• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fém halogén vs LED

pisces

Kertész szaki
Egy 45 cm széles 30 magas akvárium fölé tervezek világítást fejleszteni. Jelenleg 2x18W PC van barkácsolt búrával.
Két lehetőség között gondolkodom:
1. GIESEMANN REFLEXX nano 1 x 70 Watt HQI most csak 99 000,00 Ft - Green Aqua
2. ADA AQUASKY MOON 451 - 45cm LED lámpa most csak 92000 Ft - Green Aqua

A fogyasztást mellőzzük, tisztában vagyok vele. Azzal is, hogy a halogént cserélni kell évente. Minden másban szeretnék érveket és ellenérveket hallani.

Üdv: András

A 45-ös aquasky sokkal erősebb. Minden mást szerintem ezerszer kitárgyaltunk a fórumon :)
Ha nem vagy toppon a co2-vel akkor nem javaslom a moon változatot. Inkább a sima 451-es aquasky-t. Ez is erősebb mit egy 70-es hqi
 
Akkor el van döntve! Viszont napolva is, mert akkor inkább a meglévő PC csövekkel indulnék neki. :bookworm:
 
Ugyanis meggyőztél az Aquasky-ról. Gondolom Neked, mint forgalmazónak nem mellékes, hogy lesz egy leendő vásárlód.;)
Viszont azon még gondolkodom, hogy egyből megvegyem e (amint lesz), vagy később, mikor már látom, hogy tudom kezelni a rendszert.
 
Ha nem akarsz brutál vörös növényeket, akkor felesleges a Moon.
Pont tegnap vettem egy sima 45-ös Aquasky-t. Ráraktam az akváriumra és meglepődtem, jóval erősebb, mint amire számítottam. Eddig egy 15 wattos TMC LED lámpa világított az akvárium fölött, nem gyenge Cree power ledekkel szerelve, de az ADA lenyomta, mint a bélyeget.
A Moon szerintem még tapasztalt kertészeknek is tud kemény időszakokat adni. Annyi fénnyel nem nagyon lehet hibázni. Persze megfelelő odafigyeléssel nagyon szép és egészséges növényeket lehet nevelni alatta és a sok fény miatt a látvány a látvány egészen más, mint a többi gyengébb lámpánál.
 
Egy pici off: erősen elgondolkoztam mostanában egy 60 centis Moonon, viszont ha veszek akkor 100% hogy DSM-el indítom el az akit, hogy vízzel telve a fényerő már a lehető legnagyobb növénymasszát érje. Ezzel talán kicsit ki lehet tágítani a hibahatárt a későbbiekben
 
Egy pici off: erősen elgondolkoztam mostanában egy 60 centis Moonon, viszont ha veszek akkor 100% hogy DSM-el indítom el az akit, hogy vízzel telve a fényerő már a lehető legnagyobb növénymasszát érje. Ezzel talán kicsit ki lehet tágítani a hibahatárt a későbbiekben
Én csak abban ez esetben ajánlom a DSM-et, ha sok mohát akarsz joghurtos módszerrel növeszteni. Egyébként nem, mert az emers - submers váltásnál minél nagyobbak az emers növények, annál nagyobb mennyiségű növény algásodik le.
 
Én csak abban ez esetben ajánlom a DSM-et, ha sok mohát akarsz joghurtos módszerrel növeszteni. Egyébként nem, mert az emers - submers váltásnál minél nagyobbak az emers növények, annál nagyobb mennyiségű növény algásodik le.
A logikát követve maximálisan igazad van. Ennek ellenére, amikor 180 centis akváriumokat indítanak az ADA-nal, kizárólag wabi labkákkal.. valami értelmének mégiscsak kell lennie
 
Az a kérdés hogy lesz e még. Ha nem akkor lefoglalnám!

Hozni fogjuk még a régi aquasky lámpákat is, mivel a moon nem váltja le a korábbi modellt.
Csak nem tudom most még mikor jön új szállítmány. A jövő heti tengerivel 601 és 602 jön.
 
Modjuk én a sima 451-et néztem , csak :-( töprgengés miatt le csusztam róla
Addig nem tudok indulni,de legalább lessz időm mindent elő késziteni addigra.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére