• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Ezt,hogy erted?Van egy nem müanyagbol keszült(Ada?)szüröd?
Igen ADA.
Mivel az utóbbi 2 hétben az alig 3/4 éves Eheim 2213 szűrőm is halálra szívatott, így hoztam egy nehéz döntést. 4 éve folyamatosan foglalkozom az akvarisztikával és most már úgy tűnik ez nem csak egy fellángolás, mint sokaknál, akik jönnek, aztán egyszer csak eltűnnek. Úgy gondolom, hogy még nagyon sokáig szeretném probléma mentesen űzni ezt a hobbit, így lecseréltem mindkét szűrőmet. A nagy akvárium kapott egy ES-1200 -at, a kicsi meg egy ES-300 -at.
 
Igen ADA.
Mivel az utóbbi 2 hétben az alig 3/4 éves Eheim 2213 szűrőm is halálra szívatott, így hoztam egy nehéz döntést. 4 éve folyamatosan foglalkozom az akvarisztikával és most már úgy tűnik ez nem csak egy fellángolás, mint sokaknál, akik jönnek, aztán egyszer csak eltűnnek. Úgy gondolom, hogy még nagyon sokáig szeretném probléma mentesen űzni ezt a hobbit, így lecseréltem mindkét szűrőmet. A nagy akvárium kapott egy ES-1200 -at, a kicsi meg egy ES-300 -at.
Kicsit irigyellek!
 
Igen ADA.
Mivel az utóbbi 2 hétben az alig 3/4 éves Eheim 2213 szűrőm is halálra szívatott, így hoztam egy nehéz döntést. 4 éve folyamatosan foglalkozom az akvarisztikával és most már úgy tűnik ez nem csak egy fellángolás, mint sokaknál, akik jönnek, aztán egyszer csak eltűnnek. Úgy gondolom, hogy még nagyon sokáig szeretném probléma mentesen űzni ezt a hobbit, így lecseréltem mindkét szűrőmet. A nagy akvárium kapott egy ES-1200 -at, a kicsi meg egy ES-300 -at.
En is sokat agyalok a szürö cseren!Nem sokära indul az uj projekt!120x50x50 opti Ada solär-ral(2 db)es gondolkodom a ES 1200-as szürön,Ez 300l-ig tökeletes!En is több mint 3 eve talältam rä a hobbira ami nagyon fontos es szenvedelyeme vält!Ugy döntöttem nagyobra vältok es cel a top 100!;).Irhatnäl rola pär infot kepet!Minden erdekel!
 
Igen ADA.
Mivel az utóbbi 2 hétben az alig 3/4 éves Eheim 2213 szűrőm is halálra szívatott, így hoztam egy nehéz döntést. 4 éve folyamatosan foglalkozom az akvarisztikával és most már úgy tűnik ez nem csak egy fellángolás, mint sokaknál, akik jönnek, aztán egyszer csak eltűnnek. Úgy gondolom, hogy még nagyon sokáig szeretném probléma mentesen űzni ezt a hobbit, így lecseréltem mindkét szűrőmet. A nagy akvárium kapott egy ES-1200 -at, a kicsi meg egy ES-300 -at.

Üdv!
Én írtam a szűrőddel kapcsolatban egy rövid mail-t,de nem válaszoltál,ezért nem is erőltettem az ada utánzat építését.....
 
Üdv!
Én írtam a szűrőddel kapcsolatban egy rövid mail-t,de nem válaszoltál,ezért nem is erőltettem az ada utánzat építését.....
Nem kaptam tőled levelet. Most megnéztem a spam mappát, de ott sincs semmi.
 
Igen ADA.
Mivel az utóbbi 2 hétben az alig 3/4 éves Eheim 2213 szűrőm is halálra szívatott, így hoztam egy nehéz döntést. 4 éve folyamatosan foglalkozom az akvarisztikával és most már úgy tűnik ez nem csak egy fellángolás, mint sokaknál, akik jönnek, aztán egyszer csak eltűnnek. Úgy gondolom, hogy még nagyon sokáig szeretném probléma mentesen űzni ezt a hobbit, így lecseréltem mindkét szűrőmet. A nagy akvárium kapott egy ES-1200 -at, a kicsi meg egy ES-300 -at.
:D Két ilyen szűrőt letolni az újdonsült asszony torkán komoly teljesítmény! Csak a legnagyobbak tudják, felnézek rád Zoli! :D:D:D
 
:D Két ilyen szűrőt letolni az újdonsült asszony torkán komoly teljesítmény! Csak a legnagyobbak tudják, felnézek rád Zoli! :D:D:D
Csak utólag tudta meg, de nem volt hiszti.
Már régóta téma volt ez itthon és látta rajtam, hogy sokat rágódom rajta, hogy mit csináljak.
Na meg múlt hét pénteken elvittem vacsizni (ez egyébként nem volt tudatosan megtervezve), így elő volt készítve a terep.
Erről jut eszembe. Nálatok még mindig 100 Forintos garnélák rohangálnak az akváriumokban? Tudod azok a szép színesek:D:D:D
 
Én feladtam a várakozást és a megfelelő mester keresgélését. Több mint fél év telt el az első próbálkozásaim óta, így talán jogosan elegem lett.
Mai nappal nyugdíjaztam mindkét műanyag szűrőmet és váltottam a már kipróbált és biztosan működő gyári, rozsdamentes technológiára.
A műanyag szűrőket fogom még használni, de csak akvárium újra indításkor. 1 max 2 hétig, amikor egyszerre kell szűrni a frissen telepített akváriumot és egy vödröt/hordót az élőlényekkel.
Én feladtam a várakozást és a megfelelő mester keresgélését. Több mint fél év telt el az első próbálkozásaim óta, így talán jogosan elegem lett.
Mai nappal nyugdíjaztam mindkét műanyag szűrőmet és váltottam a már kipróbált és biztosan működő gyári, rozsdamentes technológiára.
A műanyag szűrőket fogom még használni, de csak akvárium újra indításkor. 1 max 2 hétig, amikor egyszerre kell szűrni a frissen telepített akváriumot és egy vödröt/hordót az élőlényekkel.

Szia!! És most már teljese feladtad a rozsdamentes szűrő legyártatását!!
Vagy már sikerült beszerezned valami más milyet?
De ha még esetleg nem adtad fel a reményt akkor keress meg privátban az elképzeléseddel és remélhetőleg megtudjuk oldani!!

Üdv:György!
 
Szia!! És most már teljese feladtad a rozsdamentes szűrő legyártatását!!
Vagy már sikerült beszerezned valami más milyet?
De ha még esetleg nem adtad fel a reményt akkor keress meg privátban az elképzeléseddel és remélhetőleg megtudjuk oldani!!

Üdv:György!
Ha kicsit visszább olvasol, akkor megtalálsz mindent.
 
Vettem két ADA szűrőt a két akváriumomhoz. Ezek jó eséllyel túlélnek engem és még a fiam is használhatja majd őket. Több akváriumot nem akarok, így nincs szükségem több szűrőre.
 
Vettem két ADA szűrőt a két akváriumomhoz. Ezek jó eséllyel túlélnek engem és még a fiam is használhatja majd őket. Több akváriumot nem akarok, így nincs szükségem több szűrőre.

Ezek a szűrők tartalmazzák az ADA üveg be- és kifolyókat, 17 és 13-as csövezéshez is, ugye?
 
Nálam már járt a mikulás és ezt hozta:
Untitled by Laci Sziládi, on Flickr

Kell még políroznom, hogy vállalható legyen, illetve sajnos a csövezéseket csak úgy tudták megoldani a vékony falvastagság miatt hogy jó passzosra csinálták, és a külső oldalon keményforrasztással rézzel tudták csak rápattintani a ki és befolyó csonkokat. Ezeket még méretre kell vágnom, hogy kicsit rövidebbek legyenek, illetve a belső peremet szilikonnal vékonyan átkenem, hogy az a minimális rézfelület is a lehető legkisebbre zsugorodjon. Sajnos nem találtam eddig megfelelő külső vízpumpát, ami szárazon is üzemeltethető, csak az eheim féle 2000lp-s és az iwaki centrifuga van, de mindkettő túl sok nekem, így a pumpa belül kap helyet, tehát ezt is meg kell még oldanom, no meg a fedélbe kell keresnem valami jó vastag gumi tömítést, és egy tömszelence kell a pumpa vezetékének is, aminek a helyét még ki kell fúrnom.
De eddig 0 forintba került, szóval nem gond, hogy nekem is lesz vele még melóm.
Az adatai (még nem mértem le, hogy mennyire pontos):
Cső átmérő: 150mm
Magasság: 500mm
Térfogat: ~12L

De mivel lesz az alján ülepítő, illetve a tetején a pumpa miatt is kiesik egy szakasz, így a szűrő ház tervezett hasznos térfogata a következőképp alakul:
Ülepítő: 50mm magas (1,2L)
Szivattyúház: 90mm magas (2,1L)
hasznos térfogat: 360mm magas (8,5L)

Egyelőre a terv szerint egy 1200 lph névleges teljesítményű pumpa kerül majd bele szivaccsal, lávakővel, troppal és perlonnal. A csövezésébe pedig mindkét ágon valamilyen jó minőségű gardena csapot fogok beiktatni, hogy zárható/szabályozható legyen.
 
Anyám szerint hurkatöltő. :p
Biztosan nem lesz egy ada a kinézete, de azért kicsinosítom, amennyire lehet. :)
 
Back
Oldal tetejére