• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

A szűrő belsejébe még szükség van két darab távtartóra is, erről rajzot nem készítettem. Aki ezt rajz nélkül nem tudja elkészíteni, azzal nem tárgyalok:D

5092593e8f1da by eMZé, on Flickr

Ez persze készülhet más formára is például lemezből.

Üdv!
A 230-as cső nem lesz egyszerű....kicsit kisebb? 204,vagy 219-es? A csonkokat én 28-as külső átmérőjű ívből csinálnám,ha kell akkor le lehet utána szűkíteni,(és van otthon nekem kb 50 db),vagy egyből egy 3/4-es karmantyút rá és már tekerheted bele a tetszőleges golyós csapot,és teljesen korrektül néz ki,hegesztés után a varratokat alig látod majd. A tetőre is lenne kicsit olcsóbb,és szép megoldás,amit rajzoltál az gondolom 1-1-ben ada,viszont így mindent lézervágatni kell.
 
Kicsivel vékonyabb cső nem lenne gond, de a 28-as cső igen. Nagyon picik a távolságok és úgy már nem férne rá a pumpa a fedélre.
Igen, amit rajzoltam az majdnem 1-1 -ben ADA, sokkal nem is szeretnék eltérni tőle.
Mi lenne a tetőre a megoldás?
 
Kicsivel vékonyabb cső nem lenne gond, de a 28-as cső igen. Nagyon picik a távolságok és úgy már nem férne rá a pumpa a fedélre.
Igen, amit rajzoltam az majdnem 1-1 -ben ADA, sokkal nem is szeretnék eltérni tőle.
Mi lenne a tetőre a megoldás?

Akkor a 21,3x1,5-ös ív lesz a nyerő,annak a belső átmérője 17mm. A tetőre esztergált perem párt gondoltam,nútolva,benne egy gyári,5 mm átmérőjű ó-gyűrű. A tető zárjait is lehetne variálni,de beszerezhető hasonló békazár is,mint ami az ada-n van.
Egyébként amit terveztél,a fél collos csonkok nem kicsik? A 28-as ív,egyébként, csupán 54mm magas.
 
Sziasztok!
Engem az érdekelne hogy mink most kezdtünk egy 240 miniméter átérőjű Ko-36-os Rozsdamentes anyagból készülő szűrő (előszűrő) készítésének mink mindent legyártottunk magunk a csövet hengereltük lemezből az alját,tetejét ,karimáját,a bele való áteresztő tálcát --Vízzel kivágtuk megmunkáljuk esztergáljuk és gyökölés utánn Awi-val kihegesztjük -Békazár biztosítós csattal rögzítjük a tetőt!
na ez így nagyából a menet igaz mink a csapokat Eheim 22/16 os csappal egészítjük ki,de az én kérdésem az lenne felétek is hogy én és a kis barátom ezt nem feltétlen szűrőként hanem előszűrőként szeretnénk használni vagyis egy meglévő szűrőm elé akarom rakni ami egy 2075 prof3 vödrös szűrő ezzel is megnövelve a biológiai szűrőtérfogatát-ez menyire jó vagy esetleg nem jó !!??
A szűrő térfogat kb 18 liter szűrőanyag befogadására képes így az akváriumból ebbe megy a víz és ebből szívna a szűrő erről érdekelne a véleményetek!!??
 
Sziasztok!
Engem az érdekelne hogy mink most kezdtünk egy 240 miniméter átérőjű Ko-36-os Rozsdamentes anyagból készülő szűrő (előszűrő) készítésének mink mindent legyártottunk magunk a csövet hengereltük lemezből az alját,tetejét ,karimáját,a bele való áteresztő tálcát --Vízzel kivágtuk megmunkáljuk esztergáljuk és gyökölés utánn Awi-val kihegesztjük -Békazár biztosítós csattal rögzítjük a tetőt!
na ez így nagyából a menet igaz mink a csapokat Eheim 22/16 os csappal egészítjük ki,de az én kérdésem az lenne felétek is hogy én és a kis barátom ezt nem feltétlen szűrőként hanem előszűrőként szeretnénk használni vagyis egy meglévő szűrőm elé akarom rakni ami egy 2075 prof3 vödrös szűrő ezzel is megnövelve a biológiai szűrőtérfogatát-ez menyire jó vagy esetleg nem jó !!??
A szűrő térfogat kb 18 liter szűrőanyag befogadására képes így az akváriumból ebbe megy a víz és ebből szívna a szűrő erről érdekelne a véleményetek!!??

Üdv!
Én biztos,hogy nem kötnék rá egy 2075-ös szűrőre pluszban semmit. A szűrőnek még a plusz tartályon is át kell szívnia a vizet,utána a sajátján is,végül visszanyomni az akváriumba. Ehhez egyszerűen gyenge a motor! Nem erre tervezték,és a szűrőket max. a nyomó ágon lehet folytani kis mértékben,a szívón nem!
 
Sziasztok! Én egy hidraulikai cégnél dolgozok és ha jól tudom lehet kapni vastagfalú saválló csövet mindenféle méretben, igaz azoknak a belső fala hónolt így az ára is több mint egy normál csőnek az ára, de ez itt is jól jöhet a megfelelő tömítés miatt. GIMEX-Hidraulika Kft., Győr itt lehet érdeklődni milyen méretben vannak saválló csövek.

Nagyon sok helyen lehet Rozsdamentes csövet kapni de még hengeríteni is simán.,igaz így már kell hegeszteni és megmunkálni is!!
 
Így már értem.....minden megoldható! Ha arra kerül a sor akkor azok a patentívek kerülnek rá,amit te akarsz!

Nagyon sok helyen lehet Rozsdamentes csövet kapni de még hengeríteni is simán.,igaz így már kell hegeszteni és megmunkálni is!!

Néztem a honlapot,de rozsdamentes csövet egy darabot sem látok....,főleg nem 200 feletti átmérőt. Igen,tudom,hogy lehet hengerelni,csak épp nem sok embernek van otthon 1 m-es henger,amivel meg lehet oldani a problémát.
 
Néztem a honlapot,de rozsdamentes csövet egy darabot sem látok....,főleg nem 200 feletti átmérőt. Igen,tudom,hogy lehet hengerelni,csak épp nem sok embernek van otthon 1 m-es henger,amivel meg lehet oldani a problémát.

Nem tudom segítség -e da a mi gyártunk ilyeneket! :) 18 ker.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nem tudom segítség -e da a mi gyártunk ilyeneket! :) 18 ker.

Így már sokat segít!
Viszont az eredeti terv és elképzelés,nem az én ötletem,csak azért szállnék be a szűrő projekt-be mert ilyet még nem csináltam,mármint konkrétan akvárium szűrőt.
Én,ha magamnak csinálom majd,akkor is mindenképp csőből! Ha az ötlet gazdája érdekesnek találja a céget,vagy ötletet,akkor gondolom,majd ketten megbeszélitek.... Én egyenlőre ötletelek,és próbálom kideríteni,hogy mit-hol-mennyiért lehet beszerezni-legyártani.
A békazárak viszont érdekelnek,amit a cég lapján láttam! Rozsdamentesek?
 
Így már sokat segít!
Viszont az eredeti terv és elképzelés,nem az én ötletem,csak azért szállnék be a szűrő projekt-be mert ilyet még nem csináltam,mármint konkrétan akvárium szűrőt.
Én,ha magamnak csinálom majd,akkor is mindenképp csőből! Ha az ötlet gazdája érdekesnek találja a céget,vagy ötletet,akkor gondolom,majd ketten megbeszélitek.... Én egyenlőre ötletelek,és próbálom kideríteni,hogy mit-hol-mennyiért lehet beszerezni-legyártani.
A békazárak viszont érdekelnek,amit a cég lapján láttam! Rozsdamentesek?

Mint nevünkben benne van igen-gyakorlatilag közel 8 féle -típusú rozsdamentes Békazárat is forgalmazunk!Csövek is vannak vagy be szoktuk szerezni bár természetesen a mennyiség számít! :)
 
Sziasztok!
Én is sokat gondolkoztam már egy saját szűrő gyártásán, viszont nem járok rozsdamentes anyagok környékén. Mi lenne, ha sima vas lemezből,-csőből csinálnám meg a tartályt amit utána leszintereztetnék. Abból oldódna ki valami anyag, ami nem az akváriumba illő? Mennyire lehet időtálló egy szinterezett tartály?
 
Sziasztok!
Én is sokat gondolkoztam már egy saját szűrő gyártásán, viszont nem járok rozsdamentes anyagok környékén. Mi lenne, ha sima vas lemezből,-csőből csinálnám meg a tartályt amit utána leszintereztetnék. Abból oldódna ki valami anyag, ami nem az akváriumba illő? Mennyire lehet időtálló egy szinterezett tartály?

Az felejtős.....az élelmiszer,ill a gyógyszeriparban az utolsó alátét is csak rozsdamentes,vagy saválló lehet! Az akvárium is ugyan az a szisztéma.
 
Utána olvasgattam egy kicsit a szinterezésnek és azt találtam, hogy az egy műanyag bevonat. Ha ezt nézzük, akkor a szinterezett acél tartály sem rosszabb, mint egy gyári műanyagházas szűrő. Az, hogy harmadából megvan a rozsdamenteshez képest, annyira nem izgat, mert az azért kicsit komolyabban néz ki, mint a festett vas. :) (Csak ezt egy nap alatt megtudnám csinálni, rozsdamentest meg csináltatnom kéne valaki hozzáértővel, és akkor az nem DIY.)
 
MI gyártunk olyan termékeket amit kiszállítás előtt még elküldünk ilyen bevonatolásra, de elég vékony és sérülékeny, így a használat alatt biztos lekopna, karcolódna, például, mikor a szűrőanyagos zsákot ki-be rakosgatnád a szűrőben
 
Nekem is épül egy rozsdamentes ház, ami lassan már kész lesz. Sajnos csak belül tudom majd a pumpát elhelyezni, de így is megfelel majd remélhetőleg. Kérdés, hogy hogy fog kinézni... :D Csak megmutattam apámnak, hogy kb mire gondoltam, amit ő elmondott a szakinak. :p
Igazából csak azon parázok, hogy beférjen a szekrénybe. :D
 
Én feladtam a várakozást és a megfelelő mester keresgélését. Több mint fél év telt el az első próbálkozásaim óta, így talán jogosan elegem lett.
Mai nappal nyugdíjaztam mindkét műanyag szűrőmet és váltottam a már kipróbált és biztosan működő gyári, rozsdamentes technológiára.
A műanyag szűrőket fogom még használni, de csak akvárium újra indításkor. 1 max 2 hétig, amikor egyszerre kell szűrni a frissen telepített akváriumot és egy vödröt/hordót az élőlényekkel.
 
Back
Oldal tetejére