• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém szűrő építése

Szerintem a legtöbb vaskereskedésben levágnak neked 1 méteres darabot is, sőt volt, hogy rézcsőből nekem adtak 10 centit is, mert csak egy kis toldás kellett a csaphoz. Nagyobb gond, hogy honnan veszel vastagabb falú, 150-180mm átmérőjű csövet, illetve ott van még az összeállításhoz szükséges gépészet kérdése, megfelelő hegesztőgép, legjobb szerintem az AVI, amivel szép varratot lehet csinálni vékony anyagon is, valamint szükséges nagyobb méretű esztergapad. Az én elgondolásomhoz szüksége volna még görgőzőre is, amivel lapos acélt lehet csővé alakítani. De ezek közül nincs egy sem, így nem is fogok belekezdeni ilyen projektbe.
 
Utoljára módosított:
Szerintem a legtöbb vaskereskedésben levágnak neked 1 méteres darabot is, sőt volt, hogy rézcsőből nekem adtak 10 centit is, mert csak egy kis toldás kellett a csaphoz. Nagyobb gond, hogy honnan veszel vastagabb falú, 150-180mm átmérőjű csövet, illetve ott van még az összeállításhoz szükséges gépészet kérdése, megfelelő hegesztőgép, legjobb szerintem az AVI, amivel szép varratot lehet csinálni vékony anyagon is, valamint szükséges nagyobb méretű esztergapad. Az én elgondolásomhoz szüksége volna még görgőzőre is, amivel lapos acélt lehet csővé alakítani. De ezek közül nincs egy sem, így nem is fogok belekezdeni ilyen projektbe.
219-es bontott cső nem lenne jó?
 
Mindenkinek a saját leleményességére van bízva miből és milyen méretben csinálja ;), feltéve, hogy vegyszermentes a cucc. Én például füstcsőre gondoltam ilyen téren, ebből savállót bármelyik vaskereskedésben kapni. Igaz ez vékony falú, de meg lehet belőle csinálni, csak kell esztergáltatni egy megfelelő fejrészt. Itt jön képbe az, hogy kell egy nagyobb esztergapad amin ezt le lehet gyártani, illetve valami vastagabb rozsdamentes, vagy saválló lemez alapanyagnak. Lehet agyalni, az nem kerül semmibe, csak utána kell járni hogy be tudsz-e szerezni minden hozzávalót, illetve kivel tudod megcsináltatni a gépi munkákat, mert ha csak egy dolog is hiányzik, már bukott a mutatvány.
 
Sziasztok! Én egy hidraulikai cégnél dolgozok és ha jól tudom lehet kapni vastagfalú saválló csövet mindenféle méretben, igaz azoknak a belső fala hónolt így az ára is több mint egy normál csőnek az ára, de ez itt is jól jöhet a megfelelő tömítés miatt. GIMEX-Hidraulika Kft., Győr itt lehet érdeklődni milyen méretben vannak saválló csövek.
 
Sziasztok!
Új vagyok az oldalon,nézelődök,átolvastam az összes hozzászólást a rozsdamentes szűrőről.....
Szóval az a helyzet,hogy még én sem csinálom meg magamnak,pedig nem lenne gond......
El is árulom,hogy miért.
Rozsdamentes,vagy saválló csövet 200mm körüli,vagy nagyobb átmérőben,minimum 2mm-es falvastagsággal,csak szálban lehet kapni,ugye a rozsdamentes(304-307L) az nem saválló,a saválló az a 316L vagy 316Lsi. Ennek az ára,pl 214X2mm-ben közel van a 100.000ft-hoz!
Akkor ott van még a lemez az aljára,mondjuk 3mm-es lemezből,a tetejébe a tömítőfelületet adó karika+esztergálása, a fedlap,a tetőt rögzítő zárak,vagy csavarok, a saválló csonkok a ki és befolyó ághoz.
És akkor még nem is beszéltünk a hegesztésről,és annak költségeiről......A rozsdamentes anyagokat Awi-val hegesztjük, ha a szűrőházat hegesztem, azt belűlről folyamatosan öblíteni kell argonnal,vagy nitrogénnel,vagy formir gázzal.
Egy nagy palack argon cseréje most 28000ft (öblítésre hamar elmegy.....)+ a hegesztéshez szükséges anyagok. Az Awi gép 200.000 ft feletti összegnél indul,ami használható....stb.
Ha sikerül mindent legyártani és kihegeszteni-becsonkolni, akkor utána az egészet ki kell savazni-kimosni és szálra csiszolni!!!
És még nem is beszéltünk a munkaórák számáról,mert,ha fullosat akarok,azon van munka!
Ezt az egészet csak azért írtam le,hogy lássuk,nem annyira egyszerű savállóból szűrőt gyártani. És a másik része,hogy,ha valaki nem olyan helyen dolgozik,vagy nem jut hozzá egy darab alapanyaghoz,vagy egyszerűen nincs ismerőse,aki lehegeszti-legyártja,akkor már nagyon nem egyszerű a helyzet.
Nálam minden van,anyag,gép szerszám,mégsem csinálom.......
Viszont,ha valakinek esetleg segíteni kell,hogy mit,hol lehet beszerezni,akkor írjon. Vagy talán még nálam is van pár alkatrész a polcon.....
 
Utoljára módosított:
Az Iwaki MD-15 960 litert forgat óránként. A Tetra 1200 litert (papíron). Én igazából arra voltam kíváncsi, hogy így reaktorral terhelve mi a helyzet. Azzal tisztában voltam, hogy az Iwaki sokkal jobban bírja a terhelést.

Most benéztem a szekrénybe és rájöttem, hogy nem egyenlő feltételek mellett vizsgáltam a két pumpát. Az Iwakit a szekrény aljára raktam, ami 40 centivel alacsonyabban van, mint ahol a Tetra pumpája üzemel. Felraktam az Iwakit a vödör tetejére és így már egy kicsivel több vizet nyom mint a Tetra:)


Szia!
Nem privátban írok,mert még nincs rá lehetőségem,a friss reg. miatt...
Mivel nem írt senki utánam,gondolom már nem aktuális a szűrő építésed. Írtad,hogy kaptál 200 ezres ajánlatot is a vödörre,de nem igazán vállalkozik senki,hogy megcsinálja.
Igazából csak arra lennék kíváncsi,hogy mi az az elfogadható ár számodra,amennyit hajlandó vagy kifizetni egy normális szűrő házért?
Csak a kíváncsiság nem hagy nyugodni.....
 
Szia!
Nem privátban írok,mert még nincs rá lehetőségem,a friss reg. miatt...
Mivel nem írt senki utánam,gondolom már nem aktuális a szűrő építésed. Írtad,hogy kaptál 200 ezres ajánlatot is a vödörre,de nem igazán vállalkozik senki,hogy megcsinálja.
Igazából csak arra lennék kíváncsi,hogy mi az az elfogadható ár számodra,amennyit hajlandó vagy kifizetni egy normális szűrő házért?
Csak a kíváncsiság nem hagy nyugodni.....
Volt több ilyen horror ajánlatom. De kaptam egy 38.000 + Áfás ajánlatot is. Ők nem csőből, hanem lemezből, hengereléssel csinálnák meg a szűrő házát. természetesen a gyárinál jóval vékonyabb lenne a falvastagság, de még így is bőven bírná a szűrőkben lévő kevesebb mint 0,5 Baros nyomást. A baj csak az, hogy mire nagy nehezen lerajzoltam a szűrőt, addigra tele lettek nagy mennyiségű folyamatos gyártással, így mindig csak tologatják a gyártás megkezdésének az idejét. Nem tudom, hogy egyáltalán akarják-e, pedig én feldobtam egy komolyabb összeget.

Az eredeti ADA 310.000 körüli árából kiindulva én kb. 100.000 Forintot tartok reálisnak a szűrőházért, hiszen a szűrőházon kívül az eredetiben még ott van a drága pumpa, a szintén nem olcsó üveg szett és az átlátszó csövezés is. Az Eheim 2080-on gondolkodom időnként és ha innen nézem a dolgot, akkor végül is még 150.000 Forintot is megérne egy szépen kivitelezett szűrőház. Ezt megírtam a kivitelezőnek is, de nem nagyon akaródzik nekiállni a munkának.

Szóval most várok és reménykedek.
A héten fellevegősödött a 3/4 éves Eheim 2213-as szűrőm. Ezen felindulva elgondolkodtam azon is, hogy nem ártana rögtön két szűrőházat csináltatni, egy kicsit meg egy nagyot. Két szűrőházra talán könnyebb lenne rávenni valakit.

Tehát még mindig aktuális a dolog részemről.
Annyi megjegyzésem lenne, hogy tudtommal teljesen felesleges saválló anyagból készíteni a szűrőt, a rozsdamentes anyag is megfelelő, hiszen a víz és annak kémhatása nem indokolja a drágább anyag használatát.
 
Volt több ilyen horror ajánlatom. De kaptam egy 38.000 + Áfás ajánlatot is. Ők nem csőből, hanem lemezből, hengereléssel csinálnák meg a szűrő házát. természetesen a gyárinál jóval vékonyabb lenne a falvastagság, de még így is bőven bírná a szűrőkben lévő kevesebb mint 0,5 Baros nyomást. A baj csak az, hogy mire nagy nehezen lerajzoltam a szűrőt, addigra tele lettek nagy mennyiségű folyamatos gyártással, így mindig csak tologatják a gyártás megkezdésének az idejét. Nem tudom, hogy egyáltalán akarják-e, pedig én feldobtam egy komolyabb összeget.

Az eredeti ADA 310.000 körüli árából kiindulva én kb. 100.000 Forintot tartok reálisnak a szűrőházért, hiszen a szűrőházon kívül az eredetiben még ott van a drága pumpa, a szintén nem olcsó üveg szett és az átlátszó csövezés is. Az Eheim 2080-on gondolkodom időnként és ha innen nézem a dolgot, akkor végül is még 150.000 Forintot is megérne egy szépen kivitelezett szűrőház. Ezt megírtam a kivitelezőnek is, de nem nagyon akaródzik nekiállni a munkának.

Szóval most várok és reménykedek.
A héten fellevegősödött a 3/4 éves Eheim 2213-as szűrőm. Ezen felindulva elgondolkodtam azon is, hogy nem ártana rögtön két szűrőházat csináltatni, egy kicsit meg egy nagyot. Két szűrőházra talán könnyebb lenne rávenni valakit.

Tehát még mindig aktuális a dolog részemről.
Annyi megjegyzésem lenne, hogy tudtommal teljesen felesleges saválló anyagból készíteni a szűrőt, a rozsdamentes anyag is megfelelő, hiszen a víz és annak kémhatása nem indokolja a drágább anyag használatát.


Szia!
A hengerlés nekem is ma jutott eszembe,olcsóbb mint csőből gyártani,viszont egy-két munkafázissal macerásabb.
Igazad van,a "sima" rozsdamentes is tökéletes,2 mm-es falvastagsággal,ha hegesztés után rendesen ki van savazva és csiszolva,nem rozsdásodik.
Viszont a sima rozsdamentes sem olcsó.....az a baj,hogy 200-as,vagy nagyobb átmérőnél már igencsak mennek felfelé az árak,ezeket a csöveket csak szálban lehet megvenni,ritka az a nemesacél kereskedő,aki méterre is elad,de van ilyen is,keresni kell!
Szóval....mint írtam,a kíváncsiság miatt kérdeztem rád,de azért piszkálja a fantáziám,hogy ADA szűrőházat még nem csináltam.Ha jól sikerül,az egy diy címet megérne!
Milyen méretű szűrőházat szeretnél? (átmérő x magasság)???,csonkok mérete,tető csatlakozás békazáras,vagy csavaros,stb..?
Írd meg,aztán utánakérdezek,mert,ha van cső,akkor már csak a tömítőperemek anyaga kell,8-10mm-es lemezből, egy esztergályos,meg egy lézervágós szaki,és ennyi....a túlképzett hegesztő meg én volnék...
 
ezeket a csöveket csak szálban lehet megvenni
Milyen hosszú egy szál? Azaz: hány szűrőházat adna ki? - Mert többen is jelezték, hogy érdekelné őket egy ilyen szűrő. Ha alapból több készülne nem maradna ki cső....
 
Milyen hosszú egy szál? Azaz: hány szűrőházat adna ki? - Mert többen is jelezték, hogy érdekelné őket egy ilyen szűrő. Ha alapból több készülne nem maradna ki cső....
Ezt már Én is felvetettem, hogy ha valakinek van lehetősége, felszerelése és szaktudása, akkor egy 6m-es szálból simán le tudna gyártani 6-10 szűrőt, és biztosan lenne rá jelentkező.
 
Szia!
A hengerlés nekem is ma jutott eszembe,olcsóbb mint csőből gyártani,viszont egy-két munkafázissal macerásabb.
Igazad van,a "sima" rozsdamentes is tökéletes,2 mm-es falvastagsággal,ha hegesztés után rendesen ki van savazva és csiszolva,nem rozsdásodik.
Viszont a sima rozsdamentes sem olcsó.....az a baj,hogy 200-as,vagy nagyobb átmérőnél már igencsak mennek felfelé az árak,ezeket a csöveket csak szálban lehet megvenni,ritka az a nemesacél kereskedő,aki méterre is elad,de van ilyen is,keresni kell!
Szóval....mint írtam,a kíváncsiság miatt kérdeztem rád,de azért piszkálja a fantáziám,hogy ADA szűrőházat még nem csináltam.Ha jól sikerül,az egy diy címet megérne!
Milyen méretű szűrőházat szeretnél? (átmérő x magasság)???,csonkok mérete,tető csatlakozás békazáras,vagy csavaros,stb..?
Írd meg,aztán utánakérdezek,mert,ha van cső,akkor már csak a tömítőperemek anyaga kell,8-10mm-es lemezből, egy esztergályos,meg egy lézervágós szaki,és ennyi....a túlképzett hegesztő meg én volnék...

Heló!

Nem kötekedés céljából kérdezem, de nem lenne egyszerűbb ha a csonkokat nem hegesztenétek bele, hanem csak például 1/2"-os menetet vágnátok, és akkor abba lehetne bármilyen szabvány rozsdamentes vagy akár műanyag csonkot, toldót, stb rakni?
 
Egyszerűbbnek talán egyszerűbb, de a fém szűrőnek pont az lenne a lényege, hogy a tömítések és kötések számát minimalizálja, drasztikusan lecsökkentve ezzel a folyás lehetőségét.

Megkeresem később a rajzomat és felrakom ide. Hátha más is komolyabban kedvet kap egy ilyen beruházáshoz.
 
Heló!

Nem kötekedés céljából kérdezem, de nem lenne egyszerűbb ha a csonkokat nem hegesztenétek bele, hanem csak például 1/2"-os menetet vágnátok, és akkor abba lehetne bármilyen szabvány rozsdamentes vagy akár műanyag csonkot, toldót, stb rakni?
Mindenképp kell hegeszteni ezt-azt a szűrőházon, úgyhogy kell utána egy kezelés neki. Ha meg már valaki hegeszt, akkor a csonkokat sem csinálja menetesre, ami esetleg szivároghatna...
Szerk.: eMZé pont beelőzött... :)
 
Milyen hosszú egy szál? Azaz: hány szűrőházat adna ki? - Mert többen is jelezték, hogy érdekelné őket egy ilyen szűrő. Ha alapból több készülne nem maradna ki cső....

Szia!
6 meteres szalban van a cso!
 
Heló!

Nem kötekedés céljából kérdezem, de nem lenne egyszerűbb ha a csonkokat nem hegesztenétek bele, hanem csak például 1/2"-os menetet vágnátok, és akkor abba lehetne bármilyen szabvány rozsdamentes vagy akár műanyag csonkot, toldót, stb rakni?

Hova szeretnel menetet furni?
A 2mm-es falvastagsagu csobe,vagy a 3mm-es fedobe?? Ez felejtos......egyebkent rakhatok ra belso menetes karmantyut,aztan olyan csapot teszel bele utana,amilyen tetszik....
 
Hova szeretnel menetet furni?
A 2mm-es falvastagsagu csobe,vagy a 3mm-es fedobe?? Ez felejtos......egyebkent rakhatok ra belso menetes karmantyut,aztan olyan csapot teszel bele utana,amilyen tetszik....
pl az eheim 2213-as befolyó csonkja is egy menetes sarok csonk egy O gyűrűvel. És ott műanyag a ház is és nem hiszem hogy vastagabb lenne 2-3mm-nél. Fém-fém kötésnél meg még masszívabb lenne a vékony anyag ellenére. De ez csak felvetés, no offense!
 
pl az eheim 2213-as befolyó csonkja is egy menetes sarok csonk egy O gyűrűvel. És ott műanyag a ház is és nem hiszem hogy vastagabb lenne 2-3mm-nél. Fém-fém kötésnél meg még masszívabb lenne a vékony anyag ellenére. De ez csak felvetés, no offense!

Semmi gond,de maradjunk annyiban,hogy nem megoldható a menetfúrás 2mm-ben,úgy,hogy az jó is legyen.
Sokkal egyszerűbb csonkot hegeszteni,jobban is néz ki és kb. az idők végezetéig nem megy tönkre.
 
Volt több ilyen horror ajánlatom. De kaptam egy 38.000 + Áfás ajánlatot is. Ők nem csőből, hanem lemezből, hengereléssel csinálnák meg a szűrő házát. természetesen a gyárinál jóval vékonyabb lenne a falvastagság, de még így is bőven bírná a szűrőkben lévő kevesebb mint 0,5 Baros nyomást. A baj csak az, hogy mire nagy nehezen lerajzoltam a szűrőt, addigra tele lettek nagy mennyiségű folyamatos gyártással, így mindig csak tologatják a gyártás megkezdésének az idejét. Nem tudom, hogy egyáltalán akarják-e, pedig én feldobtam egy komolyabb összeget.

Az eredeti ADA 310.000 körüli árából kiindulva én kb. 100.000 Forintot tartok reálisnak a szűrőházért, hiszen a szűrőházon kívül az eredetiben még ott van a drága pumpa, a szintén nem olcsó üveg szett és az átlátszó csövezés is. Az Eheim 2080-on gondolkodom időnként és ha innen nézem a dolgot, akkor végül is még 150.000 Forintot is megérne egy szépen kivitelezett szűrőház. Ezt megírtam a kivitelezőnek is, de nem nagyon akaródzik nekiállni a munkának.

Szóval most várok és reménykedek.
A héten fellevegősödött a 3/4 éves Eheim 2213-as szűrőm. Ezen felindulva elgondolkodtam azon is, hogy nem ártana rögtön két szűrőházat csináltatni, egy kicsit meg egy nagyot. Két szűrőházra talán könnyebb lenne rávenni valakit.

Tehát még mindig aktuális a dolog részemről.
Annyi megjegyzésem lenne, hogy tudtommal teljesen felesleges saválló anyagból készíteni a szűrőt, a rozsdamentes anyag is megfelelő, hiszen a víz és annak kémhatása nem indokolja a drágább anyag használatát.
Ötlet!

Dobd fel ide a terveket. Ha mást is érdekel akkor esetleg ha több darabot kéne legyártaniuk akkor hamarabb ráugranának!
4-5 db összejönne, nem hinném hogy tovább húznák a dolgot.
 
Előre bocsájtom, hogy 21 éve nem készítettem műszaki rajzot és azt is a suliban utoljára. Szóval nézzétek el nekem, ha valami nem korrekt.

Szűrő2 by eMZé, on Flickr

Szűrő1 by eMZé, on Flickr

Szűrő3 by eMZé, on Flickr

Flickr-en nagyobban is megtekinthető.

@Mikes Te el tudnád készíteni a szűrőházat vagy szűrőházakat a fentebb leírt áron belül?
 
A szűrő belsejébe még szükség van két darab távtartóra is, erről rajzot nem készítettem. Aki ezt rajz nélkül nem tudja elkészíteni, azzal nem tárgyalok:D

5092593e8f1da by eMZé, on Flickr

Ez persze készülhet más formára is például lemezből.
 
Back
Oldal tetejére