na beszéltem faterommal, azt mondta simán meg tudja csinálni, rozsdamentes, rozsdamentes varratok, esztergálás, a tetejére azt kérdezte miért nem jó a menetes :D
szóval ha kell valakinek adjatok tervet, és megkérdezem mennyiért csinálná meg.
sj_600ex_scheme.bmp

Nem tudom milyen tervek kellenek, hiszen ez csak egy "cső"...
Valami hasonló méretekben kell gondolkodni, esetleg lehetne az átmérő akár 200-250-es is a lassabb áramlás érdekében. A tető rögzítését és kialakítását kell jól átgondolni, hiszen az a lelke az egésznek, ott nem szabad eresztenie, máshol meg nem is tud.
 
Fejre valami hasonló megoldást kellene összehozni, menetes illetve dugós megoldással az a gond, hogy nehéz szétszedni. Na meg menet esetén a bútorban kellene tekergetni, vagy mindig levenni a csöveket, ami ettől kitágul, és utána esélyes, hogy menet közben lejön . Jól bevált békapántos megoldás a tuti :)
21555981_09ad08ca3e8c055db94488cae325faa4_m.jpg
 
Pont ezt akartam írni én is, hogy békapántok kellenek rá.

Az alja "egyszerűbb", mert ott egy lemez van túllógatva és ráhegesztve
A tetején szépen be van marva a gyűrű két dolog miatt is:
- a pontos illsztés miatt, van a négy kis fül, illetve a békapántok is ebbe akadnak be.
- tömítőgyűrűnek hely
mint ahogy @Victor képén is látszik.

Valakinél láttam hogy a belső tálcákat is rozsdamentes lemezből csinálták cnc-vel vagy lézerrel kimarva.

Nekem még az merült fel, hogy pl az Eheim, miért csak a kisebb kategóriánál alkalmazza ezt az alul bemegy, felül kijön a viz technológiát, az összes nagy szűrőjében felül megy minden, és belül vezeti le alulra.....

@viktorlantos : van esély arra, hogy egy ADA-t szétkapunk nálatok és teljesen precizen lemérjük töviről hegyire? :))
 
Utoljára módosított:
Pont ezt akartam írni én is, hogy békapántok kellenek rá.

Az alja "egyszerűbb", mert ott egy lemez van túllógatva és ráhegesztve
A tetején szépen be van marva a gyűrű két dolog miatt is:
- a pontos illsztés miatt, van a négy kis fül, illetve a békapántok is ebbe akadnak be.
- tömítőgyűrűnek hely
mint ahogy @Victor képén is látszik.

Valakinél láttam hogy a belső tálcákat is rozsdamentes lemezből csinálták cnc-vel vagy lézerrel kimarva.

Nekem még az merült fel, hogy pl az Eheim, miért csak a kisebb kategóriánál alkalmazza ezt az alul bemegy, felül kijön a viz technológiát, az összes nagy szűrőjében felül megy minden, és belül vezeti le alulra.....

@viktorlantos : van esély arra, hogy egy ADA-t szétkapunk nálatok és teljesen precizen lemérjük töviről hegyire? :))
Szerintem nem kell lemásolni az ADA-t, lehet csinálni "jobbat", hiszen szabad kezünk van. ;)
A tömítő gyűrűnek mindenképp szabványnak kell lennie!
 
@viktorlantos : van esély arra, hogy egy ADA-t szétkapunk nálatok és teljesen precizen lemérjük töviről hegyire? :))

Mint hivatalos forgalmazó ezt a topikot olvasnom sem kellene..... Úgyhogy ebben tényleg nem tudunk segíteni.

Jut eszembe át kellene tenni az egészet egy DIY fém szűrő topikba, mert ez a topik az eredeti terméknek lett létrehozva. Kérdések válaszok stb. Át is dobom pill.

Szerintem nem kell lemásolni az ADA-t, lehet csinálni "jobbat", hiszen szabad kezünk van. ;)

Erről van szó. ha már úgy is nulláról csináljátok bármit meg lehet építeni.
 
Fejre valami hasonló megoldást kellene összehozni, menetes illetve dugós megoldással az a gond, hogy nehéz szétszedni. Na meg menet esetén a bútorban kellene tekergetni, vagy mindig levenni a csöveket, ami ettől kitágul, és utána esélyes, hogy menet közben lejön . Jól bevált békapántos megoldás a tuti :)
21555981_09ad08ca3e8c055db94488cae325faa4_m.jpg
Szia

Ez egy hasznos kis kép, igen már mi is rájöttünk hogy békapánt kell.
 
Dupla csapokat lehetne sima fél colos golyós csappal készíteni. A szűrő tisztításnál könnyebb a dolgod.
 
Back
Oldal tetejére